کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کم هزینه ترین کشور اروپائی برای تحصیل
سلام.من مدرک پیش دارم.میخاستم بپرسم تو کدوم کشور ارپایی میتونم با کمترین هزینه درس بخونم که دانشگاهشم خوب باشه؟ راستی بنظر شما چه موقع بهتره در یک دانشگاه اروپایی تحصیل کنم بعد از کنکور(امسال کنکور دارم) یا برای کارشناسی ارشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، msar
برای چه رشته ای می خواین دوست عزیز؟
ضمنا طبق بند 5 قوانین : کاربران می‌بایست به هنگام ارسال موضوع جدید از عنوانی مناسب استفاده نمایند بنابراین برای انتخاب عنوان دقت بیشتری مبذول نمائید.این بار عنوان ارسال شما ویرایش شد
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz-kh ، HAZARA ، msar
تا اونجایی که من میدونم ، در اروپا یکسری کشورها هستند که هنوز تحصیل در اونها مجانی هست : سوئد (تا قبل از 2011) ، نروژ ، فنلاند ، بعضی دانشگاههای فرانسه ، بعضی دانشگاههای آلمان .
البته همه اینها یک هزینه ناچیز تحت عنوان administration fee دارند .
در مورد قسمت دوم سوالت هم باید بگم : گرفتن پذیرش برای یک لیسانسیه یا فوق لیسانس راحت تر از یک دیپلمه یا مدرک پیش هست . مگر برای کشورهای پولی!!!!!! که مدرک شما ، پول شماست .
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، usa.lover ، segerias ، Amirreza ، cebit66 ، maxsoulfly ، sanaz-kh ، pistoon ، HAZARA ، we are one ، bijan9 ، msar
خوب شد که این موضوع ایجاد شد

لطفا من را هم راهنمایی کنید

17 ساله دانشجو کاردانی کامپیوتر هستم می خواستم بدونم واسه رشته ما

کدوم کشور بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

در ضمن سال نو همگی بچه های مهاجر سرا مبارک....
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، pistoon ، HAZARA ، msar
دوست عزیز قبلاً هم شما مشاوره کردید با بچه ها!!!
اول باید ببینی کجا میتونی بری، بعداً کجا قبولت میکنند با توجه به وضعیتت! بعدش هم کجا رو دوست داری! چون اینطوری نیست که از هر کجا خوشتون بیاد برید...
شما اطلاعاتتون رو کامل ( معدل، وضعیت دقیق مالی، سطح زبان خارجه، فامیلی یا آشنایی در خارج از کشور...) رو یا همینجا بنویسید یا بهم پیام خصوصی بده تا کمکت کنم برای انتخاب کشور!
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، OverLord ، mohammad.maleki ، msar
من الان ترم 2 کاردانی کامپیوتر هستم
می خواهم برای کارشناسی برم خارج از کشور.........
تو دبی خونه و یه کار نیمه وقت فراهم هست
سطح زبانم انگلیسیمم خوبه الان قصد دارم المانی بخونم
تو دبی می خوام برم دانشگاه امریکایی ها.
راستی یکی از اشنایان در کانادا استاد دانشگاست ایا اون می تونه برای من کاری انجام بده.
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: pistoon ، msar
سلام حامد جان.اگه اصلا مشکل مالی نداری امریکا و کانادا و انگلیس یا استرالیا. اگه کمتر مشکل داری سوئد یا دانمارک که باید سالی 20میلیون در نظر بگیری.کشورهای اسکاندیناوی معمولا کارشناسی رو به زبون خودشون دارن.فقط یه چیزی پولتو خرج دانشگاه های مالزی یا دوبی یا هند نکن.چون اصلا ارزش نداره.به JAPAN هم فکر کن
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، pistoon ، msar
سلام دوستان هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا شنیدم خیلی ارزونه درسته؟ هزینه زندگی ماهی 500 یورو میگن و هزینه دانشگاه هم پایینه درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pistoon ، faraz15 ، msar
تو استرالیا ثروتمند شدن سخت
زندگی مرفح داشتن آسون اینو یکی از بستگان بهم گفت
پاسخ
(2010-09-01 ساعت 17:18)bijan.bnd نوشته:  سلام دوستان هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا شنیدم خیلی ارزونه درسته؟ هزینه زندگی ماهی 500 یورو میگن و هزینه دانشگاه هم پایینه درسته؟

درسته.هزينه ي زندگي البته با يه خورده صرفه جويي همين قدره.
هزينه ي دانشگاه هم اگه براي ارشد بخواين بيشتر از 4000يورو نمي شه
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed tz ، maxsoulfly ، pistoon ، faraz15 ، msar
دوستان عزیز
در مورد مخارج کمی اطلاعات خودم را مینویسم
فرانسه قاعدتا از اسپانیا باید گرانتر باشد

شهریه دانشگاه
در فرانسه دانشگاه شهریه چندانی برا ی خارجیان ندارد زیرا مبلغ درآمد پدرو مادر را نگاه میکنند چون همه خارجی ها میگن که باباشون کم درآمد است پس تقریبا شهریه انها مجانی است
و دانشجوی خارجی و یا دانشجویی که پدرو مادرش بیکار باشند شهریه دانشگاهشبسیار کم شاید حدود ماکسیمم تا 300یورو سالانه با بیمه و غیره بشود
شهریه اگر پدر مادرش در اروپا باشند:
از او کاغذ اعلام مالیات میخواهند و تقریبا برا ی سال تحصیلی بستگی به رشته تحصیلی تا نزدیک 2000 یورو شهریه سالانه دارد .د راین پولها بیمه و بیمه تکمیلی هم حساب شده.

اسپانیا و فرانسه:
در موردی که کسی نوشته هزینه ماهی 500 یورو در ماه در اسپانیا به نطر من بعید نمیاید
در فرانسه که گرانتر از اسپانیا حساب میاید اگر خوابگاه دانشجویی باشید فک رمیکنم 700 یورو کافیست

پاسخ
تشکر کنندگان: cebit66 ، maxsoulfly ، pistoon ، faraz15 ، msar ، maral-map
كي گفته فرانسه گرون تر از اسپانياست؟
فرانسه فقط پاريس و ليون و تا حدودي مارسي گرونند. تقريبا 1000يورو ماهانه.
اما تو شهرهاي ديگه تا نصف هم پايين مياد. نمونشم اگه بخوايم دارم؟
حتي خانم ضابط كه الان در گرونوبل دارن دكترا مي خونن با 300يورو گاهي زندگي شو مي گذرونه!!!
(گرونوبل در يك ساعتيه ليون قرار داره)
كلا فرانسه جز ارزون ترين كشورهاي اروپايي هست براي تحصيل خارجي ها
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan.bnd ، pistoon ، faraz15 ، msar ، maral-map
(2010-09-02 ساعت 11:47)hassanrouhi نوشته:  كي گفته فرانسه گرون تر از اسپانياست؟
فرانسه فقط پاريس و ليون و تا حدودي مارسي گرونند. تقريبا 1000يورو ماهانه.
اما تو شهرهاي ديگه تا نصف هم پايين مياد. نمونشم اگه بخوايم دارم؟
حتي خانم ضابط كه الان در گرونوبل دارن دكترا مي خونن با 300يورو گاهي زندگي شو مي گذرونه!!!
(گرونوبل در يك ساعتيه ليون قرار داره)
كلا فرانسه جز ارزون ترين كشورهاي اروپايي هست براي تحصيل خارجي ها

يعني فرانسه هزينه زندگي کمتر از اسپانيا هستش
پاسخ
به غير از پاريس و ليون صد در صد كمتره.
البته بستگي داره كدوم شهره اسپانيا رو بخواي مقايسه كني.اما كلا اسپانيا زياد شهر هاش فرقي ندارن از نظر هزينه.مثله خيلي از كشورهاي اروپايي.اما فرانسه خيلي اختلاف داره.كمتر از نصف.
از نظر هزينه ي دانشگاه هم ارزون تره فرانسه
كلا فرانسه جز ارزونترين كشورهاي اروپايي براي تحصيل هست.به شرطي كه زبان زيباي فرانسوي رو بلد باشين
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan.bnd ، pistoon ، faraz15 ، msar
(2010-09-05 ساعت 02:31)hassanrouhi نوشته:  به غير از پاريس و ليون صد در صد كمتره.
البته بستگي داره كدوم شهره اسپانيا رو بخواي مقايسه كني.اما كلا اسپانيا زياد شهر هاش فرقي ندارن از نظر هزينه.مثله خيلي از كشورهاي اروپايي.اما فرانسه خيلي اختلاف داره.كمتر از نصف.
از نظر هزينه ي دانشگاه هم ارزون تره فرانسه
كلا فرانسه جز ارزونترين كشورهاي اروپايي براي تحصيل هست.به شرطي كه زبان زيباي فرانسوي رو بلد باشين

در مقطع دکترا هم بايد به زبان فرانسوي صحبت کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان