کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فیش حقوقی
(2010-03-22 ساعت 21:09)rs232 نوشته:  خوب راستش من در مورد مالیات کمی اشتباه می کردم چون گمان می کردم که بیشتر کسریهای حقوق من مالیات است. ولی امروز در سر کار برای اولین بار فیش حقوقیم را دقیق مطالعه کردم و دیدم به غیر از مالیات اقلام دیگری هم هست که از حقوقم کسر می شود.
معمولا در امریکا هیچ کسی در مورد حقوق خودش با کسی صحبت نمی کند ولی چون شما من را نمی شناسید اشکالی ندارد که ریز دریافتیم را برایتان بنویسم چون این طوری لااقل یک مثال خوب برایتان خواهم بود.

حقوق ما هر دو هفته یکبار پرداخت می شود که در واقع 26 بار در هر سال است چون هر سال 52 هفته است. بنابراین برای اینکه مبلغ سالیانه هر قلم را بدست بیاوریم باید آن را در 26 ضرب کنیم.

اقلام حقوق و کسری من در هر پرداخت و سالیانه به شرح زیر می باشد:

1- حقوق دو هفتگی= 3565.38 که سالانه می شود 92699.88

حالا کسریها:

1- سوشیال سکوریتی دو هفتگی = 220.25 که سالیانه می شود 5726.5

2- medicare یا بیمه درمانی دو هفتگی = 51.51 که سالیانه می شود 1339.26

3- مالیات فدرال دو هفتگی = 407.61 که سالیانه می شود 10597.86

4- بیمه دندانپزشکی دو هفتگی = 9 که سالیانه می شود 156

5- مالیات ایالتی کلیفرنیا دو هفتگی = 136.25 که سالیانه می شود 3542.5

6- از کار افتادگی کلیفرنیا دو هفتگی = 53.29 که سالیانه می شود 1385.54

7- بیمه چشم پزشکی دو هفتگی = 4 که سالیانه می شود 104

8- بیمه بازنشستگی یا 401K دو هفتگی = 356.54 که سالیانه می شود 9270.04

مجموع کسری در هر دو هفته می شود 1238.45 که سالیانه می شود 32199.7

خالص دریافتی هر دو هفته می شود 2326.93 که سالیانه می شود 60500.18 که البته در آخر سال حدود 5 هزار دلار از آن کسر و به مالیات اضافه می شود.

مجموع مالیاتهای دو هفته می شود 543.86 که سالیانه می شود 14140.36 بعلاوه حدود 5 هزار دلار تکس ریترن که در مجموع می شود 19140.36 که دو سال و نیم آن می شود حدود 57421.08

من به اشتباه گفتم هشتاد هزار دلار و تخمینم بیست هزار دلار بیشتر از واقعیت بود. چون گمان می کردم که سوشیال سکوریتی هم جزو مالیات است.

در ضمن بیمه بازنشستگی پس انداز می شود و در سن 55 سالگی می توانم آن را پس بگیرم و یا ماهانه دریافت کنم. در مورد جزئیات آن هم اجازه بدهید که بعدا به درون سایت آن بروم و جزئیاتش را بنویسم.

از اینکه مقدار مالیاتم را اشتباه نوشتم من را ببخشید.

چند سال باید در کشور آمریکا بیمه داشته باشید که بازنشستگی شامل شما شود؟؟و توضیحات بیشتر

پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، maaref ، nastaran86 ، humsun ، godot ، shahab2000
(2011-02-12 ساعت 18:51)MITA نوشته:  
(2010-03-22 ساعت 21:09)rs232 نوشته:  خوب راستش من در مورد مالیات کمی اشتباه می کردم چون گمان می کردم که بیشتر کسریهای حقوق من مالیات است. ولی امروز در سر کار برای اولین بار فیش حقوقیم را دقیق مطالعه کردم و دیدم به غیر از مالیات اقلام دیگری هم هست که از حقوقم کسر می شود.
معمولا در امریکا هیچ کسی در مورد حقوق خودش با کسی صحبت نمی کند ولی چون شما من را نمی شناسید اشکالی ندارد که ریز دریافتیم را برایتان بنویسم چون این طوری لااقل یک مثال خوب برایتان خواهم بود.

حقوق ما هر دو هفته یکبار پرداخت می شود که در واقع 26 بار در هر سال است چون هر سال 52 هفته است. بنابراین برای اینکه مبلغ سالیانه هر قلم را بدست بیاوریم باید آن را در 26 ضرب کنیم.

1- حقوق دو هفتگی= 3565.38 که سالانه می شود 92699.88

حالا کسریها:

1- سوشیال سکوریتی دو هفتگی = 220.25 که سالیانه می شود 5726.5

2- medicare یا بیمه درمانی دو هفتگی = 51.51 که سالیانه می شود 1339.26

3- مالیات فدرال دو هفتگی = 407.61 که سالیانه می شود 10597.86

4- بیمه دندانپزشکی دو هفتگی = 9 که سالیانه می شود 156

5- مالیات ایالتی کلیفرنیا دو هفتگی = 136.25 که سالیانه می شود 3542.5

6- از کار افتادگی کلیفرنیا دو هفتگی = 53.29 که سالیانه می شود 1385.54

7- بیمه چشم پزشکی دو هفتگی = 4 که سالیانه می شود 104

8- بیمه بازنشستگی یا 401K دو هفتگی = 356.54 که سالیانه می شود 9270.04

مجموع کسری در هر دو هفته می شود 1238.45 که سالیانه می شود 32199.7

خالص دریافتی هر دو هفته می شود 2326.93 که سالیانه می شود 60500.18 که البته در آخر سال حدود 5 هزار دلار از آن کسر و به مالیات اضافه می شود.

مجموع مالیاتهای دو هفته می شود 543.86 که سالیانه می شود 14140.36 بعلاوه حدود 5 هزار دلار تکس ریترن که در مجموع می شود 19140.36 که دو سال و نیم آن می شود حدود 57421.08

من به اشتباه گفتم هشتاد هزار دلار و تخمینم بیست هزار دلار بیشتر از واقعیت بود. چون گمان می کردم که سوشیال سکوریتی هم جزو مالیات است.

در ضمن بیمه بازنشستگی پس انداز می شود و در سن 55 سالگی می توانم آن را پس بگیرم و یا ماهانه دریافت کنم. در مورد جزئیات آن هم اجازه بدهید که بعدا به درون سایت آن بروم و جزئیاتش را بنویسم.

چند سال باید در کشور آمریکا بیمه داشته باشید که بازنشستگی شامل شما شود؟؟و توضیحات بیشتر

تا آنجایی که من می دانم دو نوع حقوق بازنشستگی وجود دارد. یک نوع حقوق عمومی است که خدمات سوشیال سکیوریتی نام دارد به افراد بالا 62 سال تعلق می گیرد و حداقل مبلغ آن حدود 1000 دلار در ماه است البته تمام خدمات بزشکی نیز مجانی است. من دقیقا نمی دانم که سالهای کار کردن چه تاثیری بر میزان این حقوق دارد ولی من در جایی دیدم که پیش بینی حقوق سوشیال سکیوریتی من بعد از 62 سالگی 1600 دلار است بنابراین گمان نمی کنم که تعداد سالهایی که کار می کنیم تاثیری بر این مبلغ عمومی داشته باشد.
نوع دیگر خدمات و بیمه 401k است که در این روش حقوق بازنشستگی شما به نسبت همان مبلغی خواهد بود که شما در طی سالیان کار کردن می پردازید. ولی حسن و خوبی این نوع بیمه این است که بدون مالیات محاسبه می شود و مثلا اگر من ماهی 1000 دلار در این حساب ذخیره می کنم بخش زیادی از آن از مالیات من کسر می شود و تاثیر کمی در حقوق خالص پرداختی می گذارد. پیش بینی این پرداختی بازنشستگی بستگی به تعداد سال معمولا 15 سال حدود 2500 دلار است که با 1000 دلار سوشیال سکیوریتی می شود 3500 دلار در ماه و برای یک بازنشسته که همه اقساطش تمام شده بسیار خوب است
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
بیش از1 سال از این پست میگذره ! بحثهاش هم اون اوایل که هنوز نمی دونستم چقدر درآمد دارم و چقدر خرج خیلی کمکم کرذ. اما فکر می کنم از اون موقع خیلی چیزها عوض شده.من هنوزم به شدت محتاطانه و محافظه کارانه دارم پیش میرم .گرچه اکثر هزینه های ثابت دیگه دستم اومده, اما هنوزم راه نبفتادم. حقوقم هم که با کثریاتش منو شوکه کرد ! دارم با الونس های مالیات بازی می کنم بلکه چند قرون دلار بیشتر بگیرم.خلاصه اینکه بیاین اطلاعات امسال رو با هم شیر کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: elena ، gadfly ، farnaz82 ، nastaran86 ، amiry ، maaref ، OverLord ، rs232 ، MPU ، godot
سلام به همه !

با تشكر از همه دوستاني كه اين تاپيك رو اينقدر محكم ادامه دادند و مرجع خوبي رو براي بقيه به جا گذاشتند .

ولي خواهش مي كنم اگر امكان داره حالا كه اواسط سپتامبر 2011 هست ، در مورد تغييراتي كه در درامد و هزينه هايي كه قبلا اعلام كرديد صحبت كنيم .

آيا هزينه خانواده 2000 يا 3000 دلاري كه در اوايل تاپيك گفته شده امروز هم همان است ؟ ايا تغييرات فاحشي را در قيمت بنزين و خورد و خوراك و اجاره خونه و ... مشاهده كرده ايد ؟ در صورت مثبت بودن مقدارش را اعلام نماييد !
همچنين در درامد ثابت شما ( در صورتي كه همان شغل يك سال پيش را داريد ؟) تغييري حاصل شده است ؟ چقدر ؟

متشكر مي شوم اگر پاسخ دهيد !

يك نكته هم مي خواستم اضافه كنم تو هزينه ها و درامد ايران و امريكا بزرگ ترين تفاوتي كه مشاهده ميشه تفاوت فاحش در هزينه هاي تفريح و سرگرمي و كلا امكان داشتن تفريح و سرگرمي در ايران است. اينجا هم مردم به پارك و سينما و مسافرت و ... مي روند ولي با هزينه هاي محدود و به تعداد به مراتب كمتر از انچه يك انسان معمولي نياز دارد.

باز هم از دوستاني كه در تاپيك فيش حقوقي ارش عزيز مطلب نوشتند و به روشن شدن فكر دوستان داخل ايران كه قصد مهاجرت دارند كمك كردند تشكر مي كنم و خاطر نشان مي كنم مهمترين هدفي كه از ارائه اين اطلاعات داشتم هم به جهت ايجاد امكان مقايسه بود و هم در جهت كمك به دوستان مهاجرم تا با ياد آوردن اينكه در ايران چه زندگي غير ممكني را مديريت مي كردند ؛ با انگيزه بيشتر و مديريت مالي بيشتر در امريكا دچار بيماري واگير دار مصرف گرايي نشوند.

بنده بسيار كوچك تر و بي تجربه تر از آنم كه به كسي پند بدهم ولي چنانچه درآمدتان اندكي هم از مخارجتان بالاتر است ( حتي ماهي 200 دلار هم كه شده ) سعي كنيد : هزينه اضافي براي خود ايجاد نكنيد ؛ بلكه دارايي بخريد !! يعني با خريد سهام ، املاك و هر آنچه سرمايه گذاريهاي كوچك را براي شما ممكن مي سازد ، از بودن در سرزمين فرصت ها حد اكثر بهره راببريد .
من خودم در ايران همين خط مشي را دارم ولي متاسفانه به خاطر عدم توازن بين درامد و هزينه در اين زمينه بسيار كند حركت مي كنم و الان حدود يك سالي هم هست كه تقريبا متوقف شده ام .

پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، maaref ، rs232 ، javad_2 ، vroom ، gadfly ، zohreh36 ، sahel-2012 ، ابی22 ، OverLord ، humsun ، Man ، Seattle2015 ، masih sh ، Hashem ، golesang ، mml ، manila ، MPU ، moon_rose ، godot
(2012-05-29 ساعت 21:14)masih sh نوشته:  
(2011-02-15 ساعت 03:01)rs232 نوشته:  تا آنجایی که من می دانم دو نوع حقوق بازنشستگی وجود دارد. یک نوع حقوق عمومی است که خدمات سوشیال سکیوریتی نام دارد به افراد بالا 62 سال تعلق می گیرد و حداقل مبلغ آن حدود 1000 دلار در ماه است البته تمام خدمات بزشکی نیز مجانی است. من دقیقا نمی دانم که سالهای کار کردن چه تاثیری بر میزان این حقوق دارد ولی من در جایی دیدم که پیش بینی حقوق سوشیال سکیوریتی من بعد از 62 سالگی 1600 دلار است بنابراین گمان نمی کنم که تعداد سالهایی که کار می کنیم تاثیری بر این مبلغ عمومی داشته باشد.
نوع دیگر خدمات و بیمه 401k است که در این روش حقوق بازنشستگی شما به نسبت همان مبلغی خواهد بود که شما در طی سالیان کار کردن می پردازید. ولی حسن و خوبی این نوع بیمه این است که بدون مالیات محاسبه می شود و مثلا اگر من ماهی 1000 دلار در این حساب ذخیره می کنم بخش زیادی از آن از مالیات من کسر می شود و تاثیر کمی در حقوق خالص پرداختی می گذارد. پیش بینی این پرداختی بازنشستگی بستگی به تعداد سال معمولا 15 سال حدود 2500 دلار است که با 1000 دلار سوشیال سکیوریتی می شود 3500 دلار در ماه و برای یک بازنشسته که همه اقساطش تمام شده بسیار خوب است
آیا یک فرد میتونه هر دوی این ها رو در دوران بازنشستگی بگیره؟
بله. در واقع این دو ربطی به هم ندارد.
ولی در مورد هزینه ها باید بگویم از پارسال تا امسال هزینه های ثابت من حدود 500 دلار اضافه شده است ولی حقوقم زیاد نشده است و کم کم دارم به لبه ورشکستگی می رسم. البته هزینه های اضافه را خودم تراشیده ام و زیاد مربوط به گرانی نمی شود. باید کم کم به فکر تغییر شغل و یا کار دوم باشم. سعی می کنم هر طوری که شده لااقل ماهی 500 دلار پس انداز کنم تا اگر من را از سر کارم با اردنگی انداختند بیرون بتوانم تا زمانی که کار دیگری پیدا کنم اموراتم را سپری کنم. سالهای قبل لااقل دو تا سه هزار دلار به من پاداش می دادند ولی امسال کوفت هم ندادند. بس که این بانک ها خسیس هستند و از زمانی که اداره ما را یک بانک غول پیکر خریده است آب هم از دستشان نمی چکد. البته الآن دیگر تاریخ اعتبار دعای من هم دارد می گذرد چون من همان اول دعا کردم و از خداوند خواستم که کاری کند تا زمان گرفتن پاسپورت امریکایی من را اخراج نکنند و همین جا بمانم. چه می دانستم که پنج سال این قدر زود می آید و می رود و احتمالا همان روزی که پاسپورت امریکایی من با پست می رسد نامه اخراجم هم پشت بندش می رسد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: seidi_f84 ، masih sh ، Blaze ، mehdiii ، OverLord ، SH1A2R3 ، manila ، MPU ، آلیس-1980 ، behzadb57
(2010-03-23 ساعت 08:05)merdax نوشته:  یا حضرت عباس [عکس: 11551330.gif] ! 1850تا اجاره؟ منطقتون گرونه یا خونتون متوسط به بالاس؟ البته بیمه درمانی هم که فکر کنم با اوصاف لایحه جدید یه مقدار خیالتون راحت تر بشه،هفته ای دو روز برید رستوران فوقش بشه 100تا دیگه،ماهی میشه 400تا! هزار یه مقدار زیاده!نه؟

بابا خودمو عشقست پس:d نه اجاره میدم نه آب برق گاز میدم،فقط 60 تا موبایلمه،75تا لپتاپم،300-400تا هم خورد و خوراکم فکر کنم!
تو ایران ماشین داشتم خرج خودش و بنزینش بود،اینجا یه کارت دستمه مترو و اتوبوسو مفت سوار میشم! البته من زندگیم مستقل نیست کامل! چترگونه زندگی میکنم
من اینجا از ایران کمتر خرج دارم،زندگی دانشجوییَم بشه فوقش 700تا اجاره اتاق میاد روش! بازم قابل توجیهه!
خدامارو ببخشه
سلام
شما کجا زندگی میکنی که کاملا رایگانه ؟ برامون توضیح بده اگر امکان داره
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، asal1907 ، rs232 ، manila
راستش من قبلا در مورد اوضاع بد اقتصادی زیاد اظهار فضل کرده ام ولی باز هم برای خالی نبودن عریضه عرض می کنم که برای ما مهاجران اوضاع خوب و بد اقتصادی بیشتر به این بستگی دارد که کار داشته باشیم و یا کار نداشته باشیم. اگر اوضاع اقتصادی یخ در بهشت هم باشد وقتی یک نفر بیکار است خوب بیکار است و کاری هم نمی شود کرد و اگر بدترین اوضاع اقتصادی هم باشد تا زمانی که یک نفر کار دارد این اوضاع بد اقتصادی تاثیری در زندگی او نخواهد داشت مگر اینکه همواره دیگران را می بیند که کارشان را از دست می دهند و ممکن است حتی میزان تقاضا برای التماس دعا هم از جانب دیگران بیشتر شود. چند وقت پیش که برای امور سیتیزن شیپی به اداره مهاجرت رفته بودم یک مادر سالخورده ایرانی در آنجا بود که با پسرش آمده بود ( البته پسرش دو برابر سن من را داشت) و من چون دیدم که او تنها نشسته است و پسرش به دنبال کارهای او است با او وارد صحبت شدم تا حوصله اش سر نرود. از من پرسید تو مدرسه می روی؟ گفتم نه مادر جان من درسم تمام شده است و کار می کنم. بعد گفت نه پسرم کار کجا بود ننه مگر چی خواندی چیکار می کنی؟ گفتم کامپیوتر خوانده ام. گفت باشه ننه من دخترم هم کامپیوتر خوانده و الآن دو سال است که بیکار شده نه بابا کار کجا پیدا می شود. گفتم خوب بله حق با شما است بعد گفتم دختر شما به سلامتی شوهر کردند یا مجرد هستند؟ گفت خاک بر سر شوهرش کنند آدم نبود سه سال پیش با دو تا بچه دخترم را طلاق داد و الآن طفلکی بچه ام کلی مشکل دارد بنده خدا.خلاصه در تمام مدت او داشت از مشکلات و بدبختی های بچه هایش می گفت و من فقط سر تکان می دادم. مثلا دخترش فارق الحصیل دانشگاه برکلی بود ولی کارش را از دست داده بود و تا کنون بیکار بود و پسرانش نمی دانم چه و چه بودند و بیزینس خودشان را از دست داده بودند و چه و چه شده بودند. خلاصه تمام شجره نامه اجتماعی و اقتصادی همه خانواده اش را برای من در ده دقیقه تعریف کرد.

منظور این که تمام درک اوضاع اقتصادی سال های گذشته از جانب من فقط همین چیزهایی است که می شنوم و چون همه اموراتم سر جای خودش بوده است اصلا متوجه آن نشده ام در حالی که کسانی که کار نداشته اند توانسته اند آن را به خوبی درک کنند. ولی حالا فرض کنید که اوضاع اقتصادی هر چه که هست شکوفه بزند و بارور شود و بالا بپرد و از این چیزها ولی من به هر دلیلی بیکار شوم و کار هم پیدا نکنم. آن زمان اوضاع اقتصادی برای من وخیم می شود و دیگر برای من فرقی ندارد که اوضاع اقتصادی امریکا شکوفا است و یا پژمرده.

ولی در ایران اگر اوضاع اقتصادی بد می شد اگر من کار هم می کردم با پوست و استخوان متوجه آن می شدم چون مثلا پول شرکت ما که منبع پرداخت حقوق بود در پیچ گذر یک اداره به خاطر کمبود نقدینگی گیر می کرد و ما مجبور بودیم آن ماه را با سلام و صلوات سپری کنیم تا بلکه کارفرمای ما مطالباتش را وصول کند و بخشی از حقوق های معوقه را پرداخت نماید. یا اگر کار آزاد می کردم با وخیم شدن اوضاع اقتصادی چک ها برگشت می خورد و یا صاحبان چک تماس می گرفتند که ما دنبال پولمان هستیم تا بگیریم و پول تو را بدهیم و آن کسی هم که باید پول ما را بدهد به دنبال پولش است تا پول ما را بدهد و همین طور این زنجیره ادامه پیدا می کرد. اگر هم در ایران وضع اقتصادی خوب می شد و یک اداره پول گیرش می آمد زود می دویدیم و چهار تا ال سی باز می کردیم و دو تا دستگاه بنجل به چند برابر قیمت به آنها می تپاندیم تا برای مدتی هم امورات ما بارور شود و هم کارمندان آن اداره بتوانند بدهی های معوقه و شهریه دانشگاه آزاد فرزندانشان را بپردازند.

بنابراین ای کسانی که در ایران هستید و از وضع اقتصادی بد در امریکا می شنوید بدانید و اگر مقدور بود آگاه باشید که وضع اقتصادی بد از نوع امریکایی با وضع اقتصادی بد از نوع ایرانی بسیار متفاوت است و اگر شما کار داشته باشید هیچ تاثیری در زندگی شما ندارد. و البته وضع اقتصادی خوب در امریکا نیز با وضع اقتصادی خوب در ایران متفاوت است چون وضع اقتصادی خوب در امریکا نیز به این معنی نیست که بازار امریکا تکان بخورد و اصولا وضع اقتصادی از نوع امریکایی هیچ ربطی به بازار و از یک دست خریدن و به آن یکی دست فروختن ندارد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-05-29 ساعت 23:29)zaherbin نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 21:35)rs232 نوشته:  بله. در واقع این دو ربطی به هم ندارد.
ولی در مورد هزینه ها باید بگویم از پارسال تا امسال هزینه های ثابت من حدود 500 دلار اضافه شده است ولی حقوقم زیاد نشده است و کم کم دارم به لبه ورشکستگی می رسم. البته هزینه های اضافه را خودم تراشیده ام و زیاد مربوط به گرانی نمی شود. باید کم کم به فکر تغییر شغل و یا کار دوم باشم. سعی می کنم هر طوری که شده لااقل ماهی 500 دلار پس انداز کنم تا اگر من را از سر کارم با اردنگی انداختند بیرون بتوانم تا زمانی که کار دیگری پیدا کنم اموراتم را سپری کنم. سالهای قبل لااقل دو تا سه هزار دلار به من پاداش می دادند ولی امسال کوفت هم ندادند. بس که این بانک ها خسیس هستند و از زمانی که اداره ما را یک بانک غول پیکر خریده است آب هم از دستشان نمی چکد. البته الآن دیگر تاریخ اعتبار دعای من هم دارد می گذرد چون من همان اول دعا کردم و از خداوند خواستم که کاری کند تا زمان گرفتن پاسپورت امریکایی من را اخراج نکنند و همین جا بمانم. چه می دانستم که پنج سال این قدر زود می آید و می رود و احتمالا همان روزی که پاسپورت امریکایی من با پست می رسد نامه اخراجم هم پشت بندش می رسد.
واقعا چرا اقتصاد آمریکا یهو اینجور شد .یادش بخیر پول زیادی میآوردم نمیدونستم چیکارش کنم.
الان با سابقه کار و هزار تا دوره کار نیست چه برسه به حقوق.
هی

سلام دوست عزیز
آقا تورو خدا اینقدر فاز منفی ندید، تقریبا تمام کسانی که در سال 2013 برنده شدند اطلاع دارند که وضعیت اقتصادی و کاری آمریکا خرابه، ولی فکر کنم دیدن این پست ها کمی روحیه دوستان رو ضعیف میکنه، ولی بهرحال آرزومند بهترینها برای شما هستم.
موفق باشید (به امید یافتن کاری بسیار مناسب برای شما)

پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، golesang ، ASALI ، manila ، moon_rose ، peyman1355 ، mohammadg846 ، behjan
معمولا در آمریکا هیچ کسی در مورد حقوق خودش با کسی صحبت نمی کند ولی چون شما من را نمی شناسید اشکالی ندارد که ریز دریافتیم را برایتان بنویسم چون این طوری لااقل یک مثال خوب برایتان خواهم بود.

۱- حقوق دو هفتگی= 3565.38 که سالانه می شود 92699.88

حالا کسریها:

۱- سوشیال سکوریتی دو هفتگی = 220.25 که سالیانه می شود 5726.۵

۲- medicare یا بیمه درمانی دو هفتگی = 51.51 که سالیانه می شود 1339.26

۳- مالیات فدرال دو هفتگی = 407.61 که سالیانه می شود 10597.86

۴- بیمه دندانپزشکی دو هفتگی = ۹ که سالیانه می شود 156

۵- مالیات ایالتی کلیفرنیا دو هفتگی = 136.25 که سالیانه می شود 3542.۵

۶- از کار افتادگی کلیفرنیا دو هفتگی = 53.29 که سالیانه می شود 1385.54

۷- بیمه چشم پزشکی دو هفتگی = ۴ که سالیانه می شود 104

۸- بیمه بازنشستگی یا 401K دو هفتگی = 356.54 که سالیانه می شود 9270.04

مجموع کسری در هر دو هفته می شود 1238.45 که سالیانه می شود 32199.۷

خالص دریافتی هر دو هفته می شود 2326.93 که سالیانه می شود 60500.18 که البته در آخر سال حدود ۵ هزار دلار از آن کسر و به مالیات اضافه می شود.

مجموع مالیاتهای دو هفته می شود 543.86 که سالیانه می شود 14140.36 بعلاوه حدود ۵ هزار دلار تکس ریترن که در مجموع می شود 19140.36 که دو سال و نیم آن می شود حدود 57421.08

++++++++++++++++++++
سلام
امیدوارم که این عضو قدیمی باز هم تشریف بیارند و جواب بدهند
خواهشا راه را برای ما تازه کارها روشن کنین
از حداقلها شروع کنیم
فرض کنیم که تازه وارد کار تخصصی و دفتری و دوست داشتنی خود را نیابد
و برود کار در مکددونالد انجام بدهد
1-آیا پیدا میشود
2-در هفته چقدر اجازه کار بای مکدونالد است
3-حقوق ماهانه چقدر میدهند
4-خرجیها را برای شهرهای متوسط مثل آستین تگزاس یا لاس وگاس بگین
هر کسی اعلام کند ممنون میشیم
کمکی برای تازه واردین است
در این سوال فرض بر کارهای جنرال است
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، behjan
(2010-03-23 ساعت 16:11)nochen نوشته:  من فقط میخوام ابراز تعجب کنم, بعدش برم سراغ تایپیکهای بعدی.
خدایی بچه های اونور آب گل کاشتن,آخرین باری که دیشب قبل از خواب اومدم تو این تایپیک ۴ تا پیست بیشتر وجود نداشت(خوندمشو ,پیش خودم گفتم این تایپیک هم به اعماغ پیوست).
باورتون نمیشه همین که از خواب پا شدم(صبحانه نمیخورم) کامپیوترو روشن کردم اومدم این سایت.
تا دیدم این تایپیک شده ۵ صفحه داشتم از تعجب شاخ در میاوردم .فکر کردم اشتباهی شده. یه باره دیگه ریلود کردم.
دم این sorna or nina خانم گرم که این موضوع رو پیچش داد.
بچه هایی که تو ایرانن توجه کنن:شاید این تایپیک خیلی دید مارو عوض کنه ,آخه به نظر من بچه های اونور آب(کار ندارم حق با کیه) ,واسه اینکه حرفشون ثابت بشه(کلکل) به ریزترین(فنی ترین:مثلا,انواع بیمه, دوزو کلک های خرید خودرو) موارد هم اشاره کردن .من که به شخصه کلی استفاده کردم.از همه ممنون.

موفق باشین
+++++++++++++++++++++++++++
با سلام
من هم تشکر میکنم از دوستانی که در آمریکا این تاپیک را داغ میکنند و جدیدترین اخبار و نظراتشون را درج میکنند
ممنونم
مخصوصا از rs232
که هرجایی رد پایی میزاره تبدیل به امامزاده میشه !!!
من خواهشم اینه که
از قانونهایی که میتونه برای تازه واردها کاربردی و مفید باشه دریغ نکنین و بگین
مثلا برای خانواده ای که ماهانه کمتز از 2000 دلار درآمد داره چه کمکهای دولتی است ؟ چه بیمه هایی مفیده ؟ چه تسهیلاتی است ؟
برای کسانی که کمتز از 3000 دلار در ماه دارند چی ؟
چون کسانیکه بیشتر از 4000 دلار دارند سالانه 48 هزار دلار میشه و زندگی خوبی دارند
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، behjan
باسلام خدمت دوستان من قبولی لاتاری 2016 و همچنان منتظر جواب APهستم خیلی از لطف همگی ممنونم چون باخواندن این تاپیک مفیدو بسیار مهم اطلاعات ارزشمندی راجعب مسائل مهاجرت و زندگی در غرب پیدا کردم (با اینکه تاریخ نگارش پستها مربوط به چند سال پیش هست)امیدوارم شما بزرگواران که وقت و تجربیات خودرا در اختیار دیگران می گذارید در تمامی مراحل زندگی وکار موفق وپیروز باشید با سپاس از لطف شما
شماره کیس***2016as1   تاریخ رویت قبولی: 15may     کنسولگری:abu dhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 1  ارسال فرمهای سری اول:1jun  کارنت شدن کیس:12Aug    مصاحبه:اکتبر     دریافت کلیرنس:    APاکتبر   کلیر:18aprilبعداز حدود170روز   دریافت ویزا:

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام در تلاشم از طریق رایزنی با آرش عزیز دوباره به خونه خودش مهاجرسرا برگرده و اگر بپذیره خیلی برای همه خوب میشه
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، sahar2016 ، feidom30 ، غنچه ، algh90
سلام
من برای اولین بار این تایپیک را می بینم.
چرا اینقدر زمان گذشته و کسی آپی نداشته؟
دوستان بیایند از حقوق های جدید 2015 و 2016 بگویند. درامدها و هزینه ها همه قدیمی است.
دوستان کمک کنند این بخش از فروم پا بگیرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان