کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
(2012-04-16 ساعت 06:35)omidooo نوشته:  سلام بر همه دوستان -
بالاخره ما هم بعد ار فراز و نشیب های فراوان تونستیم به سرزمین فرصت ها برسیم . راستش کمک های زیادی از مهاجر سرا گرفتم - خب بنابراین طبیعه که بخوام به دیگر دوستان نیز تا جایی که از دستم بر میاد کمک کنم - اگه راجع به شیکاگو سوالاتی داشتید اگر بتونم حتما با کمال میل کمک خواهم کرد.
به امید موفقیت همه دوستان در هر کجا که هستن.
درود بر شما دوست عزیز:
ما هم اگه خدا بخواد برای 4 جولای به مقصد شیکاگو بلیط گرفتیم . شما برای اقامت چکار کردین ؟ هتل هستین یا آپارتمان اجاره کردین؟ رزرو یا ...../
اگه یکسری اطلاعات دراین باره بدین خیلی ممنون میشم .

ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
(2012-04-16 ساعت 21:29)M_star1316 نوشته:  
(2012-04-16 ساعت 06:35)omidooo نوشته:  سلام بر همه دوستان -
بالاخره ما هم بعد ار فراز و نشیب های فراوان تونستیم به سرزمین فرصت ها برسیم . راستش کمک های زیادی از مهاجر سرا گرفتم - خب بنابراین طبیعه که بخوام به دیگر دوستان نیز تا جایی که از دستم بر میاد کمک کنم - اگه راجع به شیکاگو سوالاتی داشتید اگر بتونم حتما با کمال میل کمک خواهم کرد.
به امید موفقیت همه دوستان در هر کجا که هستن.
درود
ما هم اگه خدا بخواد برای 4 جولای به مقصد شیکاگو بلیط گرفتیم . برای اقامت چکار کردین ؟ هتل هستین یا آپارتمان اجاره کردین؟ رزرو یا ...../
اگه یکسری اطلاعات دراین باره بدین خیلی ممنون میشم .
درود بر مهدی عزیز
من فعلا پیش یکی از دوستان قدیمی هستم. اینجا همه جور قیمت میتونید پیدا کنید . ولی جایی که بتونید زندگی کنید از 500 تا شروع میشه الی ماشالا- ارزونتر هم هستا ولی به نظرم اونجا ها اصلا نمیشه زندگی کرد. - در باره مخارج ماهیانه هم به نظرم برا هر نفر میتونه از 200 تا شروع بشه الی ... در باره تلفن و اینتر نت هم کاملا بستگی به خودتون داره- راستیتش هنوز خودم تلفن ندارم - هنوز در حال سرچیدنم.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
(2012-04-16 ساعت 10:33)shahab2012 نوشته:  سلام
من و همسرم به اميد خدا 26 آپريل مي خواهيم بياييم اونجا. ولي يه شهر نزديك به نام Aurora كه يكي از آشناهامون اونجا هست. اگه كسي در مورد اين شهر و به خصوص نحوه رفت و آمده به خود شيكاگو اطلاعاتي داره، ممنون ميشم اطلاع بده.

متاسفم از اینکه دیر پست شما را دیدم. امیدوارم که با موفقیت سفر کرده باشید.

اطلاعاتی در مورد ترانزیت در شیکاگو در اینجا قرار می دم شاید بدرد شما و سایر دوستان بخورد.

در شیکاگو و حومه خطوط ترانزیت بسیار منظمی وجود دارد که شامل قطار شهری قطار بیرون شهری، و دو نوع اتوبوس است. قطار درون شهری که بخشی از شهرهای اطراف را هم پوشش می دهد با یکی از این گونه اتوبوسها مجموعه بهم پیوسته ای به نام CTA را تشکیل می دهند که بسیار هماهنگ با هم بوده و مهمترین قسمت ترانزیت شهر شیکاگو و شهرهای اطراف هستند. سه سمت شهر شیکاگو با پنج خط قطار شهری به نام ترن به هم متصل و کمی هم در شهر بعدی امتداد پیدا می کنند که دارای ایستگاههای خیلی نزدیک به هم بوده و در همه ایستگاهها توقف دارند. در هر ایستگاه حتما یک یا تعداد بیشتری ایستگاه اتوبوس برای جابجایی مسافر در خطوط فرعی وجود دارد. البته اتوبوسها در موازات ترن هم حرکت می کنند با تفاوت اینکه دارای ایستگاه بیشتر و سرعت کندتر هستند.
گونه های مختلفی کارت ترانزیت وجود دارد که ساده ترین آن خرید از دستگاههای اتوماتیک ایستگاههای ترن می باشد و با هر بار سوار شدن به هر کدام از اینها 2.25 از کارت شما کسر می شود. ولی در صورتی که فاصله بین جابجایی کمتر از دو ساعت باشد دستگاه دوم هر کدام که باشد فقط 25 سنت از کارت کم می کند و در سومین بار رایگان خواهد بود اما اگر فاصله استفاده از کارت بیش از دو ساعت باشد دوباره مبلغ 2.25 خواهد بود. اضافه بر اینکه حتی اگر در فاصله خیلی کوتاهی وسیله عوض کنید در بار چهارم دوباره 2.25 از کارت کم خواهد کرد.

اتوبوسها بسیار دقیق هستند به صورتی که شما می توانید زمان حرکت اتوبوسها را از سایت CTA پرینت کرده و همیشه مطمئن باشید که حداکثر با یک دقیقه اختلاف اتوبوس سر ایستگاه خواهد بود. هر چه به مرکز شهر نزدیکتر شوید فاصله تعداد اتوبوسها در یک ایستگاه بیشتر شده و فاصله زمانی آنها کمتر می شود و معمولا در مرکز شهر نیازی به کنترل زمان رسیدن اتوبوس نخواهید داشت اما در کناره های شهر فاصله زمانی به نیم ساعت یا حتی در شهرهای اطراف گاهی به یک ساعت هم می رسد.

برای گوشیهای هوشمند برنامه های متفاوت و قدرتمندی برای اطلاع از همه جزئیات ترانزیت وجود دارد. و برای گوشیهای ساده به راحتی شماره ایستگاه را به شماره تلفن درج شده در تابلوی ایستگاه تکست (پیام کوتاه) کنید تا ساعت رسیدن اتوبوس برای شما ارسال شود.

نوع برون شهری قطارها Metra خوانده می شود که بزرگتر، سریعتر و گرانتر هستند و البته با فاصله زمانی بیشتر حرکت می کنند. برای سفر از شهر آشنای شما به شهر شیکاگو شما باید سوار BNSF شده و حدود یک ساعت و نیم در راه خواهید بود. مهمترین ایستگاه شیکاگو Union است که از آنجا ترن، قطار و اتوبوسهای مختلفی شما را به اطراف جابجا خواهند کرد. و بالعکس از شیکاگو به آئورا باید خود را به آیستگاه یونیون رسانیده و از آنجا با مترا به آن شهر بروید. برای مترا باید از بلیط فروشی ایستگاه بلیط تهیه کرده و یا نقدا در داخل مترا پرداخت نمایید. قیمت آن به طور متوسط چهار دلار است. البته این نوع قطار در مسیر خود در داخل شیکاگو هم ایستگاههای متعددی دارد اما با فاصله بیشتر. این نوع قطار فقط یک خط مستقیم از شمال ایالت به جنوب ایالت که از مرکز شیکاگو می گذرد و یک خط از مرکز به غرب ایالت دارد.

پاسخ
با سلام.
دوستان عزیز من خیلی دنبال یه منطقه ای در آمریکا میگردم که تابستان خنک و زمستان سرد داشته باشد همچنین از لحاظ هزینه زندگی و پیدا کردن کار مشکلاتش کمتر باشه که بعد از کلی تحقیق شیکاگو رو یافتم که متاسفانه طبق نوشته دوستمون kavoshgarnet هوای شرجی اون رو هم میشه با چالوس مقایسه کرد.
دوستان اگر پیشنهادی دارند ممنون میشم.(((البته بجر الاسکا (: )))
پاسخ
آقای تئودن عزیز به سیاتل هم فکر کن . نمیدونم کسی چرا اصلا سیاتل رو معرفی نمیکنه !
پاسخ
(2012-05-12 ساعت 14:02)mo-11 نوشته:  آقای تئودن عزیز به سیاتل هم فکر کن . نمیدونم کسی چرا اصلا سیاتل رو معرفی نمیکنه !

دوست عزیز ضمن تشکر از شما .
خودتون اگه اطلاعاتی از سیاتل دارید در سایت ( در تاپیکی جداگانه ) مرقوم بفرمایید تا همه استفاده ببرند.
البته در این آدرس در مورد سیاتل بحث شده : http://mohajersara.com/thread-4065.html
با تشکر از شما.
پاسخ
سلام دوستان ، ما ایشالا ۱۰ جولای عازم شیکاگو هستیم . می خوام برای ۱ ماه اونجا خونه کرایه کنم . کجا رو پیشنهاد می دین داخل شهر سمت شمال شرقی که ارزون هم باشه ؟
اگر خدا را در تمام زندگی خود احساس کنید ، تمام آرزوهاتون رو می تونید باهاش مطرح کنید.
تاریخ ورود به آمریکا : July 2012
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 روز پس از ورود
شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، امیر مهاجر ، Emad_L ، Omidooo ، ali234 ، HAZARA ، soli asali ، alirezanz ، atlantis770 ، msar
دوستان گرامی

توصیه میکنم حتما اول این فهرست را مرور کنید.

پس از تقریبا دو ماه زندگی در شیکاگو میخوام اطلاعات و تجاربی رو که بدست اوردم رو در اختیار سایر دوستان قرار بدم.
فکر میکنم این اطلاعاتی که من میخوام بدم برای شروع زندگی کسانی که شیکاگو رو انتخاب میکنن بدرد
میخوره تا انشالا با کسب تجارب بعدی اطلاعات بیشتری در اختیار سایر دوستان قرار بدم.
اینم بگم که ممکنه در جاهای مختلف روند جور دیگری باشد. خب بدیهیه که من اینا رو برا شیکاگو میگم.
ضمنا مراحل زیر رو به ترتیبی که خودم طی کردم توضیح میدم .

1- مسکن
مثه همه جای دنیا شیکاگو هم همه جور قیمت خونه میتونید پیدا کنید . من در این مورد فعلا زیاد اطلاعاتی ندارم ولی خودم تو یه استودیو زندگی میکنم که حدودا 40 متری میشه . با اجاره 600 دلار در ماه - از جاش خیلی راضیم تقریبا سمت شمال شیکاگو واقع شده -با دریا هم حدود 7 یا 8 دیقه پیاده روی راه دارم . اگه تصاویر شیکاگو رو در گوگل سرچ کنید میتونید چیزی رو که گفتم رو ببینید.

2- اغذیه ، خورد وخوراک
تا اونجا که من دیدم در شیکاگو هر آن چه که فکر کنید رو میتونید پیدا کنید .( از جون مرغ تا شیر آدمیزادBig Grin) ولی برخی اقلام مانند نبات یا آجیل با کیفیت یا زعفرانی به خوبی ایران رو نمیشه پیدا کرد. ضمن اینکه قیمت های ایران خیلی به صرفه تره - اگه بخوام رنج قیمتی رو برای خرج خورد و خوراک یه نفر به طور میانگین بدم میشه عددی حدود 250 دلار رو براش تخمین خوبی دانست( به شرط پخت و پز در خانه ). بیشتر بخوانید.

3- تلفن و اینترنت
این یکی موضوع رو دیگه باید زحمت بکشید و به سایتاشون سر بزنید . چون اینقدر آپشن داره که نمیشه توضیح داد.
ولی بگم که من خودم برای تلفن ازT mobile استفاده میکنم و اینترنت هم comcast گرفتم . تا اینجا که از هردوشون راضی بودم.

4- ماشین
چیزی که بیشترین توجه منو به خودش جلب کرده اینه که شما تو شیکاگو چیزی به اسم ماشین نیاز ندارید. هر چند که داشته باشید دیگه خیلی عالیه-
توضیحات کامل رو kavoshgarnet عزیز داده اند. به پست های ایشون در همین تاپیک مراجعه کنید.

5- تهیه امکانات زندگی
به طور کلی میتونم توصیه کنم که هر چه که در حال حاضر موجود دارید و فکر میکنید لازمه بیارید ولی اگه میخواهید چیزی از ایران بخرید و بیارید توصیه میکنم اینکارو نکنید.
به دلیل اینکه در شیکاگو حتما با کیفیت بهتر و شاید قیمت مناسبتر بشه پیدا کرد. اگه خواستید میتونید به سایت های زیر برید و قیمت ها رو مقایسه کنید. اطمینان میدم که قیمت هایی که میبینید قیمت های واقعی است البته حدودا به میزان 10 درصد مالیات هم بهش اضافه کنید.
Target
jewel osco
cvs
walmart

در این بین Target و jewel از همه در دسترس تر و محبوب تر هستند.

6- دریافت ssn
به نزدیک ترین اداره Social Security Administration) SSA )تشریف میبرید . برای پیدا کردن اداره مربوطه هم میتونید در گوگل مپ ssa رو سرچ کنید و هم میتونید برید اینجا در پایین صفحه زیپ کدتون رو وارد کنید تا نزدیک ترین اداره رو به شما نشون بده ( این راه رو خودم پیشنهاد میکنم) . در اداره هم کمتر از 5 دقیقه میتونید درخواست خودتون رو به کارمندان که با کمال خوشرویی از شما استقبال میکنند بگید . بعد از دادن اسم و مشخصات در یک فرم ساده کارتون تو این اداره تمومه . پس فقط باید برید ssa و درخواست ssn بدید.به همین سادگی .
پس از درخواست اولیم در روز سوم یا چهارم مجددا به اداره ssa مراجعه کردم و فقط شماره ssn رو گرفتم. گفتن خود کارتش هم حدودا یه هفته بعد از درخواست پست میشه که شد و اونم گرفتم.

7- حساب بانکی (دبیت)

بعد از گرفتن ssn ( فقط شمارشو داشتم نه کارتشو ) من رفتم که بانک chase حساب باز کنم . رییس خوش برخورد بانک گفت که باید کارت شناسایی که آدرست تو امریکا روش درج شده باشه رو داشته باشی . یا اینکه دو تا کارت شناسایی معتبر داشته باشی و به من نشون بدی. یکی داشتم ( پاسپورتم ) ولی دیگه دومی رو نداشتم.
بیخیال شدم و اومدم بیرون -بعد با راهنمایی kavoshgarnet عزیز متوجه شدم که از ویزا هم میتونم به عنوان یه کارت شناسایی استفاده کنم. آقا خلاصه با همین دو تا کارت شناسایی که جور کردم ( پاسپورت و ویزا) و به همراه داشتن ssn رفتم و بالاخره حساب دبیت باز کردم.
chase در ابتدا کردیت به شما نمیده - شرایط سختی داره ولی خب به جاش اعتبارش هم بالاس.

8- گرفتن ID Card
در مورد ای دی کارت کارتون سخت نیست . کافیه به اداره Department of Motor Vehicles یاهمون DMV برید . خب اینم میشه از گوگل مپ سرچ کنید. اینم سایت مخصوص ایالت ایلینوی در مورد dmv . میتونید اطلاعات بیشتر رو از سایت خودشون در بیارید.
من خودم به dmv با آدرس 100W Randolph St, Chicago, IL (آدرس رو میتونید در گوگل مپ عینا کپی پیست کنید تا موقعیتش رو ببینید) در اونجا در کمتر از 10 دقیقه ازم عکس دیجیتال گرفتن و همون جا هم آی دی کارت برام صادر شد.
اینم بگم که تو خیلی از ایالت های امریکا از گواهینامه به عنوان آی دی کارت استفاده میشه ولی گرفتن ای دی کارت در شیکاگو به قدری راحته که نگو.

9- گرفتن گواهینامه
راستش من به هوای آی دی کارت رفته بودم dmv ولی دیدم بعضی ها دارن امتحان آیین نامه برای گواهینامه میدن . منم رفتم از تو قفسه یه کتاب آیین نامه برداشتم و یه 10 دقیقه ای خوندمش . تابلوهای راهنمایی هم همه عین ایرانه بعدش رفتم درخواست امتحان دادم و در امتحان شرکت کردم. کلا فکر کنم 45 تا سوال بود که 15 تاش از تابلو ها بود و مابقی از متن کتاب . جالبه که سوالات طوری طراحی شدند که جنبه ی آموزشی هم دارند یعنی اگه یه کم دقت کنید متوجه خواهید شد که جواب کدومه . در نهایت با 6 تا غلط ( 7 تا غلط به بالا رد میشه) قبول شدم . آیین نامه رو میتونید از اینجا دانلود کنید.
برای گواهینامه حتما حتما حتما حتما باید دو تا نامه داشته باشید که آدرس شما و اسم شما در اون ذکر شده باشه .
خب یکی از این نامه ها میتونه نامه ای که بانک دبیت کارت رو برای شما فرستاده باشه- اون یکی هم میتونه نامه ssn باشه.( که از قضا در کیف مدارکم داشتمشون).
آها راستی اینم بگم که برای گواهینامه 30 دلار باید پرداخت بشه . با این 30 دلار میشه تا سه بار امتحان آیین نامه داد.
برای امتحان تو شهری هم آیین نامه تا یک سال اعتبار داره . خب من هنوز توشهری امتحان ندادم ولی به محض اینکه امتحان بدم تجربم رو بیان خواهم کرد.

10- حساب بانکی ( کردیت)
به bank of america مراجعه کردم و حساب security credit باز کردم . در این نوع حساب شما به مبلغ 300 دلار در حساب واریز میکنید و این بانک هم به شما به همون اندازه ی 300 دلار کردیت میده . بعد از شش ماه هم میشه اون 300 دلاری رو که واریز کرده بودید رو بردارید( در واقع اون 300 دلار یه deposit حساب میشه برای اطمینان یافتن به خوش حسابی شما)
اگر در مورد کردیت احتیاج به مطلبی دارید میتونید از اینجا یه فایل صوتی هست دانلود کنید و چیزای زیادی یاد بگیرید.

11- دریافت گرین کارت و ولکام لدر
دراین مورد کار خاصی نباید انجام بدید. خودشون میان به همون آدرسی که داده بودید ( تو فرم سفارت یا در هنگام ورود در فرودگاه ) - اول ولکام لدر میاد( حدودا هفته ی سوم بعد از ورود) بعد از حدودا 7 یا 8 روز هم گرین کارت عزیز.
در ولکام لدر یه کدی مثله ssn هست که بهش میگن A number این کد رو هر زمان که بخواهید از uscis.gov سرویسی دریافت کنید (مثلا اگه آدرستون رو عوض کنید باید تا 10 روز بعد از عوض کردنش آدرس جدید رو به uscis اطلاع بدید و آی دی کارت جدید با آدرس جدید بگیرید)باید بهش اشاره کنید. درواقع این کد رو میتونید روی ویزاتون هم مشاهده کنید . A number همون reregistration number روی ویزاست .
امیدوارم که اطلاعات برای عزیزانی که قصد مهاجرت به این شهر قشنگ رو دارن مفید بوده باشه . برای همه ، مهاجرتی سهل به همراه عاقبت به خیری آرزومندم.

بازگشت به فهرست اصلی
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، kavoshgarnet ، emrah66 ، pr.kia ، Hediyeh ، یاشار و ماری ، ghorbat ، schaghayegh ، mori5050 ، gol1 ، M_star1316 ، Rainy ، hoda2012 ، golbahara ، zaherbin ، 2013selectee ، aziking ، frozen mind ، daria ، shahab2012 ، vroom ، t.azimaie ، maaref ، mojtaba_k ، امیر مهاجر ، nora ، honey62 ، sib 24 ، Serendipity ، gulu ، كاميلا ، frz61 ، missi ، parsy631 ، Sepasttian ، smmyp ، el333 ، Orchin ، mmmsdeghi ، mahyar66 ، Saina ، amirdadash ، Emad_L ، MD-soft ، h4di ، rezazaman ، only_flight ، farhadfsh ، ASALI ، smpf ، roeentan ، funnybluesolea ، Ali Sepehr ، mrr777 ، soul ، پسرایرونی ، reza6966 ، moji20 ، fire dragon ، itsmasoud ، studpk ، ali234 ، raam12000 ، ahmadi.k ، Saeedv13 ، lingni ، مانترا ، aydinaghajani ، mhr.714 ، usa lover ، 3pideh ، sorena ، mani88 ، petr0s ، kasrafo ، پدی ، behzadb57 ، pinky ، sadeghi897 ، ghafari88 ، siakhatar666 ، مسافر تنها ، chance2013 ، sahar2311 ، godot ، proje ، maryam_a ، mehdi110 ، milo2007 ، azadeh2014 ، patezian ، soli asali ، arash 111 ، cchico ، paral ، mohamadir ، alirz ، samansaba ، alirezanz ، amirrbco ، فریاد تنها ، mr.amir007 ، y.n ، karkiaa ، frr ، mahmood800 ، sanaz.b ، armin021 ، ibehnam ، kage.omid ، محمد دی دی ، atlantis770 ، artam2 ، mo-11 ، ali.marami20@yahoo.com ، Abdorrezaa ، afshin.as ، gogolian ، msar ، bugbear ، saharbb ، lotttery2015 ، Nataliea ، saeidfireboy67 ، alborzarya ، copol ، maral-map ، Alizzz ، kasra.brt ، pardiiix ، Mani-usa ، yousef32
عالي بود.... موفق باشيد...Smile
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، M_star1316 ، daria ، امیر مهاجر ، Emad_L ، ASALI ، 3pideh ، soli asali ، alirezanz ، msar ، Nataliea
امید عزیز :
اینقدر اطلاعاتتون خوب و مفید بود که لازم دیدم در پست جداگانه ازتون تشکر کنم.
اگه در رابطه با کلاسهای رایگان زبان , وضعیت کار و ثبت نام در دانشگاههای اونجا هم اطلاعاتی بدست آوردید خیلی ممنون میشم به اشتراک بزارید.
مشتاقانه منتظر دیگر تجربیات و راهنمائیهاتون هستم.
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
[/quote]
امید عزیز :
اینقدر اطلاعاتتون خوب و مفید بود که لازم دیدم در پست جداگانه ازتون تشکر کنم.
اگه در رابطه با کلاسهای رایگان زبان , وضعیت کار و ثبت نام در دانشگاههای اونجا هم اطلاعاتی بدست آوردید خیلی ممنون میشم به اشتراک بزارید.
مشتاقانه منتظر دیگر تجربیات و راهنمائیهاتون هستم.

[/quote]

مهدی جان سلام
راستش اول کنجکاوم بدونم کارت چی شد؟ میدونم ویزا گرفتی ولی یادمه در مورد مسئله دیگه ای با هم حرف زده بودیم . اگه مایل بودی برام پیغام خصوصی یا ایمیل بذار.
دوم اینکه اطلاعاتی دارم ولی اگه اجازه بدی میخوام تکمیل تر بشه بعد پستی در این مورد بذارم .
ولی همین قدر فعلا بگم که اگه زبانتون خوب باشه راحت تر میشه کار گیر آورد که من با لطف خدا گیر آوردم .
کلاس زبان هم رایگانه - اونم میرم .
موفق باشی
پاسخ
اینطور که من از راهنماییهای دوستان و مطالعات خودم فهمیدم، سیستم حمل و نقل عمومی شیکاگو از این نظر خوبه که تقریبا همه جای شهر اتوبوس هست و حمل و نقل ریلی هم که دور از راه بندانه توی اکثر نقاط شهر (نه فقط داون تاون) در دسترسه. لطفا اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید.
حالا سؤال بنده اینجاست که شهرهای دیگری که وضعیت مشابه یا بهتری دارند رو اگر ممکنه نام ببرید. ریتینگ پابلیک ترنسپورت روی اینترنت منبع خوبی نیست چون حتی فراوان بودن تاکسی رو هم لحاظ کرده. نظر بنده بیشتر ترنسپورت عمومی ارزانتر ریلی و اتوبوسی است (مخصوصا قطار و مترو). از بین شهرهایی مثل سن دیگو، سیاتل، پورتلند، سن فرانسیسکو کدام شرایط مشابهی از این نظر با شیکاگو دارند؟ شهر دیگری هم اگر مد نظرتون هست لطفا بفرمایید (به غیر از نیویورک و واشنگتن دی سی)
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، mehdiii ، honey62 ، roeentan ، Omidooo ، Emad_L ، ASALI ، itsmasoud ، 3pideh ، پدی ، el333 ، maryam_a ، soli asali ، مانترا ، armin021 ، alirezanz ، atlantis770 ، msar
(2012-06-23 ساعت 16:43)امیر مهاجر نوشته:  اینطور که من از راهنماییهای دوستان و مطالعات خودم فهمیدم، سیستم حمل و نقل عمومی شیکاگو از این نظر خوبه که تقریبا همه جای شهر اتوبوس هست و حمل و نقل ریلی هم که دور از راه بندانه توی اکثر نقاط شهر (نه فقط داون تاون) در دسترسه. لطفا اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید.
حالا سؤال بنده اینجاست که شهرهای دیگری که وضعیت مشابه یا بهتری دارند رو اگر ممکنه نام ببرید. ریتینگ پابلیک ترنسپورت روی اینترنت منبع خوبی نیست چون حتی فراوان بودن تاکسی رو هم لحاظ کرده. نظر بنده بیشتر ترنسپورت عمومی ارزانتر ریلی و اتوبوسی است (مخصوصا قطار و مترو). از بین شهرهایی مثل سن دیگو، سیاتل، پورتلند، سن فرانسیسکو کدام شرایط مشابهی از این نظر با شیکاگو دارند؟ شهر دیگری هم اگر مد نظرتون هست لطفا بفرمایید (به غیر از نیویورک و واشنگتن دی سی)

امیرمهاجر عزیز
مطلب اولی که عنوان کردی کاملا درسته . پست kavoshgarnet عزیز رو در این باره میتونی رفرنس خوبی قرار بدی.
اما به نظرم جسارتا راجع به شهرهای دیگه از بچه های همون شهر و تاپیک سوال کنی نتیجه خیلی بهتری میگیری.
موفق باشی عزیزم
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، roeentan ، پدی ، aydinaghajani ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، msar
(2012-06-25 ساعت 23:46)omidooo نوشته:  امیرمهاجر عزیز
مطلب اولی که عنوان کردی کاملا درسته . پست kavoshgarnet عزیز رو در این باره میتونی رفرنس خوبی قرار بدی.
اما به نظرم جسارتا راجع به شهرهای دیگه از بچه های همون شهر و تاپیک سوال کنی نتیجه خیلی بهتری میگیری.
موفق باشی عزیزم
امید جان، کاملا بهت حق میدم. این پست نصفش نا مربوطه به این تاپیک. اما با توجه به ماهیت سؤال من که جنبه مقایسه‌ای داره و یک طرف ثابت قضیه شیکاگو هست، هر جایی مطرحش میکردم همین مشکل رو بهمراه داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، mehdiii ، roeentan ، Emad_L ، itsmasoud ، 3pideh ، el333 ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، msar
سلام
ما حدود 1 ماه توي شهر Aurora (نزديك شيكاگو) بوديم و گرين كارت و سوشال رو گرفتيم و برگشتيم. الان 2 هفته اي هست كه اومديم ايران. به اميد خدا طي چند ماه آينده مجددا مي ريم كه بمونيم. به طور كلي من و همسرم از اونجا خوشمون اومد. مردم خيلي خونگرم و خوبي داره و ايراني هاش هم خيلي خوب هستن و كمك زيادي به ما كردن. هوا هم از تهران خنك تر بود به نظر مي رسه كه زمستون هاي خيلي سردي داشته باشه ولي كلا مردم اونجا با زمستون هاش خيلي مشكلي نداشتن و مي گفتن كه فقط حدود 2 الي 3 هفته خيلي خفن سرد ميشه. به هر حال اگه سوالي باشه در خدمت دوستان هستم.
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان