کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در لــهــسـتان
(2010-12-18 ساعت 13:21)xbox نوشته:  صفحه فارسی دانشگاه uitm و معرفی و امکانات این دانشگاه.
دوستان من برای ماه feb یا همون بهمن ماه می خواهم برای این داشنگاه اقدام کنم.

کسی اگر سوالی در رابطه با دانشگاه های لهستان داره...در صورت اطلاع داشتن، خوشحال می شوم جواب بدهم.SmileSmileWink

متاسفانه این تاپیک چقدر خلوتهSadSad

یعنی هیچ کس قصد سفر و تحصیل به این کشور رو نداره؟!!!Sad

درود بر شما
وسپاس از مهر شما
بله من تصمیم دارم به لهستان مسافرت کنم
من همیشه لهستانی ها را دوست داشتم فراموش نکنیم ایران پذیرای لهستانی های زیادی بود وهر دو خاطرات خوبی از هم باقی گذاشته اند.پرسش هایی از شما دارم
آیا برای تحصیل در لهستان شرط سنی وجود دارد.
وچگونه برای رشته های داروسازی وهنر(نقاشی) می توان اقدام کرد.
نکته دیگر زبان تحصیلی است .چه مدتی باید برای زبان لهستانی صرف کرد وآیا دانشگاههایی به زبان انگلیسی یا فرانسه در آنجا وجود دارد؟ از همه مهمتر چگونه باید اقدام کرد آیا مراکز رسمی و قانونی در ایران وجود دارندکه در این مورد کمک کنند.
با سپاس از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
سلام Nader.Z عزیز.

همانطور هم که خودتون فرمودین مهاجرت عده ای کثیری از لهستانیها در سال 1317 از طریق دریای کاسپین(بندر انزلی) سابقه خوب و تاریخی و مهمانوازی مناسبی را بر جای گذاشته است...

در مورد محدویت سنی در تحصیل ، بنده به شخصِ مطلبی مبنی بر این موضوع ندیدم...

ببنید اگر برای رشته های پزشکی بخواهید اقدام کنید ، شهر های پوزنان (شمال غربی فکر می کنم) و
کراکوف(جنوب لهستان) شهره و معروف هستند.

و این دانشگاه jagiellonianuniversity که در شهر کراکوف است با رنک و رتبه 196 در بین 300 دانشگاه برتر پزشکی جهان قرار دارد.

متاسفانه اطلاعی در مورد رشته های مربوط به زیر شاخه های هنر ندارم ، به محض اینکه اطلاعی کسب شد ، حتما در اینجا قرار خواهم داد.

زبان تحصیل به 2نوع انگلیسی و لهستانی است و خوش بختانه مانند اتریش به این صورت نیست که بیشتر رشته ها فقط به زبان آلمانی باشد...

اگر بیشتر زبان فرانسه مورد نظرتون است (به جز خود فرانسه)، جست و جویی هم در رابطه با کشور و دانشگاه های بلژیک انجام دهید.. که فکر میکنم زبان تدریس هم به فرانسه و هم انگلیسی باشد...

و در مورد مرکز رسمی ، به جز دانشگاه uitm فکر نمی کنم مرکز رسمی و معتبری که پروسه امور مهاجرت و گرفتن ویزا رو به رایگان انجام دهد، وجود داشته باشد...
که این دانشگاه هم رشته های پزشکی و هنر ندارد.

باز هم اگر سوالی بود ، در صورت اطلاع حتما پاسخگو خواهم بود.
موفق باشید.
Smile
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، mohammad.maleki ، sanaz-kh ، ladanlove
(2011-01-09 ساعت 20:12)xbox نوشته:  سلام Nader.Z عزیز.

همانطور هم که خودتون فرمودین مهاجرت عده ای کثیری از لهستانیها در سال 1317 از طریق دریای کاسپین(بندر انزلی) سابقه خوب و تاریخی و مهمانوازی مناسبی را بر جای گذاشته است...

در مورد محدویت سنی در تحصیل ، بنده به شخصِ مطلبی مبنی بر این موضوع ندیدم...

ببنید اگر برای رشته های پزشکی بخواهید اقدام کنید ، شهر های پوزنان (شمال غربی فکر می کنم) و
کراکوف(جنوب لهستان) شهره و معروف هستند.

و این دانشگاه jagiellonianuniversity که در شهر کراکوف است با رنک و رتبه 196 در بین 300 دانشگاه برتر پزشکی جهان قرار دارد.

متاسفانه اطلاعی در مورد رشته های مربوط به زیر شاخه های هنر ندارم ، به محض اینکه اطلاعی کسب شد ، حتما در اینجا قرار خواهم داد.

زبان تحصیل به 2نوع انگلیسی و لهستانی است و خوش بختانه مانند اتریش به این صورت نیست که بیشتر رشته ها فقط به زبان آلمانی باشد...

اگر بیشتر زبان فرانسه مورد نظرتون است (به جز خود فرانسه)، جست و جویی هم در رابطه با کشور و دانشگاه های بلژیک انجام دهید.. که فکر میکنم زبان تدریس هم به فرانسه و هم انگلیسی باشد...

و در مورد مرکز رسمی ، به جز دانشگاه uitm فکر نمی کنم مرکز رسمی و معتبری که پروسه امور مهاجرت و گرفتن ویزا رو به رایگان انجام دهد، وجود داشته باشد...
که این دانشگاه هم رشته های پزشکی و هنر ندارد.

باز هم اگر سوالی بود ، در صورت اطلاع حتما پاسخگو خواهم بود.
موفق باشید.
Smile

دوست گرامی
سپاسگذار مهر شما هستم.
منظور م کاربرد زبان فرانسه در دانشگاه های لهستان است زمانی فرانسوی ها بسیار بانفوذ در لهستان بودند...
پاسخ های شما کمک بزرگی برای من هستند.
با سپاس و آرزوی شادزیوی برای شما
نادر
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، hamedrouhi
نادر جان ، متاسفانه بنده به شخصه اطلاعی از این موضوع ندارم.

امیدوارم که موفق و پیروز باشید.
پاسخ
اطلاعاتی مفید اععم از دانشگاه uitm و فرهنگ و جمعیت و ... در مورد شهر rzeszow (ژشاف)

که به صورت فایل pdf است.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، sanaz-kh ، ladanlove
(2011-01-12 ساعت 10:07)xbox نوشته:  نادر جان ، متاسفانه بنده به شخصه اطلاعی از این موضوع ندارم.

امیدوارم که موفق و پیروز باشید.

Xbox گرامی
درود بر شما وسپاس از پاسخ های شما
امیدوارم با پرسش هایم مزاحم شما نشوم.
آیا مراکز یا دفاتری در ورشو یا تهران وجود دارند که برای دریافت پذیرش تحصیلی خدماتی ارایه دهند؟
با سپاس
نادر
پاسخ
ببینید به طور کل در هیچ کدام از کشور ها نماینده رسمی 2جانبه و 2طرفه ای برای ترنسفر دانشجو وجود نداره...

البته دانشگاه uitm لهستان موضوع دیگری است...

و اگر موسسه ای کار های مربوط به پذیرش و اقامت رو انجام می دهد ، هدف کسب سود شخصی خود موسسه است و بس.

و به شخصه عرض می کنم ، بنده هیچ اعتمادی نسبت به این موسسات ندارم...

مراحم هستین نادر جان.

کلا ورشو نسبت به دیگر شهر های لهستان به دلیل پایتخت بودن و بزرگ تر بودن و ... کمی گران تر نسبت به بقیه شهر ها است.

شما برای چه رشته و در چه مقطعی می خواهید اقدام کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، ladanlove
(2011-01-12 ساعت 13:48)xbox نوشته:  ببینید به طور کل در هیچ کدام از کشور ها نماینده رسمی 2جانبه و 2طرفه ای برای ترنسفر دانشجو وجود نداره...

البته دانشگاه uitm لهستان موضوع دیگری است...

و اگر موسسه ای کار های مربوط به پذیرش و اقامت رو انجام می دهد ، هدف کسب سود شخصی خود موسسه است و بس.

و به شخصه عرض می کنم ، بنده هیچ اعتمادی نسبت به این موسسات ندارم...

مراحم هستین نادر جان.

کلا ورشو نسبت به دیگر شهر های لهستان به دلیل پایتخت بودن و بزرگ تر بودن و ... کمی گران تر نسبت به بقیه شهر ها است.

شما برای چه رشته و در چه مقطعی می خواهید اقدام کنید؟

درود بر شما و هزاران سپاس Xbox گرامی
با شما کاملا موافقم اینگونه موسسات قابل اعتماد نیستند.
من برای رشته داروسازی می خواهم اقدام کنم. (دوره پنج ساله)
باز هم سپاس از شما وآرزوهای بهترین ها برای شما
پاسخ
ببینید یه موسسه هست نمیدنم چیه ولی من داشتم با اقای رازقيان صحبت میکردم گفت یه موسسه هست یادم نیست امروز پرسیدم چون خودش گفت هست پس باید اعتبار داشته باشه حالا جواب داد میگم به شما دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، sanaz-kh ، ladanlove
(2011-01-13 ساعت 11:15)mohammad.maleki نوشته:  ببینید یه موسسه هست نمیدنم چیه ولی من داشتم با اقای رازقيان صحبت میکردم گفت یه موسسه هست یادم نیست امروز پرسیدم چون خودش گفت هست پس باید اعتبار داشته باشه حالا جواب داد میگم به شما دوستان

سپاس از شما

پاسخ
نادر جان همانطور که خودتون هم مستحضر هستین ، رشته های پزشکی و زیر شاخه های مربوز به آن ، از لحاط هزینه تحصیل به نسبت دیگر رشته ها بسیار بالاتر است...

و کلا شهر های پوزنان و کراکف در زمینه پزشکی معروف تر از بقیه شهر ها است.
پاسخ
یه سوال فنی
برای مثال ما 4 سال اونجا درس خوندیم بعد میتونیم در خواست اقامت بدیم یا این چهار سال کمکی نمیکنه ایا کسی درباره شرایط اقامت لهستان چیزی میدونه به نظر شما ارزش گرفتن اقامت داره یا نه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox
من در مورد فنلاند خونده بودم که بعد از 4سال اقامت مستمر ، به هر نحوی اقامت دائم این کشور رو می تونیم بگیریم.
و همچنین آلمان و اتریش هم بعد از 5 سال ، به شرطی که مالیات رو بپردازیم و دارای شغل باشیم.
و در مورد لهستان هم به محض اینکه نتیجه ای که پیدا کردم ، در اینجا می گذارم.

ببینید لهستان کشوری است که روز به روز در حال پیشرفت و همچنین یکی از بهترین مزیت هایی که دارد ، این کشور مه در اروپای مرکزی قرار دارد ، جز اتحادیه اروپا است که این خود یک امتیاز + محسوب میشه.
پاسخ
(2011-01-13 ساعت 19:17)xbox نوشته:  نادر جان همانطور که خودتون هم مستحضر هستین ، رشته های پزشکی و زیر شاخه های مربوز به آن ، از لحاط هزینه تحصیل به نسبت دیگر رشته ها بسیار بالاتر است...

و کلا شهر های پوزنان و کراکف در زمینه پزشکی معروف تر از بقیه شهر ها است.
سپاس از شما xbox گرامی

پاسخ
خواهش می کنم نادر جان.

باز هم اگر شما اطلاعاتی تازه بدست آوردید ، ممنون میشم در اینجا به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره مند شوند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان