کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن گواهی نامه بین المللی در ایران
www.govahiname.ir/namayandegiha.html
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، taherifar
بتازگی تغییرش داده اند. این را ببینید:
http://www.govahiname.ir/3536/index.php?...n&UID=3781
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: Hojjat ، sib 24 ، yek_mosafer ، funnybluesolea ، iman63ir ، diamondmili ، taherifar
به ما هم گفته بودن گواهی نامه بین المللی بگيريم.
ولي توي Costa Mesa (کاليفرنيا) اصل و ترجمه رسمي بيشتر به درد خورد!
شماره کیس: 2008AS11670
مصاحبه: 16th June 2008
دریافت پاکت دوم: ...Waiting
آمدن کلیرنس:15th August 2008
گرفتن ويزا: 8th September
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، farzad24 ، mehrdadgholami ، philter ، sunflower00 ، taherifar ، goliii ، vahidheydari
شما برید اینجا پینگلیش تایپ کنید خودش به فارسی تبدیل می کنه !!!
http://www.pinglish.org
ممنون !!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، taherifar ، goliii
برای رانندگی در کالیفرنیا نیاز به گواهی نامه بین المللی ندارید. با ترجمه گواهی نامه ایران تا 10 روز می توانید با آن گواهینامه در کالیفرنیا رانندگی کنید.
If you become a California resident, you must get a California driver license within 10 days. Residency is established by voting in a California election, paying resident tuition, filing for a homeowner’s property tax exemption, or any other privilege or benefit not ordinarily extended to nonresidents

برا دریافت گواهی نامه رانندگی در کالیفرنیا باید امتحان آئیین نامه با 36 سوال را پاس کنید تا گواهینامه کلاس C به شما داده شود. (هزینه 28 دلار)
کتابچه رانندگی در کالیفرنیا: http://www.dmv.ca.gov/pubs/dl600.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، javan134 ، payman R ، yek_mosafer ، farzad24 ، saeed.gh ، Lottery_GC ، mr relax ، mehrdadgholami ، philter ، taherifar ، goliii
برای گرفتن گواهینامه بین المللی از امریکا (تا 10 سال اعتبار) با ارائه اصل گواهینامه ایرانی بدون نیاز به ترجمه...لینک زیر را ببینید...
http://pp.idlicense.com/default.asp
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، Classic ، maaref ، taherifar
دوستان عزیز پیرو پست قبلی این توضیح رو بدم که من می دونم که اونجا باید جزوه بخونم و امتحان بدم و ........
اما سوالم اینه که برای شرکت در امتحان اونجا از من گواهی بین المللی می خوان ! یا با ترجمه همین گواهی نامه ای که الان دارم می تونم توی آزمون رانندگی اونجا شرکت کنم ؟
از لینکهایی که دوستان گذاشتن خیلی اطلاعات خوبی دستگیرم شد اما متوجه حواب سوال بالا نشدم !
ببخشید اگه دوزاری خوب کار نمی کنه !!!!!!
البته انگلیسیم هم خوب نیست ها !!1
لطفاً کمممممممممک !!!
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، yek_mosafer ، mitr.p ، philter ، taherifar
کسی هست که گواهینامه بین المللی رو در ایران گرفته باشه و باهاش در آمریکا رانندگی کرده باشه؟ ممنون می‌شم تجربه خودتون رو نقل کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، maaref ، taherifar
من گواهی بین المللی ایران را گرفتم، باهاش هم اینجا رانندگی کردم. البته برخوردی هم با پلیس نداشتم که بدونم قبول میکنند یا نه. ولی طبق آئئن نامه اینجا( کالیفرنیا) آنهایکه گواهی ایالات دیگه آمریکا را دارند ( نه کشور های دیگه) مجازند فقط 10 روز در کالیفرنیا با گواهینامه هاشون رانندگی کنند. در مورد کشور های دیگه چیزی ننوشته. در ضمن موقع امتحان دادن، به گواهی ایران کاری ندارند.
شما میتونید قبل از آمدن به آمریکا دفترچه اش را دانلود کنید و بخونید. اسم اداره راهنمایی و رانندگی آمریکا DMV است. البته آیین نامه هر ایالتی با ایالت دیگه متفاوت است.
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، yek_mosafer ، farzad24 ، mitr.p ، maaref ، Lottery_GC ، diamondmili ، Lucky Luke ، sunflower00 ، taherifar ، goliii ، ben123
(2009-11-10 ساعت 20:38)Hojjat نوشته:  من مال جرجیا رو چک کردم. گفته که تا سی روز با گواهینامه بین‌المللی می‌شه رانندگی کرد. برای من تنها اهمیتش اینه که بتونم با ماشین دوستی رفیقی چیزی تمرین رانندگی کنم و نگران این نباشم که موقع تمرین پلیس منو بگیره و بگه حق نداشتی این کارو بکنی. نمی‌خوام هم پول به موسسات تمرین رانندگی بدم (حتی الامکان).
دوست عزیز شما اگه امتحان آئین نامه را بدی میتونی به راحتی تمرین کنی ....اگر هم موقع تمرین پلیس شما را بگیره تا زمانی که یک نفر دارای گواهینامه معتبر آمریکا کنار شما نشسته باشه مشکلی نیست...فقط باید بگین دارین تمرین میکنید
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، maaref ، diamondmili ، Lucky Luke ، philter ، sunflower00 ، taherifar
برای من هنوز روشن نیست که برای کالیفرنیا گواهینامه بین‌المللی بگیریم یا ترجمه گواهینامه کافیه؟ در ضمن مدت زمانی که میشه ازشون استفاده کرد هم روشن نیست. اینجا خودم و پگاه پیدا کردیم که ۱۰ روز می‌تونیم از گواهینامه «ایالت دیگر» استفاده کینم. اما معلوم نیست با گواهینامه کشورهای دیگر چه برخوردی می‌شود؟ لطفاً اگر منبع موثقی دارید معرفی کنید.

(2009-09-20 ساعت 17:00)msnazi نوشته:  برای رانندگی در کالیفرنیا نیاز به گواهی نامه بین المللی ندارید. با ترجمه گواهی نامه ایران تا 10 روز می توانید با آن گواهینامه در کالیفرنیا رانندگی کنید.
If you become a California resident, you must get a California driver license within 10 days. Residency is established by voting in a California election, paying resident tuition, filing for a homeowner’s property tax exemption, or any other privilege or benefit not ordinarily extended to nonresidents

برا دریافت گواهی نامه رانندگی در کالیفرنیا باید امتحان آئیین نامه با 36 سوال را پاس کنید تا گواهینامه کلاس C به شما داده شود. (هزینه 28 دلار)
کتابچه رانندگی در کالیفرنیا: http://www.dmv.ca.gov/pubs/dl600.pdf

(2009-11-09 ساعت 09:27)pegah نوشته:  من گواهی بین المللی ایران را گرفتم، باهاش هم اینجا رانندگی کردم. البته برخوردی هم با پلیس نداشتم که بدونم قبول میکنند یا نه. ولی طبق آئئن نامه اینجا( کالیفرنیا) آنهایکه گواهی ایالات دیگه آمریکا را دارند ( نه کشور های دیگه) مجازند فقط 10 روز در کالیفرنیا با گواهینامه هاشون رانندگی کنند. در مورد کشور های دیگه چیزی ننوشته. در ضمن موقع امتحان دادن، به گواهی ایران کاری ندارند.
شما میتونید قبل از آمدن به آمریکا دفترچه اش را دانلود کنید و بخونید. اسم اداره راهنمایی و رانندگی آمریکا DMV است. البته آیین نامه هر ایالتی با ایالت دیگه متفاوت است.
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، maaref ، diamondmili ، taherifar
قبلاً که با گواهینامه بین‌المللی شده در ایران، در کالیفرنیا می‌شد تا یک ماه رانندگی کرد. مگر قوانین عوض شده باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، yek_mosafer ، diamondmili ، taherifar
باز دوباره همه چی قاطی پاتی شد
یه نفر بیاداز اول همه چیز رو بگه.
با گواهینامه کالیفرنیا میشه تو ایران 10 روز رانندگی کرد؟
با گواهینامه ایران میشه تو کالیفرنیا 10 روز رانندگی کرد؟
با گواهینامه افغانستان میشه تو ایران 10 روز رانندگی کرد؟
با گواهینامه ایران میشه تو افغانستان 10 سال رانندگی کرد؟
با چه گواهینامه ای میتونیم 10 روز یا 10 سال کجا رانندگی کنیم؟

[عکس: 2i8d4ao.gif]
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، farzad24 ، GHANARI ، maaref ، خانه ، diamondmili ، قصه گو ، Lemony ، taherifar ، goliii
هرچقدر تحقیق می‌کنم بیشتر گیج میشم. هرکس هم تجربه داره تجربه‌اش به این شکله که توکل بر خدا با گواهینامه بین‌المللی یا ترجمه گواهینامه ایران یا همون گواهینامه فارسی ایران مدتی رو سوار شده.
این لینک هم کمکی نکرد بهم
http://www.carinsurance.com/kb/content31651.aspx
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، yek_mosafer ، frozen mind ، maaref ، diamondmili ، taherifar
(2010-07-10 ساعت 18:13)msnazi نوشته:  هرچقدر تحقیق می‌کنم بیشتر گیج میشم. هرکس هم تجربه داره تجربه‌اش به این شکله که توکل بر خدا با گواهینامه بین‌المللی یا ترجمه گواهینامه ایران یا همون گواهینامه فارسی ایران مدتی رو سوار شده.
این لینک هم کمکی نکرد بهم
http://www.carinsurance.com/kb/content31651.aspx

محسن جان کم کم دارم به این نتیجه میرسم که آمریکا هم ...تو ....ره
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، maaref ، diamondmili ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان