کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا
کاملا به نحوه زندگی شما بستگی داره. بعضی ها هستند که در این کشور ماهیانه یکی دو میلیون در میارن و احساس فقر و بیچارگی می کنند. اما زندگی کارمندی رو به بالا، با 3 تا 4 هزار دلار در ماه می گرده.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، aminaran ، sanaz2010 ، eblam ، aNTea ، Hornet ، free_free ، tata63 ، f.r ، battosai ، daria ، HAZARA ، 3pideh ، nika ، jazirehh ، armin021 ، alirezanz ، MOHAMMADKHANI ، msar ، maryam.azad ، Memolk ، biparva
راستی وضع خورد و خوراک و خونه ماشین چه جوریه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، armin021 ، msar
دیدن این چند تا لینک خالی از لطف نیست !!Wink
http://en.wikipedia.org/wiki/Los_Angeles
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%D8%B...9%84%D8%B3
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%8...9%84%D8%B3
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%8...9%84%D8%B2
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
یه چیزی بچه ها می دونستید که شهردار Beverly Hills ایرانیه ؟ اسمشم جمشید دلشاد هستش ! البته اسمش رو گذاشته جیمی Big Grin
اگه به سایتش سر بزنید متوجه میشید که ایرانیه و خیلی تالبلو هستش که لابی اس..را..ییل حمایتش می کنه و با هرچی آدم معروف از اولمرت و هیلا.ری کی..لینتون و .. هست عکس گرفته !! (اصلا هیچ مورد سیاسی نیست و فقط معرفیه!!)
اینم سایتش :
http://www.delshad.com
می دونم خیلی ربط به لس آنجلس نداشت ولی خوب بی ربط هم نیست Big Grin
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، بنيتا ، sanaz2010 ، eblam ، aNTea ، free_free ، tata63 ، SH1A2R3 ، armin021 ، estanfordbineh ، msar ، Memolk ، ELNAZ21
سلام،

ممنون که گفتید. من که نمیدونستم. پس ما داریم میرویم در قلمرو ایشون! امیدوارم هوای ایرونی ها را داشته باشه.
hope for the best, except the worst
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، armin021 ، msar ، maryam.azad
saeeedpro نوشته: توی امریکا به ازای درامدی که میگیری چقدر باید مالیات بدی؟

اميدوارم براي جوابت دير نشده باشه ديدم کسي جواب نداده گفتم شايد بتونم کمکت کنم
ماليات در آمد رو ايالتها تعيين مي‌کنن در کاليفرنيا 6 درصد در تگزاس هيچي کلا ايالتهايي که زير نظر جهموري خواهاس ماليات درآمد کمتري داره در عوض ايالتهايي که توسط دموکراتها اداره ميشه ماليت در آمد بيشتري داره
پاسخ
سلام اقا دستت درد نکنه ...
یعنی میخوای بگی در کالیفرنیا به ازای درامدی که می گیری فقط 6 درصد مالیات میدی؟؟؟؟؟
این حرفی که میزنی مطمئنی چون من شنیده بودم یه چیزی حدود 30 درصد باید مالیات بدی.....
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، battosai ، HAZARA ، 3pideh ، nika ، armin021 ، alirezanz ، msar
اگه کسی میتونه درمورد خورد و خوراک و خونه هم صحبت کنه.....
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، nika ، armin021 ، msar
saeeedpro نوشته: سلام اقا دستت درد نکنه ...
یعنی میخوای بگی در کالیفرنیا به ازای درامدی که می گیری فقط 6 درصد مالیات میدی؟؟؟؟؟
این حرفی که میزنی مطمئنی چون من شنیده بودم یه چیزی حدود 30 درصد باید مالیات بدی.....

ماليات 30 درصد تو آمريکا شوخيت گرفته؟؟؟
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin:
نه داداش اشتباه به عرضتون رسوندن
بايد بگم که آمريکا يک کشور سرمايه‌داريه و در سيستم سرمايه داري ماليات گرفتن از مردم زياد معني نداره. آمريکا مثل اروپا يا کشورهاي اسکانديناوي نيست که بخاد در‌امد مردمشو مثل زالو بکشه. همين 6 درصدي هم که توي بعضي ايالتهايي مثل کاليفرنيا گرفته مي‌شه مخالفهاي زيادي داره و خيلييا بهش ميگن دزدي سازمان يافته و قانوني. و هر چي ايالت سرمايه داري تر باشه اين ماليات کمتر ميشه و همون طور که گفتم يه جايي مثل تگزاس به صفر مي‌رسه.
بالاترين ماليات درآمدي که توي کاليفرنيا گرفته مي‌شه 9 درصد هست که اونم مال درآمدهاي بالاست.
ولي متوسط ماليات در آمدو همون 6 درصد و ماليات فروش حدود 8 درصد هست.
پاسخ
saeeedpro نوشته: اگه کسی میتونه درمورد خورد و خوراک و خونه هم صحبت کنه.....

با اينکه کاليفرنيا ايالت خيلي گرونيه ولي بيشتر هزينش به خاطر گرونيه خونه و کرايه اونه يه خونه 100 هزار دلاري ايالتهاي جنوبي در لوس آنجلس حدود 500 - 600 هزار دلار در کاليفرنيا هست.
البته جنوب کاليفرنيا خرج زندگي کمتري از شمالش داره. اصولا خرج خورد و خوراک و لباس در لوس آنجلس 10 تا 20 درصد بيشتر از متوسط آمريکاس فکر کنم با خرج خونه درآمد 4 هزار دلار در ماه براي يه نفر تو لوس آنجلس خيلي خوب باشه البته اونايي که اونجا زندگي کردن بيشتر مي‌تونن کمکتون کنن.
موفق باشيد
پاسخ
cyruspk نوشته:

بايد بگم که آمريکا يک کشور سرمايه‌داريه و در سيستم سرمايه داري ماليات گرفتن از مردم زياد معني نداره. آمريکا مثل اروپا يا کشورهاي اسکانديناوي نيست که بخاد در‌امد مردمشو مثل زالو بکشه. همين 6 درصدي هم که توي بعضي ايالتهايي مثل کاليفرنيا گرفته مي‌شه مخالفهاي زيادي داره و خيلييا بهش ميگن دزدي سازمان يافته و قانوني. و هر چي ايالت سرمايه داري تر باشه اين ماليات کمتر ميشه و همون طور که گفتم يه جايي مثل تگزاس به صفر مي‌رسه.
بالاترين ماليات درآمدي که توي کاليفرنيا گرفته مي‌شه 9 درصد هست که اونم مال درآمدهاي بالاست.

دوست عزیز

اون 6 یا 8 درصد مالیاتی که توی امریکی میگید ، مالیات بر خرید و فروشه! نه مالیات بر درآمد!! ... مالیات بر درآمد در آمریکا بستگی به میزان درآمد سالیانه داره که هر سال هم تغییر می کنه. اگر درآمد سالیانه شما بین 0 تا 8350 دلار در سال باشه شما باید 10 درصدش رو مالیا بدی و این تازه شروعشه!! متوسط درآمد شما اگر فرضا ماهی 3500 دلار باشه ، میشه سالی 42000 دلار و طبق جدولی که هر سال دولت آمریکا میده شما باید 25 درصد درآمدت رو مالیات بدی!! میزان مالیات بر درآمد تو آمریکا نسبت به کشور های اروپایی یا حتی کانادا بسیار احمقانه (البته از نظر ما!) هستش و اصولا همه مردم و حتی خود آمریکایی ها مینالن ازش!

اینم لینک مالیات بر درآمد امریکا در سال 2009 از ویکیپدیا :

میزان مالیات بر درآمد در سال 2009 در کشور امریکا

- میثم (برنده 2008)
پاسخ
meysamrelax نوشته:
cyruspk نوشته:

دوست عزیز

اون 6 یا 8 درصد مالیاتی که توی امریکی میگید ، مالیات بر خرید و فروشه! نه مالیات بر درآمد!! ... مالیات بر درآمد در آمریکا بستگی به میزان درآمد سالیانه داره که هر سال هم تغییر می کنه. اگر درآمد سالیانه شما بین 0 تا 8350 دلار در سال باشه شما باید 10 درصدش رو مالیا بدی و این تازه شروعشه!! متوسط درآمد شما اگر فرضا ماهی 3500 دلار باشه ، میشه سالی 42000 دلار و طبق جدولی که هر سال دولت آمریکا میده شما باید 25 درصد درآمدت رو مالیات بدی!! میزان مالیات بر درآمد تو آمریکا نسبت به کشور های اروپایی یا حتی کانادا بسیار احمقانه (البته از نظر ما!) هستش و اصولا همه مردم و حتی خود آمریکایی ها مینالن ازش!

اینم لینک مالیات بر درآمد امریکا در سال 2009 از ویکیپدیا :

میزان مالیات بر درآمد در سال 2009 در کشور امریکا

- میثم (برنده 2008)

درسته ولی اینجا بحث از مالیات در لس آنجسله نه مالیات فدرال در مورد مالیات لوکال هم که گفتم من اطلاع زیادی ندارم. ولی مطمئن باش مالیات ایالتی همون حدود 6 درصده.
اما با اینکه مالیات دادن در آمریکا نسبت به خدماتی که میگری به نظر مردم عادی احمقانه به نظر برسه اما همین مالیات با پشتوانه اقتصادی که برای دولت و قدرتمند شدن اون درست میشه به خود فرد بر می گرده که همینو خیلیا توی آمریکا نمی دونن.
نمیدونم شاید یه نظر شخصی باشه اما به نظر من مالیات در کشورهای سوسیالیستی احمقانه تره
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، free_free ، SH1A2R3 ، saher ، HAZARA ، armin021 ، estanfordbineh ، alirezanz ، msar ، maryam.azad
سلام/
دوستان عزیز اگر پول کرایه خونه و غذا و غیره در لوس آنجلس و کالیفرنیا نسبت به تگزاس گرون تره دستمزد هم در اونجا بیشتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، free_free ، SH1A2R3 ، milad_aae ، alirezanz ، msar ، maryam.azad
NAV!D نوشته: سلام/
دوستان عزیز اگر پول کرایه خونه و غذا و غیره در لوس آنجلس و کالیفرنیا نسبت به تگزاس گرون تره دستمزد هم در اونجا بیشتره.

پس با این حساب برای کسی که می خواد تو آمریکا شهری رو برای زندگی انتخال کنه معیار اصلی چیه؟
من به عنوان یک تهرانی فکر می کنم شهر های بزرگ برای ما بهتر باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، eblam ، aNTea ، free_free ، SH1A2R3 ، f.r ، jazirehh ، armin021 ، alirezanz ، msar
تا اونجا که من میدونم تو آمریکا تنها جایی که مالیات نداره تگزاس هست حالا هر کی دوست داره بره تگزاس زندگی کنه
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman74 ، free_free ، SH1A2R3 ، f.r ، HAZARA ، armin021 ، alirezanz ، msar ، maryam.azad ، matin86

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان