کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا
ساده ترین مثالش رو براتون میزنم.
مثلا همین کیش خودمون اگر قیمت بالاست شهروندانش و شاغلان اونجا نیز پول خوبی در میارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، free_free ، SH1A2R3 ، battosai ، siakhatar666 ، mlo ، 5ina ، armin021 ، alirezanz ، msar ، samane1363 ، matin86
(2008-11-29 ساعت 17:14)cyruspk نوشته:  
saeeedpro نوشته: سلام اقا دستت درد نکنه ...
یعنی میخوای بگی در کالیفرنیا به ازای درامدی که می گیری فقط 6 درصد مالیات میدی؟؟؟؟؟
این حرفی که میزنی مطمئنی چون من شنیده بودم یه چیزی حدود 30 درصد باید مالیات بدی.....

ماليات 30 درصد تو آمريکا شوخيت گرفته؟؟؟
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin:
نه داداش اشتباه به عرضتون رسوندن
بايد بگم که آمريکا يک کشور سرمايه‌داريه و در سيستم سرمايه داري ماليات گرفتن از مردم زياد معني نداره. آمريکا مثل اروپا يا کشورهاي اسکانديناوي نيست که بخاد در‌امد مردمشو مثل زالو بکشه. همين 6 درصدي هم که توي بعضي ايالتهايي مثل کاليفرنيا گرفته مي‌شه مخالفهاي زيادي داره و خيلييا بهش ميگن دزدي سازمان يافته و قانوني. و هر چي ايالت سرمايه داري تر باشه اين ماليات کمتر ميشه و همون طور که گفتم يه جايي مثل تگزاس به صفر مي‌رسه.
بالاترين ماليات درآمدي که توي کاليفرنيا گرفته مي‌شه 9 درصد هست که اونم مال درآمدهاي بالاست.
ولي متوسط ماليات در آمدو همون 6 درصد و ماليات فروش حدود 8 درصد هست.
نه عزیزم اشتباه فرمودید
اولا اروپا هم سرمایه داریست
دوما در اقتصاد کاپیتالیستی مالیات مهمترین نقش رو داره
اگه درآمدت از یه حدی بالاتر بره باید مالیات بدی و این مالیات به نسبت درآمد شما هی بالاتر میره
تازه برای هر خرید و یا فروشی هم باید مالیات بدی
کلا دولت تکیه اصلیش به مالیات هست و صد البته در برابر مالیات دهندگان هم احساس مسئولیت میکنه
بنابر این فراموش نکنید که دولت هرچه سرمایه داری تر باشه مالیات بیشتری میگیره
چرخهای اقتصاد آمریکا را مالیات به چرخش در می آورد و دولت هم خیلی به این مسئله حساسه

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan ، eblam ، پرستو ، aNTea ، free_free ، tata63 ، SH1A2R3 ، xaxi ، battosai ، masih sh ، erfan AK ، armin021 ، estanfordbineh ، goliii ، msar ، maryam.azad
یه سوال راجع به کار
کسی که ICDl داره،اونجا واسش کار هست؟ در مورد mcse ( شبکه و اینترنت) چطور
اگه کسی پیش نهادی داره بگه خواهشا که من چه کاری رو اینجا یاد بگیرم،
مرسیییی
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، AvRiMcM ، free_free ، SH1A2R3 ، armin021 ، alirezanz ، msar
سلام دوستان
من امسال برنده شده ام ودارم کارمو شروع میکنم.
همانطور که همه شما خوبان میدونید مهمترین نقطه شروع برای یک حرکت خوب و اصولی انتخاب یک شهر خوب میباشد.
ازین رو سوالاتی داشتم که امیدوارم دوستانی که در خصوص لسانجلس اطلاعاتی دارن من رو بی نصیب نگذارند.
1-برای من که فنی هستم(فوق دیپلم مکانیک- گرایش ماشین ابزار) یا به عبارتی خودمانی تر تراشکار/فرزکار/نقشه کش صنعتی/قالبساز هستم کار مناسبی میشه پیدا کرد .(حتی کوچولو ولی مرتبط)
2- اگر به طور خیلی اکونومی خواسته باشم زندگی کنم فکر میکنید میشه با ماهی 1000 تا 1500 تا در ماه اموراتم رو بگذرونم تا وقتی که اوضام ردیف بشه .
اخه من مجرد هستم . 33 ساله از کرج هم دارم میام.

ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، eblam ، AMIN3Y ، SH1A2R3 ، f.r ، alirezanz ، MOHAMMADKHANI ، blue honey ، msar
تو این سایت می تونید ببینید مالیاتی که هنگام خرید باید بپردازید برای هر شهر چقدر است

اینجا هم نرخ مالیات بر درآمد را نشون داده که هرچی بیشتر باشه مالیات بیشتری می خوره
پاسخ
(2010-01-12 ساعت 17:48)idn نوشته:  یه سوال راجع به کار
کسی که ICDl داره،اونجا واسش کار هست؟ در مورد mcse ( شبکه و اینترنت) چطور
اگه کسی پیش نهادی داره بگه خواهشا که من چه کاری رو اینجا یاد بگیرم،
مرسیییی

آقای آیدین شما اگر MCSE داری به نظر من برو مدارک CCNA , CCNP از Cisco هم بگیر اونوقت اینجا کار خوب گیرت میاد
شماره کیس: 2010AS000118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:09-JUNE
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:09-JULY
تاریخ کارنت شدن کیس:March 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan 2010
تاریخ مصاحبه:25March
تاریخ دریافت ویزا: 27 March
جمع تقریبی هزینه ها:حدودا 2000 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: idn ، eblam ، free_free ، Mehdiest ، mtcanada ، SH1A2R3 ، ramezan ، armin021 ، alirezanz ، msar ، samane1363
سلام

قابل توجه تازه واردین عزیز به لوس آنجلس:
در لوس آنجلس و اطرافش چندین مرکز متعلق به ایرانیان وجود دارد که برنامه هایی متفاوتی دارند، یکی از بهترین راههای باخبر شدن از این برنامه ها قسمت رویدادهای سایت کدوم هست.
www.kodoom.com
چند مرکز معروف به عنوان نمونه،

بنیاد ایمان:
http://www.iman.org

مرکز رسالت:
http://www.resalat.com
خانه فرهنگ ایران:
4444-990-818

از مرکز اطلاعات ملی و 08 ایرانیان هم میتونید اطلاعات مورد نیازتون را پیدا کنید:
www.5050100.info

دوستان باسابقه اطلاعات باارزشتون را در این زمینه بنویسید.
پاسخ
سایت کدوم اپلیکشن فیس بوک خوبی دارند از اینجا ببنید:
http://apps.facebook.com/kodoomevents

بنیاد ایمان هم صفحه فیس بوک دارند که مراسم ها را آنجا اعلام می کنند:

http://www.facebook.com/group.php?gid=35...721&ref=mf
این جمعه نمایش فیلم دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، nicole.gemini ، farzad24 ، eblam ، AvRiMcM ، aNTea ، SH1A2R3 ، armin021 ، estanfordbineh ، alirezanz ، amin arefi ، msar ، maryam.azad
سلام
ما ظرف چند روز آینده از دالاس عازم مونته ری کالیفرنیا هستیم (برای اقامت دائم). کسی از دوستان هست که با محلات اونجا آشنا باشه؟ من صرفاً نیاز به اطلاعاتی در مورد محله های مونته ری و شهرهای کوچیک دور و برش دارم برای انتخاب محل اجاره کردن خونه. اگه از دوستان کسی بتونه به من کمک کنه ممنون میشم.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، ParsTrader ، seravin ، mohsen324 ، kasra ، OverLord ، بنيتا ، eblam ، aNTea ، Hornet ، free_free ، SH1A2R3 ، armin021 ، alirezanz ، msar
(2010-07-16 ساعت 06:58)tehranipoor نوشته:  سلام
ما ظرف چند روز آینده از دالاس عازم مونته ری کالیفرنیا هستیم (برای اقامت دائم). کسی از دوستان هست که با محلات اونجا آشنا باشه؟ من صرفاً نیاز به اطلاعاتی در مورد محله های مونته ری و شهرهای کوچیک دور و برش دارم برای انتخاب محل اجاره کردن خونه. اگه از دوستان کسی بتونه به من کمک کنه ممنون میشم.

سلام اقای تهرانی پور عزیز به سلامتی قصد مهاجرت دوباره دارید
این چند وقت که در دالاس بودید خیلی خوب ما را از تجربیات خودتون اگاه کردید و راهنمای خوبی برای من و بقیه بودین از شما متشکرم امیدوارم در شهر جدید زندگی بسیار خوب و موفقی داشته باشید و لحظات بسیار شادی را در کنار خانواده خود بگذرانید لطف کنید انجا هم که رفتید در مورد شهر خود و شهرهای اطراف تجربیات خود را برای ما بازگو کنید
با ارزوی موفقیت برای شما و خانواده محترم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، tehranipoor ، kasra ، aadine ، sina619 ، OverLord ، بنيتا ، eblam ، aNTea ، Hornet ، free_free ، SH1A2R3 ، armin021 ، alirezanz ، msar ، maryam.azad ، matin86
(2009-10-01 ساعت 00:12)NAV!D نوشته:  ساده ترین مثالش رو براتون میزنم.
مثلا همین کیش خودمون اگر قیمت بالاست شهروندانش و شاغلان اونجا نیز پول خوبی در میارند.
من اگه باخودم 800مليون ت ببرم لس انجلس چندمدت مي تونم بدون كاركردن دراونجازندگي كنمCool
پاسخ
تشکر کنندگان: armin021 ، msar
(2010-09-02 ساعت 18:02)sina619 نوشته:  من اگه باخودم 800مليون ت ببرم لس انجلس چندمدت مي تونم بدون كاركردن دراونجازندگي كنمCool

گرچه من هنوز چشمم به جمال ایالات متحده منور نشده ولی طبق گفته دوستان ینگه دیده:
سوال شما بستگی به این داره که تعریفتون از "زندگی " چی باشه،اگر تصمیمتون اینه که با این پول کار نکنید وفقط از جیب میل بفرمائید،میتونید این مبلغ رو در یک ماه خرج کنید و یا اینکه به یک رفاه نسبی قانع باشید وبه طور میانگین با خرج سالی حدود 25000$ به روند زندگیتون ادامه بدید که با این حساب یک چیزی حدود بیست و چهار،پنج سالی پایدار می مونید(با فرض تورم صفر درصد!)
پیشنهاد میکنم که شما از طریق لاتری اقدام نکنید واین فرصت رو در اختیار دوستانی که توانایی مالی شما رو ندارند، بگذارید!
موفق باشید

پاسخ
سلام به همه
کسی میتونه در مورد rancho cocamonga در LA اطلاعاتی بده کسی آشنایی داره با این منطقه؟ ممنون..
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، armin021 ، msar
درود بر همه عزیزان

می گم من هر چی شنیدم این بوده که مالیات (فروش، خوراکی ) در کالیفرنیا زیاده یعنی در کالیفرنیا 9% و در تگزاس صفر !

اما این سایت http://www.town-usa.com/statetax/statetaxlist.html می گه که مالیات در کالیفرنیا کمتر از تگزاسه ( در کالیفرنیا 6% و تگزاس 25/6%) !!

1-جریان چیه ؟ لطفاً این مسئله رو شفاف کنید.
2- آیا قیمت خوراکی در این دو ایالت متفاوته؟
3- بجز کرایه خونه، بقیه هزینه ها در لوس آنجلس و دالاس تفاوتی با هم داره؟ اگه تفاوت داره، چقدر؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ساسان ، AvRiMcM ، free_free ، alirezanz ، msar
تو کالیفرنیا بیشتر اجناس 9 درصد مالیات دارند. دیگه بقیه اش رو نمی دونم!
پاسخ
تشکر کنندگان: javan134 ، ساسان ، eblam ، free_free ، armin021 ، alirezanz ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان