کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: میزان تحصیلات شما که در لاتاری گرین کارت برنده شدید چقدر است؟
دیپلم پیش دانشگاهی
21.26%
71 21.26%
فوق دیپلم
11.08%
37 11.08%
لیسانس
35.03%
117 35.03%
فوق لیسانس
22.16%
74 22.16%
دکترا و بالاتر
10.48%
35 10.48%
مجموع 334 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا میزان تحصیلات در برنده شدن در لاتاری گرین کارت تاثیر دارد؟
این تاپیک رو هم ببینید.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1495
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
به نظر من صد در صد تاثیر داره و مثل قرعه کشی بانک که هر چه بیشتر پول گذاشته باشی پوینت بیشتری داری ،احتمال برنده شدنت بیشتر می شه.فرضیۀ من اینست که آنها به افراد به نسبت تحصیلات و سن و شغل و تاهل یکسری پوینتهایی می دهند و بعد قرعه کشی می کنند.چون منطقی نیست که کشور با سیاستی مثل آمریکا که فقط از راه لاتاری مهاجر می گیرد همینطور الله بختکی یکسری آدم را وراد خاکش کند و برای خودش دردسر ایجاد کند، آنها نیروی متخصص و جوان می خواهند و مسلما نیاز کشور را حتی در انتخاب رشتۀ تحصیلی در نظر می گیرند ، به همین خاطر خانواده ای که یکی از اعضایش معماری یا کا مپیوتر خوانده اند در این سالهای اخیر به نظر بیشتر از بقیه هستند.
طبق جامعۀ آماری من اکثرا افراد دانشگاه رفته ، جوان ومتاهل برنده می شوند. نه اینکه بقیه برنده نشوند ولی تعدادشان خیلی کمتر است.و در ایران هم اکثرا زوج خانم برنده شده است.
اینقدر در لس آنجلس ایرانی و برندۀ لاتاری زیاد است که من نمی توانم بگویم این وجه تشابه برندگان لاتاری در جامعۀ آماری من تصادفی بوده ، آن هم در آمریکا که سیستم اطلاعاتی، امنیتی و سیاست فوق العاده قویی دارد.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: loony ، Ashkan78 ، kianoush ، honareirani ، hoda_ch ، homeless ، Hossein81 ، humsun ، اردوان ، Hedieh20 ، msar ، pedram7
من خانم و آقای نسبتا مسنی (حدودا 60 سال )رو می شناسم که چند سال پیش برنده شدن ولی ویزا بهشون ندادن. از نظر مالی هیچ مشکلی نداشتن، اسپانسر قوی هم داشتن. اما تحصیلاتی نداشتن. بنابراین میشه نتیجه گرفت که سن و تحصیلات عوامل مهمی هستند
پاسخ
تشکر کنندگان: loony ، honareirani ، hoda_ch ، امیر مهاجر ، اردوان ، msar
به نظر من میزان تحصیلات در قبول شدن افراد تاثیری نداره.....همونطوری که همه میبینیم خیلی ها قبول شدند و تازه بعد از قبولی اعلام میکنند که ما دیپلم نداریم حالا چی کار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(آیکون آدمی که از عصبانیت داره سرش رو میزنه به دیوار)
من نمونه اش رو توی این سایت زیاد دیدم....ولی میزان تحصیلات در گرفتن ویزا تاثیر داره....یکی از دلایلی هم که ما میبینیم که اکثرا تحصیل کرده ها برنده میشن به خاطر اینه که اونها بیشتر ثبت نام میکنند تا فردی که از تحصیلات کمتری برخورداره..........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Hossein81 ، واهیک آقاجانی ، kavoshgarnet ، lighter ، msar
سلام.
من دیپلم فنی هنرستان (نظام قدیم 12 ساله) دارم و در فرم ثبت نام Vocational School رو علامت زده بودم ولی پایینش نوشته بود که مدرک Vocational School قابل قبول نیست. دوستان لطفا راهنمایی کنند که اشتباه علامت زدم یا دیپلم هنرستان رو قبول نمیکنند؟
همچنین 13 سال و خورده ای سابقه کار با بیمه دارم، چطور و از کجا باید مدرک قابل قبول براشون بگیرم؟
با تشکر
پاسخ
(2010-06-29 ساعت 08:37)m.d. نوشته:  سلام.
من دیپلم فنی هنرستان (نظام قدیم 12 ساله) دارم و در فرم ثبت نام Vocational School رو علامت زده بودم ولی پایینش نوشته بود که مدرک Vocational School قابل قبول نیست. دوستان لطفا راهنمایی کنند که اشتباه علامت زدم یا دیپلم هنرستان رو قبول نمیکنند؟
همچنین 13 سال و خورده ای سابقه کار با بیمه دارم، چطور و از کجا باید مدرک قابل قبول براشون بگیرم؟
با تشکر

دوست عزیز ملاک اونا دیپلم 12 ساله است که شما دارید و این اشتباه از جانب شما بوده چون دیپلم هنرستان و فنی حرفه ای را نهایتا آموزش و پرورش صادر میکنه و مهارت هایی را که در هنرستان گذروندید در گذشته به عنوان تعدادی از دروس و امروزه بجای واحد های مورد نیاز دانش آموز در نظر گرفته میشود. پس شما حتی نیاز به فراهم کردن 2 سال سابقه کار هم ندارید.
شاد و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: m.d. ، ali234 ، msar
با اجازه از مدیران و صاحب نظران محترم
طبق تحقیقات بنده میزان تحصیلات در قرعه کشی به هیچ عنوان نقشی نداشته و ندارد ولی طبق فرموده مدیر گرامی لیلی عزیز در اخذ ویزا تاثیر داشته ولی به این معنی نیست که به افراد با تحصیلات پایین ویزا نمیدن . معیار های اونا که البته اختیار کامل را به افسر سفارت داده اند بر کسی روشن نیست به قول یکی از دوستان که میگفت مهم اینه که افسر سفارت ازت خوشش بیاد همین .حالا ملاک ایشان برای پسند کردن چی هست کسی نمیدونه.
با آرزوی قبولی و موفقیت برای تمام بچه های خوب مهاجر سرا
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، msar
ببخشید شاید یکم سوالم با موضوع این بحث بی ربط باشه ولی....میخواستم بپرسم اگه کسی مدرک لیسانس داشته باشه ایا لازمه اصل دیپلم و ترجمه اونو ببره سفارت یا ترجمه همون لیسانس کافیه؟
پاسخ
درود بر دوستان ....
اگر به نظرسنجی های 2010 و 2011 و 2012 یه نگاه بندازین متوجه میشین که درصد زیادی از قبولی ها مدارک دانشگاهی دارند و شاید خیلی کمتر پیدا بشه کسانی که با دیپلم یا سابقه کار موفق به دریافت ویزا شدن ...

از 100 % انگاری 90% مربوط میشه به مدارک دانشگاهی ( لیسانس به بالا ... ) بقیه رو هم به مدارک پایین تر ...
این فقط نظر من بود ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: اردوان ، msar
(2011-10-16 ساعت 01:54)ابی22 نوشته:  درود بر دوستان ....
اگر به نظرسنجی های 2010 و 2011 و 2012 یه نگاه بندازین متوجه میشین که درصد زیادی از قبولی ها مدارک دانشگاهی دارند و شاید خیلی کمتر پیدا بشه کسانی که با دیپلم یا سابقه کار موفق به دریافت ویزا شدن ...
یه جورایی برای کسانی که دیپلمه هستند ناامید کننده ست ....و یا بدون دیپلم همراه با سابقه کار ....
از 100 % انگاری 90% مربوط میشه به مدارک دانشگاهی ( لیسانس به بالا ... ) بقیه رو هم به مدارک پایین تر ...
این فقط نظر من بود ...

والا اینطور که بعضی از دوستان نوشته بودند تحصیلات خیلی بالا هم مایه دردسره! (تخصص و پی اچ دی) چون ظاهرا اکثر افرادی که امسال تا روز آخر کلیرنسشون نیومد افرادی با تحصیلات بالا بودند! البته این نظر من نیست فقط بازگو کردن تجربه تعدادی از برنده هاست.
شماره کیس :2012AS0004XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 16 July 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: April
تاریخ مصاحبه:اوایل June، برگه آبی
تاریخ کلیرنس: August
تاریخ دریافت ویزا: ؟
تاریخ ورود به آمریکا :؟
تاریخ دریافت گرین کارت :؟
تعداد نفرات همراه با این کیس: 1
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، msar
(2011-10-16 ساعت 01:54)ابی22 نوشته:  درود بر دوستان ....
یه جورایی برای کسانی که دیپلمه هستند ناامید کننده ست ....و یا بدون دیپلم همراه با سابقه کار ....
این فقط نظر من بود ...

دلیل اینکه آمار افراد با مدارک بالاتر در بین برندگان بیشتره اینه که بیشتر افرادی که در لاتاری ثبت نام می کنند دارای مدارک بالا هستند و دلیل این هم اینه که افراد با مدارک بالاتر 1- اطلاع و اعتماد بیشتری درباره لاتاری دارند. 2- اعتماد بیشتری به خودشان دارند که در مهاجرت به آمریکا موفق خواهند شد. و گرنه سیستم قرعه کشی و قوانین لاتاری هیچ فرقی بین واجدین شرایط نمی ذاره
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، laili ، farzad-it ، ParsTrader ، msar
سلام به همه دوستان
من در تاپیک دیگه ای راجع به آمار حرف زدم. خیلی جالبه برام ما چطور آمار میگیریم! اگه اشتباه می کنم شما بفرمایید لطفا....
من بعید می دونم که تحصیلات تاثیر نداشته باشه ولی اگه اینجا ما اومدیم و می خواهیم آمار بگیریم برای من که خیلی کارم ربط داره به این موضوع یه کم عجیبه.
آخه شما چطور جامعه آماری رو در نظر گرفتید؟ ما باید دقیقا بدونیم که چه تعداد از ایران شرکت می کنند، چند نفر برنده می شن و چه تعدادی ویزا می گیرند.
حالا اون افراد اولیه چه تحصیلاتی داشتند، انتخاب شده ها چی و قبول شده ها با چه تحصیلاتی هستند. در مورد مصاحبه قطعا می شه گفت که یه تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها ریزش می کنند.
ولی چند تا نکته حائز اهمیته:
1- بیشتر کسانی که از اینترنت استفاده می کنند و تو اینجا عضوند تحصیلات دانشگاهی دارند یا حرفه بلدند.
2- اکثریت سن بین 18 تا 40 هستند.
3- شما جامعه آماری ایران رو انتخاب کردید که خوب 2 تا شرط بالا رو اگه داشته باشند پس باید قبول کنیم که در ایران نسبت زیادی از جوانها الان تحصیلات دانشگاهی دارند و اگه شما با کشور ترکیه مقایسه کنید این موضوع خیلی بدیهیه.
من خوشحال می شم اگه کسی من رو راهنمایی کنه اگه دارم اشتباه می کنم ولی بعیده ها
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Serendipity ، اردوان ، msar
(2011-10-16 ساعت 10:38)humsun نوشته:  سلام به همه دوستان
من در تاپیک دیگه ای راجع به آمار حرف زدم. خیلی جالبه برام ما چطور آمار میگیریم! اگه اشتباه می کنم شما بفرمایید لطفا....
من بعید می دونم که تحصیلات تاثیر نداشته باشه ولی اگه اینجا ما اومدیم و می خواهیم آمار بگیریم برای من که خیلی کارم ربط داره به این موضوع یه کم عجیبه.
آخه شما چطور جامعه آماری رو در نظر گرفتید؟ ما باید دقیقا بدونیم که چه تعداد از ایران شرکت می کنند، چند نفر برنده می شن و چه تعدادی ویزا می گیرند.
حالا اون افراد اولیه چه تحصیلاتی داشتند، انتخاب شده ها چی و قبول شده ها با چه تحصیلاتی هستند. در مورد مصاحبه قطعا می شه گفت که یه تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها ریزش می کنند.
ولی چند تا نکته حائز اهمیته:
1- بیشتر کسانی که از اینترنت استفاده می کنند و تو اینجا عضوند تحصیلات دانشگاهی دارند یا حرفه بلدند.
2- اکثریت سن بین 18 تا 40 هستند.
3- شما جامعه آماری ایران رو انتخاب کردید که خوب 2 تا شرط بالا رو اگه داشته باشند پس باید قبول کنیم که در ایران نسبت زیادی از جوانها الان تحصیلات دانشگاهی دارند و اگه شما با کشور ترکیه مقایسه کنید این موضوع خیلی بدیهیه.

من هم دقیقن می‌خواستم همین رو بگم، که این آمارگیری زمانی معنی پیدا می‌کنه که بدونیم کسانی که شرکت کردند چه تحصیلاتی داشتند، به احتمال زیاد تعداد لیسانس در بین شرکت‌کنندگان هم بیشتر از همه است، در نتیجه تعداد برنده لیسانس هم بیشتره
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
پاسخ
(2011-10-16 ساعت 10:38)humsun نوشته:  در مورد مصاحبه قطعا می شه گفت که یه تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها ریزش می کنند.

چنین چیزی وجود نداره که تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها در زمان مصاحبه ریزش می کنند. شما بهتر است به راهنمایی های رسمی اداره مهاجرت اعتماد کنی که آنها نوشته اند شانس برای همه واجدین شرایط یکسان است. و در ضمن آمارگیری از طرف انجمن به احتمال زیاد خطای بالایی خواهد داشت. هر چند که آمارها نشان دهنده این نیست که چطور افراد با موقعیت یا مدارک مختلف برنده می شوند. به تنها آماری که می شود استناد کرد این است که اداره مهاجرت آمار رسمی برنده شدگان و پذیرفته شدگان نهایی را منتشر و در آن مشخص شده باشد که چه تعداد و با چه مدرکی شرکت کرده و نسبت پذیرفته شدگان هر گروه نیز مشخص شود.

شما اگر مدرکی داری یا شنیده و خوانده مستندی داری که نشان دهنده ریزش قطعی تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها باشد لطفا در اینجا منتشر کن ما و سایر دوستان هم مطلع شویم.

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، laili ، msar
(2011-10-16 ساعت 21:00)kavoshgarnet نوشته:  
(2011-10-16 ساعت 10:38)humsun نوشته:  من اصلا منظورم این نبود ولی حق با شماست خودم که می خونم متوجه می شم که خیلی بد استنباط می شه از این جمله ولی من دقیقا با همین آماری که داره گرفته می شه مشکل دارم.
منظور من این بود که در مورد مصابحه می شه چنین نتیجه ای گرفت ولی برای خود قرعه کشی اصلا.
در مورد مصاحبه قطعا می شه گفت که یه تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها ریزش می کنند.

چنین چیزی وجود نداره که تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها در زمان مصاحبه ریزش می کنند. شما بهتر است به راهنمایی های رسمی اداره مهاجرت اعتماد کنی که آنها نوشته اند شانس برای همه واجدین شرایط یکسان است. و در ضمن آمارگیری از طرف انجمن به احتمال زیاد خطای بالایی خواهد داشت. هر چند که آمارها نشان دهنده این نیست که چطور افراد با موقعیت یا مدارک مختلف برنده می شوند. به تنها آماری که می شود استناد کرد این است که اداره مهاجرت آمار رسمی برنده شدگان و پذیرفته شدگان نهایی را منتشر و در آن مشخص شده باشد که چه تعداد و با چه مدرکی شرکت کرده و نسبت پذیرفته شدگان هر گروه نیز مشخص شود.

شما اگر مدرکی داری یا شنیده و خوانده مستندی داری که نشان دهنده ریزش قطعی تعداد زیادی از دانشگاه نرفته ها باشد لطفا در اینجا منتشر کن ما و سایر دوستان هم مطلع شویم.

کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان