کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: میزان تحصیلات شما که در لاتاری گرین کارت برنده شدید چقدر است؟
دیپلم پیش دانشگاهی
21.26%
71 21.26%
فوق دیپلم
11.08%
37 11.08%
لیسانس
35.03%
117 35.03%
فوق لیسانس
22.16%
74 22.16%
دکترا و بالاتر
10.48%
35 10.48%
مجموع 334 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا میزان تحصیلات در برنده شدن در لاتاری گرین کارت تاثیر دارد؟
خیلی ها بر این عقیده هستند که میزان تحصیلات بر شانس قبولی در لاتاری تاثیر دارد. خواهشمندم با شرکت در این نظر سنجی به روشن شدن این موضوع کمک نمایید.
خواهشمندم تنها قبول شدگان در لاتاری رای بدهند.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: arezoo bj ، msar ، samane1363
salam
man yeki az barandehaye dv 2008 ba shomareye bala 16xxx hastam, man fekr mikonam aksariate kasani ke barande shodand madareke tahsiliye balayi darand, be dalile inke sale gozashteh dolate emrica elam kar ke fagat mohajeran tahsil kardeh mikhad va alan dar emrica aksariate tabageye karegar mexica hastan va be hamin dalil dige be adamhaye zire diplom ehtiyaji nadaran.
پاسخ
تشکر کنندگان: silence7 ، msar
در رابطه با این مسئله پست دوستمان Godthegreat را هم مطالعه بفرمایید.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: arezoo bj ، msar
نه ، تا جاييكه من مي دونم تحصيلات تاثيري در برنده شدن نداره چون صرفا يه قرعه كشيه.
پاسخ
تشکر کنندگان: pernia ، Amirreza ، Squazicubsisa ، elnaz_joon ، sami70 ، msar
من فکر میکنم مدرک تحصیلی و تخصص بدون اینکه جایی اعلام شود در نتایج لاتاری اثر گذار هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: pernia ، Amirreza ، silence7 ، marigol61 ، sami70 ، msar
میزان تحصیلات در برنده شدن هیچ نقشی نداره. دلیلی نداره اونا بگن دیپلم یا دو سال کار کافیه و بعد طور دیگه ای عمل کنن مگه رو در وایسی دارن؟ فکر می کنید اگه بگن فقط دکترا می خوان به اندازة کافی آدم داوطلب نمی شه؟ فلسفة این نوع ویزا رو در توضیحاتش به روشنی بیان کردن. این ویزا همان طور که از نامش بر میاد diversity است یعنی ویزای تنوع قومیتی در امریکاست. این ویزا برای این برقرار شده که امریکا کشوریه تشکیل شده از مردم دیگر کشورها و برای اینکه توازن قوم ها برقرار باشه و مطمئن بشن از هر ملتی در اون هست و این تنوع که از نظر اونها ارزشه در حد خوبی پا بر جاست، هر ساله به تعدادی از مردم کشورهای مختلف از طریق قرعه کشی ویزا می دن. برای همینه که مردم بعضی کشورها که مهاجر زیادی در سال های گذشته به امریکا فرستادن، نمی تونن در لاتاری شرکت کنن. به همین دلیله که در این نوع ویزا مدرک براشون هیچ اهمیتی نداره. اما اگه می بینید بیشتر کسانی که در ایران برنده می شن تحصیلات بالا دارن برای اینه که سواد بالا کمک می کنه این قشر در لاتاری ثبت نام کنن و احتمالاً چون فرم ها انگلیسیه اونها رو درست پر کنن. ضمن اینکه منطقاً این قشر بیشتر از امکانات اینترنت و چگونگی یافتن سایت های مرتبط آگاهند و به همین دلیل اونایی رو که تو این فوروم ها می بینید نسبتاً تحصیلات بالایی دارن.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
برادر مت با دیپلم در 2010 قبول شده است
پاسخ
تشکر کنندگان: pernia ، saeid.1980 ، hedyhoney ، sami70 ، msar
احتمالش خیلی خیلی کم هستش، چون اگه بخوان فقط کسانی را بگیرن که مدارک بالا دارن نیازی نیست که بگن دیپلم به بالا، میگن مثلا لیسانس به بالا در ضمن سالانه خیلی ها از طریق ویزای تحصیلی با مدارک بالا به آمریکا می رن.
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: kambiz1 ، sami70 ، msar
با سلام

به نظر من میزان تحصیلات اهمیتی نداره و دلیل اینکه بیشتر افرادی که تو نظرخواهی دارای تحصیلات بالاتری هستند اینه که تحصیلات یه اعتماد به نفس به آدم میده که بیاد مثلاً تو لاتاری شرکت کنه .

من یه دوست دارم که هرچقدر می گم بیا ثبت نام کن امسال ، به خاطر اینکه تحصیلات بالایی نداره قبول نمی کنه
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: zohre ، Amirreza ، kambiz1 ، msar ، pishtaz611
تا جایی که من می‌دونم روند لاتاری به طور دقیق بررسی می‌شه و از تصادفی بودنش اطمینان حاصل می‌شه. در نتیجه عواملی مثل تحصیلات، جنسیت، نژاد و غیره توی نتیجه‌اش تاثیر نداره.

ضمناً رای‌گیری بالای صفحه به سوالی که این‌جا پرسیده شده کمک نمی‌کنه. ممکنه که توی اون رای‌گیری مثلاً سهم لیسانس به بالا زیادتر از زیر لیسانس بشه، صرفاً به این خاطر که این قشر بیشتر از اینترنت استفاده می‌کنن و در نتیجه بیشتر به مهاجرسرا دسترسی دارن و بیشتر رای می‌دن.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، arezoo bj ، kambiz1 ، Hedieh20 ، msar
به نظر من هیچ تاثیری نداره ، بی خود ذهن خودتون رو درگیر نکنید عزیزان .
همونطوری که Tehranipoor عزیز فرمودند ، این ویزا برای همگان هستش و کامپیوتر چند تا شماره رو انتخاب می کنه ...
بعد هم مصاحبه و به سلامت ...
کاری به مدرک شما ندارند ...
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، mavarfan ، FDSeee ، shani89 ، bijking1992 ، msar
(2009-11-18 ساعت 16:55)lottary_gc نوشته:  به نظر من هیچ تاثیری نداره ، بی خود ذهن خودتون رو درگیر نکنید عزیزان .
همونطوری که Tehranipoor عزیز فرمودند ، این ویزا برای همگان هستش و کامپیوتر چند تا شماره رو انتخاب می کنه ...
بعد هم مصاحبه و به سلامت ...
کاری به مدرک شما ندارند ...

مدرک تحصیلی تاثیر داره و اینو به نحوی در قرعه کشی اعمال می کنن ولی اینطور نیست که اگه کسی مدرک پایینی داشته باشه برنده نشه.اونها هم احتمال برنده شدن دارن.ولی اینکه می گن دوات آمریکا اعلام کرده مهاجر با مدرک پایین نمی خواد درست نیست!!
پاسخ
تشکر کنندگان: silence7 ، kambiz1 ، msar
به نظر من مدرک تحصیلی بالا در اصل قرعه کشی کم تاثیر هست اما در مصاحبه تاثیر داره
حالا چه اندازه نمیدونم اما اگه خوذتون رو جای مصاحبه کننده بگذارید میبینید که یکی از آیتمهای مثبت مدرک تحصیلی بالاست و هر کشوری ترجیح میده مغز ها رو جذب کنه
اگه این طور نبود اینقدر دقیق راجع به تحصیلات سوال نمیشد (در فرم ثبت نام)
بگذریم که تیپ و نحوه برخورد نیز بی تاثیر نیست
اما در کل آنچه از همه موثر تره اقبال بلند برنده هست که حرف آخر رو میزنه

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: zohre ، humsun ، parvanearefi ، msar
انگار بازم بین علما اختلاف افتاده ...
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
خیر...میزان تحصیلات در برنده شدن بی تاثیره......
اسمها به صورت رندوم درمیاد......
برای همینه که کسانی که مدرک دیپلم ندارند و ثبت نام میکنند بعد از قبولی تازه به چه کنم چه کنم میوفتند...
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، beigebar ، mavarfan ، battosai ، arezoo bj ، daria ، lighter ، bijking1992 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان