کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر زمان مصاحبه
Chagrin : آیا تاریخ مصاحبه را جلو هم می شود انداخت؟یعنی مثلا 15 روز از زمان تعیین شده برای مصاحبه زودتر؟
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
تشکر کنندگان:
air نوشته: Chagrin : آیا تاریخ مصاحبه را جلو هم می شود انداخت؟یعنی مثلا 15 روز از زمان تعیین شده برای مصاحبه زودتر؟

air عزیز, اصولا تاریخ مصاحبه رو می شه تغییر داد. اگه شما به وب سایت سفارت آنکارا مراجعه کنید, می بینید که در web page مربوطه http://turkey.usembassy.gov/reschedule_a...ments.html نوشته :
Every effort will be made to ensure that a more convenient appointment time is given

یعنی اونا تمام تلاششون رو می کنن, اما لزوما هم شما نخواهید تونست تاریخ مصاحبتون رو تغییر بدید. همونطور که گفتم ماه های May, June و July پر-ترافیک ترین ماه های سفارت آنکارا برای مصاحبه های ویزاست و تغییر تاریخ مصاحبه, ممکنه به سادگی انجام نشه. اما تو نگران نباش, یه try کن شاید شد, بدون تلاش چیزی به دست نمیادWink
نتیجه رو به ما هم اطلاع بده!
تشکر کنندگان:
air جان متوجه خطر این کار هستی دیگه؟ خانم پا به ماه رو به سفر بردن ریسک بالا و نیاز به اجازة پزشکی داره. فکر این رو هم بکن که ممکنه زایمان به صورت زودهنگام اتفاق بیفته (و هیچ دکتری نمی تونه تضمین کنه که اتفاق نمی افته) و در این صورت باید برای هزینة این کار در ترکیه و دیگر چیزها آمادگی داشته باشی.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
تشکر کنندگان:
سلام
بابا اینها تو سفارت ما رو گیر آوردن. دوباره تاریخ رو عوض کردن و نوشتن
due to heavy load and shortage of staff !!!

ایندفعه شد بار چهارم!!!

فکر میکنن که ما بیکاریم نشستیم تو خونه و منتظریم برناممون رو با اونها عوض کنیم.
تشکر کنندگان:
arshkarshk نوشته: سلام
بابا اینها تو سفارت ما رو گیر آوردن. دوباره تاریخ رو عوض کردن و نوشتن
due to heavy load and shortage of staff !!!

ایندفعه شد بار چهارم!!!

فکر میکنن که ما بیکاریم نشستیم تو خونه و منتظریم برناممون رو با اونها عوض کنیم.

من که گفتم, زیاد به تاریخ مصاحبه هایی که دارید, اعتماد نکنید, برای من تا حالا 4 بار سرخود تاریخ مصاحبه رو تغییر دادند! آخرین تغییر هم به همون دلیلی هست که arshkarshk گفت.
به air هم توصیه می کنم, تلاششو واسه تغییر تاریخ بکنه اما حتما آمادگی این رو داشته باشه که خانمش در آنکارا زایمان کنه, چون تا چند روز آینده احتمالا همه بچه هایی که در آنکارا مصاحبه دارند, با بعضی تغییرات در تاریخ های مصاحبه مواجهه خواهند شد.
اما خواهش می کنم, اگر قصد تغییر تاریخ مصاحبه رو دارید, حتما حتما تمام تصمیمتون رو بگیرید, چون اگر دودل هستید و ممکن است دوباره به دلیل مشکلات, تاریخ مصاحبتون رو تغییر بدید, این کار باعث گیجی افسرهای سفارت شده و به ناگاه ممکنه در تاریخ مصاحبه سایر بچه ها هم تغییری ایجاد کنند تا برنامه ریزیشون, جور در بیاد!
تشکر کنندگان: Masoud
دوستان
به نظر شما این همه تغییرات رو که تو تاریخ مصاحبه میدن چه جوری میشه فهمید آخریش کی هستش. من تاریخ مصاحبم دو هفته دیگه بود که عوضش کردن انداختن وسط جولای میترسم ده دفعه دیگه هم این کار انجام بدن.
راستی تاریخ و ساعت رو تو سایت هم عوض نکردن !!!
پاک گیج شدم.
جریمه تغییر تاریخ پرواز از یک طرف و به هم ریختن کل برنامه زندگی از یک طرف دیگه !!!
...
تشکر کنندگان:
arshkarshk نوشته: دوستان
به نظر شما این همه تغییرات رو که تو تاریخ مصاحبه میدن چه جوری میشه فهمید آخریش کی هستش. من تاریخ مصاحبم دو هفته دیگه بود که عوضش کردن انداختن وسط جولای میترسم ده دفعه دیگه هم این کار انجام بدن.
راستی تاریخ و ساعت رو تو سایت هم عوض نکردن !!!
پاک گیج شدم.
جریمه تغییر تاریخ پرواز از یک طرف و به هم ریختن کل برنامه زندگی از یک طرف دیگه !!!
...

من که دیگه به تاریخ های مصاحبه سفارت آنکارا اعتماد ندارم, تا حالا سه-چهار بار confirmation برام ایمیل زدند و یه بار هم برای تاریخ مصاحبم, welcome گفتند, اما باز تغییرش دادند.
آخرین ایمیلی هم که در جواب تغییر مصاحبم دادم, خیلی شدیداللحن بود تا حساب کار دستشون بیاد!!Cool
تشکر کنندگان:
راستی تا حالا وقت مصاحبه چند نفر رو این جوری به هم ریختن؟
از بچه ها کسی بوده که بدون درخواست وقت و روز مصاحبش رو داغون کرده باشن؟
یا چون آدرس ایمیل ما رو پیدا کردن خوششون اومده باهامون شوخی کنن؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میشه کسانی که وقت مصاحبشون رو عوض کردن و تعداد دفعاتی که سفارت اینکار انجام داده رو اینجا بنویسید.

خود من تا حالا 4 بار شده
منتظر کامنت بقیه دوستان
تشکر کنندگان:
بچه ها یه سوال
فقط آنکارا زمان مصاحبه ها رو تغییر داده یا ابو ظبی هم همینطور؟
اگر ابو ظبی هم زمان مصاحبه ها رو تغییر بده ما چه طور متوجه بشیم؟ اینجوری باید 24 ساعت به سفارت ایمیل بزنیم و تاریخ مصاحبه رو ok کنیم Big Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: arshkarshk
در مورد من که دقیقا همینجوری شده
امیدوارم برای بقیه پیش نیاد، هر چند که نمیدونم چند نفر داره این بلا سرشون میاد !!
تشکر کنندگان:
arshkarshk عزیز
شما آنکارا مصاحبه دارید درسته؟
بعد تو سایت سفارت میبینید که مصاحبتون تغییر کرده یا به شما ایمیل میزنند؟ من خوب متوجه این قضیه نشدم ...مگه سفارت ایمیل شما رو داره؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
من فکر کنم, چون تو فرم های اولیه که برای KCC فرستادیم, توی مشخصاتمون ایمیل هم اومده, و چون این فرمها به سفارت ارسال می شه, اونا از ایمیل ما اطلاع دارند. لیکن, اگر بحث تاریخ مصاحبه رو از طریق ایمیل با سفارت مطرح کنید, فرجام قضیه نامعلوم خواهد بود و تصمیم نهایی به عهده افسران خواهد بود نه شخص متقاضی ویزا (بالاخص که الان به خاطر شلوغی و تراکم وقت های مصاحبه, بدجوری دارند گیج می زنند و دنبال مفر هستند)

پ.ن. : بخش زیادی از این شلوغی, به خاطر هجوم ناگهانی دانشجویان ایرانی برای مصاحبه ویزای دانشجویی می باشد طوری که امسال وقت مصاحبه برای سفارتای آنکارا, استانبول و دوبی تا حلق پر شد (بابا باور کنید سالای قبل اینجور نبوده!)
تشکر کنندگان:
الهام جان سفارت ها ایمیل که چه عرض کنم، شماره موبایلمون رو هم دارن! چون به موبایل من زنگ زدن. البته یه سفارت در اروپا.
تشکر کنندگان: farzad24
سمیرا جون تو فرم dsp122 خوب شماره تلفنمون و موبایل رو نوشتیم ولی من یادم نمیاد توی فرمهای اولیه که به kcc ارسال کردیم ایمیلمون رو خواسته باشند..شما جای آدرس ایمیلتون رو نوشته بودید؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان