کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنماي گام به گام با مهاجران
(2015-11-20 ساعت 20:36)aghasamiei نوشته:  سلام من در سایت اداره مهاجرت ثبت نام کردم و یک یوزر و پسورد ساختم حالا کدام نوع فرم را باید برای کار و زندگی در استرالیا انتخاب کنم که بیشتر شما پیشنهاد میدین ؟ خودم فکر کنم با توجه به اینکه آیلتس ندارم فرم 190 رو پر کنم ولی باز می خوام از تجربیات شما استفاده کنم. لطفا گام به گام راهنمایی بفرمایید درضمن من فرم eoi رو پر کردم ولی به مرحه آخر نرسوندم و فقط زخیره موقت کردم در مورد پر کردن این فرم هم تاپیکی باشه بد نیست ممنون

شما بدون داشتن مدرک ایلتس کاری نمی توانید انجام دهید .
حتما ابتدا باید ایلتس 6 در هر 4 باند داشته باشید تا بتوانید برای مهاجرت اقدام کنید .
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sinayaran
(2015-11-21 ساعت 20:06)pclord نوشته:  درود بر دوستان

لطفا اگه کسی در مورد TAFE اطلاعاتی داره راهنمایی کنه، اگه مدرک Coffee shop Management رو بگیریم میتونیم برای مهاجرت اقدام کنیم؟امیدی هست؟

با سپاس

خیر با این رشته شانسی ندارید .
برای گرفتن اقامت دائم بهتر است رشته شما جزو لیست زیر باشد .

https://www.border.gov.au/Trav/Work/Work...-lists/SOL

با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: pclord
(2015-11-22 ساعت 14:44)ParsTrader نوشته:  
(2015-11-21 ساعت 20:06)pclord نوشته:  درود بر دوستان

لطفا اگه کسی در مورد TAFE اطلاعاتی داره راهنمایی کنه، اگه مدرک Coffee shop Management رو بگیریم میتونیم برای مهاجرت اقدام کنیم؟امیدی هست؟

با سپاس

خیر با این رشته شانسی ندارید .
برای گرفتن اقامت دائم بهتر است رشته شما جزو لیست زیر باشد .

https://www.border.gov.au/Trav/Work/Work...-lists/SOL

با ارزوی موفقیت برای همه

ممنون دوست عزیز

من دارم برای ایلتس آماده میشم، دیپلم تجربی دارم، دیپلم فنی حرفه ای رو هم میتونم توی شیش ماه با تطابق درس ها بگیرم، میخوام برای رفتن به استرالیا آماده بشم اما نمیدونم چه کاری رو مدرکشو بگیرم که برای رفتن مشکلی نداشته باشم، در ضمن من اونجا آشنا دارم که یک و نیم سال پیش به صورت پ ناهنده رفت اونجا اما اقامت نداره که دعوت نامه بفرسته، اما گفت خودتو برسونی اینجا کارت با من، حالا نظر شما چی هست؟ این مدرک TAFE رو میخوام بگیرم که همه رشته ها توی ایران برگزار نمیشه، ممنون میشم راهنمایی کنید برای رفتن چه کار کنم.

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من برای اقامت دایم برای استرالیا می خواهم اقدام کنم اما برای کار پرستاری نیاز به مدرک RN دارم قبل از اقدام به مهاجرت دایم اگر در ابتدا اگر یک دوره کوتاه مدتRN را بگذارنم به صرفه است یا نیازی نیست؟ این دوره نزدیک 3200 دلار هزینه دارد به علاوه کار های ویزا که 2400 دلار هزینه دارد و هزینه های اقامت 6 ماهه و با توجه به این که فکر کنم اجازه کار نداشته باشم اما فکر کردم مزایای ان این می تواند باشد که پیشنهاد کار بتوانم قبل از رفتن بگیرم این دوره در خرداد 95 است این فکر منطقی است با توجه به این که من در بهمن بتوانم ایلتس بگیرم و من الان باردارم شاید قبل از زایمان نیاز در دوره به حضور در استرالیا داشته باشم تا بتوانم در دوره حضور داشته باشم ایا در دوره بارداری ویزاا می دهند
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود برشما، وپاسخهای خوب شما
من دانشجوی فوق لیسانس حسابداریم ومدرک آیلتس رو هم تا وقتی درسم تموم بشه یعنی تقریبا 1/5سال دیگه میگیرم.میخواستم بدونم چه وقت وچجوری باید اقدام بکنم برای اقامت وکار در استرالیا؛ضمنا مجرد هم هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان،

من 30 سالمه فوق لیسانس مدیریت دارم و خانومم هم لیسانس نقاشی داره.
ایلتس آکادمیک هفت دارم و می خواستم ببینم برای مهاجرت به استرالیا می تونم اقدام کنم و نتیجه بخش هست یا نه؟
من کارم منابع انسانی هست و از اونجایی که در CSOL رشته های مربوط به منابع انسانی می خوان فکر کردم بپرسم.
درضمن 6 سال سابقه کار دارم.

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستای گلم سلام.یه سوالی داشتم ممنون میشم شما عزیزان مطلع جواب بند رو بدین.من اگر توی زمینه کار کابینت کاری حرفه های باشم برای مهاجرت جز زبان(سطح 6)و مدرک دانشگهایی(حتما باید مرتبط با کارم باشه؟) دقیقا باید چه چیزهای دیگه ای داشته باشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
به کمکتون احتیاج دارم خواهش می کنم راهنماییم کنید.
ما بدون وکیل تصمیم به مهاجرت داریم من مهندسی الکترونیک خوندم و 9 سال سابقه کار دارم همه مدارکم رو آماده کردم، MSA BOOKLET و راهنمای تکمیل آنلاین رو هم کامل خوندم اما برای ثبت نام assess به چند تا مشکل بر خوردم:
1- می خوام فقط برای CDR هزینه رو واریز کنم و The Relevant Skilled Employment Assessment رو نمی خوام اما جایی که سابقه کارهام رو باید آپلود کنم فقط مربوط به Relevant Skilled Employment هست. اگه هزینه مربوط به The Relevant Skilled Employment Assessment رو واریز نکنم کجا باید سابقه کار هام رو آپلود کنم؟
2- توی همون بخش RELEVENT SKILL سابقه کار ها رو به تفکیک شرکت هایی که کار کردم باید آپلود کنم اما جایی برای آپلود سابقه بیمه بصورت جداگانه نداره اون رو کجا باید آپلود کنم؟
3- CERTIFICATE ها م رو کجا باید آپلود کنم؟
4- توی بخش Application چه مدارکی رو باید به عنوان evidence of registration آپلود کنم؟
5- برای واریز پول اگه کسی رو اونطرف نداشته باشیم و بخوایم از طریق صرافی پول رو واریز کنیم دقیقا باید چه کارهایی رو انجام بدیم؟
6- آیا اصل مدارک و مخصوصا آیلتس رو باید براشون پست کنیم یا اینکه الان که همه چیز آنلاینه دیگه مثل قبل ارسال مدارک رو نداره.

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
بنده یک خانوم 30 ساله متاهل با مدرک لیسانس مهندسی IT هستم و 6سال و نیم سابقه کار در حوزه پایگاه داده (database) دارم و البته در حال حاضر خانه دار هستم.
همسرم هم 32 ساله ، مدرک مهندسی شیمی و گرایش صنایع شیمیایی داره و شاغل در نیروگاه برق با 6سال سابقه کار در پست اپراتور شیمی هستن. مکانیکی خودرو هم تا حدودی بلدن و قبلا در این زمینه کار کردن ولی مدرکی ندارن.
در حال گذراندن دوره زبان انگلیسی برای گرفتن تافل و آیلتس هستیم. دارایی مون در حال حاضر حداقل 100 میلیونه که داریم افزایشش میدیم.
ما شدیدا دنبال مهاجرت هستیم.لطفا بفرمایید با توجه به شرایط ما کدوم کشور اروپایی، استرالیا، آمریکا یا کانادا برامون مناسب تره و بهترین روش برای مهاجرت ما چیه؟
ضمنا دایی همسرم 30 سالی هست که در سوئد اقامت دارن.این رو گفتم که اگه این مورد کمکی به مهاجرت ما می کنه بفرمایین.
پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود خدمت دوستان مخصوصا عزیزان پیشکسوت
بنده چندین صفحه مرتبط با استرالیا از این انجمن رو خوندم، متاسفانه راهنمای کامل و گام به گام ندیدم که آپدیت هم باشه
حتی چندین مطلب از بعضی دوستان که همین تقاضا رو داشتن بود، اما بی جواب موند
خواهش میکنم بفرمایید کجا میشه راهنمای گام به گام استرالیا پیدا کرد که توش زیر دکترا صحبت شه ما متوجه شیم!
این واژه های تخصصی توضیح داده شده مثل اسسمنت، لاج، ویزای 189 و 190 و...
ضمنا خواهشا وبسایت مهاجرت دولت استرالیا رو معرفی نکنید، یه آدرس وطنی (مخصوصا همین انجمنها) رو معرفی کنید که ما اول راه بیفتیم، بعد بریم سراغ اونها
مرسی از شما پیشکسوت عزیز که بی منت لطف میکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به پیشکسوتان عزیز که به اکثر سوالات با حوصله جواب می دهند.بعد از بررسی بخش مهاجرت کاری به استرالیا در این سایت و سایر سایت ها هنوز چند سوال برام گنگ هست و قصد دارم از شما هم فکری بگیرم.پس شرایط خودمو براتون شرح میدم شاید بهتر باشه.
منو تعدادی از دوستانم چند سال میشه که از دانشگاه ( بعضی روزانه و بعضی  آزاد) در رشته کشاورزی فارغ التحصیل شدیم (در مقطع کارشناسی)
ولی به علت علاقه ی زیاد به شبکه های کامپیوتری دوره های این حرفه گذروندیم و نزدیک به 3 سال هست که سابقه داریم و همونطور ک پی بردین سابقه بیممون با رشته ی تحصیلیمون یکی نیست و در لیست برای ما کارشناس شبکه رد میشه به جز یکی از دوستانم که مدیر عامل هست و کارفرما رد میشه (مدیر عامل شرکت آی تی).تا پایان سال 95 هم مدارک بین الملی سیسکو و مایکروسافت و هم میگیریم.و کلاس های زبان و هم شروع کردیم.و این و هم اشاره کنم در آینده هم قصد ادامه همین شغلمون داریم.
حالا سوالم این هست ماهایی که رشته تحصیلیمون به سابقه کارمون نمیخوره آیا سابقه کارمون یا مدرک لیسانسمون اصلا امتیاز داره؟
مدارک سیسکو و مایکروسافت چطور؟ این مدارک جای مدارک تحصیلی امتیاز دارن؟اگر دارن چند امتیاز؟
آخه جایی شنیدم رشته کامپیوتر تنها رشته ای هست که به مدرک مرتبط نیاز نداره.
پیشاپیش متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمتت دوستان عزیز
ممنون میشم راهنماییی کنید
زمان لانچ کردن برای من دو گزینه وجود داره هم ویزای 189 هم 190 سوالم خدمتتون اینه که اگه هزینه لانچ رو بدم و مثلا برای 189 و بدلیلی مثل طولانی شدن زمان و یا پر شدن رشته میتونم به ویزای 190 تغییر بدم یا اینکار مستلزم دوباره طی مدارک و هرینه لانچ مجدده.
یک سوال هم از میزان لازم زمان اقامت در استرالیا برای کسب سیتیزن شیپی داشتم .اگر با ویزای 190 اسپانسری ایالتی وارد بشم می بایست دو سال اول در اون ایالت باشم
ولی کلا برای سه سال اول من اینه که از هر سال سه ما بیشتر استرالیا نباشم،حالا اگه از دو سال اول فقط شش ماه استرالیا باشم مشکلی ایجاد نمی شود .
ممنون و سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-11 ساعت 09:45)pedram7 نوشته:  سلام خدمتت دوستان عزیز
ممنون میشم راهنماییی کنید
زمان لانچ کردن برای من دو گزینه وجود داره هم ویزای 189 هم 190 سوالم خدمتتون اینه که اگه هزینه لانچ رو بدم و مثلا برای 189 و بدلیلی مثل طولانی شدن زمان و یا پر شدن رشته میتونم به ویزای 190 تغییر بدم یا اینکار مستلزم دوباره طی مدارک و هرینه لانچ مجدده.
یک سوال هم از میزان لازم زمان اقامت در استرالیا برای کسب سیتیزن شیپی داشتم .اگر با ویزای 190 اسپانسری ایالتی وارد بشم می بایست دو سال اول در اون ایالت باشم
ولی کلا برای سه سال اول من اینه که از هر سال سه ما بیشتر استرالیا نباشم،حالا اگه از دو سال اول فقط شش ماه استرالیا باشم مشکلی ایجاد نمی شود .
ممنون و سپاس فراوان

شما اول سابمیت می کنید و هذینه ایی نمی پردازید
اگر از ایالتی اسپانسر گرفتید و یا فدرال شما را انتخاب کرد انگاه لاج می کنید و پول زا میدهید .
کلا این شرط د، سال ماندن در ایالت خیلی جدی نیست و اگه شش ماه اول کاز پیدا نکنید برای ایالت نامه می دهید و این شرط را بر می دارند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من متولد 1353 هستم

لیسانس مترجمی زبان انگلیسی، فوق لیسانس حقوق بین الملل و 18 سال سابقه بعنوان کارشناس ارشد بانکداری بین الملل یکی از بانکهای دولتی را دارم. متارکه کردم. یک پسر 10 ساله دارم. خواهرم مقیم استرالیاست.

ضمنا شنیدم بچه رو تا 18 سالگی بدون اجازه مادرش به استرالیا راه نمیدن.

شانس مهاجرت رو چطور میبینید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-19 ساعت 01:43)ali_ahn نوشته:  سلام دوستان

من متولد 1353 هستم

لیسانس مترجمی زبان انگلیسی، فوق لیسانس حقوق بین الملل و 18 سال سابقه بعنوان کارشناس ارشد بانکداری بین الملل یکی از بانکهای دولتی را دارم. متارکه کردم. یک پسر 10 ساله دارم. خواهرم مقیم استرالیاست.

ضمنا شنیدم بچه رو تا 18 سالگی بدون اجازه مادرش به استرالیا راه نمیدن.

شانس مهاجرت رو چطور میبینید؟

با توجه به سن . شما شانسی ندارید
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان