کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنماي گام به گام با مهاجران
(2013-08-29 ساعت 14:30)niloofarr نوشته:  سلام.برادر من میخواد از طریق کار اقدام کنه.مدرک تحصیلیش فوق دیپلم ـه.میخواد آیلتس بگیره.جزوء کدوم سابکلاس محسوب میشه؟189؟
میشه لیست مشاغل مرتبطو بدید.
سلام
با این همه اطلاعاتی که شما دادید نمی دونم چه جوری باید راهنمایی کرد.
ولی در کل سابکلاس 189 برای کسانی است که می خواهند فدرال اقدام کنند و سابکلاس 190 برای افرادی است که می خواهند اسپانسر شیپی از یک ایالت بگیرند .
اما با توجه به اینکه برادر شما فوق دیپلم دارند برای جمع کردن امتیاز لازم حتما باید ایلتس 7 در هر 4 قسمت بگیرند که گرفتن ان اصلا اسون نیست . بنابراین اگر واقعا قصد مهاجرت دارند باید خوندن زبان را شروع کنند. بدون مدرک زبان هم هیچ کاری نمیشه انجام داد.

(2013-08-29 ساعت 16:32)327 نوشته:  سلام . چند تا سوال داشتم
به همراه دوستم قصد مهاجرت به استرالیا رو داریم !
شرایط ما برای ورود به این کشور از جهت امتیاز بندی پایین تر از 60 امتیاز است !
برای مثال 45 یا 50 !
آیا میشه سند مثلا یه خونه به ارزش 300 یا 400 میلیونی رو بزاریم که ثابت کنیم میخوایم برگردیم ؟ و بعدش بتونم برای مثال ادامه ی تحصیل بدیم ! یا کار کنیم یا به هر طریقی شرایطی درست کنیم که امتیازمو به 60 یا فراتر از اون برسه ؟ برای مثال تو اون شرایط کلاسهای آموزشی مثلا زبان برای گرفتن آیلتس 8 ! قطعا امتیاز بالایی داره ! یا مثلا کار کنیم بیمه بشم ! یا دو سال تحصیل تو اون کشور ! آیا خرید خونه تو کشور استرالیا باعث میشه شرایط فردی یه شخص به اقامت گرفتن نزدیک بشه ؟
آیا همچین ویزایی هست که اجازه بده حالا محدود تر که بشه استفاده کرد ؟

ممنون میشم اگه به سوالاتم جواب بدید . مرسی
بله خیلی افراد با نشون دادن سند خونه و .... ویزا گرفتند اما در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل و زندگی در مجموع سالیانه بالای 50000 دلار برای شما خرج برمیداره که سالیانه حدود 150 میلیون تومن میشه . چون در جایی نوشته بودید که دیپلم نگرفتید و مدارک سیسکو گرفتید پیشنهادم اینه که اول دیپلم بگیرید اگر تمایل داشتید می تونید برای تحصیل به استرالیا برید که در البته در این حالت کل سرمایه زندگی خود را باید بفروشید .
مدرک ایلتس 8 هم به این اسونی نیست و شاید بیشتر از 2 سال باید در خود استرالیا تحصیل کنی تا بتونید این مدرک را بگیرید که البته ممکنه هیچ وقت هم نتونید بگیرید که البته معمولا برای دروه های زبان گرفتن ویزا خیلی سخت است و احتمال ان کم است .
پیشنهادم ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر در ایران و شروع به خواندن زبان به شکل موازی است .

البته انتخاب نهایی با خود شماست .
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، Saeedv13 ، gbtm ، saeide-72
با سلام و تشکر

من برنامه نویس کامپیوتر با بیش از 10 سال سابقه کار در ایران هستم. همسرم هم کارشناس هوشبری هستند (کارشناس بیهوشی در اتاق عمل)

نکته‌ای که وجود دارد، لیسانس من برق است. به عبارتی نوع سابقه کار و البته تخصص من با تحصیلاتم مطابق نیست. آیا با این شرایط سابقه کار من برای مهاجرت به استرالیا محاسبه خواهد شد؟

سوال دیگری که دارم در زمینه نوع مدارک سابقه کاری است. آیا برای تک تک شرکت‌هایی که در آنها کار کرده‌ام باید سابقه کاری بیاورم یا سابقه بیمه تامین اجتماعی ایران (سابقه رسمی با تایید شعبه) کفایت می‌کند؟

کلاً اگر من و همسرم موفق به گرفتن آیتلس 6 شویم شانس موفقیت ما را چقدر ارزیابی می‌کنید؟

با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-21 ساعت 19:55)narange نوشته:  با سلام و تشکر

من برنامه نویس کامپیوتر با بیش از 10 سال سابقه کار در ایران هستم. همسرم هم کارشناس هوشبری هستند (کارشناس بیهوشی در اتاق عمل)

نکته‌ای که وجود دارد، لیسانس من برق است. به عبارتی نوع سابقه کار و البته تخصص من با تحصیلاتم مطابق نیست. آیا با این شرایط سابقه کار من برای مهاجرت به استرالیا محاسبه خواهد شد؟

سوال دیگری که دارم در زمینه نوع مدارک سابقه کاری است. آیا برای تک تک شرکت‌هایی که در آنها کار کرده‌ام باید سابقه کاری بیاورم یا سابقه بیمه تامین اجتماعی ایران (سابقه رسمی با تایید شعبه) کفایت می‌کند؟

کلاً اگر من و همسرم موفق به گرفتن آیتلس 6 شویم شانس موفقیت ما را چقدر ارزیابی می‌کنید؟

با سپاس فراوان
سلام
شما در صورتی میتونید برای رشته مورد نظر درخواست بدبد که رشته تحصیلی و کارتون یکسان باشه وگرنه امتیاز لازم رو به دست نمیارید
سابقه کار هر چقدر ارایه کنید و مدارکشو ارایه بدبد همونقدر امتیاز میگیرید
فرضا 12 سال سابقه دارید 4 سال مرتبط هست ولی 1 سال سابقه کار مرتبط با بیمه ارایه داده اید پس شما امتیاز یک سال سابقه کار رو میگیرید.
با ایلتس 6 که خیر.حداقل باید 7 داشته باشید دقت کنید اگر محدوده سنیتون بالاتر باشه 8 میخواهید که واقعا کار مشکلیه
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ،
من لیسانس عمران دارم با ۱۷ سال سابقه کار مرتبط با بیمه ، ۴۲ سال دارم و آیلتس ۷.۵ دارم . میشه واسه استرالیا اقدام کنم ؟ و خوش بینانه کل پروسه زمانی در حال حاضر چقدر هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .همسر من فوق لیسانس راه و ساختمان هست(civil engineer) و سابقه کار 21 ساله دارند و 45 سالشونه.به نظر شما اگر آیتلس 7 بگیرند و دارند خودشون رو برای امتحاتن pmpآماده می کنند .ما دو بچه 15 و 7 ساله داریم.لطفا من رو راهنمایی کنید چقدر شانس مهاجرت به استرالیا داریم و اگر شرایط مناسبی داریم اولین قدم در این راه چیه؟

رشته ای بر گردنم افکنده دوست
می کشد هر جا که خاطرخواه اوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-22 ساعت 10:47)vahid.vp نوشته:  سلام ،
من لیسانس عمران دارم با ۱۷ سال سابقه کار مرتبط با بیمه ، ۴۲ سال دارم و آیلتس ۷.۵ دارم . میشه واسه استرالیا اقدام کنم ؟ و خوش بینانه کل پروسه زمانی در حال حاضر چقدر هست؟

سلام
با فرض اینکه نمره زیر 7 نداشته باشید 5 نمره کم میاریدکه یکی از راههاش اینه که اسپانسر ایالتی بگیرید.

حدود 1.5 تا 2 سال رو در نظر بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: vahid.vp
(2013-09-22 ساعت 15:32)nyayesh نوشته:  سلام .همسر من فوق لیسانس راه و ساختمان هست(civil engineer) و سابقه کار 21 ساله دارند و 45 سالشونه.به نظر شما اگر آیتلس 7 بگیرند و دارند خودشون رو برای امتحاتن pmpآماده می کنند .ما دو بچه 15 و 7 ساله داریم.لطفا من رو راهنمایی کنید چقدر شانس مهاجرت به استرالیا داریم و اگر شرایط مناسبی داریم اولین قدم در این راه چیه؟

سلام
با توجه به سن ایشون متاسفانه امتیاز لازم رو نمیارند مگر اینکه آیلتس 8 بگیرند و از امتیاز همسر استفاده کنند و مدرک ناتی بگیرند یا اسپانسر ایالتی

http://www.immi.gov.au/skills/skillselec...bclass-189
پاسخ
تشکر کنندگان: nyayesh ، Saeedv13
(2013-09-22 ساعت 15:53)gbtm نوشته:  

سلام
با فرض اینکه نمره زیر 7 نداشته باشید 5 نمره کم میاریدکه یکی از راههاش اینه که اسپانسر ایالتی بگیرید.

نمره های من
اسپیکینگ 8
رایتینگ 7.5
لیستنینگ 7
ریدینگ 6.5
دارم خودم رو برای 4 تا 8 آماده می کنم بر فرض اگه 4 تا 8 بگیرم مشکل حل هست؟
با 4 تا هفت باید اسپانسر بگیرم؟ یعنی چی؟ کمی توضیح بدین لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-22 ساعت 22:54)vahid.vp نوشته:  
(2013-09-22 ساعت 15:53)gbtm نوشته:  

سلام

نمره های من
اسپیکینگ 8
رایتینگ 7.5
لیستنینگ 7
ریدینگ 6.5
دارم خودم رو برای 4 تا 8 آماده می کنم بر فرض اگه 4 تا 8 بگیرم مشکل حل هست؟
با 4 تا هفت باید اسپانسر بگیرم؟ یعنی چی؟ کمی توضیح بدین لطفا

سلام
با آیلتس 8 امتیاز کامل میارید
با 4 تا 7 پنج امتیاز کم میارید یا باید رشته اتون تو لیست ایالتی باشه و از اون طریق اقدام کنید
یا زبان ناتی امتحان بدید
یا در صورت متاهل بودن و اینکه همسرتون هم رشته اش مورد نیاز باشه و ایشون هم حداقل آیلتس 4.5 بیارن از امتیاز ایشون استفاده کنید

http://www.immi.gov.au/skills/skillselec...class-190/
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، vahid.vp
(2013-09-22 ساعت 16:33)gbtm نوشته:  
(2013-09-22 ساعت 15:32)nyayesh نوشته:  سلام .همسر من فوق لیسانس راه و ساختمان هست(civil engineer) و سابقه کار 21 ساله دارند و 45 سالشونه.به نظر شما اگر آیتلس 7 بگیرند و دارند خودشون رو برای امتحاتن pmpآماده می کنند .ما دو بچه 15 و 7 ساله داریم.لطفا من رو راهنمایی کنید چقدر شانس مهاجرت به استرالیا داریم و اگر شرایط مناسبی داریم اولین قدم در این راه چیه؟

سلام
با توجه به سن ایشون متاسفانه امتیاز لازم رو نمیارند مگر اینکه آیلتس 8 بگیرند و از امتیاز همسر استفاده کنند و مدرک ناتی بگیرند یا اسپانسر ایالتی

ببخشید منظورتون از اسپانسر ایالتی چیه؟

رشته ای بر گردنم افکنده دوست
می کشد هر جا که خاطرخواه اوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-23 ساعت 12:18)nyayesh نوشته:  
(2013-09-22 ساعت 16:33)gbtm نوشته:  

سلام

ببخشید منظورتون از اسپانسر ایالتی چیه؟
This points-based visa is for skilled workers who are nominated by a state or territory.

http://www.immi.gov.au/skills/skillselec...bclass-190
پاسخ
تشکر کنندگان: nyayesh
با سلام
من دکترای شیمی (دانشگاهم جزو اون دانشگاه های برتر ایران نیست)، یک سال سابقه کار به عنوان استاد دانشگاه- آیلتس 7 ( 7.5-7.5-6.5-6) - 30 سال-
همسرم -ارشد اقتصاد- سه سال سابقه کار- استاد دانشگاه-33 سال

آیا می تونیم برای استرالیا یا نیوزلند اقدام کنیم؟
من مدارکم رو برای کبک کانادا فرستادم اما قوانین جدید زبان بسیار من رو سرخورده کرده. می خوام همزمان برای جای دیگه هم اقدام کنم.

ممنون می شم من رو راهنمایی کنید.
Case No.: 2015-51XX - ارسال فرم 260: 19 می 2014 -نفرات کیس: 2
تاریخ کارنت: 24 مارچ 2015 تاریخ مصاحبه: 11 می 2015 - سفارت: ایروان - نتیجه: AP-
خودم و همسرم: شغل دولتی-همسرم: سربازی ارتش
آپدیت ها: 11-13-14-19 می و 2 جون (آپ سفارت)- آپدیت کلیرنس 20 جولای
کلیرنس:21 جولای Rolleyes - دریافت ویزا:28 جولای

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-04 ساعت 14:12)nmir نوشته:  با سلام
من دکترای شیمی (دانشگاهم جزو اون دانشگاه های برتر ایران نیست)، یک سال سابقه کار به عنوان استاد دانشگاه- آیلتس 7 ( 7.5-7.5-6.5-6) - 30 سال-
همسرم -ارشد اقتصاد- سه سال سابقه کار- استاد دانشگاه-33 سال

آیا می تونیم برای استرالیا یا نیوزلند اقدام کنیم؟
من مدارکم رو برای کبک کانادا فرستادم اما قوانین جدید زبان بسیار من رو سرخورده کرده. می خوام همزمان برای جای دیگه هم اقدام کنم.

ممنون می شم من رو راهنمایی کنید.
سلام
برای استرالیا حتما باید ایلتس 7 در هر 4 باند داشته باشید . در اینصورت می توانید برای اقامت اقدام کنید.
برای نیوزلند هم حتما باید سابقه کار بیش از 6 سال داشته باشید .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.مادر همسر من در ولونگنگ زندگی میکنه.ودر حال حاضر در گیر مسائل گرفتن ویزا برای ما هستن.با وکیلشون که صحبت کردن روش centrelink social worker carer visa رو پیشنهاد دادن و گفتن میتونن اعضای نزدیک خونوادشونو بیارن.کسی اطلاعاتی راجع به این روش داره؟و آیا اصلا ممکن هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ،نامزد من مقيم استراليا هست،و ما براي ويزاي نامزدي اقدام كرديم،مي خواستم بدونم بعد از مديكال جه مدت طول مي كشه ويزا بدن اصولا؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان