کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره و گفتمان و پيشنهاد
(2014-02-03 ساعت 17:40)ahmadi-h نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 15:54)gbtm نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 07:54)ahmadi-h نوشته:  
(2014-01-11 ساعت 04:32)gbtm نوشته:  
(2014-01-10 ساعت 10:35)ahmadi-h نوشته:  با سلام به همه دوستان
بچه ها من میخوام از طریق تخصص اقدام کنم.من تعمیرکار مکانیکم مدرک درجه 1و2 فنی حرفه ای دارم و الان دارم واسه آیلتس میخونم.
میخواستم بدون اینکه میگن بعد از اینکه تایید صلاحیت شدم یه مصاحبه تخصصی در خصوص رشتم با یه استاد کله گنده تو دانشگاه استرالیا از طریق ویدیو چت باید داشته باشم که میگن هر کسیم قبول نمیشه.
همچین چیزی صحت داره؟!
ممنون میشم جواب بدین

سلام

تایید صلاحیت؟؟؟مگه انتخاباته؟
مصاحبه تخصصی از کجا آمده؟موندم شما این اطلاعاتو از کجا بدست آوردید؟
ببخشید منظورم بررسی مدارک و اینکه میتونم اقدام کنم بود
چندتا دفتر مهاجرت رفتم بهم گفتن

برای مهاجرت مصاحبه ای انجام نمیشه
بهترین منبع هم سایت اداره مهاجرت است

دوست من ممنون از پاسختون ولی این لینک رو هم بخونید بد نیست .نوشته از سال 2011 این قانون دارهاجرا میشه
http://rahpooy.c....................................04-February-2011.html

سلام
یک پیشنهاد دوستانه :اگر میخواهید در این فرایند(مهاجرت به استرالیا) موفق باشید فقط الگوتون(فصل الخطابBig Grin) سایت اداره مهاجرت باشه

از سایتهای دیگه در حد پرسیدن سوالات معمولی میشه استفاده کرد

باور کنید این انرژی که صرف سایتهای متفرقه میکنید اگر بجاش سایت اداره مهاجرت رو بخونید بسیار موفق تر خواهید بود
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، ahmadi-h ، 327 ، msar ، AliReza.Sh
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمام مدیران عزیز این تاپیک،
من یک سوالی درباره مهاجرت به استرالیا دارم ،ممنون میشم مدیران با تجربه این تاپیک، بنده رو راهنمایی فرمایند.
دایی بنده 56 سال سن داره و متاهل هستش و مدرک دندان پزشکی و تخصص در (پروتز) خودش را حدود 24 سال پیش در دانشگاه الجزایر گرفته است و کاملا مسلط به زبان فرانسوی هست و حدود 22 سال هم در ایران سابقه کاری داره.دایی بنده خیلی علاقه داره که از طریق تجربه کاری به یک کشور انگلیسی زبان مثل استرالیا یا کانادا یا نیوزلند اقدام کنه و بقیه عمرش رو کار کنه و فقط می خواد که از طریق سابقه کاری اقدام کنه.
سوالم از مدیران زحمتکش مهاجرسرا این هست که دایی بنده چه شرایطی باید داشته باشه که بتونه به استرالیا یا نیوزلند از طریق کاری اقدام کنه؟ آیا استرالیا شرایطی داره که متخصص دندانپزشک قبول کنه؟ آیا زبان انگلیسی لازم هست یا با توجه به اینکه مدارک دندانپزشکی و تخصص ایشان از الجزایر هست و کاملا به زبان فرانسوی مسلط هست می تونه اقدام کنه؟ آیا در استرالیا یا در نیوزلند شهری هست که فرانسوی نشین باشه؟
خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید که بهترین گزینه برای دایی اینجانب چیست؟ به کدام کشور انگلیسی زبان با این شرایط می تونه اقدام کنه تا برای کار پذیرش بگیره و کار کنه؟آیا باید امتحان خاصی را پاس کنه؟
ممنونم میشم به سوالهای اینجانب پاسخ دقیق بدهید.
با تشکر و احترام
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
به نظرشما در صورت دارا بودن شرایط یکسان مهاجرت به استرالیا و کانادا کدام یک بهتر است؟
ممنون میشم اگر دلیلتان را با جزئیات شرح دهید.با تشکر فراوان
پاسخ
سلام. من و همسرم میخوایم از طریق Skill مهاجرت کنیم (ساب کلاس ۱۸۹). هر دو فوق لیسانس برنامه ریزی شهری (Urban and regional planner) داریم که در لیست SOL هست. آیلتس ۷ در هر چهار مهارت داریم. سن ۲۷ سال. همسرم ۳ سال سابقه کار مرتبط با بیمه داره اما من ندارم. آیا امتیاز کافی رو میاریم؟
ضمنا ما مدرک ArcGIS پیشرفته از جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران هم داریم که نرم افزار تخصصی رشتمون هست. آیا امتیازی محسوب میشه؟
پاسخ
(2015-04-01 ساعت 09:03)alireza366 نوشته:  سلام. من و همسرم میخوایم از طریق Skill مهاجرت کنیم (ساب کلاس ۱۸۹). هر دو فوق لیسانس برنامه ریزی شهری (Urban and regional planner) داریم که در لیست SOL هست. آیلتس ۷ در هر چهار مهارت داریم. سن ۲۷ سال. همسرم ۳ سال سابقه کار مرتبط با بیمه داره اما من ندارم. آیا امتیاز کافی رو میاریم؟
ضمنا ما مدرک ArcGIS پیشرفته از جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران هم داریم که نرم افزار تخصصی رشتمون هست. آیا امتیازی محسوب میشه؟

سلام
شما امتیاز کافی دارید و فقط چون همسر شما سابقه کار مرتبط دارند باید ایشون اپلای کنند . تمام اطلاعات لازم در سایت مهاجرت نوشته شده که شما می توانید با مطالعه ان سایت اطلاعات لازم را به دست بیاورید .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، alireza366 ، msar
سلام . من یه سوالی دارم ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنند .
من خودمو تقریبا برای مهاجرت به استرالیا آماده کردم . مدراک کاری و تحصیلی نسبتا خوبی رو دارم آماده میکنم . ولی طی مدت زمانی که دارم نمیتونم مدرک آیلتس بگیرم . فقط در حد آماده سازی معمولی بلدم اما میتونم (اگه ویزا بدن با توجه به شرایطم ) تا سه ماه بعد از ورود با دوره های فشرده تر آیلتس بگیرم .
آیا میشه با مدراک کاری و ... بدون مدرک آیلتس رفت و اونجا زبان رو تکمیل کرد ؟
توی این مدت زمانی که دارم نمیتونم مدرک زبان آیلتس بگیرم متاسفانه .
مدراک کاری من در رابطه به شبکه و کامپیوتر هستش .
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-15 ساعت 13:56)327 نوشته:  سلام . من یه سوالی دارم ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنند .
من خودمو تقریبا برای مهاجرت به استرالیا آماده کردم . مدراک کاری و تحصیلی نسبتا خوبی رو دارم آماده میکنم . ولی طی مدت زمانی که دارم نمیتونم مدرک آیلتس بگیرم . فقط در حد آماده سازی معمولی بلدم اما میتونم (اگه ویزا بدن با توجه به شرایطم ) تا سه ماه بعد از ورود با دوره های فشرده تر آیلتس بگیرم .
آیا میشه با مدراک کاری و ... بدون مدرک آیلتس رفت و اونجا زبان رو تکمیل کرد ؟
توی این مدت زمانی که دارم نمیتونم مدرک زبان آیلتس بگیرم متاسفانه .
مدراک کاری من در رابطه به شبکه و کامپیوتر هستش .
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند ...

من نمیدونم مدارک اماده کردید یعنی چی؟
یعنی الان شما اسسمنت گرفتید ؟
بدون ایلتس هیچ کاری نمی تونید کنید .
گرفتن ایلتس هم قطعا با کار فشرده 3 ماهه بدست نمیاد . حالا یکبار امتحان بدید متوجه میشید.
ولی بازهم میگم بدون ایلتس کاری نمیتونید کنید و تازه همون ایلتس هم برای پیدا کردن کار در اینجا کافی نیست و بعد از گرفتن نمره ایلتس هم همچنان باید به تمرین زبان به شکل جدی ادامه بدید .
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، gbtm
باعرض سلام و ادب

من بايک خانم ستيزن استراليا اشنا شدم وتصميم به ازدواج گرفتيم اکنون از شروع اشناييمون 8 ماه مي گذره و توي اين مدت ما دوبار همديگر رو شخصا ديديم يک بار در تايلند وبار دوم در مالزي وعکس باهم در جاهاي معروف ومختلف مالزي وتايلند گرفتيم و بليطهاي رفت وبرگشت هواپيما به مالزي وتايلند و مدارک لازم که نشون ميده در يکجا ودريک جا واتاق بوديم ومسجهاي وايبر ومکالمات روزانه وايبر از 8 ماه پيش تا به امروز رو همه داريم الان قصد داريم براي ويزاي نامزدي يا ازدواج قريب الوقوع (300) اقدام کنيم ولي وکيلي که گرفتيم ميگه که بايد يک بار ديگه همديگر رو به مدت 15 روز ملاقات کنيد که مجموعش با اون دوبار قبلي که در مالزي و تايلند بوديم بشه 40 روز و در غير اينصورت نميتونيد شانسي براي گرفتن ويزا داشته باشيد ولي حرفش کمي عجيب به نظر ميرسه چون من سايت رسمی immigration استراليا قسمتي که به ويزاي ساب کلاس 300 مربوط ميشه رو کامل خوندم و تو گوگل سرچ کردم و تمام بحث و گفتگوهاي مربوط به ويزاي نامزدي رو در همين سايت (مهاجر سرا ) خوندم ولي همچنين چيزي نخوندم دوستان اگه کسي اطلاعي راجب اين که ايا حرف اين وکيل صحت داره یا خیر در خدمت ما بزاره خيلي ممنون ميشم چون ديگه اوضاع ماليم مساعد نيست که باز بتونم سفر کنم و از طرفي ديگه اين وکيل مشکوک بنظر مياد چون پس از اولين ملاقات من و نامزدم در تايلند تصميم گرفته بودیم که براي ويزا اقدام کنيم و وکيل گفت کافي نيست و دوباره بايد همديگر رو يکجايي ملاقات کنيد که رفتيم مالزی الان باز ميگه کافي نيست باید حداقل 40 روز باهم باشید؟؟؟ ازشم که پرسيدم که چرا این اطلاعات را همون روز اول اطلاع ندادی گفت قوانين اداره مهاجرت استراليا هميشه در حال تغيير است

باتشکر از همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

شرایط من با بقیه متفاوت است که توضیح میدهم ممنون میشوم دوستان راهنمایی کنن چه گزینه ها و کشورهای برای مهاجرت من دارم.

بدلیل نوع کارم بنده میتوانم هر نقطه از دنیا کارم رو انجام بدم و از روز اول کار و درآمد خودم رو داشته باشم و نیازی به کار در کشوری ندارم و درآمدم اوکی هست ماهی ۱۵۰۰ دلار رو در میارم فعلا

سرمایه زیادی ندارم در حد ۱۰۰ میلیون و ۲۸ سالمه و تازه قراره ازدواج کنم

میخواستم ببینم به کدوم کشورها میتونم برم عملا من فعلا نیاز به ویزا برای موندن دارم حالا چه به اسم دانشجویی باشه چه کار و چه سرمایه گذاری چون عملا کارم به شکل دیگری هست و نیازی به کار کردن در اون کشور ندارم

اگر کمک میکند ما دارای یک شرکت ثبت شده در ایران هستم + برادرم در امارات شرکت دارد و شاید بتواند اسم من به عنوان شریک اضافه کند و گردش مالی حسابم هم بد نیست.

راهنمایی کنید به چه روش و به چه اسم و کشوری میتوانم برم ممنون میشوم
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه بخوام تا دو سه سال دیگه برم استرالیا. تو این مدت چه مدرکی و چه شغلی باید داشته باشم تا واجد شرایط بشم. من فوق دیپلم حسابداری دانشگاه ازاد و دوتا کودک خردسال و همسرم مدرک خوب تحصیلی نداره. شغلش سه ساله بنگاه املاک با گردش مالی خوب هست

لطفا راهنماییم کنید. ایا گرفتن مدرک فنی وکار مرتبط تو این دو سه سال فایده داره؟؟؟

منتظر جوابتون هستم. لطفا!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2015-09-10 ساعت 19:45)پورسیاحی نوشته:  اگه بخوام تا دو سه سال دیگه برم استرالیا. تو این مدت چه مدرکی و چه شغلی باید داشته باشم تا واجد شرایط بشم. من فوق دیپلم حسابداری دانشگاه ازاد و دوتا کودک خردسال و همسرم مدرک خوب تحصیلی نداره. شغلش سه ساله بنگاه املاک با گردش مالی خوب هست

لطفا راهنماییم کنید. ایا گرفتن مدرک فنی وکار مرتبط تو این دو سه سال فایده داره؟؟؟

منتظر جوابتون هستم. لطفا!!!!!

مدرک فنی و حرفه ایی به درد شما نمیخوره .
اگه واقعا دنبال مهاجرت هستید پیشنهادم خواندن یک رشته مهندسی و گرفتن ایلتس 7 در دو سال اینده است .
احتمال بسیار زیاد حسابداری از رشته های مورد نیاز استرالیا حذف خواهد شد .
پاسخ
تشکر کنندگان: پورسیاحی ، 327
رشته مهندسی بدن سابقه کار ممکنه؟؟؟ ایا مامایی واسه استرالیا مورد قبوله؟؟؟؟ زبان رو شروع کردم به خوندن. چه رشته هایی شما پیشنهاد میدید(واسه خانم)

ممنون از پاسخگویی شما.

کاش یه تاپیک هم واسه کره جنوبی داشتین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-15 ساعت 19:51)پورسیاحی نوشته:  1-رشته مهندسی بدن سابقه کار ممکنه؟؟؟2- ایا مامایی واسه استرالیا مورد قبوله؟؟؟؟ زبان رو شروع کردم به خوندن. 3-چه رشته هایی شما پیشنهاد میدید(واسه خانم)

ممنون از پاسخگویی شما.

کاش یه تاپیک هم واسه کره جنوبی داشتین.
1- به جز رشته های کامپیوتر و ایتی بله بدون سابقه کار هم در صورتی که امتیاز لازم را داشته باشید می توانید اقدام کنید .
2- برای مامایی حتما باید سابقه کار و ایلتس اکادمیک 7 در هر 4 باند داشته باشید .

3- این بستگی به علاقه خودتون داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: پورسیاحی ، 327
سلام
ببخشيد من يه سوال داشتم كه ممنون ميشم منو راهنمايي كنين چون جواب اين سوال رو هر كسي يه جوري به من جواب ميده. من تا حالا ٣ بار براي ويزاي شينگن توريستي اقدام كردم كه متاسفانه هر سه بار رد شدم. سال ٢٠١٣ از سفارت فرانسه، سال ٢٠١٥ از سفارت ايتاليا و سال ٢٠١٦ مجدد از سفارت ايتاليا. كه بار آخر با آژانسي اقدام كردم كه به من گفت نيازي نيست اصلا مداركي به من بدي فقط يه پاسپورت به من بده و ما همه مدارك رو جور ميكنيم و شما ويزارو ميگيريد كه متاسفانه وقتي جواب ويزا اومد به من گفتن مدارك شما جعلي بوده و ويزام رد شد و آژانس به من گفت احتمالا شما تا ١٠ سال از ورود به اروپا محروم ميشيد. حالا من قصد دارم براي ويزاي دانشجويي استراليا اقدام كنم. ٤ تا مقاله در كنفرانس هاي بين المللي دارم، مدرك آيلتس ٧.٥ دارم ، سه سال سابقه تدريس در دانشگاه رو دارم و ارشد زبان انگليسي در تيچينگ دارم، ميشه لطفا به من بگين آيا اين ممنوع الورود شدن من به شينگن و اروپا براي ١٠ سال ميتونه بروي اخذ ويزاي دانشجويي استراليا تاثير بزاره؟ توي فرم ويزاي استراليا گفته شده دليل رد شدن ويزاهاي قبلي به هر كشوري كه از اون رد شديد رو بنويسيد. آيا بايد بنويسم كه من مدارك جعلي به سفارت ايتاليا داده بودم يا نبايد بگم؟ ضمنا من متاهل هستم داراي يك فرزند ولي اونها نميخوان با من بيان بدليل افزايش شانس گرفتن ويزا.
لطفا ازتون خواهش ميكنم منو كمك كنيد كه چكار كنم چون واقعا زندگي من به اين ويزاي دانشجويي وابستست.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام می خواستم بدونم کسی اطلاع داره از شرکت خوب و معتبر برای کار مهاجرت و اینکه اگه رشته لیسانس جز رشته های مورد نیازنباشه اما فوق جز رشته های مورد نیاز. کشور استرالیا باشه قبول می کنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان