کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اگر کسی میخواد یه کمک سازنده کنه، الان وقتشه.
دوستان عزیز من هنوز نامه دوم را دریافت نکردم و برای همین نمیتونم این خواهش را از خودم بکنم.
اما از کسانی که نامه دوم را دریافت کردند و میخوان کمکی به همه بچه های سایت برسونن، خواهش میکنم لطف کنن و به سفارت ایمیل بزنن و در اون، دو سوال زیر را مطرح کنند که موجب سوالات مبهم و اظهار نظر های ضد و نقیض بسیاری شده در این سایت شده:

1- با توجه به این که فرم I-134 جدید نیاز به نوترایز نداره و حتی جایی هم برای نوترایز در اون در نظر گرفته نشده، آیا باز هم باید فرم را نوترایز کرد یا خیر. (چون گویا در نامه دوم نوشته فرم باید نوترایز بشه، اما احتمال این میره که فرمت نامه قبل از فرمهای جدید تنظیم شده باشه.)
2- منظور از اریجینال و کپی اسناد، اصل مدرک به همراه کپی اون هست، یا اینکه کپی برابر اصل شده و یک کپی عادی از اون؟

اگر کسی این کارو انجام بده خیلیها تکلیفشون روشن میشه. در ضمن با این ایمیل هم اتفاقی برای کسی نمیوفته و کسی صدمه مالی و جانی هم نخواهد خورد! یعنی فکر نکنید اگر این ایمیل را بفرستم سفارتی ها فکر میکنن من تروریستم!

در صورتی که بخواهید، به من پیغام بدین تا خودم متن انگلیسیش را براتون آماده کنم.

با تشکر.
تشکر کنندگان: afshin
پیام جان. من اطلاعاتم زیاد خوب نیست. ولی فکر می کنم این سوال رو باید از سفارتت بپرسی نه از کی سی سی. چون کی سی سی می گه بعد این که کارنت شدین با سفارت در تماس باشید و دست از سر ما بردارید. تو اگه به سفارتت ایمیل بزنی و بگی که کارنت شدی اونا خودشون آمارتو دارن و بهت جواب می دن هر چی بپرسی.
تشکر کنندگان:
سمیرا جون شما کجای پست من خوندین که بگم به KCC ایمیل بزنین؟
تشکر کنندگان:
سلام پیام

جواب سوالات:
1- اسپانسر من فرم هارو برد پست آفیس، بانک، دفتر حقوقی و همه گفتن که نوترایز نمی کنیم چون این فرم نیازی به اینکار نداره. ایشون بازم کوتاه نیومدن و با Immigration تماس گرفتن، اونجا گفتن اگر فقط یک کیس رو ساپورت می کنی نیازی به نوترایز نداره اما برای بیشتر از اون باید اینکارو انجام بدی.
حدود یک ماه پیش به سفارت توی آنکارا ایمیل زدم که بالاخره چیکار باید کنیم، نوترایز بشه یا نشه؟ اونا هم تا الان جواب ندادن

نتیجه ای که من میگیرم اینه که ویرایش پاکت دوم قدیمیه، اگر متن instruction فرم i 134 رو هم بخونی می بینی هیچ جا از نوتاری حرفی نزده.

دو سه تا از دوستان رو هم همینجا دیدم که گفتن بدون نوتاری بردن و مشکلی پیش نیومده، پس امیدوار باشیم که مساله ای پیش نمیاد.

2- کپی نامه ها باید برابر اصل شده باشن، این به صراحت ذکر شده و مشخص.

شاد زی مهر افزون
تشکر کنندگان:
payam007 نوشته: سلام پیام

جواب سوالات:
1- اسپانسر من فرم هارو برد پست آفیس، بانک، دفتر حقوقی و همه گفتن که نوترایز نمی کنیم چون این فرم نیازی به اینکار نداره. ایشون بازم کوتاه نیومدن و با Immigration تماس گرفتن، اونجا گفتن اگر فقط یک کیس رو ساپورت می کنی نیازی به نوترایز نداره اما برای بیشتر از اون باید اینکارو انجام بدی.
حدود یک ماه پیش به سفارت توی آنکارا ایمیل زدم که بالاخره چیکار باید کنیم، نوترایز بشه یا نشه؟ اونا هم تا الان جواب ندادن

نتیجه ای که من میگیرم اینه که ویرایش پاکت دوم قدیمیه، اگر متن instruction فرم i 134 رو هم بخونی می بینی هیچ جا از نوتاری حرفی نزده.

دو سه تا از دوستان رو هم همینجا دیدم که گفتن بدون نوتاری بردن و مشکلی پیش نیومده، پس امیدوار باشیم که مساله ای پیش نمیاد.

2- کپی نامه ها باید برابر اصل شده باشن، این به صراحت ذکر شده و مشخص.

شاد زی مهر افزون

ببخشيد ولي نظر من كمي متفاوته
من ايميل دادم و از سفارت درخصوص كپي برابر اصل سئوال كردم و در جواب گفتند از هر كدام يك ترجمه و كپي، اصل مدارك كه باز هم متوجه نشدم يعني چي پس من مدارك خودم را برابر اصل كردم كه هر ورق 20 تومان شد .
درخصوص نوتاري كردن هم اسپانسر من از اداره مهاجرت پرسيده بود و اونها گفته بودند بدون نوتاري ارزش قانوني ندارد و اون هم همان فرم جديد را برد و نوتاري كرد و برايم فرستاد كه در صفحه دوم قسمت پايين مهر نوتاري خورده شده .
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان:
سلام

من قبلن هم خواهش کرده بودم که دوستان بگن که اسپانسرها کجا نوتاری کردن اما کسی جوابی نداد، چون نه بانک نه پست و ... اینکارو انجام نمی دن. Sad
ضمنن از اونجا که بخش نوتاری فرم حذف شده و دو تا از دوستان هم گفتن که بدون نوتاری مشکلی نداشتن و احتمال اینکه ویرایش پکیج دوم قدیمی باشه هم هست، فکر کنم نیاز به نوتاری نباشه. Wink

instruction فرم i 134 در اين زمينه يه چيزايي گفته که خلاصش اینه:

You must sign Form I-134 in your full name. (Note: Signing Form I-134 is under penalty of perjury under U.S. law). For this reason, it is not necessary to sign Form I-134 before a notary, nor to have your signature notarize after you sign it. Cool

اينم آدرس لينکش:

دوستان اگر نظر دیگه دارن من رو راهنمایی کنند.

شادزی مهرازون
تشکر کنندگان:
به نظر من نوتاری نمیخوادچون اظهر من الشمس در قسمت اینستراکشن به صراحت این موضوع را نوشتند که نوتاری نمیخواد
تشکر کنندگان:
ای بابا
جرا دو تا نظر شبیه هم نیست؟
چه کنیم؟
تشکر کنندگان:
دوستان این قدر این موضوع رو پیچیده نکنین
تو اینستراکشن دقیقا و واضح نوشته نوتاریزه نمیخواد چرا اینقدر میپیچونیدش.

فعلا به فکر زمان مصاحبتون باشین که چند دفعه هی میخوان عوضش کنن !!!
تشکر کنندگان:
بهترین کار اینه که اسپانسرتون 2 تا فرم I-134 بگیره یکیش رو نوترایزکنه یکیش رو هم نوترایز نکنه اینجوری خیالتون راحت میشه و دیگه نگران نیستید هر کدوم رو که افسر خواست دارید Big Grinدر غیر اینصورت این بحث همچنان بی نتیجه میمونهBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
اتفاقا جالب اینجاست که ما دو تا اسپانسر داریم که یکیش نوترایز نکرده و یکی دیگه اصرار میکنه باید حتما نوترایز کنه و بعد بفرسته!
تشکر کنندگان:
ببخشید من اشتباهی دیدم. بهتره من اصلاً نظر ندم! Big Grin
می گم که اگه شما دو تا اسپانسر دارین، یه دونشو بدین به ما. راه ِ دوری نمی ره!
تشکر کنندگان:
payam_prz نوشته: اتفاقا جالب اینجاست که ما دو تا اسپانسر داریم که یکیش نوترایز نکرده و یکی دیگه اصرار میکنه باید حتما نوترایز کنه و بعد بفرسته!

خوب پس دیگه مشکلت چیه؟ همون کاری رو که گفتم بکن (یکی رو نوترایز کن یکی رو بدون نوترایز ببر) دیگه به سفارت و اینها هم لازم نیست ایمیل بزنی خودت به خودت کمک سازنده کردیBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان