کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع مهاجرت به انگلستان
سلام

آیا میشه با ویزای دانشجویی در انگلستان ملک خریداری کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
من دعوتنامه دارم برای کار در لندن،میشه به من بگین چه مدارکی لازم هست برای سفارت
پاسخ
با سلام بر دوستان
می خواستم ببینم با ثبت شرکت هم میشه اقامت گرفت یا نه
با تشکر
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
پاسخ
ماليات بر درآمد
پادشاهي انگلستان در زمره كشورهايي است كه از پايين ترين نرخ ماليات بر در آمد برخوردار مي باشد. سه نرخ ماليات بردرآمد وجود دارد. نرخ تخفيفي10درصدي براي درآمدهاي كمتر از1500پوند، نرخ پايه23درصدي براي درآمدهاي1501پوند تا 28هزار پوند و نرخ40درصدي براي درآمدهاي بالاي 28 هزار پوند در نظر گرفته شده است.افراد صاحب مشاغل آزاد نيز ملزم به پرداخت ماليات بردرآمد خود در2 قسط ساليانه مي باشند.

ماليات بر سود سرمايه(CGT)
به كليه سرمايه هاي كه از سود بالغ بر7100 پوند برخوردار باشند،CGT تعلق مي گيرد.

در صورتيكه حاصل جمع درآمد و سود كمتر از ميزان معيني باشد ، به سودهاي خالص بالاتر از7100پوند،20 درصد ماليات تعلق مي گيرد و اگرچنانچه جمع اين مبالغ از اين ميزان بيشتر شود، نرخ ماليات40 درصدي خواهد بود.ساكنان بومي از پرداختCGT معاف مي باشند.

ماليات بر اموال و دارايي ها در كشور انگلستان وجود ندارد.

ماليات برارث و هديه
درصورتيكه مبلغ ارثيه بالاي231 هزار پوند باشد و به فرد ديگري جز همسر متوفي و يا موسسات خيريه برسد ، مشمول ماليات40 درصدي ارثيه مي گردد. گفتني است كه تا مبلغ3هزار پوند در سال را مي توان بدون ماليات هديه نمود.

ماليات بر ارزش افزوده / خريد / فروش
به جز سوخت داخلي كه نرخ استاندارد ماليات بر ارزش افزوده آن 8 درصد است، نرخ استاندارد ماليات بر ارزش افزوده براي كليه كالاها و خدمات بر5/17 درصد بالغ مي گردد. اغلب غذاها ( بجز غذاي موسسات پذيرايي )، ساختمان هاي جديد ، كفش و لباس كودكان، كتب و روزنامه ها ازماليات فوق معاف مي باشند.

ماليات بر املاك
در بريتانيا ، ماليات بر املاك وضع نگرديده و به عوض آن ماليات شوراي شهر پرداخت مي گردد.گفتني است كه ماليات مذكور بر حسب ارزش ملك ، تعداد فرزندان و منطقه ملك مورد نظر، محاسبه مي گردد. نرخ ساليانه ماليات مذكور از400 پوند در نواحي روستايي تا 900 پوند در شهرهاي بزرگ متفاوت مي باشد.گفتني است كه اين ماليات به صورت اقساط نيز قابل پرداخت است.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ابی22 ، OverLord ، msar
برای گرفتن اقامت انگلستان در حال حاضر تنها راه موجود برای متخصصین ویزای Tier2 می باشد
افراد درصورتی که می توانند از این طریق اقدام به گرفتن اقامت کنند که شغل انها جزو مشاغل مورد نیاز انگلستان باشد

البته از انجایی امکان پیدا کردن شغل از خارج از اتحادیه اروپا ( چه ایران و چه سایر کشورها ) بسیار دشوار است عده ای هم برای تقویت زبان که برای پیدا کردن کار بسیار مهم است و هم برای اینکه معمولا کارفرماها برای استخدام مصاحبه می کنند با شرکت در کلاسهای زبان که در کشور انگستان برگزار می شود سعی در گرفتن این نوع ویزا می کنند . البته باید در نظر داشت که با توجه به شرایط گرفتن ویزا برای یادگیری زبان افراد می بایست حداقل ایلتس 4 داشته باشند و برای 4 ماه اموزش زبان حدود 10 میلیون تومان هزینه مسکن و شهریه و.... خواهد شد .
پس بهتر است تنها افرادی برای این کار اقدام کنند که به معنای واقعی در رشته خود دارای تخصص و حرفه ایی باشند و در صورت عدم موفقیت ان هزینه حدود 10 تومانی برای انها سنگین تمام نشود
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، OverLord ، mah111 ، msar

ضمن عرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان و سروران گرامی و خصوصاً Moderator های گرانقدر Forum

در ابتدا، قصد تشکر دارم از تمامی عزیزان باسخاوتی که علیرغم تنگ نظری برخی از حسودان، اطلاعات و تجربیات باارزش خود را Share می کنند (تجربیاتی که حاصل سالهای زیادی از عمرشان بوده) و فارغ از هرگونه انتظار دریافت هزینه (و با کشیدن دندان طمع برخی از سودجویان کلاهبردار تحت عنوان شرکتهای مهاجرتی که مشتی از جوانان ساده لوح ما را که از زندگی در این مملکت خسته شده‌اند و حاضرند به هر طریقی فقط از کشور خارج شوند، به راحتی فریب می‌دهند) هموطنان‌مان را در زمینه اخذ تصمیم برای آینده‌شان یاری می‌کنند. امیدوارم چنین دوستانی، به تمام اهداف و آرزوهایشان چه در سرزمین مادری و چه در دیار جدید برسند.

سه عرض داشتم:

1- به دوستانی که قصد خروج از کشور بصورت غیرقانونی دارند، اکیداً توصیه می‌کنم در تصمیم خود تجدیدنظر کنند. بنده هم حدود شش سال پیش قصد انجام این کار را داشتم (بر اساس اطلاعات غلطی که یک سودجوی کلاهبردار صرفاً جهت اخاذی چند میلیونی به من ارائه کرده بود و من ساده‌لوح هم باور کرده بودم) که خوشبختانه، به موقع حقیقت را دریافتم و از این کار منصرف شدم.
دوست من، آیا ارزش دارد برای کاری که احتمال موفقیت در آن، یک درصد در مقابل احتمال شکست 99 درصد است، جانمان را به خطر بیاندازیم ؟
هموطن عزیز من، مشکل من و تو این است که خودمان را خیلی دست کم گرفته ایم. باور نداریم که می توانیم با اندکی تلاش، از طریق قانونی مهاجرت کنیم و در سرزمین جدید، حتی از خیلی از خارجی‌ها سرتر باشیم. مشکل من و تو، نتوانستن نیست، فقدان اعتماد به نفس است.
کمی امیدوار باش و به خودت بیا. قابلیت های تو بیش از آن چیزی است که حتی بتوانی تصورش را بکنی. خودت را حقیر مپندار.

2- یک سوال از دوستان اهل فن هم دارم: عزیزی فرموده بودند، می‌توان با حدود 10 میلیون تومان از طریق ویزای تخصص به انگلیس مهاجرت کرد. به نظرم، این مبلغ در مقابل هزینه های سرسام آور تحصیل و زندگی در انگلیسی، طنزی بیش نباشد. چنانچه این مطلب، حقیقت دارد، ممنون می‌شوم دوستان با ارائه لینک و منبع موثق، پروسه کار را تشریح بکنند. به نظر بنده، حتی اگر بتوان با مبلغی حدود 30 تا 40 میلیون تومان، ویزای اقامت (حتی موقت) انگلیس را کسب کرد، ارزش هزینه کردن را دارد.

3- وضعیت کنونی بازار کار انگلیس چگونه است ؟ در زمینه مشاغل تخصصی، آیا می‌توان امیدی به پیدا کردن کار داشت ؟ (با فرض حضور در انگلیس و همچنین با فرض داشتن مدرک دانشگاهی ایران و کافی بودن مهارتهای زبان انگلیسی) و درصورت مثبت بودن پاسخ، آیا درآمد اینگونه مشاغل برای مهاجرین، کفاف مخارج ماهیانه یک زندگی متوسط برای یک نفر در این کشور گران‌قیمت را می‌دهد ؟

با تشکر بسیار از اینکه وقت گذاشتید و عرایض بنده را خواندید و با تشکر مجدد بابت اطلاعاتی که در اختیار هموطنان قرار می‌دهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، ParsTrader ، یه مهاجر ، mavarfan ، OverLord ، mrr747 ، navid ahvazi ، msar
سلام
از اینکه اطلاعات خود را در اختیار سایر دوستان قرار دادید سپاسگذارم
فکر می کنم منظور شما از گرفتن اقامت انگلستان پست بنده بود
من در چند مرحله این موضوع را شرح می دهم
1- همانطور که گفتم هم اکنون در انگلستان دوره های زبان برگزار می شود که کسانی علاقه مند به گذاراندن دوره ها باشند می توانند با شرکت در این دوره ها به ارتقای زبان خود اقدام کنند برای گرفتن ویزای این دوره ها نیاز به داشتن ایلتس 4 به بالا می باشد هزینه مسکن و شهریه و .... برای زندگی دانشجویی و برای یکنفر حداقل 2.5 میلیون به بالا تمام می شود که اگر در نظر بگیریم فرد از دانش زبان در حد متوسط برخوردار بوده نیاز به 4ماه رفتن به این کلاسها می باشد که هزینه ان بیش از 10 تومان خواهد شد
2- در پست قبلی لینک ان را قرار داده بودم طبق ویزای Tier2 یک لیستی از مشاغل مورد نیاز انگلستان اعلام شده که افرادی که بتوانند در ان رشته شغلی در انگلستان بدست اورند می توانند اقامت موقت وسپس در صورت تمدید ان اقامت دائم کسب کنند . اما نباید فراموش کرد تمام اینها به شرطی است که متقاضی موفق به پیدا کردن شغل در ان رشته ها شود
خوبی شرکت در دوره های زبان به این است که معمولا کارفرماها قبل از استخدام با متقاضی مصاحبه می کنند و کسانی که در انگلستان حضور دارند می توانند نسبت به پیدا کردن امیدوار تر باشند
البته هم اکنون انگلستان نیز مانند امریکا نرخ بیکاری بالایی دارد و این ریسک وجود دارد که فرد در مدت زمانی که در انگلستان حضور دارد موفق به پیدا کردن کار نشود
پیشنهاد من این است که اولا افرادی برای این کار اقدام کنند که حتما از سطح زبان بالایی برخودار هستند و همچنین هزینه ای که برای اینکار می پردازند برای انها سنگین نباشد چون احتمال پیدا نکردن کار در این شرایط بالاست

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workin...2/general/

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/siteco...onlist.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، OverLord ، sadeqzadeh ، alibati ، msar
(2011-08-23 ساعت 14:06)ParsTrader نوشته:  
(2011-08-23 ساعت 12:57)aghamilad نوشته:  با سلام بر شما
کسی جواب مرا نداده که با ثبت شرکت میشه اقامت کدوم کشور را گرفت
سلام
اول شما بفرمایید چه مقدار سرمایه دارید و ایا قصد مهاجرت دارید یا اینکه فقط می خواهید اقامت بگیرید که برای رفت و امد به اروپا مشکلی نداشته باشید .
بعد ان موقع می توان راهنمایی کرد فقط یک نکته اگر پول داشته باشید و بخواهید اقامت بگیرید در بسیاری از کشورهای اروپایی می تونید اقامت بگیرید اما اگر می خواهید بدون سرمایه گذاری یک شرکت خشک وخالی بزنید تقریبا الان اکثر کشورها به این موضوع حساس شدند و به این راحتی اقامت نمی دهند . شرکتهایی هم که وعده الکی می دهند برای کشور چک و امسال ان فقط به فکر خالی کردن جیب شما هستند .
با ارزوی موفقیت برای شما

با تشکر از شما
میزان دارایی ما خوب هست و میتوانیم انجا یه کسب و کار راه بندازیم
و برای مهاجرت و زندگی در انگلیس میخواهیم اقدام کنیم
درشمن نمی خواهیم خیلی خیلی خرج کنیم
راستی من 19 سالمه ایا می توانم با پدرمادرم برم یا نه
با تشکر
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2011-08-25 ساعت 12:59)aghamilad نوشته:  
(2011-08-23 ساعت 14:06)ParsTrader نوشته:  
(2011-08-23 ساعت 12:57)aghamilad نوشته:  با سلام بر شما
کسی جواب مرا نداده که با ثبت شرکت میشه اقامت کدوم کشور را گرفت
سلام
اول شما بفرمایید چه مقدار سرمایه دارید و ایا قصد مهاجرت دارید یا اینکه فقط می خواهید اقامت بگیرید که برای رفت و امد به اروپا مشکلی نداشته باشید .
بعد ان موقع می توان راهنمایی کرد فقط یک نکته اگر پول داشته باشید و بخواهید اقامت بگیرید در بسیاری از کشورهای اروپایی می تونید اقامت بگیرید اما اگر می خواهید بدون سرمایه گذاری یک شرکت خشک وخالی بزنید تقریبا الان اکثر کشورها به این موضوع حساس شدند و به این راحتی اقامت نمی دهند . شرکتهایی هم که وعده الکی می دهند برای کشور چک و امسال ان فقط به فکر خالی کردن جیب شما هستند .
با ارزوی موفقیت برای شما

با تشکر از شما
میزان دارایی ما خوب هست و میتوانیم انجا یه کسب و کار راه بندازیم
و برای مهاجرت و زندگی در انگلیس میخواهیم اقدام کنیم
درشمن نمی خواهیم خیلی خیلی خرج کنیم
راستی من 19 سالمه ایا می توانم با پدرمادرم برم یا نه
با تشکر
سلام
برای انگلستان نیاز به سرمایه گذاری 200.000 پوندی و ایجاد اشتغال برای 2 نفر دارید البته علاوه برای اینها نیاز به ایلتس 7 هم دارید که گرفتن ان مشکل است .

پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، saeed1980 ، navid ahvazi ، msar
با سلام
دوستان سوالی خدتتون داشتم:
پدر من بلاخره تونست مقیم انگلستان بشه
حالا ایشون از ما که خونوادشیم دعوت کرده تا بهش ملحق بشیم
اما تو مدارکی که واسه ما فرستادن گفتن شما باید برید اردن اونجا 25 دسامبر سفارت انگلستان
می خواستم ببینم به نظر شما ممکنه حداکثر جوابشون چقدر طول بکشه ؟
و آیا ممکنه ما رو رد کنن؟
پاسخ
با سلام و تشكر از به اشتراك گذاري اطلاعات و تجربياتتون
بنده به همراه همسر و دختر دو ساله ام قصد مهاجرت به بريتانيا ( اسكاتلند) را دارم.و ممنون ميشم به چند سوال زير جوب بديد:
مشخصات خودم و همسرم
تحصيلات : هردو ليسانس مديريت بازرگاني
تجربيات : بنده 5 سال كارشناس سفارشات خارجي و ايشان بدون تجربه كاري
مدارك فني و حرفه اي : بنده بدون مدرك فني و ايشان داري مدرك فني آرايشگري
ميزان درآمد ساليانه : حدود 30ميليون تومان
ميزان سرمايه قابل انتقال : حدود 150 ميليون تومان
سطح زبان انگليسي: هردو IELTS 5

1- آيا تفاوت گلاسكو و اطراف لندن خيلي مشهوده ؟ مثلا مثل تهران و شهرستانهاي دور و يا تفاوت زيادي از لحاظ امكانات و بازار كار نيست.
2- اين پروسه نياز به وكيل داره يا خودم مي تونم اقدام كنم ؟
3- وضعيت كار رشته هاي خدماتي مثل خريدهاي خارجي چطوره؟( البته از طريق سايتهاي كاريابي روزي چند پيشنهاد شغلي مطابق رشته من برام ايميل ميشه ، آيا ميشه استناد كرد كه وضع كار خوبه؟
4-وضعيت ايرانيان مقيم بريتانيا ( اسكاتلند) از لحاظ حقوق شهروندي و جايگاههاي اجتماعي چطوره؟
در مجموع پيشنهاد يا مشورتي داريد ممنون ميشم بفرماييد
پاسخ
سلام
بنده 16 سال دارم و قصد مهاجرت به انگلیس را به قصد تحصیل دارم و توانایی پرداخت هزینه آن را دارم
در صورت رفتن به آانجا ایا انگلیس به من اقامت میدهد ؟
پاسخ
من و همسرم بازنشسته هستیم با سالی حدود 20 هزار دلار درامد ثابت و حدود 100 هزار دلار هم دارایی .
ایا راهی برای مهاجرت وجود داره .ضمنا من 48 و خانمم 44ساله است و یک فرزند 14 ساله .
ممنون میشم اگه کسی می تونه توضیح بده
پاسخ
دوستان یکی از آشناهامون تو لندن داره رستوران باز میکنه ،میخواستم ببینم آیا میتونه واسه من دعوت نامه برای کار بفرسته یا نه؟
دوم اینکه حتما باید تخصص داشته باشی یا به عنوان مثلا گارسونم میتونی بری؟
ممنون از دوستانی که جواب این سوالهارو جواب میدن
پاسخ
(2012-01-19 ساعت 16:18)m_doust نوشته:  دوستان یکی از آشناهامون تو لندن داره رستوران باز میکنه ،میخواستم ببینم آیا میتونه واسه من دعوت نامه برای کار بفرسته یا نه؟
دوم اینکه حتما باید تخصص داشته باشی یا به عنوان مثلا گارسونم میتونی بری؟
ممنون از دوستانی که جواب این سوالهارو جواب میدن

سلام
درصورتی که تخصص بالایی داشته باشید و کارفرمای شما درامد بالایی را برای شما در نظر گرفته باشد می توانید از طریق ویزای TIER2 می توانید برای انگلستان اقدام کنید لیست زیر را مطالعه کنید در جلوی رشته CHEFS, COOK شرایط ان نوشته شده است .
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/siteco...tnov11.pdf
نیاز به داشتن تخصص و سابقه کار بالای 5 سال دارد و کلا شرایط سختی دارد و نمیشه به همین راحتی اقدام کرد.
البته برای این ویزا نیاز به ایلتس 6.5 به بالا دارید

پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، ابی22 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان