کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهمترین مباحث در سفر به آمریکا
با سلام و تشکر از همه دوستان خوبم.
ما سه جلسه در کنار دوستان مهاجرسرا بودیم.
مباحث مهمی که در خصوص سفر به آمریکا وجود داشت رو لیست میکنم
امیدوارم که مفید واقع بشه:
1- هرگز با خودتون میوه و تخم سبزیجات نبرید. این شامل گوشت و کنسروها هم میشود. این هشدار رو جدی بگیرید. اگر میوه بردید تا قبل از رسیدن به خاک آمریکا همه اش رو بخورید (به دیگران هم بدید!) در غیر اینصورت جریمه حداقل 300 دلاری در انتظار شماست!!!
2- هرگز از فرودگاه JFK وارد آمریکا نشید. این هشدار یک سیتیزن در آمریکاست. حتی سیتیزن ها هم مشکل دارند (مراحل سخت چک امنیتی)
3- هرگز برای انجام امور اداری از شهرهای کوچک استفاده نکنید. آمریکاییها در مصرف نیروی انسانی متخصص هم صرفه جو هستند. به این معنی که در شهرهای کوچک شخص مرتبط با کار شما ممکنه خیلی گیج باشه! کار شما انجام نمیشه و وقتتون تلف میشه (کار اداری مثل گرفتن SSN و کارت شناسایی و گواهینامه و ..)
4- سعی کنید هرچه سریعتر کارت شناسایی بگیرید (اداره DMV) البته قبلش احتیاج به SSN دارید که در اداره SSA اون رو میگیرید. 10 روز بیشتر طول نمیکشه که SSN بگیرید. کارت شناسایی مدرک معتبری در آمریکاست و نیازی به پاسپورت ایرانی در تردد بین ایالتها نخواهید داشت. این یعنی معاف شدن از SS (Security Selection)
5- هرگز بار اضافی با خودتون نه حمل کنید نه داخل هواپیما ببرید. اگر کارت شناسایی امریکایی نداشته باشین به خاطر ایرانی بودن دائماً چک امنیتی میشید. و این یعنی 15 دقیقه معطلی! پس وسایل همراهتون رو کم کنین. بیشتر ایر لاین ها برای بار اضافی شما رو شارژ میکنن.
6- از تاکسی اسفاده نکنین! قیمت ورود به تاکسی چهار و نیم دلار هست! پوستتون رو میکنن! از مترو و اتوبوس استفاده کنین.
7- اگر گواهینامه میخواین امتحان آیین نامه در کالیفرنیا فارسی هست! چه خوب!
8- 2 ساعت قبل از پرواز توی فرودگاه باشین! این یک هشدار جدی است.
فرودگاههای بزرگ شاتل (ترن برقی) دارند که هر 10 دقیقه یک بار حرکت میکنه (برای جابجایی بین ترمینالها) و باور کنین گیت سر ساعت بسته میشه.
قرودگاه O'Hare در شیکاگو یکی از این فرودگاههاست که فکر کنم 10 برابر از IKA بزرگتره!
امیدوارم مطالب مفیدی رو گفته باشم Smile
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
پاسخ
می تونم بپرسم گرفتن کارت شناسایی چه قدر طول می کشه؟ و آیا اقدام برای SSN و کارت شناسایی فقط بعد دریافت گرین کارد ممکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، taherifar
با سلام مجدد
من هنوز Identity Card نگرفتم ولی فکر نمیکنم بیش تر از چند روز طول بکشه. اگه از دوستان کسی اطلاع دقیق داره لطفاً بنویسه تا همگی متوجه بشیم. اما اطمینان دارم که این کارت توسط اداره DMV صادر میشه.
پاسخ
agsone عزیز، اون جریمه ای که در مورد مواد غذایی نوشتید، شامل شیرخشک بچه که نمیشه؟
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
کمترین زمانی که در امریکا می تونیم بمونیم و این کارهای اداری را انجام دهیم چقدر است؟
*از زمان پا گذاشتن در خاک امریکا چقدر طول می کشد تا گرین کارد صادر شود؟
*چقدر طول می کشد تا سوشال سکیورتی نامبر بیاید؟
*اگر چیز دیگه ای هم باید بیاید , که من نمی دونم ! اون چقدر طول می کشد ؟
در کل یعنی میتونم یک ماهه برم و برگردم؟
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
سلام
موارد مشکل دار مربوط به اداره بهداشت و کشاورزی آمریکاست.
اونها نگران انتقال بیماری (دام و گیاهی) به آمریکا هستن. شیر خشک جزو این
دسته نیست. پس مشکلی نداره.
گرین کارت 1 ماه پس از ورود شما از طریق پست به دستتون میرسه (به آدرسی که در نقطه ورود به آمریکا به افسر گذرنامه اعلام میکنید)
SSN هم 10 روز بعد از درخواست شما (از اداره SSA) صادر میشه به آدرس پستی که به SSA میگین و باید در همون ایالت درخواست شده باشه. (آدرس پستیتون)
کارت شناسایی رو نمیدونم چقدر طول میکشه.
در کل یکماه فرصت خوبیه. شما بدون گرین کارت هم میتونین کارت شناسایی بگیرین ولی بدون SSN هیچ کاری نمیتونین انجام بدین (همون شماره ملی خودمون!) (منظورم اینه که ویزای شما بلافاصله پس از ورود تا یکسال حکم گرین کارت رو داره پس مشکلی از بابت نداشتن گرین کارت ندارین ولی SSN رو باید حتماً بگیرین تا بتونین کارت شناسایی، گواهینامه، حساب بانکی و ..... داشته باشین)
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad_usa ، samirapakzad ، air ، hoda ، Hossein81 ، SH1A2R3 ، farshadsh ، amir0_0amir ، moony ، taherifar
نتیجه می گیریم که پس اولین کاری که می کنیم بعد ورود درخواست دادن برای SSN هست. و بعد از این که اون رو گرفتیم درخواست می دیم برای کارت شناسایی و سایر قضایا. من هنوز دنبال یک آدرس در آمریکا می گردم که بگم به اون جا پست کنن برام گرین کارد رو. یعنی واقعاً آدم در جمعیت 300 میلیونی آمریکا یک آدرس نداشته باشه!
پاسخ
یادتون باشه وقتی وارد اروپا میشین ازتون یه آدرس در آمریکا میخوان. من هنوز نمیدونم برای چی این کار رو میکنن. این آدرس اصلاً اهمیتی نداره ولی بهتره آدرس جایی رو که میخواین گرین کارتتون اونجا بره رو روی یه کاغذ جداگانه بنویسید تا توی ترانزیت از اروپا به آمریکا وقتتون تلف نشه. موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، farshadsh ، taherifar
آگسون عزیز در مورد پاس سفید اطلاعاتی داری؟
چند وقت طول می کشه تا بگیریمش ؟
هزینه اش چقدره ؟
و اگر داشته باشیمش بدون نگرانی می شه یکسال بیرون از خاک امریکا بود؟

و می خواستم بدونم تو فرودگاه خودمون موقع رفتن اشکالی نداره نفری 10000$ ببریم؟من شنیدم بیشتر از 5000$ را اجازه نمیدن؟
بچه 2 ساله من هم در این مورد حسابه؟ یعنی ما می تونیم 30000$ راحت ببریم یا نه؟
متشکرم
پاسخ
agson عزیز
سوالی لیلی عزیز سوال منم هست.
هم در مورد اینکه بچه هم شامل پول همراهمون میشه یا نه و هم اینکه آیا مقدار مجاز باری که میتونیم ببریم شامل حال بچه هم میشه.
والا به خدا بچه کوچیک از همه آدم بزرگها بیشتر وسائل داره.Tongue
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
سلام به همه دوستان
با تشكر از اگسون عزيز كه اين مبحث رو باز كرد

يه سؤال دارم و يه راه
اول سؤال:
اگسون جان در مطالب فوق اسم از كارت شناسايي برديد كه از طرف dmv صادر مي شه تا اونجايي كه من مي دونم dmv مسؤل صدور گواهينامه است ( Department of Motor Vehicles ) شايد هم من بد متوجه شدم.
دوم يك راه حل:
دوستاني كه در مورد بار بخصوص براي نوزاد دلبندشون سؤال دارند بهترين گزينه به نظر من سؤال كردن از خود دفتر اصلي هواپيمايي هاست . شماره اون دوتايي كه من دارم از قرار زير است :
1. لوفتانزا : 83388
2. امارات : 81345
راستي در مورد شير خشك اگر منظورتون اون مقداري هست كه در سفر نياز داريد اگر احتمالا مشكلي هم باشه ميتونيد قبل از بازرسي باقي مونده رو دور بريزيد البته اين به شرط اينه كه مقدار مصرفي سفر رو بخواهيد ببريد.

به هر حال اميدوارم همه دوستان تو تمام مراحل زندگي موفق و سر بلند باشند
کيس نامبر : 2009as4xxx
دریافت نامه اول : may 2008
دريافت نامه دوم : Sep 2008
محل مصاحبه : آنكارا
تاریخ مصاحبه: Nov 2008
كليرنس: April 2009
دريافت ويزا : May 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: elham ، leili ، hoda ، farshadsh ، taherifar
دوستان عزيز خودم سلام
1-هر نفر قانوناً ميتونه 10 هزار دلار با خودش به آمريكا ببره. (كسي شما رو نميگرده و بگه كه چقدر پول همراهته. پس سخت نگيريد)
2-از پاس سفيد هيچ اطلاع ندارم. خوشحال ميشم اگه كسي اطلاعي داره اينجا بنويسه تا هممون بدونيم.
3-شما قانوناً بايد هر شش ماه يكبار (حتي شده يك روز!) در خاك آمريكا حضور پيدا كنيد. سخت نگيريد. آمريكاييها سخت گير نيستن. ولي هميشه در زمان ورود اگه ازتون سوال شد بگيد مثلاً 3 ماه بيرون از خاك آمريكا بودم.
ولي با قطعيت حرف بزنيد. آمريكا خروج شما رو چك نميكنه! (توي پاستون مهر خروج نميزنه!!!!) پس نگران چي هستين؟!
4-فرشيد جان فرمايش شما درسته! البته من هم درست گفتم! بله! عجيبه ولي حقيقت داره. كارت شناسايي رو اداره راهنمايي رانندگي ميده!!! تو فرانسه هم توي شهرداري سند ازدواج ميدن!!!
5- نگران شير خشك هم نباشين! فقط انقدر نيارين كه فكر كنه ميخواين بفروشين! خيلي محترم تر از اونيكه فكر كنين تحويلتون ميگيرن.
6- موفق باشين!
پاسخ
تشکر کنندگان: leili ، hoda ، tehranipoor ، seravin ، reza22 ، farshadsh ، Lemony ، taherifar
گرین کارتمو 3 هفته ای گرفتم ولی بیشتر از 3 ماهه برای SSN درخواست دادم، تو Sacramento و هنوز خبری نشده! نگران کننده نیست؟
مشکلم اینه که الان امریکا نیستم تا شخصا قضیه رو دنبال کنم...پیشنهادی دارید؟

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
فرشاد عزیز
جدیدترین خبری که من دارم
2 هفته پیش همسر همکارم از امریکا اومده بود و رفته بود برای سیتیزن شیپی. کلی بهش گیر دادن و چک کردن و زیر و بم همه چی رو درآوردن و دقیقا بهش گفتند که چقدر در امریکا بوده. تا حتی ایرلاینها رو هم چک کردن.
خبر جدید اینکه: قانون جدید و تازه و داغشون اینه که به تازگی مهر خروج از امریکا میزنن و خیلی هم سفت و سخت چک میکنن که چقدر در امریکا بودی.
منم تعجب کردم چون یکی از دوستان که قبلا امریکا بود دقیقا همین حرفای شمارو زد و گفت خیلی محکم حرف بزنید و هر وقت ازتون پرسیدن بگید یکماه پیش رفتم اما متاسفانه این خبر دوستم خیلی جدیدتره و گفت که توی پاس همسرش مهر خروج زدن و مجبوره که 5ماه دیگه برگردهCool
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Afies ، farshadsh ، taherifar ، AMIRI1
agsone نوشته: دوستان عزيز خودم سلام
1-هر نفر قانوناً ميتونه 10 هزار دلار با خودش به آمريكا ببره. (كسي شما رو نميگرده و بگه كه چقدر پول همراهته. پس سخت نگيريد)
2-از پاس سفيد هيچ اطلاع ندارم. خوشحال ميشم اگه كسي اطلاعي داره اينجا بنويسه تا هممون بدونيم.
3-شما قانوناً بايد هر شش ماه يكبار (حتي شده يك روز!) در خاك آمريكا حضور پيدا كنيد. سخت نگيريد. آمريكاييها سخت گير نيستن. ولي هميشه در زمان ورود اگه ازتون سوال شد بگيد مثلاً 3 ماه بيرون از خاك آمريكا بودم.
ولي با قطعيت حرف بزنيد. آمريكا خروج شما رو چك نميكنه! (توي پاستون مهر خروج نميزنه!!!!) پس نگران چي هستين؟!
4-فرشيد جان فرمايش شما درسته! البته من هم درست گفتم! بله! عجيبه ولي حقيقت داره. كارت شناسايي رو اداره راهنمايي رانندگي ميده!!! تو فرانسه هم توي شهرداري سند ازدواج ميدن!!!
5- نگران شير خشك هم نباشين! فقط انقدر نيارين كه فكر كنه ميخواين بفروشين! خيلي محترم تر از اونيكه فكر كنين تحويلتون ميگيرن.
6- موفق باشين!
سلام
آقا من شنیدم بیشتر از 10 هزار دلار هم میتونید با خودتون ببرید ولی حتما باید در برگه ای که در هواپیما بهتون میدن که پر کنید و چیزهایی رو که همراهتونه بنویسید باید اشاره کنید که بیش از 10هزار دلار بهمراه دارید،چون وقتی که این پول را به حساب بانکی میریزید ازتون توضیح میخوان.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، farshadsh ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان