کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبادل نظر در مورد تکمیل فرم DS122
اگر گرفتن گرین کارت واقعا برای شما مهم است، لطفا غیر از نظر دیگران، خودتان هم کمی تحقیق کنید.
در خط دوم اولین قسمت فرم DS-230 آمده: Please print or type your answers to all questions
در خط سوم برگه 122 هم نوشته: Clearly print or type all answers in the English
نیازی نیست مدرک دکترا در ترجمه انگلیسی داشته باشید تا معنی این جمله را بدانید. اما توجه داشته باشید اگر تصمیم دارید کشور محل اقامتتون را عوض کنید، اولین کار یاد گرفتن زبان اون کشور و همینطور قوانین و مقررات و آداب و رسومشونه. (یکی از این آداب اینه که تا برگه ای را کامل نخوانده اید آن را امضا نکنید!)

از دوستان خواهش میکنم در مورد چیزی که واقعا اطلاعات دارند نظر بدهند. با ارسال نظرات نادرست، گاهی آینده یک خانواده تباه می شود.

در مورد تحصیلت دانشگاهی:
فوق دیپلم: Advanced Diploma
لیسانس: Bachelor of Science-BS
فوق لیسانس: Master of Science-MS
دکترا: بسته به نوع PHD MD JD DD و الی آخر...
معمولا مورد اول و دوم University Degree و بالاتر از آن Advanced محسوب می شود.

ضمنا بنده در عرض یک سال گذشته هیچ مورد نادری پیدا نکردم که کسی بدون اسپانسر، مدارک مالی یا تقاضای کار از سوی کارفرما ویزا گرفته باشه که در این صورت کنسول مربوطه قوانین کشور متبوعش را نقض کرده.

نکته دیگر این که اگر جایی چیزی خواندید که مثلا "من رفتم سفارت و اونا بی هیچ سوالی به من ویزا دادن" یا "من هیچ مشکلی نداشتم ولی ویزا ندادن" دلیل بر صحت کامل مطلب نیست. کسی که این موضوع را نوشته ممکن است مثل هر انسان دیگری اشتباهاتی کرده باشد یا بخواهد در محل نامناسب خودنمایی کند. بنابراین، ازحس قضاوت خود هم برای تشخیص درستی یا نادرستی احتمالی موضوع استفاده نمایید. به همین دلیل است که در قوانین استفاده از این سایت نوشته شده که "مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران به عهده خود ایشان بوده و لزوماً مورد تایید مسئولین سایت نیست".

باز هم از همه خواهش می کنم، بدون پیش داوری، فقط به این موضوع فکر کنند که همه ما تواما قصد دریافت و اعطای کمک در این سایت داریم. پس سعی کنیم که در هر دو رعایت همه جوانب را بنماییم.
تشکر کنندگان: kasraaa ، sam_hash ، ravian ، alonak
سلام

دوستان بالاخره بعد از ۱۴ سال ثبت نام تو لاتاری امسال اسم خانومم در اومد

من تو فروم که نگاه می‌کردم اطلاعات خوبی‌ پدا کردم و همگی‌ که اینهمه به همدیگر کمک می‌کنید متشکرم.

الان واسی من دو تا سوال پیش اومده اگه کسی‌ منو کمک کنه ممنونم

۱- این فرمی که به اسم "adjustment of status fee peyments " رو کجا؟ کی‌؟ و چقدر؟

باید انجام بدیم؟

۲-من ویزا مهاجرتم واسی کانادا اومده و قرار ۵ ژولای ۲۰۰۹ برم حالا بنظر شما از اونجا مدارک رو بفرسم یا از ایران تا ۱ ماه دیگه دیر نمی‌شه،می‌تونم کنسول montreal واسی interviwe انتخاب کنم؟

با تشکر
تشکر کنندگان:
پیام جان عزیز سلام اول اینو بگم که من شما رو خیلی دوستون دارم , دوم اینکه ازینکه به مباحث با دلسوزی علاقه نشون میدی خیلی خوش حالم و از توصیه ایکه به بچه های 2010 کردی که زبانشنو قوی کنن خیلی ممنونم و اینرو مطمئن هستم که از انگلیسی بسیار قوی برخورداری .
در مورد کلمه‌ی پرینت باید بگم یکی از کلمه ‌های غلط انداز در زبان انگلیسی همین کلمه است که در دید اول بلافاصله به فکر آدم میرسه که معنیش همون پرینت معروفه با دستگاه های پرینت و لا غیر.

من هم قبول دارم که آدم نیازی نیست که دکترای زبان اینگلیسی داشته باشه ولی حد اقل کاری که میکنه اینه که یه سری به دیکشنری بزنه و ببینه معنی پرینت غیر از چاپ و پرینت با دستگاه . . . چی هست در زبان انگلیسی در رابطه با نوشتن (writing) معنی کلمه‌ی پرینت یعنی نوشتن کلمه بصورت تک تک حروف یعنی سر هم ننوشتن . من این قسمت از dictionary oxfordرو برای شما اینجا آوردم اونو ملاحظه کنید خصوصا جمله‌ی آخر رو که در رابط با جای خالی پر کردن هست:

Print: WRITE to write without joining the letters together: …………. Print your name and address clearly in the space provided
--> [attachment=212

با این وجود من هم به همه ی دوستان پیشنهاد میکنم فرمشونو یا تایپ کنن یا فرم ها رو از پستی که بالاتر گذاشتم داون کنید پر کنید و پرینت بگیرید(همون پرینت مشهور)

2. در مورد مدارک تحصیلی (که من نوشتمadvanced یعنی فوق لیسانس و به بالا ) هم که خدا رو شکر نظر هردومون یکی هست و خوشبختانه نیازی به دکترای زبان در این مورد هم نیست, و ممنونم از توضیحات کاملتری که دادی.

3. در مورد بحث شیرین اسپانسر هم ( خدایییش یکی از تلخ ترین مباحث لاتاریه) من نوشتم که اول بهتون میگن اسپانسر اگر نداشتید میگن مدارک مالی . اینو قبول دارم که یک caseاستثنایی رو که شما ازش خبر ندارید رو نباید اینجا مینوشتم(وخدا به داد اون کنسولی که اون ویزا رو داد برسه) به این شکل جمله رو تصحیح میکنم:

آقایون و خانمهای 2010 و 2009 به هیچ وجه امکان نداره به شما بدون اسپانسر یا مدارک مالی ویزا بدن

4 در پایان مدیران محترم خصوصا پیام گل و بسیار دوست داشتنی عذر منو از نوشتن در این سایت بپذیرند چون خودم فکر میکنم به اندازه‌ی کافی دینم رو نسبت به بچه های مهاجر سرا ادا کردم
و همچنین از کسی که ابتکار قشنگی داشت و این سایت رو پایه ریزی کرد و باعث شد به بچه های خوش شانس ایرانی ملیونها تومان کمک فکری بشه از صمیم قلب تشکر میکنم
تشکر کنندگان: masih33
افشین جان
من روی صحبتم به شخص شما نبود و به همه کسانی بود که می خواهند کمک کنند ولی متاسفانه به دلایلی اوضاع را بدتر می کنند.
من خیلی دیدم که شما تو سایت راهنماییهای صحیح و درست دادین و ازتون هم ممنونم. الان هم قسمت نقل قول شما را اصلاح می کنم.
در مورد Print هم من معنی که شما گفتی را می دونستم و در کذشته هم در همین سایت در مورد معنی این کلمه بحث شد. من شخصا عقیده دارم در مکاتبات اداری، معمولا اولین و پر کاربردترین معنی کلمه مد نظر هست و اونها به هیچ عنوان در لفافه صحبت نمی کنند. برای همین اگر نظرشون "نوشتن" بود حتما از کلمه write استفاده میکردند و اضافه میکردند که حروف را جدا بنویسید و یا اصلا فیلدهای خانه خانه برای وارد کردن نام طراحی می کردند. یا اصلا روش تکمیل فرم را نمی نوشتند و مثل هزارها فرم رسمی دیگه مینوشتند: Please fill the following fields

به هر حال ممنون از وقتی که برای بچه ها میگذارید.
با عرض احترام.
تشکر کنندگان:
در پر کردن فرمها کلمه Print لزوما به معنی استفاده از چاپگر نیست. نوشتن با خودکار یا خودنویس هم مورد قبول هست.
تشکر کنندگان: parmida.722
Big Grin
با تشکر از نظرات گوناگون همگی.
من هنوز روی حرفم هستم که معنی Print یعنی متداولترین کلمه موجودش، یعنی چاپ.

نظر شما را به معنی اول Print در فرهنگ لغات معروف Merriam-Webster جلب میکنم. اما به هیچ وجه توصیه نمی کنم از این راه فرم را پر کنید: Wink

علامتی که با فشار دادن بر روی چیزی ایجاد شده باشد!

و فکر می کنم حتما دلیلی داشتند که فرم PDF قابل پر کردن در اینترنت گذاشتند. به هر حال من قصدم کمک بود. هر جور دوست دارین پر کنید، فقط شما را به خدا اگر نظرم مخالف شماست از من نرنجید و قهر نکنید!
تشکر کنندگان:
سلام من یه سوال دارم لطفا منو راهنمایی کنید
من زمان ثبت نام برای خودم (22 ساله) و پدر و مادر ثبت نام کردم همچنین برای خواهر (14 ساله) در فرم پدر مادرم ثبت نام کردم اما دیروز که نامه برنده شدن آمده اسم خواهرم رو روی نامه نوشته اون تازه سال اول دبیرستانه من چیکار باید بکنم خواهشا راهنمایی کنید
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:MAY-18 -2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july-01- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: now- 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:dec - 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها: 24000 +....
تشکر کنندگان:
اگر خواهرتون برنده اصلی باشه که متاسفانه کیس شما رد میشه چون 14 سالشه و دیپلم نداره...
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
30vil نوشته: سلام من یه سوال دارم لطفا منو راهنمایی کنید
من زمان ثبت نام برای خودم (22 ساله) و پدر و مادر ثبت نام کردم همچنین برای خواهر (14 ساله) در فرم پدر مادرم ثبت نام کردم اما دیروز که نامه برنده شدن آمده اسم خواهرم رو روی نامه نوشته اون تازه سال اول دبیرستانه من چیکار باید بکنم خواهشا راهنمایی کنید

دوست عزیز
برنده اصلی باید 18 سال حداقل سن داشته باشه به اضافه مدرک دیپلم یا 2 سال سابقه کار.
متاسفانه کیس شما مردود می شه.
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان:
بچه ها یکی هست ds-122 FILLABLE که تاریخش نگذشته باشه
تشکر کنندگان:
به طور کلی هر فرمی که لازم دارید، در این آدرس وجود داره:
http://www.state.gov/m/a/dir/forms
تشکر کنندگان:
در این جا خواستم به اطلاع دوستان برسانم که در زمان ارسال فرمها با پست DHL متصدی گفت که نامه شما 4 روز دیگر به به امریکا می رسد و با توجه به تحریم ایران ، زمان رسیدن پاکت به مقصد نهایی را نمی توان مشخص نمود. از طریق سایت پیگیری نمایید.حلا این موضوع قبل هم بوده یا نه نمی دانم در ضمن برگه ای را در این خصوص امضا می گیرند لذا فکر می کنم در زمان بندی این موضوع باید لحاظ گردد.

شماره کیس: 2010AS00002XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:20MAY
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:june
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان:
ممنون از AFSHIN عزیز برای قرار دادن فرمDSP-122 ،البته همونطور که گفتیدبا فرم2010 فرقی نداره،ولی قدیمی بودنش ایرادی بوجود نمیاره؟؟یعنی همین رو تایپ کنیم بدیم بره؟ممنون
شماره کیس:76xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:may29,2009
کنسولگری:Abudhabi
تاریخ دریافت نامه دوم:november 16th
تاریخ مصاحبه:ِdec .6th
تاریخ دریافت ویزا بدون کلیرانس:dec.8th
ورود به آمریکا:April 2010
جز باده ی لعل نیست در روی زمین.................تلخی که هزار جان شیرین ارزد
تشکر کنندگان: afshin
afshin khan mehrabon .mamnon az form please age bazam fomy dame dast dary baramon befrest
تشکر کنندگان: afshin
Nirvana نوشته: ...
الان واسی من دو تا سوال پیش اومده اگه کسی‌ منو کمک کنه ممنونم

۱- این فرمی که به اسم "adjustment of status fee peyments " رو کجا؟ کی‌؟ و چقدر؟

باید انجام بدیم؟

...

فرمی که نوشتی مربوط به کسی میشه که با ویزایی مثل ویزای دانشجویی در امریکاست و در لاتاری برنده شده و باید برای تغییر وضعیت ویزاش فرم رو پر کنه. اگه ویزای امریکا ندارید لازم نیست اونو پر کنی
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان