کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبادل نظر در مورد تکمیل فرم DS230
به نظر من شما نام برنده اصلی رو بنویسید چون نوشتنش واسه کسی مشکلی ایجاد نکرده ولی از ننوشتنش خبر ندارمBig Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: upm2006
سلام
این فرم هایی که دوستان گذاشتند یک فرقی با فرم هایی که برای ما ارسال کردند داره و اونم اینه که توی فرم های دانلودی از اونجایی که مشخصات پدر مادر رو می خواد شماره بندی داره ولی فرمهای ما هر قسمت فقط یک شماره خورده. اینه که کل شماره ها حدود 10 تا تفاوت پیدا کردند. به نظرتون مشکلی نداره؟
2010AS3xxx
تشکر کنندگان:
دریا جان . همون فرم ها رو دانلود کن و پر کن . من خودم زنگ زدم kcc و پرسیدم و گفت بهتره فرم ها رو دانلود کنید و بعد پر کنید . در مورد اختلاف شماره ها هم آفیسر kcc گفت مشکلی نیست .
تشکر کنندگان: darya
سلام دوستان
امکان داره به من بگین تو نامه اول که میفرستیم چند تا عکس باید بزاریم
ممنون میشم.
شماره کیس:2010AS00007xxx

تشکر کنندگان:
دو تا عکس بفرستید .اکثرا دو تا فرستادن . پشت عکس ها هم اسم و فامیل و کیس نامبر واسم مین اپلیکنت رو بنویسید .
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.بجز فرم 230 و 122 براي main و همراه ترجمه چه مداركي بايد فرستاده بشه؟ايا ترجمه مدرك تحصيلي رو هم بايد فرستاد؟
تشکر کنندگان:
سلام و با تشکر از همه دوستان

1 - گفته بودید امضا روی فرم با امضا روی پاسپورت یکی باشد ولی من هر چه گشتم روی پاسپورتم امضا ندیدم؟

2 - اگر روی فرم به جای آدرس محل سکونت خودم آدرس دیگری که سر راست تر از آدرس خودم باشد بنویسم

اشکال دارد؟ آخه یکی می گفت ممکن است برای fbi چک به مشکل بر بخورم

3 - روی فرم برای نوشتن محل تحصیلات فقط دبیزستان کافی است یا دوران راهنمایی و دبستان را هم بنویسم؟

4 - آیا کودک باید پاسپورت جدا داشته باشد یا پاسپورت همراه مادر هم قبول است؟
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
تشکر کنندگان:
ببخشید یک سوال دیگه هم دارم

در پاسپورت تاریخ تولد را با فرمتی نوشته که انگلیسی ها نمی نویسند ما توی فرم چه جوری بنویسیم؟
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
تشکر کنندگان:
afshin نوشته: DS-230 part I & II
دوستان نکات مهم رو قبل از پر کردن فرم های 230 که به ذهنم میرسه رو اینجا مینویسم و اگر مطلب جدیدی رو دوستان یاد آوری کنند اضافه میکنم.

1.نکته اول اینکه دوستان 2010 با اینکه در نامه اول مینویسه سریعتر فرم 230 و122 رو پرکنید و بفرستید به نظر من خیلی هم عجله نکنید شما اگرتا آخر تیر هم فرم هاتونو بفرستید باز هم سر موقع هست به نظر من بدون عجله و با دقت وبا کمک گرفتن از بچه های 2009 اینکارو انجام بدید
فرم های شما ظرف 5 روز بهkcc میرسه.

2.با توجه به اینکه پروسه ی لاتاری میتونه برای بعضی از شما عزیزان تا وروذتان به آمریکاتا فوریه2010 هم طول بکشه پیشنهاد میکنم پاسپورتتون بیشتر از 2 سال در حال حاضر(خرداد 88)اعتبار داشته باشه اگر نداره اول تمدید اعتبار کنیدبعدفرم ها رو پر کنید .

3.فرم های 230 و 122 رو اگرچه میتونید دستی هم پر کنید(حروف رو با خودکارتک تک بنویسید) یا تایپ کنیدولی پیشنهاد میکنم فرم ها رو از لینک های زیر داون کنید وتو کامپیوترتون پر کنید و ازشون پرینت بگیرید(بیخودی پول تایپ هم نمیدید) .

http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf <========= form230

form 122=========> http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf

4.سفارت های آنکارا و ابوظبی تفاوت های زیادی با هم ذارند که با کمک دوستان این تفاوت ها رو براتون روزهای بعد مینویسم.

5. شماره case number رو گوشه بالا سمت راست تمام برگه ها بنویسید(مرسی air عزیز)

6.بعد از امضا کردن فرم و قبل از فرستادن فرم هاتون ازشون حتما کپی بگیرید به دردتون میخوره(مثلا قبل از مصاحبه یک دور دوره شون میکنید)

7.نمونه امضای شما یکجای دیگر در سند ازدواجتون هم در اختیار سفارت قرار میگیره حواستون باشه تا حد ممکن با هم یکی باشندوبه گفته ادمین محترم با امضای پاسپورت هم یکی باشد.(سعی کنید این 3 جا :پاسپورت.سند ازدواج .فرم 230. امضا ها یکی باشه اگر چه که نباشه مشکل جدی پیش نمیاد.

این هم هدیه مخصوص من به همه شما دوستان 2010 آخرین نمونه ی فرم( DS- 230 part I ,II 2012 )
با راهنما یی کامل به زبان فارسی روی خود فرم (اگر سوال داشتید یا اشکالی دیدید اطلاع بدید) قبل از پر کردن فرم هاتون اینها رو مطالعه کنید.
فرم 230 با توضیح کامل روی خود فرم
اینجا هم میتونید ببینید:

سلام من چند تا سوال راجع به این فرمها داشتم:
1- این لینک هایی که شما دادید pdf هستن. چطوری می شه توس تایپ کرد؟
2- من آیتمی در مورد انتخاب مکان محاصبه ندیدم. اصلا میشه انتخاب کرد؟
3- فرم های Adjustment of Status Instructions هم که نیاز نیست ما پر کنیم درسته؟
ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان:
دوست عزیز .تاریخ رو باید به فرمتی که در فرم ها خواسته بنویسید (MM/DD/YYY). در مورد آدرس هم پیشنهاد میکنم آدرس خودتون رو ساده کنید و بنویسید . اگر هم جا نشد بقیه رو با خودکار سیاه به صورت دستی اضافه کنید .در مورد تحصیلات هم هر چقدر جا میشه بنویسید . طبیعتا دوران دبیرستان رو باید بنویسید اما راهنمایی و.. اگه جا نشد لزومی ندارد . در مورد امضای پاسپورت هم اگر خودتون پاسپورتتون رو امضا نکردید یعنی اینکه پاسپورتتون امضا نداره و زیاد نگرانش نباشید . سعی کنید امضاتون با امضای عقد نامه یکی باشه . زیاد هم سخت نگیرید .
تشکر کنندگان:
ALIREZA205 نوشته: دریا جان . همون فرم ها رو دانلود کن و پر کن . من خودم زنگ زدم kcc و پرسیدم و گفت بهتره فرم ها رو دانلود کنید و بعد پر کنید . در مورد اختلاف شماره ها هم آفیسر kcc گفت مشکلی نیست .

سلام یک سوال فرم ها رو که دانلود کنیم pdf چه طوری می شه توشو پر کرد؟
تشکر کنندگان:
ستاره جان شما دانلود کن بعد میبینی که DS230 فرمت fillable هست و راحت پر میشه و ds 122v, رو هم اسکن کن بندازش تو ورد و پرش کن .
تشکر کنندگان:
ستاره جان شما دانلود کن بعد میبینی که DS230 فرمت fillable هست و راحت پر میشه و ds 122v, رو هم اسکن کن بندازش تو ورد و پرش کن .
setareh نوشته:
ALIREZA205 نوشته: دریا جان . همون فرم ها رو دانلود کن و پر کن . من خودم زنگ زدم kcc و پرسیدم و گفت بهتره فرم ها رو دانلود کنید و بعد پر کنید . در مورد اختلاف شماره ها هم آفیسر kcc گفت مشکلی نیست .

تشکر کنندگان:
setareh نوشته:

تشکر کنندگان:
دوستان عزیز به چه صورت میتوانیم فرم pdf پر شده را روی کامپیوتر Save کنیم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان