کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبادل نظر در مورد تکمیل فرم DS230
لطفا فقط سوالات مربوط با تکمیل فرم DS230 را در این تاپیک پیگیری کنید. ارسالهای نامرتبط با موضوع منتقل یا پاک خواهند شد.
تشکر کنندگان: honareirani
نکته مهم در مورد امضای فرمها:

دقت کنید که امضایی که برای تکمیل فرمها استفاده می کنید باید با امضایی که روی گذرنامه دارید همخوانی داشته باشد. برخی از ایرانیها برای امضای گذرنامه از امضای فارسی استفاده کرده و فرمها را به انگلیسی امضا می کنند. بعد از انجام مصاحبه در کنسولگری باید دوباره فرمها را امضا کنید و نباید بین امضاهای قبلی و امضای گذرنامه تفاوتی وجود داشته باشد. البته طبق تجربه دوستان در موارد قبلی با توضیحات ارایه شده کنسول قانع و مشکل برطرف شده است ولی پیشگیری بهتر از درمان است!
تشکر کنندگان: honareirani ، parastoo mohajer ، sisi0098
DS-230 part I & II
دوستان نکات مهم رو قبل از پر کردن فرم های 230 که به ذهنم میرسه رو اینجا مینویسم و اگر مطلب جدیدی رو دوستان یاد آوری کنند اضافه میکنم.

1.نکته اول اینکه دوستان 2010 با اینکه در نامه اول مینویسه سریعتر فرم 230 و122 رو پرکنید و بفرستید به نظر من خیلی هم عجله نکنید شما اگرتا آخر تیر هم فرم هاتونو بفرستید باز هم سر موقع هست به نظر من بدون عجله و با دقت وبا کمک گرفتن از بچه های 2009 اینکارو انجام بدید
فرم های شما ظرف 5 روز بهkcc میرسه.

2.با توجه به اینکه پروسه ی لاتاری میتونه برای بعضی از شما عزیزان تا وروذتان به آمریکاتا فوریه2010 هم طول بکشه پیشنهاد میکنم پاسپورتتون بیشتر از 2 سال در حال حاضر(خرداد 88)اعتبار داشته باشه اگر نداره اول تمدید اعتبار کنیدبعدفرم ها رو پر کنید .

3.فرم های 230 و 122 رو اگرچه میتونید دستی هم پر کنید(حروف رو با خودکارتک تک بنویسید) یا تایپ کنیدولی پیشنهاد میکنم فرم ها رو از لینک های زیر داون کنید وتو کامپیوترتون پر کنید و ازشون پرینت بگیرید(بیخودی پول تایپ هم نمیدید) .

http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf <========= form230

form 122=========> http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf

4.سفارت های آنکارا و ابوظبی تفاوت های زیادی با هم ذارند که با کمک دوستان این تفاوت ها رو براتون روزهای بعد مینویسم.

5. شماره case number رو گوشه بالا سمت راست تمام برگه ها بنویسید(مرسی air عزیز)

6.بعد از امضا کردن فرم و قبل از فرستادن فرم هاتون ازشون حتما کپی بگیرید به دردتون میخوره(مثلا قبل از مصاحبه یک دور دوره شون میکنید)

7.نمونه امضای شما یکجای دیگر در سند ازدواجتون هم در اختیار سفارت قرار میگیره حواستون باشه تا حد ممکن با هم یکی باشندوبه گفته ادمین محترم با امضای پاسپورت هم یکی باشد.(سعی کنید این 3 جا :پاسپورت.سند ازدواج .فرم 230. امضا ها یکی باشه اگر چه که نباشه مشکل جدی پیش نمیاد.

این هم هدیه مخصوص من به همه شما دوستان 2010 آخرین نمونه ی فرم( DS- 230 part I ,II 2012 )
با راهنما یی کامل به زبان فارسی روی خود فرم (اگر سوال داشتید یا اشکالی دیدید اطلاع بدید) قبل از پر کردن فرم هاتون اینها رو مطالعه کنید.
فرم 230 با توضیح کامل روی خود فرم
اینجا هم میتونید ببینید:

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

سلام
افشین عزیز در مورد امضا باید بگویم ما روی سند ازدواج و بقیه مدارک ایرانی امضا فارسی داشتیم و روی این برگه ها و پیش افسر سفارت امضا انگلیسی .
از همون زمانی که خواستیم برگه ها را پر کنیم بنا به پیشنهاد یکی از دوستانمان که چند سال پیش خودش لاتاری برنده شده بود امضا خود را انگلیسی زدیم و مشکلی هم پیش نیومد.
تشکر کنندگان: afshin
سلام افشین جان
در فرم ds230 شماره 39 منظور از petitioner همون برنده اصلی هست چرا شما نوشتید که اون قسمت مربوط به برندگان لاتاری نیست؟و باید N/Aبزنید؟؟؟؟؟
من پارسال موقع پر کردن فرمها از بچه ها پر سیدم و همه گفتند که اسم و آدرس برنده اصلی رو باید نوشت
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=182
این پست در مورد petitioner نوشته شده لطفا بخونید.
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: parsa ، admin ، afshin ، hamed7260 ، merdax ، battosai
سلام الهام جان و ادمین محترم و سایر دوستان 2009 و 2010 , ممنون از اینکه در مورد این مطالب دقت میکنید , در مورد قسمت 39 متاسفانه باید بگم که تمام دوستان 2009 در اون لینکی که اومده بود اشتباه کردند, در مبحث حقوقی و مبحث مهاجرتی petitioner به( معنی عرضه حال دهنده یا درخواست کننده یا دادخواست دهنده ) کسی است که یک درخواست حقوقی رو شروع میکنه , ودر مبحث مهاجرت , مثلا به آمریکا petitioner کسی است که مقیم آمریکاست و قصد داره یک شخص خارج از آمریکا رو از طریق کار یا فامیلی بیاره به آمریکا
که به اون شخص میگن petitioner یا درخواست کننده و به کسی که قرار آورده بشه به آمریکا میگن beneficiary . فرم های 230 برای موارد غیر از لاتاری هم استفاده میشه و این قسمت39 مربوط به اونهاست در لاتاری ما درخواست کننده نداریم( در واقع درخواست کننده در لاتاری میشه kcc), این متن رو با لینکش مطالعه کنید:
petitioner

Someone who initiates an action requesting something; for example, someone who starts a lawsuit or petitions a higher court on appeal. In immigration law, a petitioner is a U.S. resident or business who makes a formal request that a foreign national be allowed to enter the United States. The foreign national is called the "beneficiary."
http://www.nolo.com/definition.cfm/term/...940E55402A

به هر حال نگران نباشید اگر پارسال شما اسم خودتونو اونجا نوشته باشید اونها خودشون متوجه میشن و مشکلی برای شما پیش نمیاد(نظر دوستان الهام و لیلی عزیز هم هین قضیه رو نشون میده) .به هر حال نظرشخص من اینه که دوستان 2010 اونجا رو N/A بنویسند باز هم اگر سوال یا مشکلی بود به من حتما بگویید .

لیلی عزیزحق با شماست.منظور من این بود که تا جایی که میشه سعی کنید این 3 جا :پاسپورت.سند ازدواج .فرم 230 امضا ها یکی باشه اگر چه که مشکل جدی پیش نمیاد.
تشکر کنندگان: elham ، امير ، head of flower ، parastoo mohajer
مرسی افشین جان
من با چند تا از دوستانی که مصاحبه رفتند و عضو همین سایت هم هستند و petitioner رو برنده اصلی نوشتند صحبت کردم و اونها هم نگفتند که افسر ایراد گرفته و گفتند درسته ....حالا دیگه نمیدونم ..ولی فکر کنم اکثر2009 ایها در بند 39 نام برنده اصلی رو نوشته بودند مثلagsoneو masoud عزیز و مشکلی هم نداشتند.
تشکر کنندگان:
ما هم در این قسمت اسم برنده اصلی و آدرس خودمون را نوشتیم
تشکر کنندگان:
جمشید جون دستت درد نکنه عزیز . واقعا کارت حرفه ای هست ....
تشکر کنندگان:
جمشید؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
منظورتون با افشین عزیز بود دیگههههههههه؟
تشکر کنندگان:
سلام

در قسمت تحصیلات باید از مقطع ابتدایی رو نوشت یا آخرین مدرک کافیه؟
ممنون
2010AS3xxx
تشکر کنندگان:
seravin نوشته: سلام

در قسمت تحصیلات باید از مقطع ابتدایی رو نوشت یا آخرین مدرک کافیه؟
ممنون

فکر نمی کنم در اون حد لازم باشه. به هر حال شما از آخرین مدرک شروع کن و تا اون جایی که جا داره بنویس. من که دارم همین کار رو می کنم. البته نظر دوستان با تجربه تر ارجح است...
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان:
سلام
در مورد فرم DS-230 قسمت 34 (خدمت سربازي )
من تو حفاظت اطلاعات ارتش خدمت كردم
البته سرباز عادي بودم و راننده
اين برام مشكل ساز نشه ، تو كارتمم رسته خدمتي كد زده و ننوشته حفاظت
كارم نيفته به اف بي آي
ممنون
خداوند این کشور را از دشمن ، از خشکسالی ، از دروغ محفوظ دارد.
*دعای داریوش کبیر در تخت جمشید *
تشکر کنندگان:
بلا خره آنکارا یا ابوظبی:

آنکارا:
خوبی ها:
1. سفارت منظم تر و با دیسیپلین تری هست
2. تو سایتش می تونین وضعیت پرونده و تاریخ مصاحبتونو بعد اینکه کارنت شدید چک کنید
3. ترکیه ویزا نمیخواد
4. ویزا ها رو پست میکنن به هتلتون(10-20 دلار هم میگیرن)

بدی ها:
4. شهر آنکارا شهر توریستی نیست(البته واسه خودش یه جورایی باحال هست)
5. 15 روز قبل مصاحبه باید یک سری مدارک براشون پست دی اچ ال کنید (یک هزینه اضافه)
6.مهمترین بدی آنکارا اینه که تو کار های اداری سختگیر تر هستند و یک سری کارالکی برای شما میتراشن از جمله اینکه:
. فرم اسپانسر رو زن و شوهر امضا کنند (بعدشم میبینید که یکیشونم امضا میکرد کافی بوده)
. قوانین و فرم های عقد دقیانوسو براتون میفرستند بعدا میبینید سر کار رفته بودین
. تو مدارکی که 15 روز قبل میخوان موارد عجیب غریب از جمله اینکه اصل شناسنامه یا اصل سند ا ازدواجتونو با پست بفرستید سفارت وجود داره (که هیچکس تا حالا اصلشونو نفرستاده و مشکلی هم پیش نیومده)
. اگر پرینت بانکی بجای اسپانسر ببرید ممکنه بگن باید گردش یکسالشم بیاری
. بجای 10 سال سابقه کارتون کلشو میخوان ازتون
7. مراکز معاینه پزشکی فقط یک یا 2 جا هست
8.کیس های اروپا هم اونجا مراجعه میکنن ممکنه بار کاریشون زیاد بشه

ابوظبی:
خوبی ها:
1.توریستی هست
2. یک خانم ایرانی اونجا تو سفارت هست (البته در حال حاضر هست )که بسیار با کلاس و مهربان به شما میگه شما باید چک بشید و6 ماه آب خونک بخوری( البته تو منزلتون)( ولی نه جدا خیلی تعریفشونو میکنن)
3.کلا دیسیپلین های اداری دستو پاگیر کمتری داره و کمتر گیر میدن
4. مراکز متعدد برای معاینه پزشکی داره

بدی ها:
1.اماراتی ها هر چند وقت یک بارهوس میکنند یه اهانتی چیزی به ماایرانیها بکنند
2. ویزا میخواد
3.باید تاکسی بگیرید یک مسیر طولانی تا سفارت که در ابوظبی هست طی کنید
4.سایت اینتر نتی درستو درمونی نداره و بچه ها گاهی حسابی عصبانی میشن

خلاصه بگم آنکارا نمادی از دیسیپلین گاهی آزار دهنده وگاهی لذت بخش و ابوظبی نمادی از آسون گیری و بی خیالی گاهی لذت بخش و گاهی آزارنده ست.و از نظر هزینه سفر(با هواپیما) تقریبا برابر هستند .

(لطفا دوستانی که مصاحبه رفته اند هم نظرشونو بگن)
ادمین محترم بدلیل اینکه جای مناسبی در انجمن 2010 پیدا نکردم این مطلبو اینجا نوشتم اگر صلاح دیدید جای مناسب تری اونرو قرار بدید.
تشکر کنندگان: leili ، parsa ، aligudarzi ، امير ، To USA ، moeen ، lorecance ، head of flower ، Mehrafarin ، sazami ، manila ، parastoo mohajer
سلام
در مورد تحصیلات ما که :
اول دانشگاه را زدیم بعد هم دبیرستان .همین

در مورد سربازی هم باید به حامد عزیز بگم که اگه مثل امسال باشه که 90 درصد اف بی آی گرفتن .دروغ هم که نمیتونی بنویسی .شما هم که فقط یه راننده بودی .مشکلی نیست.

از نظر سفارت هم بگم من که از رفتن به ابوظبی ناراضی نیستم .
از افشین عزیز هم بسیار تشکر میکنم که اینقدر دلسوزانه به بچه های سایت کمک میکنه .مطلب بالا را هم بگم که : هر دومورد را خیلی قشنگ و واضح برای بچه ها توضیح دادن .
در مورد جزییات هم به بچه ها توصیه میکنم سفرنامه ها رو بخونند.
تشکر کنندگان: hamed7260 ، afshin ، Linspire

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان