کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از دریافت نامه قبولی
(2010-02-28 ساعت 10:38)adl نوشته:  
(2010-02-27 ساعت 23:19)lexington نوشته:  سلام دوستان عزیز
شاید تعجب کردید که من یکی توی این مبحث چیکار دارم. راستش یکی از دوستان، با پیش آمدن یک سری شک و سوالهایی به من مراجعه کرده و خواستار آن است که راهنمایی اش کنم و چون در این زمینه هیچ تجربه و اطلاعات موثقی ندارم؛ دست به دامن شما شدم تا شما عزیزان راهنمایی ام کنید.

ظاهراً این دختر خانم از طریق وابستگی خانوادگی و قبولی پدرشان، در کش و گیر گرفتن ویزا و گرین کارتشان هستند. ولی یه جورایی هم مقدمات ازدواجشان پیش آمده؛ ولی سخت از پیش آمدن مشکلات بعدی، ترس دارند. حالا سوال بنده و بهتره بگم ایشان و خانواده شان این است که:

1-آیا اگه بعد از ویزا گرفتن عقد کنه مشکلی ایجاد نمیشه ؟ یا اینکه صبر کنه تا بعد از گرین کارت گرفتن عقد کنه؟ هرچند که چندین ماه ممکنه طول بکشه.
2-اگه بخواد شوهرش رو هم ببره چقدر وقت زمان می بره؟ منظور بعد از اخذ ویزا و یا گرین کارت؟
3-با توجه به اینکه قصد داره شوهرش رو هم ببره بهتر نیست وقتی ویزاش رو گرفت ازدواج کنه؟

از دوستان خواهش می کنم در صورتی که منبع موثقی هم سراغ دارند معرفی کنند.... در همینجا از راهنمایی های ارزنده ی شما تشکر خود را ابراز میدارم....ارادتمند حمید میزوری...بدرود

من متوجه شدم که با نامزدی کمتر از یکسال طول می کشه اما با عقد بیشتر از یکسال هست راجب بقیه سوالات تتون اطلاعی ندارم
تا آنجا که من شنیدم ویزای نامزدی که کمتر از یک سال طول می کشه مربوط به کسی هست که سیتیزن باشه. یکی از بچه های اینجا، ziba ، دقیقا همین طوری اقدام کرده و الان برای مصاحبه آنکارا هست و فکر کنم در این زمینه اطلاعات موثق تری داشته باشن.
شما به همان اندازه که بخواهید کوچک ، و به همان اندازه که آرزو کنید بزرگ می شوید.
شماره کیس: 2010AS000107xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 09Feb 2010
تاریخ مصاحبه: 30March
تاریخ دریافت کلیرنس:14May 2010
تشکر کنندگان: lexington
(2010-02-28 ساعت 11:14)Ali58 نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 10:38)adl نوشته:  [quote='lexington' pid='38320' dateline='1267296596']
سلام دوستان عزیز
شاید تعجب کردید که من یکی توی این مبحث چیکار دارم. راستش یکی از دوستان، با پیش آمدن یک سری شک و سوالهایی به من مراجعه کرده و خواستار آن است که راهنمایی اش کنم و چون در این زمینه هیچ تجربه و اطلاعات موثقی ندارم؛ دست به دامن شما شدم تا شما عزیزان راهنمایی ام کنید.

ظاهراً این دختر خانم از طریق وابستگی خانوادگی و قبولی پدرشان، در کش و گیر گرفتن ویزا و گرین کارتشان هستند. ولی یه جورایی هم مقدمات ازدواجشان پیش آمده؛ ولی سخت از پیش آمدن مشکلات بعدی، ترس دارند. حالا سوال بنده و بهتره بگم ایشان و خانواده شان این است که:

1-آیا اگه بعد از ویزا گرفتن عقد کنه مشکلی ایجاد نمیشه ؟ یا اینکه صبر کنه تا بعد از گرین کارت گرفتن عقد کنه؟ هرچند که چندین ماه ممکنه طول بکشه.
2-اگه بخواد شوهرش رو هم ببره چقدر وقت زمان می بره؟ منظور بعد از اخذ ویزا و یا گرین کارت؟
3-با توجه به اینکه قصد داره شوهرش رو هم ببره بهتر نیست وقتی ویزاش رو گرفت ازدواج کنه؟

از دوستان خواهش می کنم در صورتی که منبع موثقی هم سراغ دارند معرفی کنند.... در همینجا از راهنمایی های ارزنده ی شما تشکر خود را ابراز میدارم....ارادتمند حمید میزوری...بدرود

من متوجه شدم که با نامزدی کمتر از یکسال طول می کشه اما با عقد بیشتر از یکسال هست راجب بقیه سوالات تتون اطلاعی ندارم
تا آنجا که من شنیدم ویزای نامزدی که کمتر از یک سال طول می کشه مربوط به کسی هست که سیتیزن باشه. یکی از بچه های اینجا، ziba ، دقیقا همین طوری اقدام کرده و الان برای مصاحبه آنکارا هست و فکر کنم در این زمینه اطلاعات موثق تری داشته باشن.
حتما راجب این موضوع تحقیق کنید که فرزند شخص برنده شده با ازدواج کردن خدای نا کرده شامل گرفتن گرین کارت نمیشه
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
تشکر کنندگان: lexington
دوستان، آيا دقيقا مشخصه كه يه نفر كه برنده ي گرين كارت شده، تا چه موقعي ميتونه ازدواج كنه ( كه گرين كارت به همسرش هم تعلق بگيره) ؟
يه عده ميگن تا قبل از فرستادن فرمهاي سري اول
يه عده ميگن تا قبل از فرستادن فرمهاي سري دوم
يه عده ميگن تا قبل از مصاحبه
يه عده ميگن تا قبل از دريافت نهايي برگه آبي و ...

آيا كسي در اين زمينه با KCC مكاتبه كرده؟
[font=Verdana]Don't worry ... Be Happy[/font] Cool

شماره کیس: 2010AS00017xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009 , July 01
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009 , August 01
تاريخ كارنت شدن: 2010 June
تاريخ دريافت نامه دوم : 2010 , 08 May
تشکر کنندگان: asal1907
من تا جایی که میدونم قبل از فرستادن مدارک برای سفارت باید ازدواج انجام بشه اینم من خودم تجربه نداشتم از اطلاعاتی که از بچه ها گرفتم متوجه شدم
اگه بچه ها من اشتباه میکنم لطفا بگین درستش رو
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: R.F ، alphabeta
(2010-01-05 ساعت 22:11)sadra_sepehr نوشته:  به نظر من اگه دوست داری حتی مجرد هم بری یکی رو ببر با خودت و اونجا مجرد شو.

(2010-01-06 ساعت 17:24)Nashmi2003 نوشته:  نظر منم همینه. اگه کسی میخواد بره چه اشکال داره یکی دیگرم با خودش ببره. اگه من لاتاری برنده بشم اول از همه سعی میکنم یه از دواج واقعی داشته باشم ولی اگه کیس مناسب رو پیدا نکردم، همونطور که خدا دل منو شاد کرد منم سعی میکنم دل یکی دیگه رو شاد کنم وقتی به همین راحتی می شه......

من فکر می کنم از نظر اخلاقی به هیچ وجه درست نیست.
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
تشکر کنندگان: farzad24 ، R.F
(2010-03-04 ساعت 16:21)beigebar نوشته:  
(2010-01-05 ساعت 22:11)sadra_sepehr نوشته:  به نظر من اگه دوست داری حتی مجرد هم بری یکی رو ببر با خودت و اونجا مجرد شو.

(2010-01-06 ساعت 17:24)Nashmi2003 نوشته:  نظر منم همینه. اگه کسی میخواد بره چه اشکال داره یکی دیگرم با خودش ببره. اگه من لاتاری برنده بشم اول از همه سعی میکنم یه از دواج واقعی داشته باشم ولی اگه کیس مناسب رو پیدا نکردم، همونطور که خدا دل منو شاد کرد منم سعی میکنم دل یکی دیگه رو شاد کنم وقتی به همین راحتی می شه......

من فکر می کنم از نظر اخلاقی به هیچ وجه درست نیست.

من هم با نظر شما موافقم . به نظر من اگه قراره قبل از رفتن ازدواجی صورت بگیره ، دو طرف نباید تحت تاثیر احساسات قرار بگیرند و قضیه مهاجرت نباید روی این مسئله اثر مستقیم بگذاره . چون مسئله یک عمر زندگی هستش .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
تشکر کنندگان: Ashkan78
دوستان، آيا دقيقا مشخصه كه يه نفر كه برنده ي گرين كارت شده، تا چه موقعي ميتونه ازدواج كنه ( كه گرين كارت به همسرش هم تعلق بگيره) ؟

--------------------------------------------------------------------------
(2010-03-04 ساعت 14:52)sh-b نوشته:  من تا جایی که میدونم قبل از فرستادن مدارک برای سفارت باید ازدواج انجام بشه اینم من خودم تجربه نداشتم از اطلاعاتی که از بچه ها گرفتم متوجه شدم
با تشكر از sh-b، بچه ها كسي اطلاعات دقيقي در اين زمينه داره؟
خود من هم مطابق با نظر اين دوستمون فكر ميكنم. اما اگه كسي دقيقا ميدونه چه جوريه لطفا جواب بده.
با تشكر
[font=Verdana]Don't worry ... Be Happy[/font] Cool

شماره کیس: 2010AS00017xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009 , July 01
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009 , August 01
تاريخ كارنت شدن: 2010 June
تاريخ دريافت نامه دوم : 2010 , 08 May
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، lexington
(2010-03-06 ساعت 00:30)alphabeta نوشته:  دوستان، آيا دقيقا مشخصه كه يه نفر كه برنده ي گرين كارت شده، تا چه موقعي ميتونه ازدواج كنه ( كه گرين كارت به همسرش هم تعلق بگيره) ؟

(2010-03-04 ساعت 14:52)sh-b نوشته:  من تا جایی که میدونم قبل از فرستادن مدارک برای سفارت باید ازدواج انجام بشه اینم من خودم تجربه نداشتم از اطلاعاتی که از بچه ها گرفتم متوجه شدم
با تشكر از sh-b، بچه ها كسي اطلاعات دقيقي در اين زمينه داره؟
خود من هم مطابق با نظر اين دوستمون فكر ميكنم. اما اگه كسي دقيقا ميدونه چه جوريه لطفا جواب بده.
با تشكر
سلام دوست عزیز
موقعی که من برنده شدم مجرد بودم و وقتی می خواستم فرم های سری اول رو بفرستم نامزد داشتم. مونده بودیم چیکار کنیم. من با چند تا وکیل ساکن امریکا هم در این مورد صحبت کردم و آنها گفتند بهتره اول خودم گرین کارت بگیرم و بعد برای همسرم اقدام کنم و کلی از اینکه ممکنه اضافه کردن همسرم به پرونده منجر به باطلی پرونده بشه من رو ترسوندند. با KCC مکاتبه کردم که عین جوابشون رو برات می ذارم. همانطوری که می بینی آنها چیزی رو تضمین نکردن ولی به این موضوع هم اشاره شده که حتی بعد از اعلام تاریخ مصاحبه هم میشه ازدواج رو بهشون اعلام کرد. دیدم اگه بخوام گرین کارت بگیرم و بعد برای همسرم اقدام کنم خیلی طولانی میشه و در نهایت تصمیم گرفتیم عقد کنیم و بهشون اعلام کنیم، آنهم دقیقا 3 هفته قبل از مصاحبه!
ما داریم 3 هفته دیگه میرم آنکارا و امیدوارم دست پر برگردیم.
اینم جواب kcc:
Family members not included on the initial entry may cause the case to be disqualified. Extenuating circumstances such as; you have been married or had a child after the initial application submission may be acceptable. If you meet either of these circumstances a photocopy of the marriage and/or birth certificate, along with English translations, should be provided with the completed forms. If you need to obtain additional DS 230 Parts I & II forms, you may download them at: http://www.travel.state.gov/visa/frvi/fo...1342.html.

A spouse and/or eligible children, unmarried and under the age 21 must have the above forms completed and returned before KCC can make the necessary adjustments to your case. KCC will accept this information via postal mail, email, or fax. Information received at KCC after interview scheduling will be forwarded to the Embassy or the applicant may carry this information with them to their interview appointment
شما به همان اندازه که بخواهید کوچک ، و به همان اندازه که آرزو کنید بزرگ می شوید.
شماره کیس: 2010AS000107xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 09Feb 2010
تاریخ مصاحبه: 30March
تاریخ دریافت کلیرنس:14May 2010
(2009-12-18 ساعت 00:18)seravin نوشته:  
(2009-12-17 ساعت 23:52)amin_555 نوشته:  سلام به همه
كيس نامبر من 15xxx هستش و تا 1 يا 2 ماه ديگه مي خوام ازدواج كنم، خواستم بدونم بعد از كارنت شدنم مي شه مدارك همسرم بفرستم يا حتما بايد قبل از كارنت شدن باشه؟

بله بعد از کارنت شدن هم میشه فرستاد.
اگر قبل از کارنت شدن ازدواج کردید مدارک رو به کی سی سی بفرستید اما بعد از کارنت شدن بایستی مدارک رو به سفارت بفرستید.

سلام
من با شماره کیس 15000 برای ماه آوریل کارنت شدم این هفته هم ازدواج کردم. متن ایمیلی رو کسی از دوستان لطف کنه برام بزاره که به Kcc یا سفارت خبر بدم. باید چکار کنم ؟ فرمای قیلی رو از نو پر کنم و بفرستم یا تصویر مدرک ازدواجو میل کنم به kcc ؟ چکار کنم لطفا کمکم کنین
تشکر کنندگان: farzad24 ، shr.jafari
دوست عزيز... شايد پشت سر شما چند تا ايراني هم باشند...

(2010-02-27 ساعت 13:18)Nashmi2003 نوشته:  دوست عزیز با ویزای ایران میشه به14 کشور مسافرت کرد توی جدول ما فقط ازافغانستان که 12 کشوره بالاتریم،از همه ی کشورا پایین تریم شاید رفتن فقط برای ماایرانیها آرزو باشه! با ویزای آمرکایی میشه به 130 کشور مسافرت کرد، حالا خودت بگو کی بیشتر از ایرانی مستحق رفتنه؟
http://www.gtalk.ir/thread38865.html
اینم لینکش

[quote='Ashkan78' pid='37546' dateline='1266688726']
دوست عزيز

برات آرزوي موفقيت مي كنم.

حالا ازدواج واقعي جاي خود داره اما با ازدواج سوري، شا يه ويزا از 50 هزار ويزاي موجود رو به يه ازدواج صوري اختصاص مي دي و احتمالا دل يه برنده اي رو كه نامه گرفته ولي شماره Case بالايي داره ناشاد مي كني.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:
این تاپیک رو کامل خوندم!
چیزی که اذیتم میکنه، گذشتن خ.ر انسان از پل هست. Big Grin
اشکان جان شما شخصاً اگر در لاتاری قبول نمیشدی، و کیس ازدواج صوری ( نه سوری ) برایت پیش میومد، خداوکیلی( قسم ات دادم) باز هم همین نوشته ها رو می تایپیدی؟ Big Grin
به نظر من بهتره است از این فرهنگی که قدیمی هایمان به ما تحمیل کردن ( که باعث پسرفت روز به روز ما میشه ) رو کنار بگذاریم تا پیشرفت کنیم! Smile
دوستان، اصلا نترسید، هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد! اگر میدونید که ازدواج صوری شما را در تحقق اهدافتان یاری میکنه، شک نکنید، ازدواج کنید! Wink
در مورد سخنان آقا فرزاد و بیژبار هم باید بگم، اگر با یک دختر یا پسر که افکارشان در صدها سال پیش گیر کرده، بخواهید ازدواج کنید، کاملاً حق با شماست! اما در شرایط فعلی، این مسایل برای خیلی ها حل شده است! Wink
مگه یک اسم طلاقی در شناسنامه در آمریکا، به ضرر کسی تموم میشه؟ یعنی ارزش نجات یه انسان دیگه از تو باتلاق را نداره؟
تشکر کنندگان: SamiraN ، Nashmi2003
دوست خوبم...

اگه من به شخصه دنبال چنين مساله اي بودم، تا يكي دو سال ديگه با اضافه شدن اعضاي اتحاديه اروپا (دقيقا پيوستن اولين كشوري كه الان كانديد عضويت در اتحاديه اروپا هست)، پاسپورت E.U توي جيبم بود و به راحتي به خيلي كشورها مي تونستم سفر كنم. يكي از دوستاي مشتركمون كه اينجا هم بچه معروفه، كاملا در جريان اين موضوع هست.

من مصداق گذشتن دراز گوش از Bridge نيستم. هنوز فقط چند تا كاغذ دستمه و يه عدد 5 رقمي كه تا بياد ويزا بشه، من سكته كردم.

(2010-03-23 ساعت 20:02)usa.lover نوشته:  این تاپیک رو کامل خوندم!
چیزی که اذیتم میکنه، گذشتن خ.ر انسان از پل هست. Big Grin
اشکان جان شما شخصاً اگر در لاتاری قبول نمیشدی، و کیس ازدواج صوری ( نه سوری ) برایت پیش میومد، خداوکیلی( قسم ات دادم) باز هم همین نوشته ها رو می تایپیدی؟ Big Grin
به نظر من بهتره است از این فرهنگی که قدیمی هایمان به ما تحمیل کردن ( که باعث پسرفت روز به روز ما میشه ) رو کنار بگذاریم تا پیشرفت کنیم! Smile
دوستان، اصلا نترسید، هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد! اگر میدونید که ازدواج صوری شما را در تحقق اهدافتان یاری میکنه، شک نکنید، ازدواج کنید! Wink
در مورد سخنان آقا فرزاد و بیژبار هم باید بگم، اگر با یک دختر یا پسر که افکارشان در صدها سال پیش گیر کرده، بخواهید ازدواج کنید، کاملاً حق با شماست! اما در شرایط فعلی، این مسایل برای خیلی ها حل شده است! Wink
مگه یک اسم طلاقی در شناسنامه در آمریکا، به ضرر کسی تموم میشه؟ یعنی ارزش نجات یه انسان دیگه از تو باتلاق را نداره؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:
من مدارک ازدواجم (اسکن پاسپورت ها و عقدنامه ترجمه نشده) و عکس خانمم را با ای‌میل به سفارت آنکارا فرستادم تا خانمم را در کیس اضافه کنند و آنها جواب زیر را به من دادند. به من نگفتند که بالاخره به کیس اضافه (INCLUDE) کردند یا نه؟ نظر شما چیه؟
نقل قول:Dear Sir,

Our records indicate that your appointment is on May XX, 2010 at 08:15 a.m. You may use this email in lieu of an appointment letter. Please read the attached instructions and send the required forms and documents to our office. Please prepare and send the required forms and documents for your spouse as well.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit
تشکر کنندگان: kavoshgarnet
(2010-03-30 ساعت 15:03)msnazi نوشته:  من مدارک ازدواجم (اسکن پاسپورت ها و عقدنامه ترجمه نشده) و عکس خانمم را با ای‌میل به سفارت آنکارا فرستادم تا خانمم را در کیس اضافه کنند و آنها جواب زیر را به من دادند. به من نگفتند که بالاخره به کیس اضافه (INCLUDE) کردند یا نه؟ نظر شما چیه؟
نقل قول:Dear Sir,

Our records indicate that your appointment is on May XX, 2010 at 08:15 a.m. You may use this email in lieu of an appointment letter. Please read the attached instructions and send the required forms and documents to our office. Please prepare and send the required forms and documents for your spouse as well.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit

اين جمله يعني اضافه کردند ديگه. چون ميگن همون مدارک رو براي ايشون هم بفرستين.

مجدداً تبريک ميگم.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، mohsen324 ، Eskandari
سلام دوستان
ممکنه من رو راهنمایی کنید که اگر کسی به مدت حدود 9 ماه نامزد باشه و به KCC اطلاع نداده باشه - چون ازدواج رسمی نبوده - و حالا بخواهد فقط چند هفته قبل از مصاحبه که تاریخ آن مشخص شده ازدواج رسمی انجام بده، می تونه؟
آیا ممکنه که همسرش رو هم واجد شرایط دریافت ویزا کنه؟
آیا شما کسی رو میشناسد که این کار رو کرده باشه.... این ازدواج اصلا صوری نیست... سپاسگزار می شوم اطلاعات بدید به من....
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان