کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
poorya.poorhosini نوشته: يعني ديگه نياميم ايران اينكه امكان نداره . در ضمن دوستاي من كه رفتن مكه و زيارتي پاسشون و ازشون نگرفتن شما اگه دليلي دارين لطف كنيد بگين . آخه واسه چي بايد پاس از آدم بگيرن؟

چرا امکان نداره !!! اگه ما کاراامونو انجام بدیم دلیلی نداره بخوایم دوباره برگردیم .باید تا قبل از مصاحبه تمام کارامونو کنیم تا دیگه لازم نباشه بر گردیم .

درضمن در مورد گرفتن گذرنامه من گفتم شنیدم .گرفتن با نگرفتنش هیچ فرقی نداره چون این گذرنامه اگه 1 بار مهر خروج بخوره دیگه هیچ اعتباری داخل ایران نداره و دیگه نمیشه باهاش از ایران خارج شد به شرطی که بتونی 1 پاس جدید بگیری
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
تشکر کنندگان:
poorya.poorhosini نوشته: ميشه با قطار زميني بريم سوريه از اونجا تو مرز بريم تركيه .مشكلي ايجاد نميكنند؟ آخه سوريه مرز با ايران نداره ميتونيم بگين چون از تركيه رفتيم سوريه تو پاسمون مهر تركيه ام خورده فكر نكنم وثيقه رو ضبط كنن. راستي ميگن واسه وثيقه تسهيلات ام ميدن مثلا كمتر ميگيرن

اخر که چی حالا شما این همه به خودت زحمت بدی با قطار بری سوریه و از اونجا بری ترکیه یا از یک راه دیگه بری و برگردی که وثیقه را بهت پس بدن و ایراد نگیرند دوباره که خواستی پاسپورت بگیری البته اگه بتونی و قانون جدیدی نذاشته باشن ازت وثیقه می خوان . اخر باید قید این 15 تومانو بزنی یا بری سربازی Big Grin البته حالا یکم دیره . به نظر من که این 15 تومان ارزش امریکارو داره خیلی ها بیشتر از اینا خرج می کنند که برند امریکا اخر هم نمی تونند

یکی از دوستای برادر من اونم با پاس زیارتی رفت خارج وقتی که کاراشو اونجا درست کرد برگشت ایران تا یک سری کارا باقی موندشو انجام بده و دوباره برگرده خارج ولی با اینکه دوباره می خواست وثیقه بذاره دیگه بهش پاس ندادن و همه کاراش خراب شد . درضمن ماها اگه بتونیم همین اولین پاس زیارتیمون هم بگیریم باید کلامونو بندازیم هوا چون همین پاس زیارتی هم کلی دوندگی و مشکلات داره و به همین راحتی هم نمیدن .
البته اینها فقط اطلاعات و نظرات شخصی من هست و شاید بتونید دوباره پاس بگیرید چون من توی یکی از صفحه ها خوندم که یک نفر بعد از مصاحبه برگشته ایران و هم وثیقه را گرفته و هم رفته امریکا
تشکر کنندگان:
poorya.poorhosini نوشته: ramin2010 جان
من دانشجو ام اولا ملوم نيست كه ويزا بگيريم . تازه اگه بگيرم بايد برگردم كاراي دانشگاه مو درست كنم نميشه همين طوري ول كنم كه بايد برگردم با ويزايي كه گرفتم با دانشگا هاي آمريكا مكاتبه كنم اين كار ملزم به حضور در ايران بودنه من نميدونم تو چي ميكني ولي اينكه برنگردي كار اشتباهيه

بحث اینکه بعد از مصاحبه ویزا نگیریند جداس . در صورتی که پروندهاتون کامل باشه و مشکلاتی درش نداشته باشین نگرانی اینکه ویزا بهتون ندن بی مرد هستش ولی در هر صورت اگه موفق به گرفتن ویزا نشدید می تونید از ترکیه برید سوریه تا مهر سوریه توی پاستون بخوره و برگردید ایران تا اونجایی که من اطلاع دارم از این طریق مشکلی برای گرفتن وثیقه پیش نمیاد البته برای این کار باید تحقیق بیشتری انجام داد . من هم از اول پاییز دانشجو می شم ولی قبل از مصاحبه تمام کارامو انجام می دم و اون ترمی که توش هستمو مرخصی می گیرم تا اگه ویزا نگرفتم و خواستم برگردم برای ادامه دادن دانشگام مشکلی پیش نیاد اگه هم بر نگشتم که دیگه لازم به دانشگاه اینجا ندارم
در مورد اینکه می گیند با دانشگاه های امریکا مکاتبه کنید این فقط در مورد کسانی صدق می کنه که ویزا نداشته باشن و بخوان از طریق دانشگاه ویزا بگیرند و ماهایی که از طریق لاتاری ویزا می گیریم و شهروند امریکایی محسوب می شیم دیگه لازم به این کار نداریم و می تونیم در امریکا با ارائه مدارکمون هر رشته که دوست داشتیم به دانشگاه بریم .

و در مورد رفت و امد به ایران بعد از وارد شدن به امریکا لازم نیست نگران باشیند چون بعد از چند سال وقتی سیتیزن امریکا شدیم و پاسپورت امریکایی گرفتیم می تونیم به عنوان توریست هر چند وقت یک بار به ایران بیایم .

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم اینها فقط اطلاعاتی بود که در مورد انچه که توضیح داده بودین و متوجه شدم گفتم
تشکر کنندگان:
poorya.poorhosini نوشته: تازه اومد و كليرنس خوردي اون موقعه چي؟ درس و زندگي رو ول كني تو كشور غريب علاف شي كه مثلا نكنه دوباره اجازه خروج بهت ندن . اگه يه وقت اونجا به مشكل خوردي چي؟ تازه زبان هم هست اونم بايد قبله رفتنه ات كامل اش كني .

این تنها و تنها نظر و عقیده شخصی من هست و گفتم من این کارو انجام می دم چون ریسک کمتری داره و کسیو مجبور به این کار نکردم .

اگه کلیرنس هم بخورم اونجا می مونم تا کلیرنسم بیاد قرار نیست درس و زندگیمو ول کنم گفتم که برای دانشگاه هم مرخصی می گیرم وزندگیمم به جای ایران در ترکه ادامه می دم مگه اونجا نمیشه زندگی کرد !!! تا هر موقع که اینجا هستم زبان می خونم بعد هم که رفتم امریکا اونجا هم ادامش می دم تازه اونجا چون همه انگلیسی صحبت می کنند بهتر می تونیم زبان یاد بگیریم تا داخل ایران . خیلی از برنده ها زبانشون در حد صفر بوده رفتن اونجا و الان مثل بلبل حرف می زنند .

درضمن این علاف شدن بهتر از اینه که برگردم ایران و همش استرس داشته باشم که نکنه نتونم از کشور خارج بشم اونجا هم قرار نیست واسم مشکلی پیش بیاد اگه هم بیاد بر طرفش می کنم اگه بنا به این باشه امریکا هم نباید برم چون هم اونجا شهر غریبه و هم امکان داره واسم مشکل پیش بیاد ( هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد )

راستی یک چیز مهم 1 بار من و 1 بار پدرم رفتیم نظام وظیفه هر دفعه اطلاعات متفاوت بهمون دادن 1بار به من گفتن هر ترم می تونی 1 بار از کشور خارج بشی و به پدرم گفتن سالی 1 مرتبه می تونم از کشور خارج بشم با این حرفایی که اینا می زنند و خودشونم نمی دونن که باید چی کار کنند من اصلا اعتماد به حرفشون ندارم که بخوام برگردم و دوباره پاس بگیرم . حالا گیریم اون حرفشون که میشه ترمی 1 بار از کشور خارج شد درست باشه اگه برگشتم و جواب کلیرنس من زود تر از تموم شدن ترمم اومد چی با کدوم پاسپورت برم و ویزامو بگیرم چون از موقعی که کلیرنس میاد یک زمان معین و محدودی تعیین می کنند تا بریم و ویزامونو بگیرم و اگه تا پایان این زمان موفق به گرفتن پاس نشدم اون موقع می فهمم که ای کاش توی یک کشور غریب علاف می شدم و با مشکلات دست و پنجه نرم می کردم و بر نمی گشتم و زندگی ایندم و خراب نمی کردم .
تشکر کنندگان: behdist
پوریا عزیز
تو اگه برنامت این باشه که بعد گرفتن ویزا از کشور خارج شی دیگه برات فرقی نداره تو آمریکا بری یا یکی دو ماهی تو ترکیه زندگی کنی.15تومان ارزش این وداره که ویزا داشته باشی ولی نتونی از ایران بری بیرون؟
من خودم دانشجو سال آخرم و دانشگاهم ساوه هستش برای رفت وآمدش کلی سختی کشیدم درس خوندن هم بماند ولی انقدر که آمریکا ارزش داره برام اصلان مهم نیست دانشگاه ول کنم.چون اگه تموم کنم دانشگاه اجازه خروج ندارم.اگه پذیرش هم بخوام بگیرم کلی مشکلات داره تافل GRE...
بنظرم برگشت به ایران تحت هر شرایطی اشتباه هستش چون همینجوری خروج از ایران راحت نیست چه برسه بیای برگردی.تصمیم سختی هستش ولی قراره تو آمریکا تنها زندگی کنیم پس این اول سختی هستش.
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
بحث ماهایی که مشمول هستیم فقط ماندن در ترکیه نیست ما از خدامون هستش که برگردیم ایران و از اینجا بریم آمریکا تا اینکه بخوایم از اونجا بریم ول بحث ما این هست که تنها و تنها راه برای گرفتن ویزا ماندن در ترکیه هستش و ما با تمام اطلاعات و مدارکی که داریم می خوایم تو رو متوجه کنیم که اقا برگشت به ایران حالا به هر دلیل مساوی هست با از دست دادن شانس داشتن ویزا میشه گفت اگه برگردیم شانس اینکه بتونیم دوباره از کشور خارج بشیم 10% هستش و ما اولین کسانی نیستیم که می خوایم این کارو انجام بدیم قبل از ما خیلی ها این کارو انجام دادن و به هیچ مشکلی هم نخوردند .
تشکر کنندگان: N.D ، lorecance
poorya.poorhosini نوشته: حالا كه اين طوره فكر كردي اين مدت رو ميخواي كجاي تركيه زندگي كني ؟
چي ميخواهي بكني اگه كليرنس ات دير بشه چي مي كني؟

بزار این دفعه من ازت یک سوال بپرسم و می خوام سوال خودتو یکم تغییر بدم .
حالا كه اين طوره فكر كردي اين مدت رو ميخواي كجاي امریکا زندگي كني ؟

شما که اینقدر ترس از غربت و مشکلات و علافی و تنهایی و چطور زندگی کردن در یک کشور غریب و داری چطور می خوای بری امریکا زندگی کنی و گلیم خودتو از اب بکشی بالا ؟؟ چون امریکا هم تمام این چیزهایی که ذکر کردمو داره
تشکر کنندگان:
اگه ویزات تموم شه توی ترکیه که بعد 3ماه تموم میشه میری قبرس بر میگردی ترکیه
چه کارایی هست که تا قبل مصاحبه نمیتونی انجام بدی؟
خودت بگو اگه ترمی 1بار اجازه خروج داشته باشیم توی ترمه بهمن رفتی مصاحبه چطور می خواهی دوباره از کشور بیای بیرون ؟ویزا امزیکا هم تا آخر شهریور وقت داری وارد آمریکا بشی.نه میتونی تا ترم مهر وایسی نه چیزی.من خودم خیلی دربارش فکر کردم.
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
poorya.poorhosini نوشته: امريكا فرق داره اون موقع تو همه كاراتو انجام دادي با آمادگي كامل ميري ولي تو تركيه حتي ممكنه مدت ويزات تموم شه و مجبور شي خارج شي ولي اونجا تو ديگه شهروند حساب ميشي ولي تو تركيه هر اتفاقي برات بيوفته دولت اونا مسئوليتي ندارند بعد سطح امنيت آمريكا رو با تركيه مقايسه نكن
(حالا تو واقعا ميدوني بايد كجا بري تو امريكا)

پوریا جان ترکیه ویزا لازم نداره و مهری که در هنگام ورود به ترکیه توی پاسپورتت می خوره برات نقش ویزارو ایفا می کنه و البته همونجوری که N.D عزیز گفت اعتبار این ویزا تا 3 ماه هست و شما می تونی با کشتی بری قبرس و برگردی تا دوباره توی پاست مهر بخوره . درضمن درسته که سطح امنیت ترکیه پایین هست ولی اگه ادم سرش به کار خودش باشه و هواسشو جمع کنه و برای تمام کاراش احتیاط به خرج بده دلیل نداره مشکلی براش پیش بیاد .

من از همین الان تمام برنامه ریزیمو کردم و دارم کارامو انجام میدم تا با امادگی کامل برم حتی می دونم که می خوام کجای امریکا برم و چه رشته ای ادامه بدم و در ترکیه هم سعی می کنم برم یک هتلی که گرون قیمت نباشه که هزینه ها بالا نشه تا وقتی که ویزام بیاد .

من سعی کردم در مورد راههایی که می دونم شما را هم در جریان بزارم و تونسته باشم کمکتون کرده باشم ولی اختیار شما دست خودتون هست و میتونید از هر راهی که دوست دارید ادامه بدید . امیدوارم با تحقیق و پرسش در مورد برگشت به ایران بتونید یک راهی هم جلوی پای ما مشمول ها قرار بدید تا ما هم بتونیم با خیال راحت برگردیم
تشکر کنندگان: lorecance
رامین جان سه ماه تو ترکیه می خوای زندگی کنی چرا بری هتل؟ یه آپارتمان اجاره کن خیلی ارزون تر می افته. در ضمن شما فکر جالبی کردی برای خروج از کشور و به اصطلاح پیچوندن این دولت. یکی از دوستان من همینکارو کرده و الآن کانادا هستش اما مشکلاتی هم داره از جمله مهمترینش اینه که نمی تونه بیاد ایران و خانواده اش رو ببینه و این که مدرک لیسانسش رو بهش نمی دن. چون وضعیت نظام وظیفه اش اینجا مشخص نیست. خودتون که می دونی.
با همه ی اینها اگر شما پشتیبان مالی خوب دارید راه خوبی رو انتخاب کردی ولی غربت+بلاتکلیفی سخت میشه ها! بتونی یکی مثل خودت پیدا کنی عالی میشه.
راستی بچه های 2010 میتینگ نمیذارن؟؟؟
تشکر کنندگان: ramin2010
msnazi جان واقعا از پیشنهاد و راهنماییت ممنونم . از sadra_sepehr جان هم به خاطر اطلاعات مفیدش تشکر میکنم .
اتفاقا منم به اجاره کردن اپارتمان فکر کرده بودم ولی از اونجایی که از وضیعت و شرایط اونجا اطلاع زیادی ندارم گفتم شاید هتل دردسر کمتری داشته باشه ولی با این حساب گرون پام در میاد .و با این وضیعت گرفتن یک اپارتمان خیلی بهتر هستش . البته کجا موندن من تا موقعی که نرم ترکیه مشخص نمی شه .باید برم اصلا شاید بهم کلیرنس نخوره اگه خورد باید دید اپارتمان به شخص خارجی اونم برای چند ماه اجاره میدند یا نه و هزینش چقدر در میاد !! اگه با این وضعیت اجاره بدند که خیلی عالی . اگه sadra_sepehr عزیز اطلاعاتی در این زمینه هم داره ممنون میشم کمکم کنه .
راستی msnazi جان شما چه برنامه ای واسه خروجت داری ؟
در مورد میتینگ هم ما توی اصفهان می خوایم یک میتینگ برگزار کنیم ولی شما هم می تونید مدیریت یک میتینگ به عهده بگیری و بقیه را خبر کنی
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mohsen324
رامین عزیز
من معاف شدم و هنوز کارت معافی ام نیومده.
لازمه چند تا خبر بد بهتون بدم:
1- برای گرفتن اصل مدرک تحصیلی باید بعد از تمام شدن همه ی کارای تحصیل حداقل 1 سال باید صبر کنید (در دانشگاه آزاد). در دانشگاه های غیر انتفاعی اوضاع خیلی بد تره! من الآن 2 ساله کاردانی ام تو یک دانشگاه غیر انتفاعی تموم شده اما هنوز هم می گن اصل مدرکت حاضر نیست. به دختر ها یا به پسر هایی که کارت دارند این رو گفتند.
2- اصل مدرک رو در صورت آماده بودن فقط به خود صاحب مدرک ارائه میدن (دانشگاه آزاد)
محسن جان
اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را چطور ؟ ایا این دوتا مدرکو بدون کارت سربازی بهمون میدن؟؟
تشکر کنندگان:
رامین جان شما میتونی همین فردا صبح با در دست داشتن اصل کارت دانشجوییت به مدرسه ی محل تحصیلت مراجعه کنی و اصل دیپلم و پیش دانشگاهی رو بگیری
در مورد دوبار خروج در یک ترم هم طبق منابع موثقم توی نظام وظیفه نمیشه و باید صبر کنید تا ترم بعد
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
sadra_sepehr نوشته: در مورد دوبار خروج در یک ترم هم طبق منابع موثقم توی نظام وظیفه نمیشه و باید صبر کنید تا ترم بعد

مرسی سپهر جان
سال چطور . با تموم شدن سال و رفتن در سال جدید اجازه خروج میدند ؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان