کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط تحصیل در مالزی
سلام میشه لطفا راهنماییم کنید من رشتم شیمیه دانشگاه ازاد میخونم میخوام برای فوق برم um مالزی انگار ترم بعدیش از اذر شروع میشه deadlin خرداده، میشه من اپلای کنم بعد تا شهریور که ایلتس گرفتم نمرش و براشون بفرستم؟ معدلمم ۱۵ است چقدر شانس دارم که بهم پذیرش بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
(2012-04-03 ساعت 12:23)asal2 نوشته:  سلام میشه لطفا راهنماییم کنید من رشتم شیمیه دانشگاه ازاد میخونم میخوام برای فوق برم um مالزی انگار ترم بعدیش از اذر شروع میشه deadlin خرداده، میشه من اپلای کنم بعد تا شهریور که ایلتس گرفتم نمرش و براشون بفرستم؟ معدلمم ۱۵ است چقدر شانس دارم که بهم پذیرش بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معادلتون باید از ۴ بالای ۳ باشه که هست گویا،می تونید اپلای کنید خود به خود میندازندتون برای ترم بعدی ،برای زبان هم فکر نمیکنم مشکلی باشه دوست عزیز
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: asal2 ، battosai ، msar
مرسی عزیزم خیلی لطف کردی ، بعد من با هزینه زندگه ترمی ۳تومن بیشتر نمیتونم بدم کافیه؟؟؟؟؟ بعد من از چند نفر شنیدم خوابگاهاش خیلی خوب نیست درسته؟؟؟؟؟من یه کمکم حساسم رو این قضیه حتما هم باید اتاقم تک نفره باشه امکانش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
سلام به همه دوستان گل
من یه سئوال داشتم ، آیا امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران برای کسی که مدرک کاردانی عمران گرایش کارهای عمومی ساختمان از دانشگاه آزاد داره هست ؟ و اینکه چه دانشگاهی تو این رشته قوی هست در مالزی و میتوان راحت پذیرش گرفت ! با شرط این که زبان شیرین انگلیسی هم خوب بلد نیست ! اگه امکان داره دوستانی که هم قادر به کمک در زمینه پذیرش دانشجو هستند ، آمادگی خودشون اعلام بفرماییند . با تشکر از لطف دوستان .
کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-04-03 ساعت 20:59)asal2 نوشته:  مرسی عزیزم خیلی لطف کردی ، بعد من با هزینه زندگه ترمی ۳تومن بیشتر نمیتونم بدم کافیه؟؟؟؟؟ بعد من از چند نفر شنیدم خوابگاهاش خیلی خوب نیست درسته؟؟؟؟؟من یه کمکم حساسم رو این قضیه حتما هم باید اتاقم تک نفره باشه امکانش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

متاسفانه um در یک اقدام بی ادبانه Big Grin شهریه اش را دو برابر افزایش داده می تونید از سایت زیر ببینید هزینه هر ترم رشتتون چقدر در میاد، خوابگاه مسلما برای ما ایرانی ها خیلی راحت نیست البته um یک خوابگاه اینترنشنال داره که اون هزینش ماهی ۱۰۰۰ رینگیت است که خوب است اما می تونید به راحتی در اطراف دانشگاه اتاق دانشجویی کرایه کنید که بسته به بزرگ یا کوچیک بودنش و امکاناتش بین ۶۰۰-۱۰۰۰ رینگیت در میاد خورد و خوراک هم اگه هر روز نخواهید بیرون غذای غیر مالایی بخورید خیلی گرون نیست،غذا های خودشون به خصوص در دانشگاه بیشتر از ۴-۵ تا نمیشه البته کمی طول میکشه تا عادت کنید به مزشWink

http://www.ips.um.edu.my/?modul=Internat..._Structure
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
تشکر کنندگان: asal2 ، msar
بازم ممنونم عزیزم تازه رینگیتم گرون شده ، فکر کنم هزینه مالزی مثل اروپا در میاید!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: farnaz82 ، behnia ، battosai ، msar
سلام من 22سالمه دیپلمم نقشه کشی معماریه از شاخه کارودانش وکاردانی مدیریت جهانگردی دارم از دانشگاه علمی کاربردی ...خیلی مایلم که خارج از کشور ادامه تحصیل بدم
می خواستم راهنماییم کنین که با این شرایطم کجا واسم بهتره و چطور می تونم اقدام کنم؟
ممنون میشم
پاسخ
(2012-04-04 ساعت 16:44)asal2 نوشته:  بازم ممنونم عزیزم تازه رینگیتم گرون شده ، فکر کنم هزینه مالزی مثل اروپا در میاید!!!!!!!!!

الان هر رینگت حدود 560 تومن هست..
قبلا 350 بود که شد 700 تومن و الان کم کم کم میشه..

(2012-06-12 ساعت 17:52)مهسا ک نوشته:  سلام من 22سالمه دیپلمم نقشه کشی معماریه از شاخه کارودانش وکاردانی مدیریت جهانگردی دارم از دانشگاه علمی کاربردی ...خیلی مایلم که خارج از کشور ادامه تحصیل بدم
می خواستم راهنماییم کنین که با این شرایطم کجا واسم بهتره و چطور می تونم اقدام کنم؟
ممنون میشم

مالزی جایی هست که بیشتر صالون ترانزیت هست برای رسیدن به کشور های برتر دنیا..
من خودم انگلیس بودم و از اونجا خوشم اومده....الان مالزی آی تی میخونم که بتونم برای دانشگاه اونجا اقدام کنم..

کشورهایی که من توصیه میکنم : مالزی ؛ قطر ؛ اروپای شرقی و کانادا.. هسا
┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏
تو ایران بهمون میگن خارجی ؛ اینور هم که هستیم بهمون میگن خارجی.
┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗
پاسخ
دوست عزیز من ۵ سال مالزی درس میخوندم، البته دانشگاه خصوصی دانشگاه یوم اولین دانشگاه مالزیه، و خیلی‌ سخت میگیره من نمی‌خوام پیش بینی‌ بکنم ولی‌ شما حتما به دفترش توی تهران یه سر بزن
http://www.um.edu.my/mainpage.php?module...52&papar=1

(2012-04-03 ساعت 12:23)asal2 نوشته:  سلام میشه لطفا راهنماییم کنید من رشتم شیمیه دانشگاه ازاد میخونم میخوام برای فوق برم um مالزی انگار ترم بعدیش از اذر شروع میشه deadlin خرداده، میشه من اپلای کنم بعد تا شهریور که ایلتس گرفتم نمرش و براشون بفرستم؟ معدلمم ۱۵ است چقدر شانس دارم که بهم پذیرش بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
دوستان در مورد دانشگاه و خونه و زندگی اگر کسی سوال داره من در خدمتم. تا جایی که دانش و تجربه م یاری کنه راهنمایی تون می کنم. من 4 ساله مالزی زندگی می کنم. تقریبا با همه ی آدم هاش و غذاهاش و هر چی که بقیه اخ و پیف می کنن کنار اومدم. اصلا هم سخت نیست... چون هدفم درس خوندن بوده و بعد از اون پذیرش از دانشگاه های آمریکا، صابون همه ی اینا رو به تنم مالیدم. دانشگاهی هم که می رم یک دانشگاه دولتیه دارای رنکینگه که غیر از بومی مالایی، نه چینی پیدا می شه توش نه هندی... یعنی دیگه ته دهات... ولی با همه ی اینا اگه یه وقت از مالزی برم حتما دلم واسش تنگ می شه... سوالی بود در خدمتم.
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
با سلام
من تصمیم دارم به کالج زبان لندن در مالزی بروم
ظاهرا جدیدا به سن بالای 35 ویزای تحصلی نمی دهند
فکر میکنم حداقل نیاز به 6 الی 7 ماه دوره زبان دارم
فکر میکنید واقعا ارزش رفتن دارد
یکی از دوستان که کلا مالزی را با حرفهاش نابود کرد
از دوستانی که انجا زبان خوانده اند ممنون میشوم تجربیات خودشان را در میان بگذارند
پاسخ
فکر نمیکنم دوست عزیزی که کمتر از ۱ سال اینجا زندگی کرده بتونه واقعیت ها رو در مورد مالزی بیان کنه فکر میکنم ماهایی که چندین سال است اینجا هستیم بهتر میتونیم بدون قرض و بدون اینکه بخواهیم چوب بعضی اشتباهات خودمون را به پای مالزیایی ها بسوزونیم قضاوت روشن تری در مورد مالزی مطرح کنیم،برای من هنوز و هنوز جالب است که چرا ما ایرانی ها هنوز اینقدر خودمون را بالاتر از بقیه میدونیم چون قیافه هامون خدادادی بهتر است فکر نمیکنم دلیلی باشه که مخلوقات خدا را مسخره کنیم یا لباس پوشیدنشون را اونها آدم های راحتی هستند و مثل ما با نقاب زندگی نمیکنند مارمولک و سوسک را هم که همه جای دنیا دارند من حتا تو سفرم به امریکا هم مارمولک دیدم و این هم ناشی از آب و هوای مرطوب اینجاست نه اینکه مالزیایی ها مسولش باشند من خودم بیشتر از هر کس دیگری از مارمولک میترسم و هنوز هم بعد ۵ سال نتونستم با این مساله کنار بیام اما تمام اینها دلیل نمیشه که از مهربونی مردمش شاد و زنده بودنشون لبخند هایی که هر روز به روت می زنند حرفی نزنم و یا نگم که چقدر امکانات آزمایشگاهی دانشگاه ها خوب است و چقدر به دانشجو بها میدهند تو این کشور
به ندرت پیش اومده که تو این کشور دچار غربت بشم و همین منو اینجا این همه وقت نگه داشته نمیگم همه چی اینجا خوب است نه،مردم اینجا هم از خوشی خیلی تنبل هستند نمیگم که تا حالا سر خودمون کلاه نرفته یا همیشه خوشی بوده نه
این چیز ها همه جا هست حتا تو ایران و امریکا، به نظرم بهتره واقع بین باشیم و به صرف اینکه شما به جای اتکا به خودتون به آژانس ها اتکای کامل کنید اصلآ صحیح و شایسته نیست بارها گفتم تو همین سایت و باز هم میگم تو خارج ایران ( عزیزی بهم گفت چرا میگی خارج ایران امروزه تو خود ایران هم همین طور است ) به هیچ ایرانی اعتماد نکنید چشم هاتون را باز کنید چه تو ایران چه تو مالزی چه تو امریکا یا هر جای دیگه این مسائل همه جا هست
بسیاری از کلاس های زبان استاد هاشون خارجی هستند و این طور نیست که همه بومی باشند کما انکه بومی ها هم خیلی هاشون تحصیل کرده خارج مالزی هستند،من نه برای جایی کار میکنم نه از جایی پول میگیرم که بخوام تبلیغ کنم و اینو هم از فعالیت چند سالم تو مهاجرسرا می تونید بفهمید هدفی جز کمک ندارم اما اینکه اینجور ناجوانمردانه تمام مالزی تمام ایرانیان مالزی و تمام امکانات اون را غرض ورزانه زیر سوال ببریم برام جالب نیست چون این کشور به من آزادی و آرامش داده
با اینکه خودم هم گاهی دل خونی دارم از تنبلی هاشون و قانون هاشون اما این اصلآ به خودشون طبیعتشون و جک و جونور هاشون مربوط نیست بعله اگه به کلاس اجتماعی شما نمیخوره که استاد پروفسورتون خیلی ساده لباس بپوشه و با موتور این طرف و اون طرف بره هرگز نیاین مالزی که نخواهید سواد و سطح علمی استادی که صد ها مقاله داره را با قیافه و طرز لباس پوشیدنش بسنجید فکر میکنم دوست عزیزمون اگه برند لندن هم زندگی کنند با آب و هوای بارونی و دلگیرش مشکل پیدا کنند این مسائل همه جا هست و وقتی شما تصمیم به مهاجرت میگیرید یا تحصیل اولین چیز این است که بدونید دارید وارد یک محیط جدید میشید بنابر این زندگی ایرانی و فرهنگ ایرانی را نباید با فرهنگ جدید مقایسه کنید این شما هستید که وارد فرهنگ جدید شدید پس مقصر ساکنان اون منطقه نیستند که بخواهند عوض بشند شما هستید که باید شرایط را برای خودتون آسون کنید چون مهاجر شما هستید و این شما هستید که وارد خاک انها شدید
در ضمن این رو هم اضافه کنم که تا زمانی که ویزاتون یعنی ویزای یک ساله دولت مالزی تو پاسپورتتون نخورده که نشون بده شما برای طولانی مدت در مالزی هستید و نه چند ماه شما نه می تونید حساب بانکی باز کنید و نه اینترنت راحت بگیرید ولی اگه ویزاتون دستتون باشه در کمتر از ۲۴ ساعت وصل میشید فکر میکنم یه توریست هم تو خاک امریکا قادر به باز کردن حساب بانکی نیست همون جور که خودمون هم تو امریکا با نداشتن ssn به ساختی حساب باز کردیم
وقتی میخواهید مهاجرت کنید باید واقعا چشم ها را شست و جور دیگر دید
منم وقتی از اینجا برم خیلی خیلی زیاد دلم برای اینجا تنگ میشه
امیدوارم همه دوستان مهاجر و محصل دوران خوبی را در کشور های جدید سپری کنند و همیشه شاد باشند و اینکه هر کجا که باشی اگه طالبش باشی همون نقطه میشه سکوی پرتاپت مهم فقط خواستن از ته دل است و بس....
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
تشکر کنندگان: missi ، msar
(2012-06-23 ساعت 12:43)missi نوشته:  دوستان در مورد دانشگاه و خونه و زندگی اگر کسی سوال داره من در خدمتم. تا جایی که دانش و تجربه م یاری کنه راهنمایی تون می کنم. من 4 ساله مالزی زندگی می کنم. تقریبا با همه ی آدم هاش و غذاهاش و هر چی که بقیه اخ و پیف می کنن کنار اومدم. اصلا هم سخت نیست... چون هدفم درس خوندن بوده و بعد از اون پذیرش از دانشگاه های آمریکا، صابون همه ی اینا رو به تنم مالیدم. دانشگاهی هم که می رم یک دانشگاه دولتیه دارای رنکینگه که غیر از بومی مالایی، نه چینی پیدا می شه توش نه هندی... یعنی دیگه ته دهات... ولی با همه ی اینا اگه یه وقت از مالزی برم حتما دلم واسش تنگ می شه... سوالی بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز
من چند سال پیش به طور جد قصد ادامه تحصیل در مالزی رو داشتم اما بنا به دلایلی دقیقه نود کنسل شد اون موقع وقتی شرایط هزینه ای رو بررسی میکردم شرایط خیلی مناسب بود طبق محاسبات من تقریبا برابری میکرد با هزینه های دانشگاه آزاد خودمون خواستم سوال کنم الان وضعیت چطوره ایا با شرایطی که ارز در کشور ما پیدا کرده همچنان ادامه تحصیل در مالزی مناسبه
چه دعایی کنمت بهتر از این
که خدا پنجره ای رو به نگاهت باشد
پاسخ
(2012-07-29 ساعت 19:37)nimashahed نوشته:  
(2012-06-23 ساعت 12:43)missi نوشته:  دوستان در مورد دانشگاه و خونه و زندگی اگر کسی سوال داره من در خدمتم. تا جایی که دانش و تجربه م یاری کنه راهنمایی تون می کنم. من 4 ساله مالزی زندگی می کنم. تقریبا با همه ی آدم هاش و غذاهاش و هر چی که بقیه اخ و پیف می کنن کنار اومدم. اصلا هم سخت نیست... چون هدفم درس خوندن بوده و بعد از اون پذیرش از دانشگاه های آمریکا، صابون همه ی اینا رو به تنم مالیدم. دانشگاهی هم که می رم یک دانشگاه دولتیه دارای رنکینگه که غیر از بومی مالایی، نه چینی پیدا می شه توش نه هندی... یعنی دیگه ته دهات... ولی با همه ی اینا اگه یه وقت از مالزی برم حتما دلم واسش تنگ می شه... سوالی بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز
من چند سال پیش به طور جد قصد ادامه تحصیل در مالزی رو داشتم اما بنا به دلایلی دقیقه نود کنسل شد اون موقع وقتی شرایط هزینه ای رو بررسی میکردم شرایط خیلی مناسب بود طبق محاسبات من تقریبا برابری میکرد با هزینه های دانشگاه آزاد خودمون خواستم سوال کنم الان وضعیت چطوره ایا با شرایطی که ارز در کشور ما پیدا کرده همچنان ادامه تحصیل در مالزی مناسبه

متاسفانه نه خیلی دوست عزیز Sad
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
سلام.
من امسال کنکور دادم اما با توجه به رتبه فقط می تونم پیام نور و غیرانتفاعی بخونم. بخاطر همین می خوام برای آلمان یا مالزی اقدام کنم اما نمی دونم مثلا آلمان مدرک پیام نور و غیرانتفاعی را قبول داره یا نه چون شنیدم برای پذیرش کارشناسی باید تو یه دانشگاه دولتی قبول شده باشم بعلاوه ی زبان آلمانی. یه سوال دیگه هم این که می تونم یک یا رو سال مالری بخونم بعد برای ادامه اش مثلا برم آلمان؟
ممنون از کمک هاتون
(2012-07-30 ساعت 13:07)farnaz82 نوشته:  
(2012-07-29 ساعت 19:37)nimashahed نوشته:  

سلام دوست عزیز

متاسفانه نه خیلی دوست عزیز Sad
سلام. می خواستم بدونم میشه یکی دو سال مالزی برا کارشناسی خوند و برای ادامه اش مثلا رفت آلمان؟ ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان