کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهندسی مکانیک و هوافضا
سلام
ارشد مکانیک طراحی کاربردی هستم.میخام بدونم تو امریکا چه نرم افزاری بیشتر خواهان داره و شرکت های معتبر در زمینه خودرو سازی و جامدات ازش استفاده میکنن؟و کدوم ایالت امریکا مکانیک طراحی کاربردی توش کار بیشتر؟
شماره كيس: 6057
تاریخ رویت قبولی:۲۰۱۵'may 05
کنسولگري ankara
تعداد افراد منظور در کیس: 2
ارسال فرمهای سری اول : 2015-jun-30
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:4May
دریافت کلیرنس:4May
دریافت ویزا:يك ضرب6May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا اين لحظه ١١ ميليون
مقصد: تا اين لحظه هدف North Carolina
خدايا به اميد خودت،نه بنده هاي بي خودت☺️
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-05 ساعت 10:31)Matin625 نوشته:  سلام
ارشد مکانیک طراحی کاربردی هستم.میخام بدونم تو آمریکا چه نرم افزاری بیشتر خواهان داره و شرکت های معتبر در زمینه خودرو سازی و جامدات ازش استفاده میکنن؟و کدوم ایالت آمریکا مکانیک طراحی کاربردی توش کار بیشتر؟
بعد از سه سال شما اولین نفرین اومدین اینجآ!
والا منم ارشد مکانیکم
نرم افزار سالید و اتوکد و کتیا برا طراحی پر کاربردن
ایالات تگزاس برا نفت و پتروشیمی و پالایشگاه بهتره
فک کنم فلوریدا و ایلینویزم خوب باشه

{{زندگی به من یاد داده، برای داشتن آرامش و آسایش، امروز را با خدا قدم بر دارم، و فردا را به او بسپارم …}}
Smile زندگی زیباست Smile
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
من ارشد هوا فضا دارم،وتابستون میرم ارنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظر میاد سالید ورکز و اتوکد بیشترین کاربرد رو داره
ارشد مکانیک طراحی کاربردی هستم.میخام بدونم تو آمریکا چه نرم افزاری بیشتر خواهان داره و شرکت های معتبر در زمینه خودرو سازی و جامدات ازش استفاده میکنن؟و کدوم ایالت آمریکا مکانیک طراحی کاربردی توش کار بیشتر؟

میشیگان و ایلینوی
(2015-09-03 ساعت 21:52)ali_9292 نوشته:  به نظر میاد سالید ورکز و اتوکد بیشترین کاربرد رو داره

من کتیا کم دیدم استفاده بشه
شاید به خاطر گرونیش باشه
پرو انجینیر هم دیدم
(2015-06-05 ساعت 23:04)Iaccept نوشته:  
بعد از سه سال شما اولین نفرین اومدین اینجآ!
والا منم ارشد مکانیکم
نرم افزار سالید و اتوکد و کتیا برا طراحی پر کاربردن
ایالات تگزاس برا نفت و پتروشیمی و پالایشگاه بهتره
فک کنم فلوریدا و ایلینویزم خوب باشه

{{زندگی به من یاد داده، برای داشتن آرامش و آسایش، امروز را با خدا قدم بر دارم، و فردا را به او بسپارم …}}
Smile زندگی زیباست Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من یکی از پستهای خوب رو از رشته عمران به قلم دوست عزیزم raam12000 اینجا کپی میکنم. خیلی خلاصه و مفید بود برای من.

دوستان مهاجرسرایی سلام. الان حدود یکسال شده که توی ‎Sacramento,CA‎ با همسرم زندگی میکنیم. جفتمون مدرک فوق لیسانس داریم من عمران و همسرم آب. وقتی اومدیم توی محیطی بودیم و با آدمهایی آشنا شدیم که تشویقمون میکردن واسه تمام فروشگاههای شهر رزومه بدیم گزینه پیدا کردن کار مرتبط تقریبا از ذهنمون دور شده بود و هراز گاهی یه کار مرتبط میدیدیم و رزومه میفرستادیم ولی اصولا روی انواع کارهای فروشگاهی و فروشندگی تمرکز داشتیم. ۴ماه برای هر فروشگاهی که فکرشو بکنین هرکاری میدونستیم رزومه دادیم. یه فولدر توی کامپیوتر درست کرده بودیم به اسم رزومه و توش واسه هر نوع کاری که فکر کنین رزومه داشتیم و مدام میفرستادیم و نمیدونم چرا هیچ کاری پیدا نمیکردیم.
همسرم تو ایران کار اتوکد زیاد انجام داده بود یه رزومه نصفه نیمه ای واسه اون داشت که هرازگاهی واسه کارهای اتوکدی میفرستادیم تا برای یه کاری بهش زنگ زدن که از طرف کاریاب ‎(Recruiter)‎ بود با همسرم صحبت کرد و قرار گذاشتن که حضوری با هم بیشتر صحبت کنن. توی صحبت حضوری از کار و سابقه اش پرسید . خانومم کاملا با اعتماد به نفس گفت اگه شما کارتو بلد باشی باید بتونی واسه من کار پیدا کنی. دو روز نگذشت که زنگ زد و گفت یه جا مصاحبه جور شد. دیگه شبیه مصاحبه نبود همه صحبتها رو قبلا کرده بودن و فقط در مورد کار باهاش حرف زدن یه هفته آزمایشی بود و نه ماه با خود مرکز کاریابی قرارداد بست بعد از اون هم با همون شرکت مستقیم قرارداد امضا میکنه. منم وقتی دیدم که میشه کار مرتبط پیدا کرد کارای فروشگاهی رو گذاشتم کنار و یک ماه نیم فقط رزومه مرتبط فرستادم که تو این فاصله فهمیدم به عنوان مهندس کسی منو استخدام نمیکنه و مثل همسرم باید کار اتوکد به عنوان ‎Drafter‎ پیدا کنم رزومه ام رو یه کم سبکتر کردم وحتی مدرک فوق لیسانسم رو از رزومه ام حذف کردم تا ‎over qualify‎ نشم. بلاخره تونستم کاری به عنوانِ ‎Civil Designer/Drafter‎ پیدا کنم و مشغول شم.
توصیه های کاری من اینه که اول روی رزومتون کار کنین چندتا رزومه واسه چندین کار متفاوت بسازین لازم نیست همه چی رو عینا راست بنویسین یه کم غلو کنین یکم از متن خود آگهی ها استفاده کنین وقتی میگه کسی میخوایم اینکارو بکنه تو رزومتون بنویسین فلان شرکت این کارارو کردم
اسم ایران رو زیاد استفاده نکنین فقط تو عنوان شرکتها بنویسین. هی توی رزومه نگین ایران تهران. چندین بار رزومتون رو بخونین.
انتهای رزومه تون اسم سه نفر رو به عنوان ‎Reference‎ با شماره تلفن آدرس ایمیل و عنوان شغلیشون بذارین. سعی کنین از ایران نباشن.
اگر تصمیم گرفتین برای شغل ‎Drafter‎ اقدام کنین فوق لیسانستون رو بردارین این فقط برای ورود به سیستم هست بعد از اینکه استخدام شدم گفتم فوق لیسانس دارم و کم کم نشون دادم که بیشتر از یه ‎Drafter‎ هستم.
اگر سیویل یا مکانیک یا شهرسازی و هر رشته ای هستین که توش از اتوکد استفاده میشه از ‎Drafter‎ شروع کنین واسه شغلهای بالا نفرستین که خیلی سخت تر میگیرن. از اینترنت سرچ کنین و فیلمهای آموزشی رو پیدا کنین اگر ‎Civil 3D‎ بلد باشین و به اتوکد خالی اکتفا نکنین خیلی بهتره و موقعیتهاتون واقعا بیشتره.
‎MicroStation‎ رو هم خیلی ها توی آگهیشون میذارن شما هم تو رزومتون بذارین میتونین تو اینترنت سرچ کنین و فیلماشو پیدا کنین. لازم نیست توش حرفه ای بشین چون پروژه های زیادی نیست که ازش استفاده کنن
وقتی با کاریاب صحبت میکنین اعتماد به نفس و تمرکز یادتون نره اول اینکه فقط رو یه کار تمرکز کنین نگین من مهندسم اما کار کد هم باشه انجام میدم تکلیفتون رو روشن کنین همه سابقه تون رو هم بر اساس همون بگین
برای خودتون ‎Cover Letter‎ های متنوع هم درست کنین
برای ‎LinkedIn‎ وقت بذارین رزومه خوبی توش بذارید دنبال کاریاب ها بگردین و ‎Connection‎ بسازین اونجا ‎Job‎ Offerهای خوبی میذاره من کار خودمو از توی ‎LinkedIn‎ پیدا کردم پس دست کم نگیرینش. ادمای شهرتون که هم رشته تون هستن رو سرچ کنین اد کنین و براشون ایمیل بزنین و شرایطتون رو توضیح بدین ایرانی یا خارجی فرق نداره حداقل فایده این کار اینه که با یه سری آدم تو شهرتون آشنا شدین که میتونن ‎Reference‎ شما باشن
‎CraigsList,Indeed and LinkedIn‎ هزارتا سایت دیگه هم هست اما این سه تا کافین بقیه تکرار همیناست وقتتون رو روشون نذارین. اما وقتی آگهی کاری رو میبینین به فرستادن رزومه به این سایتها اکتفا نکنین و اگر تونستین اسم شرکت رو پیدا کنین و رزومتون رو داخل سایتش آپلود کنین.
خسته نشین از رزومه دادن به کارتون ادامه بدین مهم نیست چندتا رزومه میفرستین بالاخره یکیش میگیره ناامید نشین و فکر نکنین یه جای کار ایراد داره چرا اصلن به من زنگ نمیزنن این اتفاق برای ما هم افتاده هفته ها کسی به ما زنگ نمیزد ما اولین مصاحبه تخصصیمون آخریش بود اما شاید هزارتا بیشتر رزومه داده بودیم
آزمون ‎EIT‎ رو توی برنامه هاتون بذارین. برای پیدا کردن کار Drafterلازم نیست اما حتما باید بعدش بگیرین چون قرار نیست همیشه ‎Drafter‎ بمونین حتا با داشتنش ممکنه احتمال پیدا کردن کار ‎Drafter‎ هم بیشتر بشه. قبول شدنش کار سختی نیست ما دو ماه روزی یک ساعت بعد از کار میخوندیم و قبول شدیم. تاثیرش توی حقوقمون اونقدر نبود که توی بازخورد همکارها بود کسی که این آزمون رو میده یعنی به این شغل جدی نگاه میکنه کتاباشو از آمازون دست دوم بخرین یه امتحان جنرال داره که یکسانه و یه تخصصی که برای رشته های مختلف متفاوتهی.بعد از اون هم آزمون PE هست که براساس مدرک تحصیلی و سابقه کاری چند سال بعدش میتونین این آزمون رو هم شرکت کنین و اگر این مدرک رو بگیرین ‎you are done
کیس نامبر: 2015AS4XXX>تعداد اعضای کیس: دو نفر > سفارت: آنکارا که به ابوظبی تغییر دادن> ارسال فرم ها: 30 jun> کارنت: 10 february> مصاحبه : 26 آپریل> خانم یکضرب و من AP > کلیر : 20 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان