کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهندسی مکانیک و هوافضا
دوستان که هستن یا رفتن اگر در مورد بازار کار این دو رشته اطلاعاتی دارند در این تاپیک برای استفاده بقیه دوستان ارائه کنند.

دمتوون گرم.
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، erfan1992 ، MAHDI2012 ، mehdiii ، shkhmo ، far-dv2013 ، taherifar
Harnet جان کسی که تا الان چیزی این تو ننوشته اگه تو هم رشته ات مکانیک هستش الان که رفتی امیدوارم اطلاعاتت رو برای استفاده ما بفرستی
سپاس
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mitr.p ، MAHDI2012 ، mehdiii ، shkhmo ، myou ، taherifar
من مهندس مكانيك جامدات هستم. از دانشگاه آزاد. ميخواستم بدونم در آمريكا با اين مدرك امكان ادامه تحصيل هست يا بايد از 0 شروع كرد؟ اصلا با اين مدرك ميشه كار كرد يا نه ؟
مرسي
فري 2010AS00013XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، behzadb57 ، MAHDI2012 ، mehdiii ، shkhmo ، taherifar
سلام ... من مکانیک جامدات هستم و از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم . الان برای فوق انرژی با چند تا دانشگاه مکاتبه کردم که unt دیروز جوابم رو داد و گفت به تافل نیاز نداری و فقط GRE رو برامون باید بفرستی و شاید تیم بررسی کننده مدارکت چند تا واحد پیشنیاز بزنن بهت .
به هر حال بودند کسانی که با مدرک دانشگاه آزاد از سفارت آنکارا ویزای دانشجویی برای فوق گرفتند . در زمینه رشته مکانیک پیشنهاد من ایالت های TEXAS , ILLINOIS , FLORIDA هست .بچه هایی که توی صنایع نفتی کار کردن هم حتما به TEXAS یه سر بزنند . تگزاس ایالت انرژی هست . بیشترین منابع نفتی و گازی ایالات متحده در این ایالت هست و در ضمن در زمینه انرژی بادی پیشرفته ترین ایالت محسوب میشه . ایالت تکزاس بیشترین میزان سرانه مصرف انرژی رو هم داراست . یکی دیگه از خصوصیات این ایالت بزرگ بودن سایز تمامی امکانات موجود در این ایالت هست . از ماشین و خونه بگیرید تا به آخر ...... در آمریکا اگه از شما پرسیدند تگزاس سایز می خواهید ؟....منظورشون اینه که آیا سایز بزرگ میخواهید ؟
و شعار این ایات هم این استLive large. Think big
در ضمن ایالت خوبی از لحاظ میزان TAX و درآمد هست .البته شهر هایی مثل HOUSTON آب و هوای مناسبی برای زندگی ندارند و بسیار گرم و شرجی هست و خطر طوفان و سونامی و بلایای طبیعی زیاد است . اما شهر های شمالی این ایالت مثل دالاس آب و هوای مناسب تری دارند

پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، meweadl ، سارا کوچولو ، behzadb57 ، maaref ، OverLord ، MAHDI2012 ، f.r ، mehdiii ، arman_m ، shkhmo ، myou ، hamedmas ، Aries_son ، taherifar
سلام دوستان
کسی آمار دانشگاه های کم هزینه برای رشته مکانیک رو داره؟
من کاردانی ماشین ابزار- ساخت وتولید دارم.

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، behzadb57 ، MAHDI2012 ، mehdiii ، shkhmo ، taherifar
مکانیک گرایش ساخت و تولید کسی نیست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، MAHDI2012 ، shkhmo ، taherifar
سلام
من مهندس ساخت و تولید هستم
با تحقیقاتی که کردم اگه تو یه زمینه تخصصی زیرمجموعه مکانیک تبحر داشته باشید می توانید در آن رشته کار پیدا کنید
البته برای شغل مهندسی و خط مشی گذاری نه، بلکه برای اجرا چون خودشان به اندازه کافی مهندس با تجربه دارند
من که فکر نمیکنم برای کاریابی مشکلی بیاید.
به امید موفقیت
2011
2011
پاسخ
تشکر کنندگان: loveusa2010 ، maaref ، behzadb57 ، MAHDI2012 ، Seattle2015 ، mehdiii ، arman_m ، shkhmo ، taherifar
از بچه هايي كه الان تو آمريكا هستن مي خواستم بپرسم كه براي كار تو آمريكا تو ضمينه هاي نفتي اصلا مدارك تحصيلي و سابقه كاري كه تو ايران داشتيمو قبول دارن يا اگر نه بايد چه دوره ها و شرايطي رو اونجا بگذرونيم؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، mehdiii ، arman_m ، shkhmo ، taherifar
مهندسهای مکانیک کجایین بابا
بیاین و نظراتتونو هر چند هم کم به اشتراک بزارین
برای ادامه تحصیل هم هر مدرکی از هر دانشگاهی هم داشته باشی مهم نیست در صورتیکه بقیه مواردت ردیف باشه
تا جایی که من فهمیدم فقط داشتن مدرک شرط نیست و کارفنی خیلی مهمه (دست به آچار بودن)

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، erfan1992 ، MAHDI2012 ، f.r ، mehdiii ، arman_m ، shkhmo ، taherifar
من هم مکانیک دارم یک ده سالی هم توی صنعت بوده ام عمدتا" هم خودرو سازی. در این مدت سعی کردم در دنیای علم ودانش بمانم و به همان حقوق پایه راضی باشم. تا به اینجا و با تحقیقی که کرده ام اگر به عنوان drafting ( نقشه کشی ) بتوانم کار پیدا کنم البته روز اول خوش شانسم . با نرم ا فزار هایی که می دانم حدود ساعتی 25 دلار در آمد دارد( catia,...) تازه همان هم تخصصهایی می خواهد که به گوشتان هم شاید نخورده باشد ( مثل gd&t یا همان تلرانس گذاری خودمان . دست کم نگیرید واسه خودش دنیایی است . ) ولی بیشتر دارم روی گزینه ادامه تحصیل دارم فکر کنم برای آینده خوب بهتر است . حول و حوش michiganو illinoise دارم جستجو می کنم هر چند هواشون سرد است ( البته هر دو این ایالتها اصطلاحا" اطراف great lake هستند و به خاطر وجود آب بسیار زیاد در نزدیکیشان هوایشان معتدل تر می شود )از میشیگان تا Torento در کانادا یکساعت راه است! در ضمن ایالت جرم خیزی است (نقشه ایالت میشیگان را تقریبا" حفظم هر کی خواست بره بهم بگه جاهای خوبش رو معرفی کنم .) . حال موندم همان رشته ام را ادامه دهم یا آنرا عوض کنم. زیاد به رونق صنایع تولیدی در آمریکا امید ندارم و آمریکا دارد بیشتر به سمت خدمات می رود( می گم کلا" جمع شیم مکانیکی بزنیم . شنیدم در آمدش از پزشکی در آمریکا بیشتر است . در آمریکا بدون هر چیزی می توان زندگی کرد به غیر از ماشین!). هر چند که نمی توان تولید آنجا را با ایران مقایسه کرد .دوستان هم اگر نظری دارند بیان کنند .
پاسخ
تشکر کنندگان: ali899 ، behzadb57 ، maaref ، loveusa2010 ، MAHDI2012 ، f.r ، apoornaki ، mehdiii ، arman_m ، shkhmo ، myou ، taherifar
با سلام
دوستان عزيز ما هم از سينه سوخته هاي مهندسي مكانيك گرايش سيالات هستيم كه حدود 5 سال كار در پروژه هاي ملي و تاسيسات مكانيكي كار كردم و بعد به مدت 13 سال در بخش خسارت بيمه هاي مهندسي در يك شركت بيمه اي مشغول بوده ام و هم اكنون تصميم دارم تا ابان ماه به شهر شيكاگو برم.حال چند تا سوال
1 .در رشته بيمه كار گير مياد؟با اين سابقه
2.اگر بخواهم در ارتباط باتاسيسات مكانيك كار كنم بايد چه كار كنم؟ايا تعداد محدودي از واحدها را بايد بگذرانم يا بايد از اول شروع كنم؟
3.در ارتباط با اتومكانيكي بايد به كالج برم و واحد بگذرانم يا در دانشگاه؟
4.نظرتان در ارتباط با راننده كاميون شدن چيست؟ميگن هم بازار كار خوبي داره هم درامد خوب
بسيار ممنون مي شم از تجربيات و نظراتتان بهره مند شوم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، apoornaki ، shkhmo ، taherifar
دوستان سلام
اگر كسي در خصوص دانشگاهها و ادامه تحصيل در رشته هوافضا و مهندسي هواپيما در هركدام از ايالتها اطلاعاتي داره ممنون ميشم كه اينجا اعلام كنه.

ممنون
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: f.r ، shkhmo ، taherifar
(2011-08-24 ساعت 10:00)maaref نوشته:  با سلام
دوستان عزيز ما هم از سينه سوخته هاي مهندسي مكانيك گرايش سيالات هستيم كه حدود 5 سال كار در پروژه هاي ملي و تاسيسات مكانيكي كار كردم و بعد به مدت 13 سال در بخش خسارت بيمه هاي مهندسي در يك شركت بيمه اي مشغول بوده ام و هم اكنون تصميم دارم تا ابان ماه به شهر شيكاگو برم.حال چند تا سوال
1 .در رشته بيمه كار گير مياد؟با اين سابقه
2.اگر بخواهم در ارتباط باتاسيسات مكانيك كار كنم بايد چه كار كنم؟ايا تعداد محدودي از واحدها را بايد بگذرانم يا بايد از اول شروع كنم؟
3.در ارتباط با اتومكانيكي بايد به كالج برم و واحد بگذرانم يا در دانشگاه؟
4.نظرتان در ارتباط با راننده كاميون شدن چيست؟ميگن هم بازار كار خوبي داره هم درامد خوب
بسيار ممنون مي شم از تجربيات و نظراتتان بهره مند شوم.
سلام دوست عزیز
شما باید الان در آمریکا باشید دیگه، میخوام بدونم شرایط کار در زمینه رشته مکانیک و نقشه کشی صنعتی چطوره ؟ آیا میشه با تسلط به اتو کد و Catia و یا هر چیزی که شما بدونید و بتونید پیشنهاد بدید، چطوره ؟ آیا میشه بعد از 3 یا 4 ماه در این زمینه ها کاری پیدا کرد ؟
ممنون از راهنماییتون

(2011-08-19 ساعت 02:04)ARASH@MH نوشته:  من هم مکانیک دارم یک ده سالی هم توی صنعت بوده ام عمدتا" هم خودرو سازی. در این مدت سعی کردم در دنیای علم ودانش بمانم و به همان حقوق پایه راضی باشم. تا به اینجا و با تحقیقی که کرده ام اگر به عنوان drafting ( نقشه کشی ) بتوانم کار پیدا کنم البته روز اول خوش شانسم . با نرم ا فزار هایی که می دانم حدود ساعتی 25 دلار در آمد دارد( catia,...) تازه همان هم تخصصهایی می خواهد که به گوشتان هم شاید نخورده باشد ( مثل gd&t یا همان تلرانس گذاری خودمان . دست کم نگیرید واسه خودش دنیایی است . ) ولی بیشتر دارم روی گزینه ادامه تحصیل دارم فکر کنم برای آینده خوب بهتر است . حول و حوش michiganو illinoise دارم جستجو می کنم هر چند هواشون سرد است ( البته هر دو این ایالتها اصطلاحا" اطراف great lake هستند و به خاطر وجود آب بسیار زیاد در نزدیکیشان هوایشان معتدل تر می شود )از میشیگان تا Torento در کانادا یکساعت راه است! در ضمن ایالت جرم خیزی است (نقشه ایالت میشیگان را تقریبا" حفظم هر کی خواست بره بهم بگه جاهای خوبش رو معرفی کنم .) . حال موندم همان رشته ام را ادامه دهم یا آنرا عوض کنم. زیاد به رونق صنایع تولیدی در آمریکا امید ندارم و آمریکا دارد بیشتر به سمت خدمات می رود( می گم کلا" جمع شیم مکانیکی بزنیم . شنیدم در آمدش از پزشکی در آمریکا بیشتر است . در آمریکا بدون هر چیزی می توان زندگی کرد به غیر از ماشین!). هر چند که نمی توان تولید آنجا را با ایران مقایسه کرد .دوستان هم اگر نظری دارند بیان کنند .

سلام دوست عزیز
شما باید الان در آمریکا باشید دیگه، میخوام بدونم شرایط کار در زمینه رشته مکانیک و نقشه کشی صنعتی چطوره ؟ آیا میشه با تسلط به اتو کد و Catia و یا هر چیزی که شما بدونید و بتونید پیشنهاد بدید، چطوره ؟ آیا میشه بعد از 3 یا 4 ماه در این زمینه ها کاری پیدا کرد ؟
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، shkhmo ، taherifar
سلام به جامعه مهندسين من هم گلاب به روتون مهندسي مكانيك گرايش سيالات دارم و البته اطلاعاتي در مورد كار دارم اما بيشتر در رشته خودم .در امريكا يكي از فرقها با ايران اين هست كه يك كارمند رسمي هم در عرض يك روز ميتونه اخراج بشه كه البته اين مثال هست اما ايران از اين نظر بهتر هست و كلا اكونومي در امريكا الان خوب نيست و كار كمه البته براي ادمي كه ميخواد كار كنه هميشه كار هست اما در رشته خودم در فلوريدا و تگزاس بيشترين كار هست اما يكي از كارهاي خلاقانه براي ما ميتونه ساخت نسخه هاي بدل ماشين هاي معروف و كلاسيك باشه كه مدل اصلي خيلي گرونه و كسي نميتونه بخره اما بدلي بازاره خوبي داره و براي ساخت هم يك كارگاه كوچيك و عشق به اين كار رو نياز داريد
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، houmanes ، apoornaki ، shkhmo ، taherifar
البته دوستان من هم چون در امريكا نيستم كاملا اطلاعاتم دقيق نيست
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، shkhmo ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان