کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
شما دانشگاه مورد نظرتان را پيدا كنيد رشته اي كه قصد ادامه تخصيل داريد را مشخص كنيد با همان دانشگاه مكاتبه كنيد همين مطلب را از انها بپرسيد قطعا امكان پذير است ممكن است بعضي واحد را بگه كه بايد تطبيق بشه كه ان هم كاري نداره اگر گفتن اين كار لازم است باز مكاتبه مي كني ميگي شرايط تطبيق واحد چگونه مي باشد ؟ انها به شما جواب خواهند داد و بعد به روشي كه گفتند عمل مي كني احتمالا از شما توصيه نامه بخوا هند كه اين توصيه نامه را از استاتيد داخل دانشگاه ايران دريافت مي كني بعد مي بري ترجمه مي كني مي فرستي براي انها و منتظر مكاتبات بعدي مي شوي ..........
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-02 ساعت 09:50)sami3m نوشته:  شما دانشگاه مورد نظرتان را پيدا كنيد رشته اي كه قصد ادامه تخصيل داريد را مشخص كنيد با همان دانشگاه مكاتبه كنيد همين مطلب را از انها بپرسيد قطعا امكان پذير است ممكن است بعضي واحد را بگه كه بايد تطبيق بشه كه ان هم كاري نداره اگر گفتن اين كار لازم است باز مكاتبه مي كني ميگي شرايط تطبيق واحد چگونه مي باشد ؟ انها به شما جواب خواهند داد و بعد به روشي كه گفتند عمل مي كني احتمالا از شما توصيه نامه بخوا هند كه اين توصيه نامه را از استاتيد داخل دانشگاه ايران دريافت مي كني بعد مي بري ترجمه مي كني مي فرستي براي انها و منتظر مكاتبات بعدي مي شوي ..........

اگر 12 يا چند ترم از دانشگاه پس از دورخ پيش دانشگاهي را گذرانده باشي ان هم در زمانيكه قصد ورود به دانشگاه مريلند را داري مي تواني براي انتقالي اقدام كني . سه چيز مي خواهد داشتن نمرات خوب و تسلط به زبان انگليسي و توان مالي جهت تامين تمامي مخارج بعدش ميگه به علت ظرفيت كم دانشگاه محدوديت پذيرش دارد لذا قادر نيست به تمامي درخواست ها پاسخ مثبت بدهد

اما با اين وجود شما تلاش خودت را بكن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من شرایتمو میگم لطفا راهنماییم کنید
ممنون
من یه داداشی دارم که واسه تحصیل رفت آمریکا و حالا موندگار شد.
قبل آمریکا دوره دکتراشو تو آلمان بود.
تو اوندوران ما تازه خدمتمونو تموم کرده بودیم.
خلاصه تلاش کرد که واسه ما پذیرش بگیره. بله رو از دانشگاه گرفت من مدارکمو ترجمه کردم و فرستادم ولی بدش تو کارای اداریش به دیپلمم ایراد گرفتن.(من دیپلم کارودانش داشتم).
قرار شد که من دیپلم ریاضی بگیرم بد اقدام کنیم.
بده 1 سال که من دیپلم گرفتم حالا دوره اون تموم شد و بین گزینه هاش که آلمان و آمریکا بود آمریکا رو انتخاب کرد.
بس قرار شد من تو یه رشته ای تو ایرن بخونم تا اون اونجا مستقر بشه.
زدو من کاردانی عمران قبول شدمو بد کارشناسی هم تازه تموم کردم.
حالا اون تازه حدوده 2 ماه که گرینکارتشو گرفته.
سرتونو درد نیارم تو فاصله این سالا بین منو داداشم شکر اب شود البته نه اینکه قطع رابطه کنیم ولی رابطه صمیمی نداریم.
اینجور که بوشم می آد بیخیال ادامه تحصیل ما هم شده.
حالا از دوستان راهنمایی میخوام که چطور از این موقعیتم استفاده کنم.
چه گزینه هایی واسه استفاده دارم؟
ببینید من یه لیسانس عمرانه فکستنی از یه دانشگاه غیر مهتبر دارم و کلا هم خونواده پولداری نیستیم.الانم 27 سالمه و مجردم و خدمتمو هم تموم کردم.
راستی لطفا راهنمایی های آنچنانی هم لطفا نکنید(مثلا رابطتو با داداشت خوب کن و از این حرفا ...)
از قبل از دوستایی که راهنمایی میکنن تشکر میکنم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: پ.ر
ببین دوست گرامی
نمیخواهم نا امیدت کنم چون بالاخره خواستن توانستن است
اما تو باید به خودت متکی باشی
خوب حالا ببینیم چی داری:
مهاجرت خانوادگی که منتفی است
بقول خودت یه لیسانس معمولی از یه دانشگاه غیر معتبر
خوب پس بورس هم منتفی شد
پول و پله هم که هیچ پس سرمایه گذاری هم منتفی شد
اگه به آمریکا فکر میکنی
فعلا در دسترس ترین راه برای شما همین لاتاری است و بس
همین

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: yuny61 ، seravin ، پ.ر
(2010-08-09 ساعت 00:29)hvm نوشته:  ببین دوست گرامی
نمیخواهم نا امیدت کنم چون بالاخره خواستن توانستن است
اما تو باید به خودت متکی باشی
خوب حالا ببینیم چی داری:
مهاجرت خانوادگی که منتفی است
بقول خودت یه لیسانس معمولی از یه دانشگاه غیر معتبر
خوب پس بورس هم منتفی شد
پول و پله هم که هیچ پس سرمایه گذاری هم منتفی شد
اگه به آمریکا فکر میکنی
فعلا در دسترس ترین راه برای شما همین لاتاری است و بس
همین

ممنون دوست عزیز که جواب دادی.
متکی بودن = من همیشه به خودم متکی بودم.
من چیزایی در مورد ویزای کار شنیده بودم.نمیدونم جاش اینجاس یا نه ولی میشه در این مورد هم برام توضیح بدین؟
که برادرم میتونه این رو برام جور کنه و چه شرایطی داره؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سر این سایت چی اومده؟
قدیما خیلی زودتر از این راهنمایی می کردن
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای پذیرش که دایی شما بهتر میتونن کمکتون کنن . ولی برای مصاحبه همون طوری که دوستان گفتن باید مدارک مالی که ثابت کنه شما توانایی مال دارید را ترجمه رسمی کنید و همچنین مدارکی که ثابت کنه شما بعد از تحصیل به ایران برمیگردید .به این سایت بروید میتونه شما رو کمک کنه . www.educationusairan.com
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza
سهیل من چند وقت پیشا با یکی اشنا شدم که رفته بود اونجا پناهندگی گرفته بود بعد دوسال تونسته بود پذیرش بگیره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-11 ساعت 15:50)soheil.server نوشته:  متشکر از همه ی دوستان
یک سوالی برای بنده پیش اومد و اینکه منظور از این چیزها چیه؟
مثلا":
شماره کیس: 2010AS9xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: اردیبهشت
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 27, 09
تاریخ کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN SEPTEMBER 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 23نوامبر
تاریخ مصاحبه: ژانویه 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:روز مصاحبه

ممنون...خوشحال میشم نظر بقیه ی دوستان رو بشنوم
سلام دوست گرامی
اینها همگی اطلاعات فرد برنده لاتاری هر سال است که شرایط و روند کار را از ابتدا تا به انتها در نظر دارد.

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-10 ساعت 16:15)soheil.server نوشته:  با سلام،

بنده 17 سال سن دارم.(سوم دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک) تا گرفتن تافلم چیزی نمونده، معدلم بالا هست،رتبه دار در جشنواره ی خوارزمی هستم، سربازی نرفتم، از لحاظ مالی برای رفتن به آمریکا مشکلی ندارم، دایی بنده استاد دانشگاه و محقق دانشگاه هاروارد هست، بنابراین از لحاظ داشتن دعوت نامه ی آمریکا هم مشکلی ندارم، ....
با این همه ی تفاسیر! اگه بنده بخوام پذیرش دانشگاه هاروارد رو بگیرم باید چکار کنم؟ اگه پذیرش گرفتم بعد برای ویزا چکار کنم؟
یه سوال دیگه اینکه نمیدونم لیسانسم رو اینجا بگیرم بعد برم یا کلا" برای لیسانس هم برم هاروارد؟
متشکر....Wink

دوست عزیز
اگه اطلاع داشته باشید گرفتن پذیرش از 10-20 دانشگاه اول آمریکا کار مشکلیه که حتی افراد با رزومه های خیلی قوی هم موفق به کسبش نمیشن. چه رسد به Harvard که جزو 3_4 تای اوله. بنابراین شما باید واقعا استثنایی باشید. من به شخصه تا بحال کمتر از انگشتان دستم دیدم کسانی رو که تونسته باشن از ایران برای این دانشگاه علی الخصوص در مقطع B.S (لیسانس) پذیرش بگیرن. اونها هم افرادی بودن مثل دارندگان مدال طلا و نقره ی المپیادهای جهانی ریاضی و فیزیک که البته لیسانسشون رو دانشگاه شریف تهران گرفتن و بعد برای Master و PHD رفتن اونجا. قصد نا امید کردنتون رو ندارم ولی در مورد پذیرش برای لیسانس دانشگاههای آمریکا اکثرا بورس نمیکنن و فرد باید خودش تمام هزینه هارو بپردازه که این گرفتن ویزای F1 (دانشجویی)را بسیار سخت بنظر میکنه.البته شما با توجه به اینکه گفتی دائیتون اونجا استاد هستن یک نکته خیلی + محسوب میشه چون یک استاد معرف قوی که حتی بتونه ضمانت مالی شما رو هم بکنه میتونه تاثیر بسزایی داشته باشه. من کسی رو دیدم امسال که با معرفی یک چنین استادی تونست از Harvard پذیرش بگیره البته برای PHD.
بنابراین بهترین توصیه من به شما اینه که از دائیتون مشورت بگیرین. مسلما کسی که اونجا کرسی استادی داره بهترین راهنما براتون هست
ازین منبع هم کمک بگیرید:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...A%A9%D8%A7
موفق باشید
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: arshin ، OverLord
سلام دوست عزیز من با گفته های دوستان مخالفم که میگن با دیپلم نمیشه کاری کرد بابا اینقدر نیاید بگید من مهندسی فعلان و دارم در کل بدونید که مدرک اینجا تو آمریکا ( به نظر من)حتی 1 درصدم قبول ندارن (دیگه خودتون میدونید دیگه) من اینو از جای میگم که همش اینور اونور از آشنا تا دوست گرفته تو ایران آمریکا کانادا پرسیدم میگم آخه مدرکی که تو دانشگاه آزاد ایران میاید بیرون رو کجا قبول دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست من از نظر من کسی نمی تونه برای شما تصمیم بگیره که چی کار کنید الان برید یا سی سال دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این شمایید که برای خودتون تصمیم می گیرید شماید که می دونید چه چیزی در وجودتون هست پس نیایید بپرسید که برم یا نرم هرکسی یه چیزی تو وجود خودش میبینه که میتونه موفق بشه باور کنید من یه آدم 30 ساله رو میشناسم که رفته اونور و تا یه ذره سختی بهش خورده برگشته ایران و بیا و ببین چی میگه : این چه کاری کردم چرا رفتم اونور و همینطور یه پسر 17 ساله رو میشناسم که از سن 17 سالگی رفت نیویورک پیشه عموش بود و بدش باهم اختلاف پیدا کردند از خونه ی عموش اومد بیرون و شروع کرد به کار کردن تو رستوران و روزنامه پخش کردن (قابل توجه مهندسان عزیزی که فکر میکنن اینجوری کار کردن عیب داره و باید حتما پیشوند مهندسی پشت نامشون باشه) بابا کار کردن عیب نیست نرید اونور بگید من تو کشور خودم مهندسی چیزی بودم حالا باید بیام آمریکا و شروع کنم به ظرف شستن اگه ظرفیت این کارارو ندارید تو رو خدا مهاجرت نکنید و بشنید همین جا و مهندس باشید معذرت می خوام اگه یه کمی رک حرف زدم بگذریم
خوب دوست عزیز باتوجه به این که شما دخترید من به شخصه نظرم اینکه پیش و بخونید بعد تا میتونید برای هر دانشگاهی که شد درخواست پذیرش کنید

بازم میگم شما تنها تنها خودتون برای خودتون تصمیم میگیرید نه کسی دیگر
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، mh_hshk ، Amir78 ، namakdoon ، ابی22
کلا دانشگاههای آمریکا و اروپا در مقطع کارشناسی پذیرش نمیدن و اگر هم بدن خیلی خیلی به سختی میدن.معمولا کسانی که پذیرش میگیرند برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری میگیرند.
دوستانی هم که میگن دانشگاه ایران رو اینجا قبول نداره اصلا همچین چیزی نیست شما اگه با مدرک بیائید به مراتب براتون بهتره تا بدون مدرک در نهایت برای ادامه ی تحصیل یه سری واحد ها رو باید دوباره بگذرونید اینطوری نیست که اصلا مدرکتون رو قبول نکنند.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، wushu kung fu ، seravin ، kianoush ، OverLord ، nnazi_2005 ، ابی22 ، namakdoon ، Electronic-Arts ، *NASIM*
نقل قول:
(2010-09-11 ساعت 21:41)laili نوشته:  کلا دانشگاههای آمریکا و اروپا در مقاطع کارشناسی پذیرش نمیدن و اگر هم بدن خیلی خیلی به سختی میدن.معمولا کسانی که پذیرش میگیرند برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری میگیرند.
دوستانی هم که میگن دانشگاه ایران رو اینجا قبول نداره اصلا همچین چیزی نیست شما اگه با مدرک بیائید به مراتب براتون بهتره تا بدون مدرک در نهایت برای ادامه ی تحصیل یه سری واحد ها رو باید دوباره بگذرونید اینطوری نیست که اصلا مدرکتون رو قبول نکنند.

لیلی خانم ممنون فقط یه سوال داشتم به نظر شما برای من خوبم دانشگاه رو اینجا بخونم یا بیام آمریکا؟؟ پذیرش اینا نمی خوام و ویزامم F1 نیست و به نظر شما کسی که گرین کارت داره تو آمریکا بخواد بره دانشگاه میتونه در حین تحصیل کار کن(منظورم ویزای دانشجوی نیستا مثلا بایه ویزا دیگه بیاد) و آیا هزینه ها کمتر از هزینه های کسی که با ویزای دانشجوی میاد در میاد؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید از دوستان اگه کسی اطلاع داره هم ممنون میشم جواب بده
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، sohi
من نمیدونم بعضی از دوستان که تا حالا رنگ آمریکا رو ندیدن چنان از آمریکا میگن که هر کسی نشناسه و ندونه میگه این طرف 30 ساله که آمریکاست
دوستان خوب مهاجرسرا محلی برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتمون هست نه تخیلات و شنیده ها
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، kianoush ، laili ، khashayar6310 ، WIKIMAN ، hasti_banoo ، OverLord ، Ali Sepehr ، nnazi_2005 ، *NASIM* ، Abdorrezaa
ووشو جان من نمیتونم بگم که دانشگاه رو کجا بخونی این بستگی به شرایط شما داره که اصلا هدفت چیه؟ تا چه اندازه تب مهاجرت داری؟
به میزان صبر و تحمل و پول و وقت و سن و همه ی اینها بستگی داره.
من نظرم اینه که با مدرک بیائین بهتره تا بدون مدرک ....دوستانی که وسط دانشگاه هستند به این امید که دانشگاههای ایران رو که قبول ندارند درسشون رو ول نکنند و بیان اینجا از صفر شروع کنند.
در مورد گرین کارت هم خب به مراتب داشتنش بهتر از نداشتنشه....کلا اینجا همه بر این عقیده هستند که زندگی با ویزا در آمریکا خیلی گرونه هم تحصیلی هم بیمه و کلی مسائل دیگه و میگن تازه وقتی گرین کارت بگیری میائی روی آب نفس میکشی تا قبل از اون زیر آبیSmile

دلارام جان شما هم بهتره یه مقدار واقعی تر به قضیه نگاه کنی زندگی در هیچ جای دنیا به این راحتی نیست که یه دختر جوون تک و تنها و بدون کمک هم بتونه درس بخونه و هم کار کنه و هم زندگی کنه اون چیزهائی که من و شما دیدیم بیشتر برای فیلمهاس در واقعیت تقریبا امکانش وجود نداره......یا شاید هم بهتر بگم در این زمان امکانش وجود نداره ....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان