کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
Question 
از خانوم ها و آقايون مطلع عاجزانه تقاضاي راهنمايي دارم.
من جواني هستم 17 ساله كه مي خواهم در يكي از دانشگاه هاي آمريكا تحصيل كنم
لطفا بگيد چطور بايد پذيرش بگيرم؟؟؟[/color][/size][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

برای امریکا در مقطع لیسانس خیلی سخته به نظر من بهترین کار اینه که در ایران لیسانس بگیری و بعد برای انگلیس و امریکا

درخواست فوق بدی اگر امریکا پذیرش داد که هیچ اگر نداد یک مقطع در انگلیس بخونی شانست خیلی بیشتر میشه .

البته این نظر شخصی منه . در کل بگم پذیرش در مقطع لیسانس تقریبا غیر ممکن هست .
موفق باشید این یک دستور است .
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، msar
سلام

امریکا تافل بالای 580 و انگلستان و کانادا آیلتس بالای 6 رو میخوان .
موفق باشید این یک دستور است .
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، msar
سلام به همه دوستان و تبریک به اوونایی که ویزا گرفتن و قراره بگیرن. فکر کنم خیلی ها تو فکر ادامه تحصیل تو امریکا باشن ؟ چند تا سوال هست:
1- کسانی که گرین کارت دارند برای ادامه تحصیل چه مزایایی دارند؟
2- باید حتما تافل یا ... داشته باشند؟
3- از نظر هزینه های آموزشی چه مزایایی دارند؟
4- با مدرک کاردانی چطور میشه ادامه تحصیل داد؟
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، MRpunk ، ebi1988 ، msar
سلام
سوال بسيار خوبيه.
تا جايي كه من مي دونم براي ورود به دانشگاه بايد تافل داشته باشي. احتمالا هم مي شه از مزاياي كمك تحصيلي بخاطر داشتن گرين كارد استفاده كرد . البته اطلاعات بيشتر رو حتما بچه هايي كه اونجا هشتن مي تونن بدن.
در ضمن اگر كسي در باره apply كردن از ايران هم اطلاع داره ممنون ميشم بگه.

ممنون
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
سلام
آخر یکی این وسط پیدا شد که یه کمی هم به فکر علم باشه
من اطلاعات جامعی نسبت به این مقوله دارم
تافل رو هر جا باشی لازم داری
اگه واسه فوق یا دکترا میخوای اقدام کنی آزمون GRE خم باید بدی
نسبت به بقیه کسایی که واسه درس می خوان برن خیلی مزیت ها داری
و......

راستشو بخواین حرف واسه گفتن تو این زمینه زیاده که اینجا نمیشه تایپ کرد
اگه واقعن کسی دنبال این مبحثه میتونه با شماره من تماس بگیره تا اطلاعات کامل رو در اختیارش بذارم
09121273563
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، microsaeid ، mehdi2014 ، msar ، rahim444
داشتن گرین کارد تاثیری در مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه ندارد. اگر حداقل دو سال در یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان درس خوانده و مدرک گرفته باشید معمولا از تافل معاف می شوید.
در مورد هزینه هم اثری ندارد. فقط اگر مقیم یک ایالت باشید برای چند سال (شاید 2-5 سال) و مالیات و ...داده باشید از پرداخت بخشی از هزینه ثبت نام به نام "هزینه غیر مقیمان Non-Resident Fee" معاف می شوید.
در کل گرین کارد صرفا یک نوع ویزاست که باهاش می توانید به راحتی سفر کنید درس بخوانید و کار کنید. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ranebr ، msar
سلام میخواستم برای فوق لیسانس عمران از دانشگاه امریکا پزیرش بگیرم فرق نمیکنه چه دانشگاهی باشه فقط 3 ماه بیشتر طول نکشه البته TAFEL IELTS هم ندارم ایا میشه پزیرش مشروط گرفت؟ کدوم دانشگاه راحت پزیرش میده ؟اسمشو اگه لطف کنید؟
پاسخ
اب مدرک کارشناسی ارشد عمران خواهان ادامه تحصیل در آمریکا می باشم در صورت امکان در لویس ویل
پاسخ
دوست عزیز
امیدوارت میکنم
چون دو هفته پیش با فردی اشنا شدم در دوبی که مثل خودت فوق لیسانس عمران بود وبرای پی اچ دی در امریکا با خانمش بهش ویزا دادند من نمیدونم چطور موفق شده بود فقط به شما میگم که بذر امید و موفقیت در ذهنتان بارور شود
پاسخ
یادم اومد که این فرد مدرک زبان جی ار ای داشت و اسفند ماه مدارک تحصیلی اش را به چند تا دانشگاه در امریکا فرستاده بود و خرداد در سفارت دبی مصاحبه داشت البته من جزییات دقیقتری از ایشون ندارم
موفق باشی
پاسخ
سلام .
من تازه عضو فروم شدم هر چقدر هم گشتم نتونستم جوابی برای سوالم پیدا کنم ....
من دانشجوی کارشناسی برق هستم .... و از طریق خانواده اقامت در آمریکا رو توی سال بعد بدست می آورم.
می خواستم ببینم راهی هست که بتونم انتقالی بگیرم و ریز نمراتی چیزی بدم و واحدامو قبول کنن .
مثلا توی سایت دانشگاه مری لند یه چیزایی پیدا کردم ولی بنا به چیزایی که اینجا نوشته مشکلم از اینطرفه .

http://www.admissions.umd.edu/admissions...ansfer.asp

اینم لینکیه که پیدا کردم .
پاسخ
soroush2031 نوشته: با درود
من برنده لاتاری هستم .می خواستم در مورد اینکه چطور می توم از تسهیلات دانشگاه استفاده کنم و آیا میتونم هم کار کنم هم درس بخونم. منو راهنمائی کنید.و شما کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنید.من لیسانس عمران دارم و می خوام که ادامه بدم.با سپاس
soroush2031r@yahoo.com

سلام
من تنها اطلاعاتی که دارم را می دم، دوستم رفته آمریکا با ویزا دانشجوی کسی که با ویزا دانشجوی میره آمریکا از ترم اول نمی تونه کار کنه معمولا از ترم بعد می تونند کار کنند ولی شما که برین آمریکا چون ویزاتون ویزایی مهاجرتی است از همون اول می توانید هم درس بخوانید و هم کار کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Ehsan1358 ، msar
سلام دوست عزیز...
دو تا کار باید بکنی...
1-باید پول داشته باشی.
2-یه مقاله بین المللی ریجستر کنی.

البته باید بگم من خودم این راه رو از کسی شنیدم که دوستش رفته اونم با مدرک کارشناسی.
موفق باشی. رفتی برای ما هم دعوتنامه بفرست.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، msar
سلام دوست عزیز من که میگم اگه پولداری یه راست برو در غیر اینصورت باید حداقل لیسانس ( فوق بهتره ) رو بگیری . اونوقت خیلی راحت تر میتونی بری
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان