کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
mamnoon laili jan, chera goftam beheshoon vali zaheran bad az september kari nemishe kard. bayad donbale rahhaii gher az lottery bashim ke nemidoonam chand sal tool mikesheh
پاسخ
تشکر کنندگان:
بوف عزیز
خانم کنسول به من گفت: یک سال
پس تمرکز کن و مثل یک سرباز کارها رو یکی یکی ببر جلو
و به امید روزی باش که در فرودگاه به استقبال همسرت میری
موفق باشی
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24
Arive jan mage shoma ham moshkele mano dashti?
rastesh aghaye konsool ham be man goft 1 sal vali inja hameh migan 3 sal.migam shayad manzoore oon consool ha hadde aghal 1 sal boodeh ya khastan man ziad narahat nasham ! mamnoon az lotfet Ariv jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
man too eyalate california hastam, 5 september vared shodam va hanooz ke 26 septembere ke green cartamo daryaft nakardam
پاسخ
تشکر کنندگان:
start--> control panel --> regional and language option --> Languages --> Install files for right to left writing --> Ok

Languages --> Details --> add --> Farsi --> Ok

boof نوشته: mamnoon az rahnamaiit mahkam jan. faghat man ghesmate "langueges" ro aslan nadidam too oon safheh
پاسخ
تشکر کنندگان: اریو ، Linspire
بوف عزیز
من وپسرم همون روز مصاحبه ویزامون رو گزفتیم اما به همسرمن چون کار دولتی داشت کلیرنس خورد و اون موقع سوال کرد که اگر جواب من تا سپتامبر نیاد چی میشه ؟ کی قبلا برات گفتم
گرین کارت من 3 هفته طول کشید
ولی هنوز کارت شناسایی که 15 روزه قرار بوده بیاد نیامده نگران نباش
این ها هم همه چیزشون درست نیست وگرنه 11 سپتامبر سرشون نمی امد.
راحت باش و صبر کن
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: soroushfard
سلام و خسته نباشيد
من اگه بخوام برم آمريكا گرين كارتم رو بگيرم و همچنين كارهاي SSN رو هم انجام بدم و برگردم به نظر شما چقدر زمان ميبره ؟
بليط رفت و برگشت ميخوام بگيرم به نظر شما 1ماه كافيه؟
از لطفتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، Daneshjo
سلام،
شما تمام تشریفات اداری رو 1 ماه در نظر بگیر

پاسخ
تشکر کنندگان: belfy_mona ، naarestan ، noobnoobi ، Daneshjo
سلام

من و همسرم مدت 20 روز هست که منتظر آمدن کارت سبز و ssn هستیم. ما به اداره Social Security Admin هم مراجعه کردیم ولی فرمها رو پر نکردیم چون در فرم D-230 بند 33 به اداره DHS این اختیار داده می شود که اطلاعات متقاضی را به SSA بدهد. ما به اداره محلی SSA هم رفتیم و این مورد را به انها گفتیم ولی انها می گویند اگر اداره دیگری در حال بررسی پرونده شما هست ما کاری نمی توانیم بکنیم. به هر حال شماره ایی هنوز به ما تعلق نگرفته و می توانیم تقاضا کنیم. اگر دو تا کارت صادر شود بعدا گرفتاری بوجود نمی اید؟ ایا همه کسانی که اقامت کردند به اداره SSA مراجعه کرده اند یا خیر؟ در ضمن ما در ایالت میشیگان ساکن هستیم. اگر دوستان تجربه ایی در این زمینه دارند لطفا دریغ نکنند و ما را از نگرانی دربیاورند.
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، Daneshjo
سلام

ما بعد از 2-3روز رسیدنمان به US رفتیم تقاضا SSN دادیم که 7 روز بعد کارتهای ssn ما آمد. 14-15 روز بعد از رسیدنمان هم گرین کارتها آمد.
البته باید اینو در نظر داشت که ایالت به ایالت فرق می کند.
ما در ماساچوست هستیم.اینو گفتم که اصلا نگران نباشید.
توکل بر تو ای خدای مهربان
پاسخ
تشکر کنندگان: belfy_mona ، persia ، meweadl ، sanaz2010 ، mitr.p ، ASALI ، Soap McTavish ، noobnoobi ، azadeh2014 ، Daneshjo
(2009-10-26 ساعت 07:52)Sohrab_gts نوشته:  سلام

ما بعد از 2-3روز رسیدنمان به US رفتیم تقاضا SSN دادیم که 7 روز بعد کارتهای ssn ما آمد. 14-15 روز بعد از رسیدنمان هم گرین کارتها آمد.
البته باید اینو در نظر داشت که ایالت به ایالت فرق می کند.
ما در ماساچوست هستیم.اینو گفتم که اصلا نگران نباشید.

ما هم همینطور... البته ما در کالیفرنیا بودیم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، noobnoobi ، Daneshjo
سلام دوستان
من در شهر شارلوت ايالت كاروليناي شمالي بودم. البته از آتلانتا وارد شدم. در فرودگاه آتلانتا بهم گفتن كه براي سوشيال سكيوريتي بايد مراجعه كني و فرم پر كني. منم پس فرداي روزي كه رسيدم رفتم اونجا 2 ساعت تو صف نشستم كه نوبتم بشه آخرش خانمي كه متصدي بود گفت نخير شما چون ويزات مهاجرتي خودش مياد 30 روز صبر كن اگه نيومد بعدش بيا. من كلا براي 35 روز رفته بودم. 26 مين روزي كه اونجا بودم ديدم ديگه طاقت نميارم دوباره رفتم اين بار پسر جووني بود گفت آره بايد 20 روز صبر مي كردي و الان كه نيومده و فرم پر كن 7 تا 10 روز كاري مياد. منم خورده بودم به تعطيلي memorial day و با نهايت ناراحتي فكر كردم ديگه بهم نمي رسه ولي خدا رو شكر 6 روزه اومد و من تونستم برم گواهينامه ام رو بگيرم.
نكته اش اينه كه اگه يه جواب اين جوري الكي كسي بهتون داد و ببخشيد زر زد كه يك ماه بايد صبر كنيد به هيچ وجه وقت خودتون رو تلف نكنيد سر 20 روز دوباره برين. مخصوصا كسايي كه مثل من مي خوان زودي برگردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، Hossein81 ، mary joon ، ASALI ، خانه ، مریم رف ، farzad47 ، noobnoobi ، azadeh2014 ، samane1363 ، Daneshjo ، Soeño
سلام دوستان
گرين كارت من 41 مين روز اومد. من از آتلانتا وارد شدم و آدرس شارلوت داده بودم. در كاروليناي شمالي.
پاسخ
تشکر کنندگان: maryamjay
سلام دوستان . من تازه ۵ روز که رسیدم . برای دریافت گرین کارت و سوشال سکوتیتی باید چکار کنم؟

لازمه که کار خاصیی بکنم یا نه ؟ خودش میاد دم دره خونه ؟
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من تازه ۵ روز که رسیدم و توی یکی‌ از شهرای کوچیکه اطراف نیویورک هستم و از فرودگاه وارد شدم . انجا فقط از من ۱ امضا و اثر انگشت خواستن . برای دریافت گرین کارت و سوشال سکیوریتی کار دیگه‌ای لازم انجام بدم یا باید صبر کنم تا خودش بیاد؟
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، farzad24 ، بنيتا ، noobnoobi ، Natasha9

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان