کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
جزئیات دریافت نامه دوم و کارهای بعد از ان
سلام دوستان
آیا در زمان مصاحبه می شه که اشتباهات احتمالی فرم اینترنتی ثبت نام اولیه را (مثلا تاریخ تولد) اصلاح کرد؟؟
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من یه سوال دارم, منظور از full photocopy of passport در نامه دوم چیه؟ ایا باید از تمام صفحات پاسپورت حتی صفحات خالی کپی کرد و فرستاد؟ مرسی از راهنماییتون.
case number:143xx
first NL:may 27th 2007
interview:aug 2008 abudhabi
تشکر کنندگان:
با سلام saba عزیز

شما باید از تمام صفحات پاسپورت حتی اگر خالی هم باشد گپی گرفته و همراه با سایر مدارک به سفارت پست کنید
شماره کیس: AS98XX
نامه اول: 2007 3th April
ارسال مدارک: 7th May 2007
دریافت پاکت دوم: بدستم نرسید
مصاحبه: 15th May 2008
كليرنس: دو ماه بعد
دریافت ویزا:7 سپتامبر
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان خوب
مرسیییییییی اقا ارش
لطفا جواب بدین اضطراریه:
ایا کپی صفحات خالی را باید برابر اصل هم کرد ؟
2.course of study رو در ابتدایی,راهنمایی و دبیرستان چی بنویسیم؟(در فرمی نوشته که باید به انکارا فرستاد)
ضمنا ما ابوظبی مصاحبه داریم, اینو برای یکی از دوستان پرسیدم که الان دسترسی به نت ندارن.
case number:143xx
first NL:may 27th 2007
interview:aug 2008 abudhabi
تشکر کنندگان:
با سلام

اگه منظورتون از صفحات پاسپورتتون نه نیازی به برابر اصل کردن نیست همون فرستادن کپی ها کفایت می کنه

در مورد سوابق تحصیلی هم من از اخرین مدرک تحصیلی تا دیپلم رو نوشتم و کفایت هم می کنه و نیازی به نوشتن مدارک پایین تر نیست چون حداقل داشتن مدرک دیپلم ضروریه از من هم در روز مصاحبه فقط اصل مدرک دیپلم رو خواستند البته با ترجمه اون. من اصل مدرک لیسانس و گواهی اشتغال به تحصیل فوق لیسانس رو هم ترجمه کرده بودم اما نیاز نشد
تشکر کنندگان:
سلام
آيا همه مدارك رو بايد ترجمه كنيم يا فقط ديپلم كافيه
و ميشه بقيه رو با گواهي ok كرد؟

براي گرفتن مدرك ميگن كه بايد يه سنوتي گذشته باشه كسي اطلاع كامل داره!!
شماره كيس : 14XXX
نامه اول : دوم خرداد
مصاحبه : سوم اردیبهشت
ويزا : ...

زندگي فرصت كوتاهيست براي بودن... شاد باشيد.
تشکر کنندگان:
با سلام

من فکر می کنم قبلا راجع به مدارک بطور مفصل صحبت شده اما جهت یاداوری عرض می کنم که تمام مدارکی که از شما خواستند رو اگه فارسیه باید ترجمه کنید در مورد مدرک دیپلم هم همینطور اگه مدارک بالاتری هم دارید بهتره که ترجمه بشه و با توجه به زمان کمی که دارید با مدارک کامل برید حتی ترجمه کارت پایان خدمت اقایون و در مورد مدرک لیسانس و بالاتر بدلیل تعهد خدمت اگه دولتی خوندید بهتون اصل مدرک رو نمی دن تا تسویه کنید و بعد بتونید اونو ترجمه کنید بهرحال حتی اگه قصد ادامه تحصیل در امریکا رو داشته باشید باید اصل مدرک و ریزنمراتتون رو داشته باشید پس بهتره باقی تعهدتون رو بخرید و مدارکتتون رو ترجمه کنید من توصیه می کنم دو سری ترجمه انجام بدید چون اگه بدلایلی هرچند کم مدارکی که پست کردید دیر بدستشون رسید یا هرگز نرسید در روز مصاحبه حداقل یه سری از اون رو داشته باشید چون من کسانی رو دیدم که روز مصاحبه مجددا برخی از ترجمه ها رو از شون خواسته بودند و چون نداشتند کارشون عقب افتاد
تشکر کنندگان: Masoud
كسى هست كه از انگلستان باشه؟ من نامه يه دومم هنوز نيومده و دير شده ميخام بدونم كجا بايد برم براى وكسن. به KCC اميل زدم ميگه بايد سبر كنى تا 2 هفته ديگه اگه نيومد برات فكس ميكنيم اما تا ون موقه دير ميشه. لتفن كمك كنين اگه INFO در اين مورد داريد.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان,من هفته پیش در آنکارا مصاحبه شدم. همه مدارکم کامل بود.افسر کنسول برگه آبی را در اورد و قبل از اینکه آن را به من بدهد مدرکی از من خواست که نشان بدهد اسپانسرم مقیم امریکا است(مثلا کپی پاسپورت ) که من چنین چیزی همرام نبود.(مدارک مربوط به اسپانسر یعنی کپی مالیاتی و اصل فرم i-134 را تحویل داده بودم.) در برگه آبی در قسمت مدارک ناقص قسمت (مدرک نشان دهنده تابعیت اسپانسر در امریکا یعنی copy of certificate of naturalization or U.S. passport) را علامت زد تا بعد ببرم.
بعد که با اسپانسرم صحبت کردم گفت که من فقط گرین کارت دارم و با اینکه 31 ساله امریکا زندگی می کنه برای citizen شدن اقدام نکرده و پاسپورت امریکائی یا برگه شهروندی نداره.آیا کپی گرین کارت کافیه؟ چون در برگه آبی قسمت اقامت دائم را علامت نزده
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
mre نوشته: آیا کپی گرین کارت کافیه؟ چون در برگه آبی قسمت اقامت دائم را علامت نزده

فکر نکنم کپی گرین کارت کافی باشه. چون اسپانسر شما می تونه خارج از آمریکا باشه و گرین کارت داشته باشه.
مثل این که هر روز دارن یه چیز جدید از دوستان می خوان! (به احتمال زیاد اسپانسر شما سنش یه کم زیاده یا مالیات کمی می پردازه و یا شغل نداره) ولی نگران نباشید. برای پدر مادر هایی که برای فرزندان بالای 21 سالشون اقدام می کنن گاهی از این چیزا می خوان. و اما راه حل میتونه یکی یا چند تا از این موارد کمکتون کنه:

1- گرفتن یه عکس در کنار یکی از روزنامه های معتبر آمریکا یی به همراه کپی معتبر مدرکی که صاحب عکس رو بشه شناسایی کرد. (مثل کپی گرین کارت و یا پاسپورت)
2- مدرکی مثل اجاره نامه یا هر چیز دیگری که نشون بده که اسپانسر شما داره اونجا زندگی می کنه.
3- برگه رسید بیمارستان یا پول وکیل یا هر پرداختی که اونجا انجام گرفته و به نام اسپانسر شماست.
4- گواهی شغل (البته اگه اسپانسر شاغله)

البته اگه چند تا از اینا رو با هم داشته باشید کار از محکم کاری عیب نمی کنه.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: Jav3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان