کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مقدار پولی که می توان به همراه برد
بچه‌ها من فقط یک لحظه فرصت کردم الان سر بزنم. در مورد این قضیه ده هزار دلار من نمی‌دونم که اول بار از کجا توی این سایت مطرح شده اما من اون موقع بررسی کردم و هیچ شواهدی براش پیدا نکردم.

از زمان ۱۱ سپتامبر معروف، خارج کردن (دقت کنید «خارج کردن») پول از آمریکا به مقصد یک کشور دیگه به میزان بالای ۱۰۰۰۰ دلار تنها در شرایطی مجازه که گزارش کنید چنین کاری می‌کنید. مبالغ کمتر رو می‌شه گزارش نکرد. (لینک) در مورد وارد کردن هم «شاید» چنین قانونی باشه اما من خبر ندارم. بحث هم بحث مالیات و این‌ها نیست، بحث اینه که باید صادقانه اعتراف کنی که مبلغ زیادی پول داری جا به جا می‌کنی. این از لحاظ امنیتی مهمه (و به نظر من درسته).

خلاصه این عقلانی نیست که یک نفر مهاجرت کنه به آمریکا اما نتونه پول‌هاشو ببره! آمریکا باید از خداش هم باشه که یک نفر ۵۰۰۰۰۰۰ دلار ارز وارد کشورش کنه!

باز هم سعی می‌کنم بگردم قانونش رو پیدا کنم.
تشکر کنندگان:
این هم جواب قطعی در مورد «وارد کردن» پول به آمریکا، از سایت گمرک و مرزداری آمریکا:

لینک

به طور خلاصه این صفحه می‌گه که مبالغ بیش از ۱۰۰۰۰ دلار رو باید «اعلام کرد» و این که چند نفر که با هم هستن نمی‌تونن پول رو بین خودشون تقسیم کنن تا به هر کدوم زیر ۱۰۰۰۰ دلار برسه.

همین طور، اون صفحه می‌گه که فقط پول نقد منظور نیست و سایر چیزهای قابل تبدیل به پول (از جمله چک) هم شامل این قانون می‌شن.
تشکر کنندگان:
سلام حجت جان
ممنون از نظرت. لطفاً کلیه مطالب ارسالی در این بحث رو بخون. من کامل توضیح دادم و آدرس هم دادم که این 10000 دلار کجا نوشته شده. این مساله یک مبنا و منبع داره. توضیحات شما هم منطقیه.
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
تشکر کنندگان:
بله agsone جان من هم همون حرف شما رو دارم می‌زنم فقط کمی مستدل‌تر و با ارائهٔ شواهد.

سوال بعدی که مطرح می‌شه اینه که اگر بیش از ۱۰۰۰۰ دلار پول ببریم بهش مالیات می‌خوره؟ جواب اینه که: لینک

ادارهٔ گمرک و مرزداری به این پول مالیاتی نمی‌زنه. اما به هر حال در آمریکا هر کسی (منظور هر مهاجر یا شهروند) که پولی داره سر سال ممکنه بهش مالیات بخوره. پس اگر پول زیاد می‌برید دلیلی برای این کار داشته باشید. مثلاً پول رو ببرید و اون‌جا باهاش خونه بخرید یا ماشین یا هر چیز دیگه.
تشکر کنندگان:
سلام
من 3 ساعت پیش تو فرودگاه لوس انجلس پیاده شدم
و 9500 تا با خودم اوردم و نگاه کردن ولی نشمردن.
اینجا بهم گفتن اگر 10000 تا بیشتر بود باید می گفتم از کجا اوردم
و مشکل ساز می شد اما دفعات بعد میشه بیارم
توصیه می کنم شما هم بالای 10000 نیارین.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
تشکر کنندگان: reza22 ، samin ، behfaza
اريوي عزيز
براي هر پاسپورت 10000 تا يا هر خانواده؟
تشکر کنندگان:
برای هر پاسپورت.
من راضی هستم که اینقدر اوردم چون بعد از باز کردن حساب از طریق صرافی برام می فرستند و نگرانی ندارم که کسی بدزده یا گم بشه یا به قول معروف روزه شک دار بگیریم که اینجا تو فرودگاه چه کار می خواستند بکنند
تشکر کنندگان:
با سلام
یکی از دوستای من رفت امریکا گفتم چقدر پول با خودت بردی گقت 40 میلیون گفتن بیشتر از 10 میلیون که نمی ذارن ببری گفت کاری نداره پولاتو یورو 500 کن راهت ببر من هم همین کارو کردم وسط کتاب گذاشتم بردم
تشکر کنندگان:
از طريق صرافي هزينه اش چند درصد يا به ازاي 000 10 تا چقدر است؟
تشکر کنندگان:
توی ترکیه نمیشه یک حساب Paypal باز کنیم و توش پول بریزیم؟
تشکر کنندگان: meweadl
من دیروز از صرافی کاج پرسیدم،صرافی معتبریه و نرخاش پَرت و پلا نیس!
گفتم 10هزارتا رو چقدر میگیری گفت 10تا100 هزار دلارو 35هزار تومن میگیریم 3 روز بعد دلار تحویل میدیم توآمریکا! تو کانادا حتی یه روزه تحویل میدیم!
با این حساب که وضع بانکای ایران خیلی خرابه و صرافیا جولان میدن،به نظرم اون قدری تراکنش دارن که نیازی به 30،40هزار تای ما نداشته باشن که بخورنش!
آهان راستی زیر 10هزار دلارم گفت 45هزار تومن!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: mohsen324 ، sousangerd ، 20reza
من فکر می کنم امریکا به دلیل این می گه اگه بیشتر از 10000 دلار پول دارین اطلاع بدین چون اگه شما پس فردا توی امریکا کلی ملک و املاک و از این جور چیزا خریدین و بهتون شک کردن باید ثابت کنید که پولایی که باهاشون این چیزارو خریداری کردین دزدی نیست و همش پولایی بوده که از اونجا در اوردین و یا از ایران اوردین . پس به نظر من اگه بهشون حقیقت رو بگیم به نفع خودمون خواهد بود و بعد ها مشکلی پیش نخواهد اومد
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
تشکر کنندگان:
سلام
الان در امریکا کسانی که پول داشتند و مثلا سویس فراستاده بودند داستان هایی برایشان درست شده.
ما تا زمانی که سیتیزن نشدیم می توانیم پول هر مقدار بخواهیم به همراه داشته باشیم.
در هنگام قسم خوردن برای سیتزن شیپی باید تمام دارایی خود را اعلام کنیم در هر کجای دنیا که باشد و به ان مالیات تعلق می گیرد.
این اطلاعات رو از رادیو 670 کسب کردم
موفق باشید
تشکر کنندگان:
doostan aziz:
man hafteye pish residam.dar havapeyma bargeye gomroki ra ke bayad por mikardid neveshte bood ke shoma har meghdar pool mitavanid be hamrah dashte bashid vali agar balaye 10000$ bood bayad elam konid.man ham rastesh ro neveshtam va hatta yek kalame ham az man chizi naporsidand.va faghat porsidand khoraki chi darike goftam shirini?goftan peste chi?goftam na.goftan be salamat.dar zemn ma emrooz dar bank of america hesab baz kardim ke ham debit card behemun dadan va ham goftan ke credit card ro ta 1 hafte miferestand.dar zemn niyazi ham be ssn nabud vali goftan ke badan be ma elam konin ta file shoma ra upgrade konim.
bita
تشکر کنندگان: اریو ، sousangerd ، payman R ، matrix ، merdax ، tehranipoor ، fgh747 ، javad_hani
چه بانک خوبی! به هر حال تبریک.
تشکر کنندگان: hbita

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان