کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امکان سفر برای کسی که والدینش citizen هستند
با سلام
پدر بنده citizen امریکاست و خودم دانشجوی فوق لیسانس مهندسی عمران هستم، ضمنا کار نیز در ایران دارم. جهت دیدار ایشان قصد مهاجرت موقت به امریکا را دارم. لطفا مرا راهنمایی فرمایید. مضافا نظر به وضعیت پدر بنده، امکان اقدامی از طرف ایشان بمنظور تسهیل امر و یا حتی صدور گرین کارت وجود دارد؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: addison307 ، vosyzoono ، rataclimi ، msar
فرشاد جان. چیزی بنام مهاجرت موقت برای امریکا وجود ندارد و شما اگر برای دیدار میخواهید بروید اگر پدر شما برایتان دعوتنامه بفرستد و شما هم متاهل و دارای فرزند باشید احتمال دادن ویزای توریستی وجود دارد. ولی در عین حال پدر شما میتواند برای گرین کارت شما اقدام کند که در صورتی که بالای 21 سال هستید بین 8 تا 10 سال طول خواهد کشید ولی من توصیه میکنم که حتما این کار را بکنید چون زمان عین برق میگذرد. من فردی را میشناسم که برادرش در امریکا است و حدود 25 سال است که برادرش میخواهد آنها را ببرد و همیشه میگوید جون اقدام برای گرین کارت ده سال طول میکشد باید راه سریعتری پیدا کرد. در حالیکه اگر از همان ابتدا اقدام اصولی کرده بود الان 15 سال بود که آنها به امریکا رفته بودند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، gelaremaaly ، Idoniagardito ، mahdip ، msar
با سلام . من 26 سال دارم و پدر و مادرم گرین کارت آمریکا را تازه گرفتند. می خواستم بدانم چه راهی وجود داره که من سریعتر به آنها ملحق شوم. در ضمن مجرد هستم و تا چند ماه دیگر درسم تمام می شود. نهایتا 10 میلیون پول می توانم جور کنم. آیا آنها می توانند برای من پذیرش دانشگاه یا کلاس زبان بگیرند و من ویزای دانشجویی بگیرم؟ یک امکان دیگر هم دارم : دایی من اقامت دبی را دارد و من می توانم مدتی پیش او کار کنم و شاید با هزینه ای اقامت دبی را بگیرم و بعد برای درخواست ویزا به سفارت آمریکا مراجعه کنم. راهنمایی فرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: prammainfatte ، msar
دوست عزیز من نیز تقریباً شرایط مشابه شما را دارم
26 سالمه , متاهلم , کل خانواده ام (مادر , پدر , خواهر و برادرم) سیتیزن امریکا هستند
من بعید میدونم که با اقامت دبی بتونی ویزای امریکا رو بگیری مگر اینکه از سرمایه بالایی برخوردار باشی .
من نیز هر راهی را برای رسیدن به آمریکا جستجو کرده ام اما متاسفانه هنوز به راهی نرسیده ام ):
پدرم می تواند برایم تقاضای گرین کارت کنه اما 10 سال یا بیشتر طول می کشه (افراد بالای 21 سال) و متاسفانه تو این مدت نمی شه تقاضای ویزای توریستی کرد.
من قبل از اقدام برای گرین کارت می خواهم جهت ویزای توریستی شانس خودم را امتحان کنم با علم به اینکه ویزای امریکا گرفتن هم خودش یه پروسس...
من از طرف پدرم دعوتنامه دارم اما با توجه به اینکه اقوام درجه یکم همگی مقیم امریکا هستند اخذ ویزا به مراتب برایم سختتر می باشد ):
برای سهولت در امر ویزا:
- بدون همسرم تقاضای ویزای توریستی را دارم. (از دید سفارت وابستگی خانوادگی در ایران میتونه وثیقه باشه)
- شرکت دارم و مدیر عامل هستم. (شرایط شغلی و درآمد مناسب در کشور خود نکته مثبتیه)
- حساب بانکی ام از 1ساله گذشته تا کنون حدود 50 - 60 میلیون تومانه. (تمکن مالی هر چی بالاتر باشه بهتره)
- تا کنون هیچگونه ویزای مهاجرتی یا لاتاری ... اقدام نکرده ام. (تاکنون قصد اقامت در امریکا را نداشته باشی)
اما:
- سند مالکیت ندارم اما بطور ثوری قصد دارم 3 دانگ از ملکی را بنام خودم کنم. (داشتن سند مالکیت بسیار اهمیت داره)
- ویزای شنگن هم ندارم اما قصد دارم اول برای ویزا شنگن اقدام کنم بعد امریکا. (سابقه خوبی تو پاست داشته باشی مثلاً ویزای 4 تا کشور پیشرفته و ترجیحاً مهر Reject نباشه )
در کل باید ثابت کنی به کنسول که برمیگردی ایران و می دونم خیلی خیلی کار سختیه من خیلی آژانسهای اخذ ویزا رفتم و مشاوره کرده ام ولی به نتیجه ای نرسیدم بیشتر دلیلش هم سن ماست و وابستگی خانوادگی که در آمریکا داریم که احتمال ماندن تو امریکا بیشتر از برگشتن بنظر میرسه.
خوشحال میشم شما هم از اطلاعات و تجربیاتتون بگید استفاده کنیم.
در هر حال امیدوارم شرایط مناسبی فراهم بشه و سریعتر به هدفت برسی
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: valdisgeorgin ، mahdip ، mahsamit ، msar
زمان انتظار برای کسانی که از طریق پدر/مادر سیتیزن تقاضا می دهند و مجرد بالای 21 سال هستند در حال حاضر - مطابق ویزا بولتن - بین 2.5 تا 5 سال ، و از طریق پدر/مادر دارنده گرین کارت ، بین 3 تا 6 سال است. حداقل زمانی که گفتم در صورت پیشروی سریع رسیدگی به پرونده های خانوادگی ( مثل اونچه در ابتدای سال جاری میلادی اتفاق افتاد ) از این مقدار هم ممکن است کمتر شود.

توضیحات کامل رو در تاپیک "راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی " نوشتم:

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...1#pid66541

اما در اکثر موارد ، به کسانی که وابستگان درجه اول آنها در امریکا مقیم باشند ( چه گرین کارت و چه سیتیزن ) ویزای توریستی داده نمی شود. مگر موارد خیلی خاص که به هر ترتیبی ثابت شود متقاضی حتماً به ایران باز می گردد.
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، eblam ، Nightsky007 ، vosyzoono ، popwud ، ranebr ، mahdip ، rossward_1984 ، msar
هستی جان البته که شما مطالعه تو این زمینه زیاد داشته اید و سایت رو همیشه چک می کنید اما من شخصاً ندیده ام افراد متاهل بالای 21 سال طی 2.5 سال بتونن گرین کارت بگیرن,
افراد مجرد ممکنه, اما برای افراد متاهل حداقل 8-9 سال طول می کشه!
چند نفر از بستگانم که در گروه F3 قرار دارند الان دقیقاً 11 ساله که نوبتشان نشده متاسفانه...
نمی دانم اما شاید اونهایی که تو جدول بولتن نشان میده طی 3-4 سال تونستند گرین کارت بگیرن نادرند یا شاید شرایطشون خاص باشه منظورم از لحاظ ساپورت مالی و اعتبار شغلی درخواست کننده در USA می باشد.
در کل خیلی خوبه طی 2.5 تا 5 سال به متقاضیان گرین کارت پاسخ داده شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، vosyzoono ، msar
سارا خانم ، گویا نوشته ام را در پست قبل به دقت مطالعه نکردید . من عرض کرده بودم "مجرد بالای 21 سال ".
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
درست می فرمایید بی دقتی از بنده بوده (;
هستی جان من ازتون یه سوال داشتم راجب به اشتغال بکار در مورد شخصی که خود مدیر شرکت می باشد, گواهی اشتغال بکار / برگه مرخصی و فیش حقوقی... به چه نحو می باشد؟
چه مدارکی باید ترجمه ترجمه شود ؟
گواهی ثبت شرکت , آگهی روزنامه رسمی و یا ...
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: addison307 ، vosyzoono ، msar
سوالتون اگر مربوط به مهاجرت خانوادگی است در تاپیک " پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای اقامتی خانوادگی" مطرح بفرمایید،

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3081

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: rataclimi ، msar
(2010-10-18 ساعت 16:21)hasti_banoo نوشته:  سوالتون اگر مربوط به مهاجرت خانوادگی است در تاپیک " پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای اقامتی خانوادگی" مطرح بفرمایید،

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3081

ممنون

خیر منظورم ویزای توریستی امریکاست با دعوتنامه.
البته دنبال سوالم گشتم تو تاپیک ها اما متاسفانه به جوابم نرسیدم .
باید مدارکی ارائه شود برای نشان دادن وابستگیهای متقاضی به وطنش مانند:
گواهی اشتغال بکار/تحصیل , تمکن مالی , وابستگی های خانوادگی , سند مالکیت ... و از این قبیل مدارک که خودتان بهتر می دانید.
میخواهم بدانم زمانیکه شخص مدیر شرکتی می باشد مدارکی که باید ارائه کند چه چیزهایی می باشد ؟
ظاهراً برگه مرخصی و فیش حقوقی... برای مدیر شرکت مجازی می باشد.
اگر اطلاعاتی تو این زمینه دارید ممنون میشم در اختیار بگذارید
پاسخ
تشکر کنندگان: vosyzoono ، rataclimi ، msar
(2010-10-18 ساعت 21:38)SARA-A نوشته:  خیر منظورم ویزای توریستی امریکاست با دعوتنامه.
البته دنبال سوالم گشتم تو تاپیک ها اما متاسفانه به جوابم نرسیدم .
باید مدارکی ارائه شود برای نشان دادن وابستگیهای متقاضی به وطنش مانند:
گواهی اشتغال بکار/تحصیل , تمکن مالی , وابستگی های خانوادگی , سند مالکیت ... و از این قبیل مدارک که خودتان بهتر می دانید.
میخواهم بدانم زمانیکه شخص مدیر شرکتی می باشد مدارکی که باید ارائه کند چه چیزهایی می باشد ؟
ظاهراً برگه مرخصی و فیش حقوقی... برای مدیر شرکت مجازی می باشد.
اگر اطلاعاتی تو این زمینه دارید ممنون میشم در اختیار بگذارید

اگر مدیر شرکت هستید و مالک یا یکی از اعضای هیات مدیره شرکت محسوب نمی شوید، باید مدرکی مبنی بر اشتغال در شرکت با امضا مدیر عامل و مهر شرکت داشته باشید که به همراه ترجمه، به سفارت ارائه دهید. البته در این حالت ، بردن برگه مرخصی با مدت معقول ، مدارک بیمه ، فیش حقوقی و .. هم لازمه. گرچه تضمینی برای دادن ویزا نیست . اما اگر از اعضای هیات مدیره هستید یا مالک شرکت، به جای این مورد باید مدارک مالکیت خودتون ( یا حضور در هیات مدیره ) مثل اساسنامه و آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی رو ارائه بدهید ( هم اصل و هم ترجمه ).

این تاپیک رو هم مطالعه بفرمایید . اطلاعات خوبی در مورد مدارک ویزای توریستی نوشته شده.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3045

با این وجود تاکید می کنم ، احتمال دادن ویزای توریستی به کسی که بستگان درجه یک در آمریکا داره یا احتمالا درخواست گرین کارت براش شده خیلی کمه. مگر وابستگی های قوی در ایران داشته باشید، مثل حضور فرزند و همسر در ایران، مالکیت یک کسب و کار ، دارایی های مالی قوی و .. که در هر صورت فقط کمک می کنه تا آفیسر با دید بهتری به پرونده نگاه کنه اما اگر به هر دلیلی براش ثابت نشه که که شما حتما بر می گردید ، حتی در صورت ارائه قویترین مدارک، باز هم از دادن ویزا خودداری می کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، vosyzoono ، msar
سلام دوستان من برادرم سیتیزن است اگه برای من دعوت نامه بده به من ویزا میدن؟
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
دوستان تورو خدا یکی جواب بده خیلی‌ منتظر موندم اما کسی‌ جواب نداد جواب بدین ممنون
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
تشکر کنندگان: FreksosMese ، msar
(2011-08-11 ساعت 02:47)mom نوشته:  دوستان تورو خدا یکی جواب بده خیلی‌ منتظر موندم اما کسی‌ جواب نداد جواب بدین ممنون

تاجایی که من میدونم،بله دوست عزیز، اما پروسه آن بیش ازده سال طول میکشه. خصوصا اگرمتاهل باشید که بیشترهم طول میکشه. ولی ناامیدنشید به برادرتون بگید درخواست گرین کارت براتون را ازاداره مهاجرت امریکا فایل نمایند. بهرحال زمان سپری خواهدشد وشما با ارسال درخواست برادرتون چیزی ازدست نمیدین. فقط امکان دارد با درخواست ویزای توریستی شما موافقت نکنندوبگن چون شما قبلاازطریق برادرتون درخواست مهاجرت دادید امکان برنگشتن تون ازآمریکا به ایران بیشتره،پس بهتون ویزای توریستی ندن.
پاسخ
با سلام، پدر شوهرم سیتیزن امریکاست و در سال ۲۰۰۵ برای همسرم، من و دوقلوهای۸ ساله ام درخواست گرین کارت کردند، ایشان در حال حاضر به علت بیماری در ایران هستند و در بیمارستان، و امکان برگشت به امریکا را ندارند، از طرفی برادرشوهری دارم که ایشان هم سیتی زن امریکاست، ایا امکان دارد برادرشوهرم به جای پدرشوهرم اسپانسر ما شود؟ ایا کیس ما کنسل میشود؟ ایا زمانش طولانی تر میشود؟ چون تقریبا ۱ سال و۴ ماه دیگر کیس ما از طریق پدرشوهرم approveمیشود.ایا ممکن است کنسول در زمان مصاحبه به این علت کیس ما را رد کند؟ ممنونم از پاسختان.
کتگوری:F3
PD:Sep 2005
Approval Notice:March 2010
Recipt Number:wac05
منتظر nvc welcome letter
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان