کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اخذ ویزای تحصیلی از سفارت هند در تهران
سلام به همه دوستان
من اتفاقی با این انجمن آشنا شدم.ایشالا که این انجمن بتونه کمکم کنه مشکلمو حال کنم.
من واضح مشکلمو میگم.اگه کسی همچین شرایطو داشته لطفآ حتمن جواب بده خواهشا

من تو ایران دانشجو هستم
به دلایلی حتما حتما باید برم هند.
چیزی که فهمیدم اینه که با ویزا دانشجویی میشه تا زمانی که محصلی اونجا موند

اماااااااااااااااااااااا
مشکل از اینجاست که به من پاسپورت نمیدن .و اگه هم بدن ۱ ماهه هست که برم و بیام
از نظام وظیفه پرسیدم .گفتن باید لیسانس رو بگیری بعد میتونی بری.ولی من الان باید برم
مثل این که تو قوانین اینه که شخص برای تحصیل خارج از کشور یا تو ایران نباید دانشجو باشه یا تجربه انصراف و اخراجی رو از دانشگاه نداشته باشه
با این شرایط چجوری میتونم برام؟

واقعا اگه راهو میدونید بگید بهم .واقعا خیلی مهمه
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed53 ، HAZARA ، Tomas ، msar
(2011-07-31 ساعت 17:37)aryamehraboon نوشته:  سلام به همه دوستان
من اتفاقی با این انجمن آشنا شدم.ایشالا که این انجمن بتونه کمکم کنه مشکلمو حال کنم.
من واضح مشکلمو میگم.اگه کسی همچین شرایطو داشته لطفآ حتمن جواب بده خواهشا

من تو ایران دانشجو هستم
به دلایلی حتما حتما باید برم هند.
چیزی که فهمیدم اینه که با ویزا دانشجویی میشه تا زمانی که محصلی اونجا موند

اماااااااااااااااااااااا
مشکل از اینجاست که به من پاسپورت نمیدن .و اگه هم بدن ۱ ماهه هست که برم و بیام
از نظام وظیفه پرسیدم .گفتن باید لیسانس رو بگیری بعد میتونی بری.ولی من الان باید برم
مثل این که تو قوانین اینه که شخص برای تحصیل خارج از کشور یا تو ایران نباید دانشجو باشه یا تجربه انصراف و اخراجی رو از دانشگاه نداشته باشه
با این شرایط چجوری میتونم برام؟

واقعا اگه راهو میدونید بگید بهم .واقعا خیلی مهمه
ممنون
چه در صورت ادامه تحصیل در هند و چه در زمان تحصیل در رشتهای کوتاه مدت زبان به راحتی میتونین با همون پاس 1 ماهه بیاین اینجا مشکلی وجود نداره اگه مشکل خاصی داری برام پیام خصوصی بفرست

پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Tomas ، msar
سلام دوستان.من دانشجوی دوره لیسانسم.سربازی هم نرفتم هنوز.پاسپورت هم ندارم.میخوام یک سفر توریستی 7 یا 10 روزه برم هند.میشه بگین دقیقاً باید چکار کنم و کجاها برم واسه گرفتن ویزای توریستی؟ خواهشاً یه کمکی بکنین همه جا رو گشتم چیزی پیدا نکردم
پاسخ
سلام دوستان.
ميخواستم ببينم براي ويزاي کار در رشته ي IT در هند کسي ميدونه بايد چيکار کرد؟شرايطش چيه؟بايد چه کارهايي کرد؟
آخه هند تو رشته IT حرف اولا تو دنيا ميزنه.
از بچه هايي که هند هستند اگه کسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم جواب بديد.
در ضمن من سال آخره کارشناسي IT هستم.
ممنون ميشم کامل جواب بديد .
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
(2011-08-05 ساعت 23:12)aaarrrmmmaaannn نوشته:  سلام دوستان.من دانشجوی دوره لیسانسم.سربازی هم نرفتم هنوز.پاسپورت هم ندارم.میخوام یک سفر توریستی 7 یا 10 روزه برم هند.میشه بگین دقیقاً باید چکار کنم و کجاها برم واسه گرفتن ویزای توریستی؟ خواهشاً یه کمکی بکنین همه جا رو گشتم چیزی پیدا نکردم

بدون کارت پایان خدمت پاسپورت نمیدن و اجازه خروج از کشور نخواهید داشت مگر با وثیقه
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
تشکر کنندگان: aaarrrmmmaaannn ، Tomas ، msar
(2011-08-06 ساعت 20:51)farzad-it نوشته:  سلام دوستان.
ميخواستم ببينم براي ويزاي کار در رشته ي IT در هند کسي ميدونه بايد چيکار کرد؟شرايطش چيه؟بايد چه کارهايي کرد؟
آخه هند تو رشته IT حرف اولا تو دنيا ميزنه.
از بچه هايي که هند هستند اگه کسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم جواب بديد.
در ضمن من سال آخره کارشناسي IT هستم.
ممنون ميشم کامل جواب بديد .

سلام.
این حرف اغراق کننده است که در کل دنیا هند حرف اول رو بزنه.... اما به نسبت
کشور خودمون خیلی بهتره!

در مورد رشته It بهترین کالج ها اول فرگوسن کالج است و سپس وادیا کالج ...

اما 2 دانشگاه خصوصی هم در این زمینه بسیار شهره هستند :

1- دانشگاه MIT که زیر نظر آمریکا است...در واقع شعبه هند آن!
2- دانشگاه بهاراتی.

که البته این 2 دانشگاه هزینه زیادی را سالیانه برای شهریه در نظر گرفته.
اولین دانشگاه سالی 3لک(6میلیون)
دومین هم سالی 6 هزار دلار آمریکا.

موفق باشید

[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، farzad-it ، HAZARA ، Tomas ، msar
(2011-08-06 ساعت 21:46)arvin2000 نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 23:12)aaarrrmmmaaannn نوشته:  سلام دوستان.من دانشجوی دوره لیسانسم.سربازی هم نرفتم هنوز.پاسپورت هم ندارم.میخوام یک سفر توریستی 7 یا 10 روزه برم هند.میشه بگین دقیقاً باید چکار کنم و کجاها برم واسه گرفتن ویزای توریستی؟ خواهشاً یه کمکی بکنین همه جا رو گشتم چیزی پیدا نکردم

بدون کارت پایان خدمت پاسپورت نمیدن و اجازه خروج از کشور نخواهید داشت مگر با وثیقه

ممنون. وثیقه می تونم بدم.فقط نمی دونم کجاها باید برم و چه کارایی باید بکنم؟ وثیقه رو به کجا باید بدم و چقدر؟ چقدر طول میکشه فرآیند گرفتن ویزا؟ خواهشا اگه می دونین دقیق بگین و کمک کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
(2011-08-07 ساعت 18:21)aaarrrmmmaaannn نوشته:  

ممنون. وثیقه می تونم بدم.فقط نمی دونم کجاها باید برم و چه کارایی باید بکنم؟ وثیقه رو به کجا باید بدم و چقدر؟ چقدر طول میکشه فرآیند گرفتن ویزا؟ خواهشا اگه می دونین دقیق بگین و کمک کنین
سلام دوست عزيز.
اين دوتا لينک را بخونيد 100% جوابتونا ميگيريد.
موفق باشيد.
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3831
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=343
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: arvin2000 ، aaarrrmmmaaannn ، Tomas ، msar
(2011-08-07 ساعت 18:21)aaarrrmmmaaannn نوشته:  

شما اگر یه سر به اداره گذرنامه شهرتون بزنید از همه چیز سر در میارید
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
تشکر کنندگان: aaarrrmmmaaannn ، Tomas ، msar
خیلی ممنون آروین جان.اشکان جان مطالب کاملاً جامع بود.ممنون.فقط چیزایی که امروز من از پلیس + 10 شنیدم با چیزایی که نوشته بود یکم تفاوت داشت.امروز صبح پلیس + 10 بهم گفت اول بلیط رفت و برگشت رو میخری.بعد معرفی نامه از دانشگاه میگیری که فلانی تو این تاریخ میره فلان جا و تو این تاریخ برمیگرده.بعد اون معرفی نامه رو میبری نظام وظیفه شهر به همراه وثیقه که سند ملک به ارزش 50 میلیون تومان باشه.بعد از اینکه ارزش ملک تایید شد ارجاع میدن به نظام وظیفه استان و بعد هم اجازه صادر میشه.تو ویکی آدرس هایی که بود واسه تهران بود،ولی اینجور که اینا بهم گفتند از همین شهرستان هم میشه اقدام کرد و نیازی به وزارت علوم و این چیزا نداشت! راهی که تو ویکی بود یکم طولانی بود و زحمتش بیشتر ولی راهی که امروز بهم گفتن آسونتره! کدومش درسته الله اعلم!
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، Tomas ، msar
درود بر شما ...
به عنوان مثال برای گرفتن پذیرش از دانشگاه جواهرالعل نهرو ، تا مدتی قبل نیاز به مدرک زبان نبود و فقط مصاحبه ای در سفارت انجام می گرفت ... اما به دلیل ضعیف بودن زبان برخی مراجعین ، مدرک زبان آیلتس نیز ضروری می باشد ...( رشته کارشناسی ارشد )
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، HAZARA ، Tomas ، msar
Question 
با سلام و خسته نباشی به همه شما دوستان گرامی
من یک سوال داشتم که اگر عزیزی من را راهنمایی کند واقعا متشکر میشوم.
اولین سوال من این است که برای اقامت تحصیلی درهند باید حدودا چقدر پول داشته باشیم؟
دومین سوال من این است که آیا به دانشجویان خارجی کشور هند (مثل خودمان)اجازه کار میدهن و اگر میدهند حقوق به صورتی میباشد که پاسخ گوی خرج دانشگاه و خودم باشد؟
سومین سوال من در رابطه با ارزش مدرک کشور هند نسبت به دانشگاه آزاد یا دولتی خودمان است؟
چهارمین سوال من همدررابطه با پذیرش از دانشگاه هندی میباشد اگر لطف کنید و اطلاعاتی مختصر هم در اختیار من قرار دهید واقعا متشکر میشوم.

دوستان از کجا پذیرش دانشگاه معتبر هند را بگیرم؟
پاسخ
(2011-10-09 ساعت 00:26)peyman.eskandary نوشته:  با سلام و خسته نباشی به همه شما دوستان گرامی
اولین سوال من این است که برای اقامت تحصیلی درهند باید حدودا چقدر پول داشته باشیم؟
دومین سوال من این است که آیا به دانشجویان خارجی کشور هند (مثل خودمان)اجازه کار میدهن و اگر میدهند حقوق به صورتی میباشد که پاسخ گوی خرج دانشگاه و خودم باشد؟
سومین سوال من در رابطه با ارزش مدرک کشور هند نسبت به دانشگاه آزاد یا دولتی خودمان است؟
چهارمین سوال من همدررابطه با پذیرش از دانشگاه هندی میباشد اگر لطف کنید و اطلاعاتی مختصر هم در اختیار من قرار دهید واقعا متشکر میشوم.

gبرای اقامت تحصیلی بستگی به رشتت داره چی میخوای بخونی؟
در مورد اجازه ی کار نمیدونم ولی حقوقی که بهت میدن اصلا ارزش کار کردن رو نداره وضعیت اقتصادیش جوری نیست شما کار دانشجویی کنی
دانشگاه آزاد هم حرفشو نزن که فقط تو ایران اعتبار داره دانشگاههای هند اکثرا معتبرن و درکل اروپا و آمریکا قبولش دارن اونم زیاد تو ایران چندتا دانشگاه دولتی بیشتر نیست که اروپا قبولشون داره ولی تمام دانشگاه های هند رو قبول دارن امکاناتشون هم از ایران بهتره پس معتبرتر در کل. اگه میخوای برگردی ایران حتما تو سایت وزارت علوم وضعیت دانشگاهی که میخوای بری رو بررسی کن www.msrt.ir
پذیرش رو باید یکی از اونجا برات بگیره و بفرسته برات اینجا ببری سفارت ویزا بگیری برادر خود من از طریق دانشجوهای اونجا رفت براش ویزا گرفتن از طریق سایت زیر
www.indiastudy.ir
کارشون درسته دفعه اول هم نیست ویزا میدن چندتا از دوستام هم رفتن ارزونتر از همه جا هزینه رو حساب کردن و مهمتر سرمون کلاه نزاشتن

(2011-08-09 ساعت 17:32)aaarrrmmmaaannn نوشته:  خیلی ممنون آروین جان.اشکان جان مطالب کاملاً جامع بود.ممنون.فقط چیزایی که امروز من از پلیس + 10 شنیدم با چیزایی که نوشته بود یکم تفاوت داشت.امروز صبح پلیس + 10 بهم گفت اول بلیط رفت و برگشت رو میخری.بعد معرفی نامه از دانشگاه میگیری که فلانی تو این تاریخ میره فلان جا و تو این تاریخ برمیگرده.بعد اون معرفی نامه رو میبری نظام وظیفه شهر به همراه وثیقه که سند ملک به ارزش 50 میلیون تومان باشه.بعد از اینکه ارزش ملک تایید شد ارجاع میدن به نظام وظیفه استان و بعد هم اجازه صادر میشه.تو ویکی آدرس هایی که بود واسه تهران بود،ولی اینجور که اینا بهم گفتند از همین شهرستان هم میشه اقدام کرد و نیازی به وزارت علوم و این چیزا نداشت! راهی که تو ویکی بود یکم طولانی بود و زحمتش بیشتر ولی راهی که امروز بهم گفتن آسونتره! کدومش درسته الله اعلم!
من از نظام وظیفه سوال کردم شما که لیسانس داری با 5 میلیون وصیغه هم میتونی بری در ضمن میتونی یه چک معتبر هم بزاری
دیگه نمیدونم والا

پاسخ
(2011-10-11 ساعت 23:51)irantaze نوشته:  
(2011-10-09 ساعت 00:26)peyman.eskandary نوشته:  با سلام و خسته نباشی به همه شما دوستان گرامی

gبرای اقامت تحصیلی بستگی به رشتت داره چی میخوای بخونی؟
در مورد اجازه ی کار نمیدونم ولی حقوقی که بهت میدن اصلا ارزش کار کردن رو نداره وضعیت اقتصادیش جوری نیست شما کار دانشجویی کنی
دانشگاه آزاد هم حرفشو نزن که فقط تو ایران اعتبار داره دانشگاههای هند اکثرا معتبرن و درکل اروپا و آمریکا قبولش دارن اونم زیاد تو ایران چندتا دانشگاه دولتی بیشتر نیست که اروپا قبولشون داره ولی تمام دانشگاه های هند رو قبول دارن امکاناتشون هم از ایران بهتره پس معتبرتر در کل. اگه میخوای برگردی ایران حتما تو سایت وزارت علوم وضعیت دانشگاهی که میخوای بری رو بررسی کن www.msrt.ir
پذیرش رو باید یکی از اونجا برات بگیره و بفرسته برات اینجا ببری سفارت ویزا بگیری برادر خود من از طریق دانشجوهای اونجا رفت براش ویزا گرفتن از طریق سایت زیر
www.indiastudy.ir
کارشون درسته دفعه اول هم نیست ویزا میدن چندتا از دوستام هم رفتن ارزونتر از همه جا هزینه رو حساب کردن و مهمتر سرمون کلاه نزاشتن

(2011-08-09 ساعت 17:32)aaarrrmmmaaannn نوشته:  خیلی ممنون آروین جان.اشکان جان مطالب کاملاً جامع بود.ممنون.فقط چیزایی که امروز من از پلیس + 10 شنیدم با چیزایی که نوشته بود یکم تفاوت داشت.امروز صبح پلیس + 10 بهم گفت اول بلیط رفت و برگشت رو میخری.بعد معرفی نامه از دانشگاه میگیری که فلانی تو این تاریخ میره فلان جا و تو این تاریخ برمیگرده.بعد اون معرفی نامه رو میبری نظام وظیفه شهر به همراه وثیقه که سند ملک به ارزش 50 میلیون تومان باشه.بعد از اینکه ارزش ملک تایید شد ارجاع میدن به نظام وظیفه استان و بعد هم اجازه صادر میشه.تو ویکی آدرس هایی که بود واسه تهران بود،ولی اینجور که اینا بهم گفتند از همین شهرستان هم میشه اقدام کرد و نیازی به وزارت علوم و این چیزا نداشت! راهی که تو ویکی بود یکم طولانی بود و زحمتش بیشتر ولی راهی که امروز بهم گفتن آسونتره! کدومش درسته الله اعلم!
من از نظام وظیفه سوال کردم شما که لیسانس داری با 5 میلیون وصیغه هم میتونی بری در ضمن میتونی یه چک معتبر هم بزاری
دیگه نمیدونم والا

با عرض سلام مجدد به شما من در سایت های مختلفی جستوجوکردم و دیدم که هند بیشتر برای پزشکی و دندانپزشکی رشته داره حالا شما اگه لطف کنید و یک رشته همه جا پسند و پر درآمد معرفیکنید متشکر میشوم .
راستی من محصل پیش دانشگاهی هستم و رشته دبیرستانی من ریاضی و فیزیک میباشد و از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستم و برای زندگی در آینده قصد رفتن به یک کشور دیگه مثل آمریگا یا کانادا را دارم
من یک عمو و 3 پسر عمو و یک دختر عمو و 1 پسر عمه و یک دختر عمه و یک عمه در امریکا و یک دختر عمه دیگه هم تو کانادا دارم
یک پسر عمه هم تو ترکیه دارم
لطفی کمی از اطلاعاتتون را در رابطه با تحصیل و کار همراه با تحصیل دراختیار من قرار دهید
با تشکر از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
والا رشته همه جا پسند پزشکی و دندانپزشکی هست مخصوصا واسه گرفتن اقامت کشورهایی مثل کانادا درآمدش هم بالاست فقط میمونه وضعیت مالی شما رشته دندان تو هند یه در حدود 40000 هزار دلار برای گرفتن دکترای عمومی که 5 سال هست پای شما آب میخوره
اگه اونجا ها آشنا داری که بهتره از اونا سوال کنی چون همون جا هستن
در رابطه با کار دانشجویی همونطور که گفتم تو هند قید کار رو بزن ولی یه راه جلوت هست تو هند واسه دانشجویایی که میخوان بیان پذیرش بگیری که روش حسابی نیست یه ماه میبینی 30 نفر میاد دو ماه هیچی
ولی تو کشورهای اروپایی آمریکا کانادا و استرالیا میشه کار دانشجویی کرد با درآمد خوب که بدرد بخوره
اگه وضعیتت برای تامین هزینه های هند کافی نیست روی نروژ کار کن تحصیل رایگانه و میتونی کار کنی. البته رشتهای هنر و پزشکی فقط بومی میگیره و مدرک آیلس هم باید داشته باشی اجباریه چیزی که تو هند اجباری نیست
میتونی با داشتن مدرک آیلس مدارکت رو واسه دانشگاه بفرستی منتظر پاسخشون بشی احتمال زیاد قبولت میکنن
اینم اضافه کنم نروژ علاوه بر اتمام پیش دانشگاهی یه سال تحصیل دانشگاهی هم از شما میخواد
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان