کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تافل و GRE
نیما جان در آمریکا هر دانشگاهی سیستم آموزشی خودشو داره من یه دانشگاه میشناسم که تو رنک 100 تای اول هم نیست gre 1300 با تافل 94 میخواد
نمره ielts رو اکثر دانشگاه های آمریکا قبول دارند و اونو با تافل معادل میکنن ولی من بهت تافل رو پیشنهاد میکنم چون ببین تو به هر حال تو کشوری می خوای زندگی بکنی که خیلی از جا ها ielts رو اصلا نمیشناسن و قبول نمیکنن و فقط تافل براشون اعتبار داره .درسته که تافل سخت تره ولی تو آمریکا بیشتر به کارتون میاد پس برو دنبال تافل . تافل iBt رو بهت توصیه میکنم چون درسته pbt راحتتره ولی بهش سخت بورس میدن دوباره مجبور میشی یه امنحان دیگه واسه speaking بدی اکثر دانشگاه ها تافل بالای 80 85 میخوان و البته معدودی بالای 90
درباره gre میتونم بگم که اکثر دانشگاه ها فقط یه نمره مینیمم از اون میخوان مثلا 1000 1100 و چون تو رشتت مهندسی حتما توصیه میکنم بگیری ولی اگه بتونی نمره ای بالای 1300 1350 بیاری یه امتیاز بزرگی محسوب میشه و شانس پذیرش از دانشگاه های بهتر رو خیلی بیشتر واست میکنه
و آخرین توصیه اینه که بین آزمون تافل و gre فاصله خوبی بزار که بتونی واسه هر کدوم خوب آماده بشی
بازم اگه سوالی باشه در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، maryamjay ، ALIREZA205 ، sib 24 ، Jav3 ، Hossein81 ، star4631 ، pouya.pouya ، maaref ، misss90 ، free pigeon ، sunflower00 ، taherifar ، odiseh
(2009-12-29 ساعت 17:00)hamed_gh نوشته:  نیما جان در آمریکا هر دانشگاهی سیستم آموزشی خودشو داره من یه دانشگاه میشناسم که تو رنک 100 تای اول هم نیست gre 1300 با تافل 94 میخواد
نمره ielts رو اکثر دانشگاه های آمریکا قبول دارند و اونو با تافل معادل میکنن ولی من بهت تافل رو پیشنهاد میکنم چون ببین تو به هر حال تو کشوری می خوای زندگی بکنی که خیلی از جا ها ielts رو اصلا نمیشناسن و قبول نمیکنن و فقط تافل براشون اعتبار داره .درسته که تافل سخت تره ولی تو آمریکا بیشتر به کارتون میاد پس برو دنبال تافل . تافل iBt رو بهت توصیه میکنم چون درسته pbt راحتتره ولی بهش سخت بورس میدن دوباره مجبور میشی یه امنحان دیگه واسه speaking بدی اکثر دانشگاه ها تافل بالای 80 85 میخوان و البته معدودی بالای 90
درباره gre میتونم بگم که اکثر دانشگاه ها فقط یه نمره مینیمم از اون میخوان مثلا 1000 1100 و چون تو رشتت مهندسی حتما توصیه میکنم بگیری ولی اگه بتونی نمره ای بالای 1300 1350 بیاری یه امتیاز بزرگی محسوب میشه و شانس پذیرش از دانشگاه های بهتر رو خیلی بیشتر واست میکنه
و آخرین توصیه اینه که بین آزمون تافل و gre فاصله خوبی بزار که بتونی واسه هر کدوم خوب آماده بشی
بازم اگه سوالی باشه در خدمتم

من خیلی ها رو میشناسم که ترجیح میدن pbt امتحان بدن. میخواستم بدونم این قضیه که گفتین سخت تر بهش بورس میدن و طرف مجبوره دوباره speaking امتحان بده از کجا شنیدید و ایا مختص همه رشته هاست یا فقط رشته های خاص؟
چون روی سایت خیلی از دانشگاه های معتبر نوشته که نمره pbt Ibt و Ielts مورد نظرشون چنده. اگر براشون قابل قبول نبود خوب PBT را اصلا نمی گذاشتند و یا ذکر میکردند که نیاز به امتحان Speaking مجزا هم هست...
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
Please Correct the topic:
The topic is GRE & TOEFL not GRA & TOEFL.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، maaref ، taherifar
با سلام به دوستان،
اگر کسی امتحان تافل PBT میخواهد بدهد الان میتونه بره و آن لاین ثبت نام کنه:
https://toeflrts.ets.org/OnlineRegistrat...rtPage.jsp
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
۱. برای ادامه تحصیل تو مقطع فوق به بالا هم تافل هم جی آر ای می‌خواین .

۲. اگه معادله لیسانستون بالاست که عالیه وگرنه میتونید کم بودن معدل رو با نمرهٔ جی آر ای خوب جبران کنید

۳ . ثبت نامه تافل و جی آر ای همش از طریقه اینترنت هست و در ظرف کمتر از ۲ هفته میونید برید امتحانتونو بدید .

۴ . www.ETS.org سایت ثبت نامه GRE o Toefl هست
۵. قبل از این که بیاین آمریکا کتاب‌های toefl o gre رو بخرید و با خودتان بیارید آمریکا چون اینجا گرونه
toefl رو ibt بدید . انقدم الکی‌ خودتنو نذارید سر کار . راحت‌ترین مدل toefl دادن ibt هست . و از همه بیشتر رو toefl ibt تمرکز می‌کنن ،

پاسخ
تشکر کنندگان: maryamjay ، seravin ، Hossein81 ، success ، maaref ، babakped ، Lemony ، sunflower00 ، taherifar ، odiseh ، sheghi
admission team اکثرا روی بخش quantitative نظر میده .
معمولا gre ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ نمرهٔ خوبی برای ما ایرانی‌‌ها هست که بتونیم ادمیشین بگیریم
toefl هم اکثرا ۸۰ به بالا میخوان که من ۸۷ شدم و همین خیلی‌ کمکم کرد تو ادمیشین گرفتن
به طور کلّ بچهای که با گرین کارت میان راحت تر ادمیشین میگیرن و gran o financial aid خوبی در دسترسشون هست .
مهمترین مساله ددلاین دانشگاها هست ، بعضی‌ دانشگاها برای PR ها زیاد سخت نمیگیرن ددلاین رو اما بعضی‌‌ها خیلی‌ سخت میگیرن . مهمترین مساله اینه که Gre o toefl رو قابل ددلاین به دانشگاه report کرده باشین

پاسخ
تشکر کنندگان: maryamjay ، seravin ، Jav3 ، Hossein81 ، maaref ، Lemony ، taherifar ، odiseh
میشه بگین جی ار ای چیه ؟
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2010-06-24 ساعت 23:19)nasr نوشته:  میشه بگین جی ار ای چیه ؟

توضیح کامل درباره gre general :
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/GRE_General
gre subject :
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/GRE_Subject
پاسخ
من خیلی ها رو میشناسم که ترجیح میدن pbt امتحان بدن. میخواستم بدونم این قضیه که گفتین سخت تر بهش بورس میدن و طرف مجبوره دوباره speaking امتحان بده از کجا شنیدید و ایا مختص همه رشته هاست یا فقط رشته های خاص؟
چون روی سایت خیلی از دانشگاه های معتبر نوشته که نمره pbt Ibt و Ielts مورد نظرشون چنده. اگر براشون قابل قبول نبود خوب PBT را اصلا نمی گذاشتند و یا ذکر میکردند که نیاز به امتحان Speaking مجزا هم هست...
[/quote]

بورس دو حالت داره: Research Assistant و Teaching Assistant.
در هر دو حالت اون استادی که میخواد Grant اشو در اختیار شما قرار بده واسش مهمه که بتونین انگلیسی رو خوب حرف بزنین. واسه همینه که باید دوباره Speaking امتحان بدین.
از طرفی هم حرف شما درسته، اگه به فکر گرفتن Fund نباشین و فقط میخواین Accept بگیرین از دانشگاه، همون امتحان PBT کافیه و نیازی به امتحان مجزا نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، taherifar
doste aziz baraye teaching assistance shodan mamolan hame ibt midan chon ta ostade motmaen nabashe ke speaking shoma khobe va mitonid az pas kar barbiayd shoma ro accept nemikone .

man khodam be shakse beheton pishnahad mikonam IBT bedid . chon be nazare man admission team kheyli IBT ro bishtar az hameye test haye zaban ghabol dare .
man nomreye verbale GRE ro tonestam ba TOEFL IBT jobran konam . admission team ba estenad be nomreye TOEFL ibt man kam bodane nomreye verbale GRE ro tojih kard va be rahati admission az daneshgahi gereftam ke hadeaghale nomreye verbale GRE 450 hast

پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، sunflower00 ، taherifar
ALIREZA205 منم منطرم این بود که اگه بخوای از Fund استفاده کنی و PBT داده باشی باید آزمون جداگانه برای Speaking بدی وگرنه اگه IBT داده باشی که دیگه حله.
چند تا سوال هم داشتم: من از برنده‌های 2011 هستم و میخوام Apply کنم واسه fall 2011 که ارشد رو اونجا بخونم. حالا با توجه به اینکه Deadline دانشگاه ها اکثرا فبل از عید 90 هستش و من تا اون موقع Green Card به دستم نرسیده:
1.آیا موضوع برنده شدن در Lottery رو همراه مدارک به دانشگاه اعلام کنم؟
2.آیا شانس بیشتری برای گرفتن Fund دارم یا اینکه باید Green Card به دستم رسیده باشه تا شانسم زیاد شه؟
3.اگه یه ایالت ارزون مثل Texas رو انتخاب کنم شانسم برای گرفتن Fund بیشتر میشه یا اینکه این مسائل ربطی به هم ندارن؟
ممنون
پاسخ
دوست عزیز منم منظورم اینه که بهتره ibt بدید تا به مشکل بر نخورید حالا اگه pbt رو قبلان دادید و کار از کار گذشته دیگه بهتره با استادتون یه مشورتی بکنید ببینید چی‌ میگه ،
۱. اصلا دانشگاه هیچ چیزی از لاتاری نمیدونه و دلیلی‌ نداره که بهش اعلام کنی‌ . اون ددلاین‌ها مالinternational student هست ، اینجا اگه همه مدارکت حاضر باشه به همراه (GRE O TOEFL) میتونی‌ ۲ ماه قابل شروع ترم اپلی‌ کنی‌ . اصلان اکثر دانشگاها دیدلینشن برای کسانی‌ که قانوناً ساکن آمریکا هستند سخت گیرانه نیست . اما بعضی‌ دانشگاها هم سخت میگیرن ، مهمترین چیز برای اکثر دانشگاها اینه که GRE و TOEFL قبل ددلاین دستشون باشه

۲. دقیقا همینه که میگی‌ . با گرین کارت شانس گرفتن فاند خیلی‌ بالا میره . چون خیلی از grant ها و scholarship ها فقط به permanent resident ها تعلق میگیره

۳.به هیچ وجه ربطی‌ به ایالت نداره دوست من ، این قضیه کاملا مربوط به دانشگاه هست ، البته بعضی‌ ایالتها فاند‌های مخصوص خودشونو دارن ، مثلا تگزاس یه سری فاند داره که فقط مخصوص کسای هست که ساکن تگزاس هستند ،

پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، seravin ، homeless ، Hossein81 ، mohsen mirzaei ، maaref ، odiseh ، sunflower00 ، taherifar
علیرضا جان ممنون از توضیحاتی که دادی.
وضعیتی که واسه من پیش اومده 2 حالت داره:
1. راه اول اینه که قبل از عید 90، Apply کنم که در اینصورت شانسم برای گرفتن Fund حداقل برای سال اول میاد پایین، چون دانشگاه نمیدونه که قبل از شروع به تحصیل،Permanent Resident میشم.
2.و راه دوم اینه که حداقل دو ماه قبل از شروع ترم Fall 2011 بیام آمریکا و بعد از گرفتن گرین کارد به عنوان یک Permanent Resident اقدام به Apply کنم.
با توجه به اینکه تمام مدارک من برای هر دو حالت آماده باشه،شما کدوم راه رو پیشنهاد می کنید؟ راه دوم ریسکی نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، sunflower00 ، taherifar
من راه دوم رو پیشنهاد می‌کنم .

سعی‌ کن ۳ ماه جلو تر بیای اینجا چون ۱ ماه طول داره تا ssn و green card بگیری. اگه مدارکت کامل باشه و نمره‌هات خوب باشه اصلا ریسکی نیست .بد هم میتونی‌ برای ۳ تا دانشگاه اپلای کن تو ۳ سطح مختلف که خیالت راحت باشه یکی‌ از اینا قبولت می‌کنن.
مثلا تو تگزاس برای این چند تا دانشگاه اپلای کن .

UT (top 10in engineering majors ).Austin Texas .1.

۲.UTD Dallas Texas

۳.UTA Arlington Texas

۴.UTSA Sanantonio Texas

WWW.APPLYTEXAS.ORG be in site ye negah bendaz

(2010-07-07 ساعت 08:23)ALIREZA205 نوشته:  من راه دوم رو پیشنهاد می‌کنم .

سعی‌ کن ۳ ماه جلو تر بیای اینجا. اگه مدارکت کامل باشه و نمره‌هات خوب باشه اصلا ریسکی نیست .بد هم میتونی‌ برای ۳ تا دانشگاه اپلای کن تو ۳ سطح مختلف که خیالت راحت باشه یکی‌ از اینا قبولت می‌کنن.
البته اینا به این شرط که امتحان toefl و gre رو داده باشی‌ و به دانشگاه گزارش کرده باشی‌

پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hamed_gh ، Hossein81 ، mohsen mirzaei ، maaref ، parsush ، goody ، odiseh ، sunflower00 ، taherifar
متاسفانه موج تحریم به تافل هم رسید و تا اطلاع ثانوی (22 جولای) از ثبت نام تافل IBT در ایران خبری نیست! Sad
http://www.ets.org/toefl/important_updat...akers_iran
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان