کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اصطلاح و ضرب المثلهای انگلیسی
با سلام و خسته نباشید .
[عکس: attachment.php?aid=301]

موفق و تندرست باشید .

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، PEYMAN2010 ، aden ، Pitter ، kamilia modi ، pv-n ، forgiven ، hesam.inanloo ، victor2016 ، msar ، fatima96
When pigs can fly

معني: به همین خیال باش، وقت گل نی

[عکس: d1862b4a85.gif]

- I'm going to buy a big car by the end of the year.

- Yes, when pigs can fly!

- می‌خواهم تا آخر سال یک ماشین بزرگ بخرم.

- به همین خیال باش!
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، aden ، Pitter ، pv-n ، sib 24 ، neda shz ، forgiven ، victor2016 ، msar
با سلام

اینم یه نکته جالب

[عکس: attachment.php?aid=302]

موفق و سربلند باشید .

بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، melody ، sib 24 ، aden ، Pitter ، pv-n ، hesam.inanloo ، victor2016 ، msar
با سلام

[عکس: attachment.php?aid=303]

موفق و تندرست باشید .

بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، aden ، 5ina ، Natasha9 ، pv-n ، sib 24 ، victor2016 ، msar
با سلام یک نکته جالب دیگه

[عکس: attachment.php?aid=304]

موفق باشید .

بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، aden ، Pitter ، 5ina ، Natasha9 ، pv-n ، victor2016 ، msar ، fatima96
سلام
As cool as Cucumber = بی خیال.
You are not in the Picture = تو باغ نیستی.
با تشکر.
بی سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند، بلکه کسانی هستند که نمی توانند آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند. / آلوین تافلر
" مردان شجاع فرصت مي آفرينند ترسوها و ضعفا منتظر فرصت مي نشينند " . گوته
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، melody ، aden ، Pitter ، Solitude ، 5ina ، Natasha9 ، pv-n ، mehrana ، sib 24 ، MJAVADIAN ، victor2016 ، msar
با سلام

[عکس: attachment.php?aid=309]

موفق و پیروز باشید .

بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، aden ، jake ، Pitter ، پروا ، pv-n ، neda shz ، victor2016 ، msar
A piece of cake

معادل فارسی: مثل آب خوردن
[عکس: cb71a5eb3c.jpg]

- I really prepared for that exam. It should be a piece of cake.

- من واقعاً خودم را برای امتحان آماده کرده ام. باید مثل آب خوردن باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، melody ، aden ، Pitter ، پروا ، Solitude ، pv-n ، sib 24 ، taleghani ، MJAVADIAN ، victor2016 ، msar
Take it on the lamb

معادل فارسي: در رفتن

[عکس: 1577b5d5f3.gif]

Poor Rich has always had his problems with the police. When he found out that they were after him again, he had to take it on the lamb. In order to avoid being caught and thrown in jail, he was forced to flee in a great hurry.

بيچاره ريچارد هميشه بـا پليس مشکل داشته. وقتي فهميـد که اونا دنبالش هستند، مجبـور شد در بره. براي اينکه گير نفته و تو زندون نيفته مجبور شد به سرعت فرار کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، پروا ، pv-n ، taleghani ، victor2016 ، msar
Pull someone's leg

معني: کسي را دست انداختن

[عکس: 45a8e9f384.gif]

- Hey, Al, I was invited to be a judge for the contest.
- Oh, really? You're pulling my leg!

- هي، اَل، من براي داوري تو اون مسابقه انتخاب شدم.
- واقعاً؟ تو داري من رو دست مي‌ندازي!
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، Pitter ، پروا ، Solitude ، Natasha9 ، taleghani ، victor2016 ، msar
Don't count your chickens (until they've hatched)

معادل فارسی: جوجه را آخر پاییز می شمارند.

[عکس: 5483efbcda.png]

- Next Friday I will finally be able to pay you back that money I owe you.

- I won't count my chickens until they have hatched.

- جمعه آینده بالاخره می توانم آن پولی که به تو بدهکار هستم را پس بدهم.
- جوجه را آخر پاییز می شمارند (بعداً معلوم می شود).
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، aden ، Pitter ، taleghani ، victor2016 ، msar
با سلام و خسته نباشید .

[عکس: attachment.php?aid=318]

بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: Manofconviction ، usa.lover ، Pitter ، Natasha9 ، taleghani ، victor2016 ، msar
بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی، همان طور که در کلاسهای زبان اینجا میگویند؛ دیدن کارتون هایی به زبان انگلیسی است. هم ساده صحبت میکنند و هم واضح. تمام کلماتشون هم اصطلاحات رایج است.
این هم سایتی که متن خیلی فیلم ها را نوشته: میتونید اصطلاحات رایج خوبی توش پیدا کنید:
http://www.imsdb.com/Movie%20Scripts/X-M...cript.html
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، saeedhei ، usa.lover ، undertaker_ss ، melody ، honareirani ، aden ، Mahsa.Ae ، Natasha9 ، sib 24 ، taleghani ، victor2016 ، msar
من یکم سابقه بیشتری دارم تو این زمینه...
دوستان از من نصیحت به شما ، اگر می خواهید زبان انگلیسی را در کمترین زمان و با کمترین هزینه یاد بگیرید، خودتون چند تا کتاب خوب که یک استاد بهتون معرفی میکنه، بشینید تو خونه بخونید...به خدا بهترین راه هست.
برای مهارت Speaking میتونید خودتون تو خونه روبروی آینه با خودتون صحبت کنید.خیلی جواب میده. البته اگه کسی باشه که باهاش صحبت کنید که عالی میشه. ولی نه در کلاس...
یه کتابهایی مثل Grammer in use برای گرامر- کتابهای interchange البته در خونه،اون هم برای یه سری از Reading هاش و اصطلاحات و فرم هاش- و خواندن مجله و روزنامه ها و خبرهای اینترنتی انگلیسی و دیدن فیلم و مخصوصا اخبار.
شرکت در کلاسهای زبان ایران فقط وقت گیر هستند...
شما با نصف اون زمان و با هزینه بسیا بسیار کمتر میتونید تو خونه بخونید و اگر احساس کردید مشکلی دارید، یک معلم خصوصی برای رفع اشکال بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، honareirani ، sinswimer ، Solitude ، 5ina ، Natasha9 ، sib 24 ، taleghani ، vahidbaq ، victor2016 ، msar
Get in someone's hair

معني: کسي را اذيت کردن

[عکس: c4026dbfcc.png]

- I know that the children get in your hair, but you should try not to let it upset you so much.

- Listen, Jim. I can't help it. The children bother me and make me very angry.

- من مي‌دونم که بچه‌ها اذيتت مي‌کنند، اما بايد سعي کني نذاري اين موضوع تو رو خيلي ناراحت کنه.

- ببين جيم. من نمي‌تونم کاريـش کنم. بچه‌هـا منو اذيـت مي‌کنند و منو خيلي عصباني مي‌کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، ChairMan ، aden ، Pitter ، taleghani ، victor2016 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان