کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
همونطور که در قانون اونها اومده برای زیر یکسال نیاز به مجوز نیست ولی موقع برگشت سوال پیچ خواهیم شد و این کار رو نباید تکرار کرد چون تکرارش یعنی ما بیرون امریکا اقامت داریم که مخالف اقامت دایم امریکاست. پس فقط 1 بار این کارو میکنیمو بعدشم توبه.
برای بین 1 و 2 سال هم که باید مجوز داشت.
اگه کسی قانون مکتوب داره رو کنه! مگه اونجا ای--را--نه ! که عشقی باشه...
ها...
نبود....
) حالا من خودمم نگرانما...)
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2010-05-08 ساعت 00:06)Hanret نوشته:  همونطور که در قانون اونها اومده برای زیر یکسال نیاز به مجوز نیست ولی موقع برگشت سوال پیچ خواهیم شد و این کار رو نباید تکرار کرد چون تکرارش یعنی ما بیرون امریکا اقامت داریم که مخالف اقامت دایم امریکاست. پس فقط 1 بار این کارو میکنیمو بعدشم توبه.
برای بین 1 و 2 سال هم که باید مجوز داشت.
اگه کسی قانون مکتوب داره رو کنه! مگه اونجا ای--را--نه ! که عشقی باشه...
ها...
نبود....
) حالا من خودمم نگرانما...)

با سلام
پس اینای که هی 6 ماه 1 بار میان یک حاضری می زنن و میرن چطوری اینکارو انجام میدن چون معلومه که جای دیگه اقامت دارند.
پاسخ
من تازه با یکی از دوستان که برنده سال قبل بوده صحبت کردم ایشون دو هفته پیش برای دومین بار رفتن و حاضری زدن. جالبه که من قبل از رفتن به ایشون گفتم اینایی که از آشنایان خودمون هستند و می بینیم یکهو دو سه سال نمی رن آمریکا و بعد پا میشن میرن و میان نمی ترسن که گرین کارتشونو از دست بدن؟ اونوقت ما مجبوریم هر 6 ماه یکبار حضور غیاب بزنیم؟ ایشون گفتند این سری در مورد این موضوع می پرسن و به منم می گن.

نتیجه اش این شد که گفتند چون موقع ورود مهر ورود میخوره تو پاستون ولی موقع خروج هیچ مهری نمی زنند برای همین شما خیلی راحت می تونین دروغ بگین که من یکماه پیش از آمریکا خارج شدم و حالا هم بر گشتم و چون مبنا بر اعتماد هست اونها حرف شما رو قبول می کنند. حتی ایشون خودشون با یک نفر صحبت کرده بودند که اومده بود سیتیزن شیپی اش رو بگیره و خودش می گفته : 3.5 سال بیرون از آمریکا بوده و وقتی 3.5 سال بشه 3.5 ماه !!!! پس میشه سیتیزن شیپی هم گرفت!
البته من وظیفه دونستم چیزی رو که می دونستم بگم ولی در مورد صحت و سقم موضوع می تونین خودتون تحقیق کنین.
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، sh-b ، hamed_gh ، honareirani ، balot ، mitr.p ، maaref ، Rainy ، pooyash ، saeed5564 ، Daneshjo
با سلام
حالا اگر کسی بخواد واسه محکم کاری REENTRY PERMIT بگیره و در مدت 6 ماه برگرده ، بازم این زمان جز پروسه سیتیزن شدنش حساب نمیشه ؟ چون می گن زمانی که با پاس سفید بیرون از آـمریکا هستی در زمانبندی سیتیزن شدنت در نظر گرفته نمیشه . اگر کسی اطلاعی دارد لطفا راهنمائی کند.

باسپاس
شهرام
2008
پاسخ
تشکر کنندگان: balot ، maaref ، Daneshjo
دوست من ۳۶۴ روز یا از یک سال یک روز کمتر جزو ۵ سال حساب میشه ولی دقت کنین که قبل اون هر چی آمریکا مونده باشین دوباره صفر میشه و فقط همین ۳۶۴ روز براتون سابقه میشه پس اگه کاری دارین همون اول REENTRY PERMIT رو بگیرین بعد برای موندن به آمریکا برید.
من اینو از روی یک مثال که در دفترچه راهنمای سیتیزن شدن بود خوندم می تونین خودتونم تحقیق کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، اليزا ، balot ، Kaveh90 ، mitr.p ، maaref ، Rainy ، saeed5564 ، Daneshjo
(2010-05-18 ساعت 11:27)ساشا نوشته:  دوست من نصف مدت زمانی که شما REENTRY PERMIT می گیرین جزو پروسه حساب می شه ولی دقت کنین که قبل اون هر چی آمریکا مونده باشین دوباره صفر میشه و فقط همین نصفه براتون سابقه میشه پس اگه کاری دارین همون اول REENTRY PERMIT رو بگیرین بعد برای موندن به آمریکا برید.
من اینو از روی یک مثال که در دفترچه راهنمای سیتیزن شدن بود خوندم می تونین خودتونم تحقیق کنین.

۳۶۴ روز یا از یک سال یک روز کمتر جزو ۵ سال حساب میشه. یعنی اگر کسی اجازه بگیره و مثلا ۱ سال و ۶ ماه بیرون امریکا باشه ۳۶۴ روزش جزو اون ۵ سال حساب میشه. اجازه ورود برای ۲ سال قابل اعتبار هست.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، ساشا ، Ali Sepehr ، balot ، maaref ، saeed5564 ، Daneshjo
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...ght=PERMIT

ارسال 51
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، balot ، maaref ، Daneshjo
با سلام
باتشکر از حمید و ساشا

مطمئن هستید که هرچی قبلش بودی صفر می شود ؟؟؟ بعد این زمان بودن چطوری حساب می شود . مثلا 2 ماه بودی رفتی بعد 6 ماه بعد برگشتی 2 ماه بودی ، در اینصورت بودنت فقط همین 4 ماه حساب میشه یا اون رمانهایی که وسطش ایران بودی هم حساب میشه ؟؟ من از 3 مارچ 2009 اومدم و 2 تا 5 ماه بیرون بودم یعنی الان یعنی الان از اون 14 ماه فقط 4 ماهش جز 5 سال حساب شده و اگر reentry permit بگیرم اینم می پره ؟؟
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید . چون من الان یک مشکل خانوادگی دارم که باید اجازه بگیرم و برم ولی درگیر این موضوع هستم.

باسپاس
شهرام
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Daneshjo
سلام

در مورد 364 روز آقا حمید کاملا درست گفتند و من الان پستم رو اصلاح می کنم دلیلش هم این بود که چون reentry permit رو معمولا برای دو سال می گیرن ولی 364 روز یعنی نصف یک روز کمترش حساب میشه روی همین حساب من گفتم نصف.
ولی در مورد اون موضوع که قبلش صفر میشه من این لینک مطلب رو اینجا میذارم که با یک مثال همه چیز رو توضیح داده.

http://img98.net/img/40569773990613588457.jpg

اسم منبع
A Guide to Naturalization
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، Ashkan78 ، honareirani ، meweadl ، maaref ، MPU ، Daneshjo
با سلام
خیلی ممنونم و من رفتم و انرا دانلود کردم و صحبت شما کاملا درست بود. فقط یک سوال و دیگه رفع زحمت.
اگر re - entry بگیری می تونی مثلا 8 ماه دیگه برگردی دیگه یعنی حتما که نباید یک سال دیگه بیای ؟؟ چون ممکنه کارات زودتر انجام بشه .
نظر شما چیه ؟

با سپاس
شهرام
پاسخ
سلام دوستان

حتما يك چيزهايي در مورد گرين كارت هاي جديد شنيديد ميخواستم بدونم ايا با اينها تاريخ ورود و خروج هم ثبت ميشه البته به صورت اتوماتيك. در ضمن از دوستاني كه چند باري رفتن و برگشتن ميخواستم بپرسم اياهنگام ورود و خروج ايا بايد گرين كارت را روي دستگاهي كشيد؟ يا ديگه هنگام خروج لازم نيست؟

ممنون
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
(2010-05-20 ساعت 01:53)shelmansh نوشته:  با سلام
خیلی ممنونم و من رفتم و انرا دانلود کردم و صحبت شما کاملا درست بود. فقط یک سوال و دیگه رفع زحمت.
اگر re - entry بگیری می تونی مثلا 8 ماه دیگه برگردی دیگه یعنی حتما که نباید یک سال دیگه بیای ؟؟ چون ممکنه کارات زودتر انجام بشه .
نظر شما چیه ؟

با سپاس
شهرام

دوست عزیز راستش من در این مورد اطلاع خاصی ندارم ولی چیزی که عقلانیه اینه که گرفتن re - entry نباید مانع ورود زودتر از موعد شما باشه و اگر هم سوالی بشه می تونین براحتی بگین که چون احتمال داشت بیشتر طول بکشه برای اطمینان re - entry گرفتید و این خیلی منطقیه .
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Hamid55 ، mitr.p ، maaref ، Daneshjo
با سلام
من دارم این فرم 131 را پر می کنم . کسی از دوستان که سابقه این کار را دارد میتونه بگه چی تو قسمت دلیل درخواست reentry بنویسم که حتما قبول کنند و بهم پاسپورت سفید را بدند.

با سپاس
با سلام
من هر بار که خارج شدم موقع خروج جائی کارت را نکشیدم . اینو مطمئنم.

(2010-05-20 ساعت 10:46)payman R نوشته:  سلام دوستان

حتما يك چيزهايي در مورد گرين كارت هاي جديد شنيديد ميخواستم بدونم ايا با اينها تاريخ ورود و خروج هم ثبت ميشه البته به صورت اتوماتيك. در ضمن از دوستاني كه چند باري رفتن و برگشتن ميخواستم بپرسم اياهنگام ورود و خروج ايا بايد گرين كارت را روي دستگاهي كشيد؟ يا ديگه هنگام خروج لازم نيست؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، frozen mind ، Daneshjo
سلام دوستان.اگه 30 ماه پشت هم اقامت در امریکا داشته باشیم سیتیزن میشیم.حالا اگه تو این مدت 1 یا 2 بار اونم بمدت یکماه بیایم ایران اون 30 ماه میشه 32 ماه یا اینکه باید تا 5سال صبر کنیم بعدش سیتیزن بشیم؟؟
لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
dalil darkhast ra banavis nagahdari az valedain man hamin ra navashtam va karam hal shod

man alan ham ta 20 roze ayande dar usa hastam. saal digari bod dar khadmat hastam.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed5564

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان