کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
Port of entry
سلام.

بعد از گرفتن ویزا، مرحله بعد رفتن به آمریکاست. احتمالاً بیشتر برنده‌های لاتاری دوست دارن که بعد از ورود به آمریکا در اولین فرصت گرین کارتشون رو بگیرن، تا اگر لازم شد برگردن بتونن این کار رو بکنن. به علاوه همه ما لازم داریم که بدونیم که وقتی به آمریکا رسیدیم چه کارهایی باید بکنیم.

سوال من اینه:

۱) چه طور انتخاب کنیم که port of entry ما کجا باشه؟ آیا باید مقصد بلیت هواپیمایی که ما رو به آمریکا می‌بره رو مناسب انتخاب کنیم؟ یا نه، می‌تونیم برسیم آمریکا و بعد یک پرواز داخلی هم داشته باشیم و در مقصد اون، تازه خودمون رو معرفی کنیم؟

۲) آیا واقعاً فرق می‌کنه که port of entry کجا باشه؟ هم از جهت مدت گرفتن گرین کارت و هم از سایر جهات اگر اهمیتی داره بگید.

۳) مدت گرفتن گرین کارت معمولاً چقدره؟

۴) آیا لازمه همهٔ اعضای خانواده برای دریافت گرین کارت حاضر باشن؟ یا این هم مثل ویزاست و یکی می‌تونه مال بقیه رو بگیره؟

۵) آیا اگر اومدن گرین کارت طول کشید (مثلاً بخواد سه ماه طول بکشه) آدم می‌تونه با ویزای موجود، از خاک آمریکا خارج شه و بعد از مدت کوتاهی دوباره وارد بشه؟ (این یکی رو برای این می‌پرسم که روی خود ویزا نوشته که برای یک سال به عنوان یک گرین کارت موقت قابل استفاده هست)

لطفاً موارد رو با ذکر منبع و با اشاره به تجربه‌هایی که شده پاسخ بدید.

ممنون

حجت
تشکر کنندگان:
Dear Hojjat
1) هر جايي كه اول وارد امريكا شوي بسته هاي زرد رو تحويل ميدهي و فرقي نميكنه كجا باشه فقط بايد Immigration Dept داشته باشه كه اكثره فرودكاههاي امريكا دارند خوب يعني شما ميتوانيد وارد اولين فرودكاه كه port of entry محسوب ميشه بشيد و بعد از اونجا هركجا ميخواهيى بروي
2و3) بخاطر اينكه Green Card به ادرس شما post ميشه كه ميتونه از 3 هفته تا 2 ماه دريافتش طول بكشه ولي در نظر كرفتن 1 ماه معقوله و اينكه port of entry كجا باشه اصلا فرق نميكنه

4) اعضاي خانواده هم ميتوانند green card همديكر را دريافت كنند
5) با ويزاي مهاجرت اصلا امكان خروج از امريكا تا زماني كه شما green card خود رو دريافت كنى وجود نداره و منظور از محسوب شدن اين ويزا به منزله green card براي يك سال فقط و فقط براي استفاده در داخل امريكا ميباشد و ربطي به استفاده براي خروج از امريكا ندارد
و در اخر كارهاي اوليه كه بعد از ورود به امريكا بايد انجام داد بشرح زير است:
1) دريافت SSN
2) Driving Licence
3) مراجعه به اداره ماليات براي fill كردن فرمهاي مربوطه
4) دريافت green card
از اونجايي كه ميبيني در زمان نرسيدن green card هم شما ميتوانيد كارهاي اوليه بعد از ورود به امريكا را انجام دهيد
تشکر کنندگان: babakped ، To USA
در خصوص مورد چهارم می‌خوام مطمئن بشم که افراد خانواده می‌تونن. جایی در این خصوص مطلبی خوندی؟
تشکر کنندگان:
سلام بر نیکان و حجت عزیز
یه مطلب رو ضروری دیدم که همین جا بیان کنم.
نیکان عزیز. بیشتر صحبتهای شما درست بود اما در مورد خروج از آمریکا با اطمینان 100 درصد به شما و بقیه دوستان اعلام میکنم خروج شما هیچ ارتباطی به گرین کارت نداره. شما بدون اون هم میتونید از آمریکا خارج شید. چون من خودم همین کارو کردم!!!
به هیچ وجه گرین کارت به شخص تحویل نمیشه که مهم باشه چه کسی برای چه کس دیگری اون رو تحویل میگیره. گرین کارت به آدرس پستی که شما در port of entry اعلام میکنین پست میشه و تا جایی که من خبر دارم از 2 هفته تا یکماه متغیره.
در مورد اعتبار ویزاتون هم باید از سفارت سوال کنید. این سوال همه ما هم هست که آیا میشه با ویزای مهاجرتی چند بار به آمریکا وارد شد یا خیر. موفق باشین. Smile
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
تشکر کنندگان:
می خواستم از بچه هایی که تو اورنج کانتی هستند خواهش کنم کمی از اونجا بنویسند .
1-چند ساعت تا لس آنجلس فاصله داره ؟
2-چه جور جاییه ؟
3-یه هتل خوب برای چند روز تا زمانی که خونه پیدا کنیم شبی چنده ؟
4-کدوم منطقه اون برای زندگی بهتره ؟
5- و کلا" هر مطلبی که می تونه برای یه نفر که تازه وارده کمکی باشه...

با تشکر فراوان
تشکر کنندگان:
اجازه بدید بحث از موضوع اصلی خارج نشه. سوال خونه رو بذارید جدا بپرسیم و جواب بگیریم.

بحث من سر port of entry و مسایل اول ورود هستش. با جواب‌هایی که شنیدم، هیچ فرقی نمی‌کنه که PoE کجا باشه فقط باید اداره مهاجرت داشته باشه، درسته؟

حالا این که به کجا بریم رو هر کدوم از دوستان بر چه معیاری انتخاب کردن؟

به علاوه، این رو هم بگید که برای رفتن بار اول به آمریکا، چه طوری و از کجا و با چه قیمتی بلیط گرفتید؟ بلیط رو یک سره گرفتید یا دو سره؟
تشکر کنندگان:
شما از تمام فرودگاههای بین المللی میتونید وارد آمریکا بشید.
من از ترکیه به شرق آمریکا با 560 دلار بلیط یک طرفه.
POE من هم با مقصد نهاییم فرق میکرد یعنی بعد از ورود به آمریکا یک پرواز داخلی هم انجام دادم
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان: سارا کوچولو
jMaster نوشته: شما از تمام فرودگاههای بین المللی میتونید وارد آمریکا بشید.
من از ترکیه به شرق آمریکا با 560 دلار بلیط یک طرفه.
POE من هم با مقصد نهاییم فرق میکرد یعنی بعد از ورود به آمریکا یک پرواز داخلی هم انجام دادم

salam doostan aya kesi midoone ke hengame khorooj az amrica mohre khorooj mizanan ya na agar hanoozam nemizanan az koja mifahman chand vaghte ke ma biroon az USA hastim?
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان