کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تقاضای گرین کارت از طریق تولد بچه در آمریکا
این تاپیک هم امروز باز شده در مورد سوشیال سکیوریتی ..فکر کنم یه نگاه بهش بندازین بد نباشه

http://mohajersara.com/thread-6003.html
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، Saeedv13 ، abdolreza
دوست عزیز چون تجربه شخصی دارم خدمتتون میگم که اگر مجبور به زایمان در امریکا نیستید و میتونید در ماههای اخر بارداری به ایران برگردید توصیه میکنم در ایران انجام بدید. مشکلات زایمان در امریکا زیاد و مخارج اون سنگین هست. میتونم بگم که الان نسبت به 2 سال پیش هم وضع بدتر شده حالا کاری ندارم دلار چند برابر شده که خود معضل دیگری هست.
راجع اقامت هم اقامت بچه زیر 1 سال اتوماتیک هست وقتی مادر مقیم باشد و نیازی به تولد در خاک امریکا نیست تنها مزیتی هم که شاید بچه متولد امریکا نسبت به شما دارد اینست که میتونه رییس جمهور بشه ! و الا هیچ مزیتی بابت هیچ چیز وجود نداره.
موفق باشید
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، girl ، الهه سابق ، storagemeter ، f1f ، usa lover ، Saeedv13 ، kasrafo ، زری وحدتی
سهیل عزیز مطمئنید که اگه مادر مقیم باشه، بچه زیر 1 سال اقامت میگیره؟ خیلی مهمه واسم چون یکی از بچه ها ازم پرسیده بود و خیلی هم نگران بود.
میشه لینک منبعشو بهم بگید
مرسی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، زری وحدتی
من با اجازه جواب میدک. کسی که گرین کارت داره میتونه برای بچش گرین کارت بگیره به این شرط که بچه ازدواج نکرده باشه. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

(2013-01-25 ساعت 17:30)الهه سابق نوشته:  سهیل عزیز مطمئنید که اگه مادر مقیم باشه، بچه زیر 1 سال اقامت میگیره؟ خیلی مهمه واسم چون یکی از بچه ها ازم پرسیده بود و خیلی هم نگران بود.
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، Rainy ، زری وحدتی
ممنون دوست عزیز ولی منظور من این نبود. میدونم که میتونن برای بچه های ازدواج نکرده اقدام کنن و اونم حدود 3 سال زمان میبره، منظور من اقامت اتوماتیک نوزاد زیر یک سال بود
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، storagemeter ، زری وحدتی ، amir2640
خواهش میکنم. اگه بچه ایران بدنیا میاد بهتر از حافظ منافع آمریکا بپرسید ولی قبلش اینجا را بخوانید.

(2013-01-25 ساعت 18:05)الهه سابق نوشته:  ممنون دوست عزیز ولی منظور من این نبود. میدونم که میتونن برای بچه های ازدواج نکرده اقدام کنن و اونم حدود 3 سال زمان میبره، منظور من اقامت اتوماتیک نوزاد زیر یک سال بود
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، زری وحدتی
(2013-01-25 ساعت 17:30)الهه سابق نوشته:  سهیل عزیز مطمئنید که اگه مادر مقیم باشه، بچه زیر 1 سال اقامت میگیره؟ خیلی مهمه واسم چون یکی از بچه ها ازم پرسیده بود و خیلی هم نگران بود.
مرسی
این رو افیسر سفارت در انکارا به ما گفت در 2010 که بعیده عوض شده باشه ولی به دلیل شرایط خاصی که بود نشد که به ایران برگردیم و از این قانون استفاده کنیم.
به هرشکل با نامه نگاری مستقیم میشه جواب گرفت ازشون (انکارا) نباید کار مشکلی باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، الهه سابق ، battosai ، زری وحدتی
(2013-01-25 ساعت 11:58)soheilbadami نوشته:  دوست عزیز چون تجربه شخصی دارم خدمتتون میگم که اگر مجبور به زایمان در آمریکا نیستید و میتونید در ماههای اخر بارداری به ایران برگردید توصیه میکنم در ایران انجام بدید. مشکلات زایمان در آمریکا زیاد و مخارج اون سنگین هست. میتونم بگم که الان نسبت به 2 سال پیش هم وضع بدتر شده حالا کاری ندارم دلار چند برابر شده که خود معضل دیگری هست.
راجع اقامت هم اقامت بچه زیر 1 سال اتوماتیک هست وقتی مادر مقیم باشد و نیازی به تولد در خاک آمریکا نیست تنها مزیتی هم که شاید بچه متولد آمریکا نسبت به شما دارد اینست که میتونه رییس جمهور بشه ! و الا هیچ مزیتی بابت هیچ چیز وجود نداره.
موفق باشید

با احترام به نظرتان ، من ۱۰۰ در ۱۰۰ با نظر شما مخالف هستم !
بغیر از اینکه اگر متولد امریکا باشید ، مزایای خودتان را دارا هستید و یکی از آنها به قول شما کاندیدا شدن در پستهای دولتی بزرگ است .
مهم ترین تفاوت این است که شما بعد از تولد در امریکا برای گرفتن پاسپورت امریکا ای در زمانی که به سن قانونی میرسید احتیاج به هیچ گونه صبر ، اقدام خاص ، مصاحبه ، مدیکال ، کیلرنس ، هزینه ویزا و یا Citizenship شدن ، هزینه سفر به کشوری دیگر برای مصاحبه و غیره ، نخواهید داشت !
به هر دلیلی اگر در امریکا دیگر ساکن نباشید ، این اتفاق برای من افتاد ، برادر بزرگ من در امریکا به دنیا آمد ، و مادر من وقتی ۶ ماه حامله بود با من به ایران برگشت و چرخ روزگار جوری چرخید که همه خانواده ما تصمیم به ماندن در ایران شدند ، و فرق را اینجا شما خواهید دید ! برادر من که خیلی راحت پاسپورت را گرفت و وقتی به امریکا رفت ، مامور ورودی فرودگاه بهش خوش آمد گفت که به کشور خودت خوش بازگشتی !
و من ۷ سال است که منتظر گرفتن Green card هستم که هنوز نگرفتم و بعد باز باید ۵ سال صبر کنم که citizen بشم ! در این مدت از بودن در کنار خانواده ام از جشن و عروسی گرفته تا فوت و بیماری عاجز بودم ، و باور کنید سخت است که اجازه نداشته باشید که در کنار خانواده خودتان باشید وقتی به شما احتیاج دارند ! آنهم به خاطره اینکه بیشتر افراد خانواده شما شهروند امریکا باشند و فقط شما باشید که اجازه نداشته باشید به امریکا برید چون کسی مثل شما چندین سال پیش به این نتیجه رسیده بود که تنها فرق تولد در امریکا و ایران این است که نمیتوانید ریس جمهور شوید !
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
ایشون منظورشون اینه که نوزاد زیر یک سال اتوماتیک گرین کارت دریافت میکنه و نیازی به صبر کردن و طی مراحل خاصی نداره و بعد از 5 سال هم سیتیزن میشه.
همسر من اونجا متولد شده و اصولا هیچ مزیتی نسبت به بقیه نداره. کلا داشتن گرین کارت و پاسپورت فرقی با هم ندارند و فقط فرقشون داشتن حق رای هست و اینکه به اکثر کشورها میتونن بدون ویزا سفر کنن. متولد شدن هیچ حقی ایجاد نمیکنه متاسفانه
درضمن همسر من بااینکه متولد اونجاست، نه تنها توی فرودگاه بهش خوش آمد نگفتن بلکه کلی سین جیمش کردن و تا فرم پذیرش دانشگاهشو ندیدن نذاشتن داخل بشه. میگفتن اومدی آمریکا چکار داری؟!!!!! شغلت چیه؟ چرا ایالتی که این دفعه داری میری با ایالت دفعه قبل فرق داره؟!!!! چرا انقدر عرق کردی؟ و هزارتا سوال مزخرف دیگه
گفته بود خوب بابا 48 ساعته نخوابیدم و خستم واسه همین قیافم خستست و عرق کردم. آفیسر گفته بود همه اینایی که اینجان 48 ساعته نخوابیدن ولی قیافشون عین تو نشده.
پرسیده بود دفعه پیش که اومدی آمریکا چکار داشتی؟ چرا شهرتو عوض کردی؟ دیوونن اینا هم بخدا
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، soheilbadami ، lottory ، زری وحدتی ، amir2640
(2013-01-26 ساعت 22:11)الهه سابق نوشته:  ایشون منظورشون اینه که نوزاد زیر یک سال اتوماتیک گرین کارت دریافت میکنه

الهه جان ، منظور من هم این است که شما از آینده خودتان خبر ندارید ، شاید شرایط جوری رغم به خورد که مجبور به بازگشت باشه ، وقتی شما متولد امریکا باشید هیچ کس نمیتواند این حق را از شما بگیرد که در کشوری که متولد شدی دیگر نباشید !همینجورکه در بالا نوشتم شاید شرایط برای کسی جوری پیش بیاد که مجبور به بازگشت باشند و نتواند دوباره به امریکا برند . Green card شرایط خودش را دارد و شما باید در امریکا مقیم باشید .
اگر بشما از طریق green card شهروندی بدهند ، چون یک موقعییت محسوب میشه هر لحظه در شرایط بحرانی بخواهند اون را ازتان میگیرند ! یکی از فرق های کوچیکش همین است .
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mohajer13 ، storagemeter
(2013-01-26 ساعت 21:37)abdolreza نوشته:  
(2013-01-25 ساعت 11:58)soheilbadami نوشته:  دوست عزیز چون تجربه شخصی دارم خدمتتون میگم که اگر مجبور به زایمان در آمریکا نیستید و میتونید در ماههای اخر بارداری به ایران برگردید توصیه میکنم در ایران انجام بدید. مشکلات زایمان در آمریکا زیاد و مخارج اون سنگین هست. میتونم بگم که الان نسبت به 2 سال پیش هم وضع بدتر شده حالا کاری ندارم دلار چند برابر شده که خود معضل دیگری هست.
راجع اقامت هم اقامت بچه زیر 1 سال اتوماتیک هست وقتی مادر مقیم باشد و نیازی به تولد در خاک آمریکا نیست تنها مزیتی هم که شاید بچه متولد آمریکا نسبت به شما دارد اینست که میتونه رییس جمهور بشه ! و الا هیچ مزیتی بابت هیچ چیز وجود نداره.
موفق باشید

با احترام به نظرتان ، من ۱۰۰ در ۱۰۰ با نظر شما مخالف هستم !
بغیر از اینکه اگر متولد آمریکا باشید ، مزایای خودتان را دارا هستید و یکی از آنها به قول شما کاندیدا شدن در پستهای دولتی بزرگ است .
مهم ترین تفاوت این است که شما بعد از تولد در آمریکا برای گرفتن پاسپورت آمریکا ای در زمانی که به سن قانونی میرسید احتیاج به هیچ گونه صبر ، اقدام خاص ، مصاحبه ، مدیکال ، کیلرنس ، هزینه ویزا و یا Citizenship شدن ، هزینه سفر به کشوری دیگر برای مصاحبه و غیره ، نخواهید داشت !
به هر دلیلی اگر در آمریکا دیگر ساکن نباشید ، این اتفاق برای من افتاد ، برادر بزرگ من در آمریکا به دنیا آمد ، و مادر من وقتی ۶ ماه حامله بود با من به ایران برگشت و چرخ روزگار جوری چرخید که همه خانواده ما تصمیم به ماندن در ایران شدند ، و فرق را اینجا شما خواهید دید ! برادر من که خیلی راحت پاسپورت را گرفت و وقتی به آمریکا رفت ، مامور ورودی فرودگاه بهش خوش آمد گفت که به کشور خودت خوش بازگشتی !
و من ۷ سال است که منتظر گرفتن Green card هستم که هنوز نگرفتم و بعد باز باید ۵ سال صبر کنم که citizen بشم ! در این مدت از بودن در کنار خانواده ام از جشن و عروسی گرفته تا فوت و بیماری عاجز بودم ، و باور کنید سخت است که اجازه نداشته باشید که در کنار خانواده خودتان باشید وقتی به شما احتیاج دارند ! آنهم به خاطره اینکه بیشتر افراد خانواده شما شهروند آمریکا باشند و فقط شما باشید که اجازه نداشته باشید به آمریکا برید چون کسی مثل شما چندین سال پیش به این نتیجه رسیده بود که تنها فرق تولد در آمریکا و ایران این است که نمیتوانید ریس جمهور شوید !

آقای بادامی نظرشون براش کسائی بود که بدون بیمه مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت و سرسام آور اینجا هستند ولی چون مادر و پدر گرین کارت دارن میتونن برای بچه ی زیر 21 سال اقدام کنند و گرین کارت بگیرن
البته در مورد این دوستمون که برنده ی لاتاری هستند فکر نکنم این موضوع عملی باشه چون ایشون به هر حال برای اینکه ویزاشون از بین نره مجبورن قبل از تموم شدن اعتبار ویزا وارد آمریکا بشن .
دوری شما از خانواده واقعا قابل درک و ناراحت کننده است ولی در نظر بگیرید برای کسی که بیمه نداره و در ابتدای مهاجرت است بخواد اینجا زایمان کنه دو راه بیشتر نداره ..یا هزینه ی حدود 40 هزار دلار و یا بیشتر رو بپردازه و یا اینکه با نشون دادن مدارکی که ثابت میکنه توان پرداخت این هزینه رو نداره از این هزینه معاف شه و در ازاش با هزار و یک مشکل در آینده مواجه بشه ..مشکل شما میتونست با همت خانواده در صورت داشتن گرین کارت قبل از اینکه به سن 21 سال برسید خیلی راحت حل بشه ..که متاسفانه خیلی از ما داریم تاوان اشتباهات و سهل انگاری های اونها رو پس میدیم ..
تصمیم گیری در این مورد سخته و هر کسی باید بنا به شرایط خودش این کار رو انجام بده ..
یه مسئله ی دیگه هم این که سیتیزن شدن و متولد شدن در آمریکا به غیر از رئیس جمهور شدن حق های دیگه هم با خودش میاره ..مثل این که وقتی شما بخواهید وارد یه سری شغلهای مهم و حساس بشید از شما نشنالیتی تون رو سوال میکنن و متاسفانه اگه متولد ایران باشید این شانس شما به مقدار خیلی زیاد از دست میره .این اتفاق جدیدا برای یکی از افراد خیلی نزدیک من پیش اومد .
پاسخ
تشکر کنندگان: hitab ، Saeedv13 ، soheilbadami ، الهه سابق ، mohajer13 ، abdolreza ، storagemeter
دوستان عزیز من نمیدونم چرا اینجا هیچ کس به بیمه رایگان که به محض باردار شدن خانوم ها بهشون تعلق میگیره اشاره نمیکنه.نمونه اش هم دو تا از دوستان من که یکی از اونها ۳ ماه آخر بارداری رو در یکی از بهترین بیمارستانهای واشنگتن بستری بود بدون پرداخت ۱ دلار.چون تازه به امریکا اومده بود و هیچ شغلی نداشتند به دفتر سوشال مراجعه کردند و ایشون رو در کمتر از ۱ هفته بیمه کردند . من تا مدتها که مجبور بودم با اتوبوس رفت و آمد کنم همیشه کاغذهای راهنما و چگونگی درخواست برای این بیمه رو به در و دیوار اتوبوس ها میدیدم.موقع ثبت نام فرزندم هم در اداره آموزش و پرورش کاتالوگ هایی دادند که تمام این موارد رو با ذکر جزییات نوشته بود.وقتی هم برای بیمه رایگان فرزندانم مراجعه کردم و در مورد بیمه خودم پرسیدم مسول مربوطه گفت فقط برای بچه ها و خانومهای حامله و افراد سالخورده بیمه رایگان وجود داره.بنابرین به نظر میرسه این دوستمون با کمی پرس و جو در ایالت مقصد میتونند برای همسرشون بیمه بگیرند.در ضمن من هم با گفته های دوستمون در مورد مزایای متولد شدن فرزند در امریکا کاملا موافقم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soheilbadami ، الهه سابق ، laili ، mohajer13 ، ابی هانی
1 همونجور که دوستان گفتن اشاره من به پروسه معمولی گرفتن گرین کارد برای یک نوزاد بود و در ادامه روند سیتیزن شیپ که وقتی والدین در صدد انجامش باشن بعدا شامل فرزند هم خواهد شد اما اینکه هدف چیز دیگه ای باشه یا اتفاقات روزگار جور دیگه ای رقم بخوره خب حق با مخالفان اون نظر هست اما نکته ظریف اینجا گزینش خوب و خوبتر هست. اگر شرایط ایجاب کنن (چه مالی و غیره) که فرزند در امریکا دنیا بیاید که بحثی نیست. در ضمن شاید بسیار استثنا باشد که سیتیزن قسم خورده ای رو اخراج کنن و یا فرد با اصلیت غیر امریکایی بخواهد چنان در سیستم سی 30 یا ام ن ی تی اینجا ارتقا پیدا کند که محل تولد برایش معضلی باشد.
2 - بیمه ای که برای زایمان گاه گاه مطرح میشه بستگی مستقیم به ایالت شما و بوجه متعلقه دولتی داره. در ایالت تکزاس رو که شخصا اطلاع دارم شما باید ساکن شهرستانی (کانتی) باشید که بیمارستان اموزشی دولتی در ان وجود داشته باشه. تقریبا شخصا اطمینان دارم که در ایالات دیگر هم دولت استیت یا فدرال چنین بودجه ای ندارند که بیش از 20 هزار دلار به 1 بیمارستان خصوصی پرداخت کنن که بچه شما رو بدنیا بیاره اگر غیر از این بود بیشمار زنان بدون بیمه (حدود 30% جمعیت کشور) وجود دارن که در هنگام بارداری میتونستن که بدون درد سر و کمال ارامش زایمان کنند که اگر سری به بخش زنان بیمارستانهای کانتی بزنید متوجه میشید که چنین چیزی نیست. اما یک نکته ظریفی که هست کیس اجبار یا اضطرار هست در همه موارد درمانی و علی الخصوص زایمان وجود داره که اگه شامل حال بیمار بشه یرای اورزانس مدیکید/ مدیکل یا هر اسمی بسته به ایالت به قول اینا الیجیبل میشه و میتونه با اینکه در محدوده بیمارستان دولتی نیست از اونها یا از یک بیمارستان خصوصی استفاده کنه و بخش کوچکی از صورتحساب رو بپردازه و همه اینها و تعیین همه شرایط با نظر کیس وورکر و نهایتا مقامات بهداشتی ایالت هست. به هرشکل همه قوانین بیمه از اول 2014 تغییر خواهند کرد و باید منتظر شد که جزئیات و ایین نامه ها چطور در هر ایالتی تدوین میشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، laili ، mohajer13 ، bita-p ، Rainy
بازم میگم هیچ جای دنیا سیستم بیمه و هزینه های درمانی افتضاح تر از آمریکا ندارید. دیگه خود دانید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-27 ساعت 09:17)bita-p نوشته:  دوستان عزیز من نمیدونم چرا اینجا هیچ کس به بیمه رایگان که به محض باردار شدن خانوم ها بهشون تعلق میگیره اشاره نمیکنه.نمونه اش هم دو تا از دوستان من که یکی از اونها ۳ ماه آخر بارداری رو در یکی از بهترین بیمارستانهای واشنگتن بستری بود بدون پرداخت ۱ دلار.چون تازه به آمریکا اومده بود و هیچ شغلی نداشتند به دفتر سوشال مراجعه کردند و ایشون رو در کمتر از ۱ هفته بیمه کردند . من تا مدتها که مجبور بودم با اتوبوس رفت و آمد کنم همیشه کاغذهای راهنما و چگونگی درخواست برای این بیمه رو به در و دیوار اتوبوس ها میدیدم.موقع ثبت نام فرزندم هم در اداره آموزش و پرورش کاتالوگ هایی دادند که تمام این موارد رو با ذکر جزییات نوشته بود.وقتی هم برای بیمه رایگان فرزندانم مراجعه کردم و در مورد بیمه خودم پرسیدم مسول مربوطه گفت فقط برای بچه ها و خانومهای حامله و افراد سالخورده بیمه رایگان وجود داره.بنابرین به نظر میرسه این دوستمون با کمی پرس و جو در ایالت مقصد میتونند برای همسرشون بیمه بگیرند.در ضمن من هم با گفته های دوستمون در مورد مزایای متولد شدن فرزند در آمریکا کاملا موافقم.

من نمیدونم این دوستان شما چطوری این بیمه رو گرفتن کاش ازشون سوال کنید و بگید تا یکی از مشکلات و معضلات بزرگ مهاجرین تازه وارد حل شه ..
چون من خودم چند وقت پیش توی مهمونی بودم که یکی از نمایندگان شرکت فارمرز که ما بیمه هامون رو از ایشون میگیریم هم اونجا بودند در مورد این موضوع ازشون سوال کردم و ایشون هم متاسفانه نتونستن کمکی بکنن و گفتن عملا شرکت بیمه ای پیدا نمیشه که خانم بارداری رو با توجه به مخارج سنگین اون بیمه کنه و منطقی نیست که شرکت بیمه ای بیاد و این هزینه ی بالای 30 هزار دلار رو متقبل بشه ..
وقعا اگه کسی از چگونگی گرفتن این بیمه ها اطلاعی داشته باشه و اعلام کنه کمک بزرگی کرده .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، bita-p ، el333

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان