کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
سلام دوست عزیز
من نمی دانستم و از بیمه کالپتیما استفاده کردم حدود هشت ماه شما فکر میکنید چه مشکلی برایم ایجاد خواهد شد تا کنون دکتر رفته ام و دارو دریافت کرده ام ولی پولی پرداخت نکرده ام لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز لطفا در مورد این بیمه بیشتر توضیح دهید.......ظاهرا کسی این بیمه رو نمیشناسه که جواب نمیده...
در صورتی که حدسی که من زده باشم درست باشه جواب شما اینه:

اگر اسپانسر شما خدمات پزشکی شما رو متقبل شده باشه که متاسفانه بله به مشکل میخورید ......و اون پولهائی رو که شما نپرداخته اید اون باید بده.....
اسپانسر به این معنیه که شما هیچگاه بار مالی بر دوش دولت آمریکا نذارید و اگر اینطور بشه اون باید جبران کنه .....که الان در مورد این کیس شما هم دقیقا همین اتفاق افتاده....
شما که اورنج کانتی هستید شرکتهای بیمه ی ایرونی زیادی این اطراف هست میتونید ازشون کامل سوال کنید.اگه خواستید برام پیام خصوصی بزنید من شماره ی یک خانم ایرونی رو که شرکت بیمه داره بهتون بدم شاید بتونه کمکتون کنه....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، 20reza ، drkamrani1 ، mary joon ، maaref ، emankh101 ، AMIN3Y ، sepinod ، aNTea ، ali234 ، daad ، مانترا ، mehdi2014 ، azadeh2014 ، آلیس-1980 ، j.modarres
کتایون جان میشه لطف کنی نتیجه ی تحقیقاتت رو در مورد این بیمه ای که بالاخره توضیح ندادی چی هست برای دیگر دوستان هم بذاری....ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، R.F ، drkamrani1 ، maaref ، aNTea ، Solitude ، مانترا ، mehdi2014
(2010-04-25 ساعت 06:45)کتایون نوشته:  سلام دوست عزیز
من نمی دانستم و از بیمه کالپتیما استفاده کردم حدود هشت ماه شما فکر میکنید چه مشکلی برایم ایجاد خواهد شد تا کنون دکتر رفته ام و دارو دریافت کرده ام ولی پولی پرداخت نکرده ام لطفا راهنمایی کنید.
سلام
ما هم این هفته پس از تلاش فراوان توانستیم برای پسرم بمیه مدیکال
رو بگیریم که از طرف همین کال اپتیما هست. برای چی احساس کردی
باید مشکلی برات پیش بیاد؟
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ali234 ، Solitude ، daad
اینطوری که من تو سایت این بیمه ی کال اپتیما دیدم کسانی میتونند ازش استفاده کنند که درآمد ندارند و یا درآمدشون کمه....
این یعنی کمک دولت به کم درآمدها در صورتی که مهاجرین لاتاری اسپانسرشون تعهد کرده که هیچ بار مالی بر روی دوش دولت نداشته باشند و اگه اینطور بشه تمام هزینه ها رو اسپانسر از قبل تقبل کرده......

فقط تنها مشکل همین میتونه باشه ................
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، R.F ، drkamrani1 ، maaref ، aNTea ، ali234 ، Solitude ، sadeghi897 ، daad ، مانترا ، mehdi2014 ، آلیس-1980 ، j.modarres
(2010-04-29 ساعت 08:52)laili نوشته:  اینطوری که من تو سایت این بیمه ی کال اپتیما دیدم کسانی میتونند ازش استفاده کنند که درآمد ندارند و یا درآمدشون کمه....
این یعنی کمک دولت به کم درآمدها در صورتی که مهاجرین لاتاری اسپانسرشون تعهد کرده که هیچ بار مالی بر روی دوش دولت نداشته باشند و اگه اینطور بشه تمام هزینه ها رو اسپانسر از قبل تقبل کرده......

فقط تنها مشکل همین میتونه باشه ................
سلام
این موضوع هیچ ربطی به اسپانسر نداره تازه اگر شما بخواهید میتوانید برای
food stamp هم اقدام کنید از سایت ها بیایید بیرون و از مردم بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، sib 24 ، Solitude ، ali234 ، daad ، مانترا ، j.modarres
اریو جان من احساس کردم این پست شما کمی چاشنی عصبانیت داخلشه.....و دلیلش رو نمیتونم بفهمم....ما اگر اینجائیم برای مشورت با هم اینجا هستیم و قصدمون مشورت کردن با همه ......اگه شما نظرت با من مخالفه لطفا با آرامش نتایج تحقیقاتی رو که از مردم کردید برای دوستان بذارید تا همه استفاده کنند.....
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، Monica ، Hossein81 ، free_free ، maaref ، AMIN3Y ، megaholding ، shahrooz59 ، aNTea ، MPU ، Blaze ، daad ، مانترا ، mehdi2014 ، medexk ، azadeh2014 ، آلیس-1980 ، aaraam ، j.modarres
یکی این پنجره رو باز کنه بی زحمت، اینجا چقدر هواش خفه است!

قبل از اینکه خفه شم، یه چیزی بگم... والا من تا جایی که فهمیدم اینجا بعضی چیزا کلا جنبه رایگان و کمک مالی داره، شما می تونی بری استفاده کنی یا نری استفاده کنی... اگر بری و استفاده بکنی هیچ کس نمی تونه بگه اسپانسرت باید پولشو بده ... من یه مثال هم برای این مورد دارم که روم نمیشه بگم...

یه موارد دیگه ای هست که شما وقتی اظهار می کنی درآمد نداری اونها رو در اختیارت میذارن، یعنی اینکه اگر درآمد داشتی این امکانات رو در اختیارت نمی داشتن... خب این منطقیه که در این مورد اونها اگر مطلع بشن که شما اسپانسر داشتی بگن ... نمی دونم چی میگن اما بالاخره صداشون درمیاد...

حالا در مورد بیمه، چون من خودم همین دیشب موفق شدم یه پلن پیدا کنم که نسبتا برای ما خوب بود، بعدا میام مفصل نطق می کنم...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، hoda_ch ، kianoush ، اریو ، R.F ، drkamrani1 ، Hossein81 ، farzad24 ، maaref ، emankh101 ، aNTea ، Solitude ، مریم رف ، daad ، medexk ، آلیس-1980
(2010-04-30 ساعت 20:32)laili نوشته:  اریو جان من احساس کردم این پست شما کمی چاشنی عصبانیت داخلشه.....و دلیلش رو نمیتونم بفهمم....ما اگر اینجائیم برای مشورت با هم اینجا هستیم و قصدمون مشورت کردن با همه ......اگه شما نظرت با من مخالفه لطفا با آرامش نتایج تحقیقاتی رو که از مردم کردید برای دوستان بذارید تا همه استفاده کنند.....
سلام خانوم مدیر عزیز
نه چرا عصبانیت ؟!! ما همه با هم هستیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco ، maaref ، emankh101 ، AMIN3Y ، Solitude ، ali234 ، moon_rose ، daad ، mehdi2014
(2010-05-01 ساعت 21:41)اریو نوشته:  
(2010-04-30 ساعت 20:32)laili نوشته:  اریو جان من احساس کردم این پست شما کمی چاشنی عصبانیت داخلشه.....و دلیلش رو نمیتونم بفهمم....ما اگر اینجائیم برای مشورت با هم اینجا هستیم و قصدمون مشورت کردن با همه ......اگه شما نظرت با من مخالفه لطفا با آرامش نتایج تحقیقاتی رو که از مردم کردید برای دوستان بذارید تا همه استفاده کنند.....
سلام خانوم مدیر عزیز
نه چرا عصبانیت ؟!! ما همه با هم هستیم.

ولی من هنوز جواب سوالم رو نگرفتم........................
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، Shahoo52 ، maaref ، daad
پگاه جان لطفاً نتايج تحقيقاتت رو در اين زمينه اينجا گزارش كنيد
ضمناً بچه ها بنظر شما واسه يه خانواده 3 نفري( فرزند 6 سال) بهترين و مناسبترين پيشنهاد شما چيه و چقدر هزينش مي شه؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، shkhmo ، daad
سلام
ما 3 نفریم ( یه فرزند 6 ساله داریم)

1- می خواستم ببینم تا زمانی که کار پیدا نکردیم چه بیمه ای بما تعلق می گیره که مجانی باشه؟ و مراحل گرفتنش چیه؟

2- اگه چنین کیسی وجود نداشته باشه خوب پس ما باید دارو های مختلفی با خودمون بیاریم اما این دارو ها برای بیماری های معموله پس اگه اونجا واسه کسی اتفاق یا حادثه ای پیش اومد تکلیف چیه؟ اینکه می گن یه شب بستری در بیمارستان 5000$ و این چیزا درسته؟
3- اگه درسته تکلیف چیه؟ یعنی با آوردن دارو باز ریسک حادثه رو باید پذیرفت تا قبل از بیمه؟یا اینکه برای اینجور مواقع دولت پیش بینی هایی کرده و حمایت می کنه؟ یا بیمه حوادثی چیزی هست که پشتیبانی کنه؟

4- راستی اون قانون باراک در مورد بیمه که به نفع مهاجر هاست اجرا شده؟

بچه ها در نظر داشته باشید این سوالات راه گشای مسئله خیلی هاست ، پس لطفاً با دقت و حوصله جواب بدید
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، Ashkan78 ، frozen mind ، mina_s ، maaref ، emankh101 ، AMIN3Y ، aNTea ، ali234 ، aziking ، daad ، Reza20002 ، azadeh2014 ، آلیس-1980 ، j.modarres
(2010-05-21 ساعت 10:43)javan134 نوشته:  سلام

1- می خواستم ببینم تا زمانی که کار پیدا نکردیم چه بیمه ای بما تعلق می گیره که مجانی باشه؟ و مراحل گرفتنش چیه؟

2- اگه چنین کیسی وجود نداشته باشه خوب پس ما باید دارو های مختلفی با خودمون بیاریم اما این دارو ها برای بیماری های معموله پس اگه اونجا واسه کسی اتفاق یا حادثه ای پیش اومد تکلیف چیه؟ اینکه می گن یه شب بستری در بیمارستان 5000$ و این چیزا درسته؟
3- اگه درسته تکلیف چیه؟ یعنی با آوردن دارو باز ریسک حادثه رو باید پذیرفت تا قبل از بیمه؟یا اینکه برای اینجور مواقع دولت پیش بینی هایی کرده و حمایت می کنه؟ یا بیمه حوادثی چیزی هست که پشتیبانی کنه؟

بچه ها در نظر داشته باشید این سوالات راه گشای مسئله خیلی هاست ، پس لطفاً با دقت و حوصله جواب بدید
ممنونم
سلام
یک مقدار دارو بیارید چیز های که تو ایران همگی داشتیم تو خونه .
انتی بیوتیک هم بیارید.
وقتی اومدید پول هاتون رو تو حساب نذارید.
باید برید سر وقت بیمه مدیکال. چون بچه دارید راحتتر هست.
اون قانون هنوز زمان میبره تا اجرا شه تصویب شد.
اگر که پول هاتون رو جایی نشون ندین یعنی به بانک. نگران چیزی نباشید.
اینجا کلی دفاتر مال ایرانی ها هست که 300-400 میگیرن کارتون رو درست میکنند
به چیزهای خوب فکر کن
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، kianoush ، javan134 ، Ashkan78 ، farshidkhalafi ، maaref ، emankh101 ، AMIN3Y ، sepinod ، aNTea ، ali234 ، Solitude ، daad ، azadeh2014 ، آلیس-1980 ، j.modarres
(2010-05-21 ساعت 10:43)javan134 نوشته:  سلام

ممنونم

من از کتایون هم در مورد سوال شما پرسیدم، ایشون در پیغام خصوصی پاسخ فرستادن، من هم عینا اینجا این رو برای شما نقل می کنم :

کتایون نوشته: سلام دوست عزیز شما که اسپانسر ندارید خیلی به راحتی می توانید از بیمه کالپتیما استفاده کنید. البته اینکه نباید در حساب شما بیشتر از هزارتا دوهزار تاباشد و اگر هم شغلی دارید درآمد شما را می خواهند. و اگر واجدشرایط باشید می توانید از این بیمه استفاده کنید. اسم این ببمه کالپتیما است بیمه که همه دکترها با آن قرار داد ندارند اما ما استفاده کردیم و خوب هم بود اگر بچه داشته باشید این بیمه خوبی است کلا بچه ها را بهتر از بزرگتر ها پوشش می دهند. برای درخواست آن می توانید به سوشیال سرویس مراجعه کنید آنها مدرکی از شما میخواهند و حدود دو یا سه ماهی طول میکشد تا تحقیقات و مدرک کامل شود و بعد شما دکتر خانوادگی انتخاب می کنید و اون شما را به دکترهای دیگر مثلا چشم پزشکی , روان شناس و یا هر دکتر دیگر معرفی می کند. و اگر با این بیمه قرار ببنیده اصلا پولی نه برای دکتر و نه برای دارو می دهید البته می گویم اگر واجد شرایط باشید چون موارد دیگر دارد که باید مقداری برای دکتر و دارو پرداخت کنید اما مبلغی زیاد نیست . در ضمن این بیمه در همه جا نیست این بیمه برای برخی از ایالت هاست . من اسم آنرا و یک سایتی را به شما معرفی می کنم که می توانید علاوه از بیمه از لایف لان یعنی درصدی برای تلفن از کم شود و چیزهای که می توانید از دولت دریافت کنید هست که با مراجعه به این سایت می توانید از خیلی چیزها استفاده کنید.به امید موفقعیت شما پیروز باشید.ببخشید وقت کافی برای مراجعه ندارم اگر اشتباه دارم من را ببخشید. شماره تماس فری است و .بای
CALOPTIMA (A Public Heathcare agency)

Big Grin
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
خواستم این را در مورد بیمه و پرداخت دستمزد دکترها اینجا بگویم که بسیار مهم است: هر نوع بیمه ایی باشید ( پزشکی) وقتی خدای ناکرده مطب دکتر میروید، اگر از شما درخواست پرداخت پول کرد حتما با بیمه تون چک کنید و از آنها بپرسید که باید اصلا پولی پرداخت کنید یا نه!!! یا بسته به نوع بیمه تون باید چه کنید!!!؟؟؟ این مشکل برای من پیش آمد. با وجودی که اینقدر احتیاط میکردم پول اضافی ندم، یک آقای دکتر ایرانی از من در 2 بار ویزیت 300 دلار پول نقد گرفت که البته گفت این پالیسی ماست و ما همین را عینا به شرکت بیمه میفرستیم.... که اینکار را نکردند و پول را هم پس ندادند. حتی به اجنت بیمه من هم همین دروغ را گفت و او را هم مجاب کرد. بیمه هم از این مبلغ فقط 35 دلار را قبول کرده..... و بعد از تلفن و حرف و شکایت و.... شرکت بیمه یک قولهای داد تا ببینیم چه میکنند.....
اگر در مورد بیمه های پزشکی سوالی داشتید، بدونم جواب میدم.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان