کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی

.pdf   Glossary.pdf (اندازه 49.6 KB / تعداد دانلود: 818) -->
.pdf   Glossary.pdf (اندازه 49.6 KB / تعداد دانلود: 818)
واژه های رایج مورد استفاده در بیمه پزشکی گاهی موجب سردرگمی افرادی می شوند که برای اولین بار با این واژه ها برخورد می کنند و قصد دارند که به صورت مستقل اقدام به خرید بیمه کنند. فایل پی دی اف که آنرا از واژه نامه سایت www.ahrq.gov ترجمه کرده ام ، شاید مفید واقع گردد.
Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
سلام
همسرم برنده لاتاري 2011 هست ولي بيماري ms دارد اگر خدا بخواهد و ويزا بگريم ايا به محض اينكه وارد شديم بيمه اي وجود دارد كه او را قبول كند؟ چون هر روز بايد قرص هاي خاصي را بخورد آيا به ما اجازه مي دهند كه قرص ها را بياوريم آمريكا؟ اگر نمي دهند آيا بيمه هست كه قبول كنه ؟ هزينه بيمه با اين شرايط چه جوري مي شود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، shkhmo ، Solitude ، daad
خلاصه لایحه نظام بهداشتی آمریکا که توسط آقای اوباما پیشنهاد و تصویب شد.

جوانان تا سن ۲۶ سالگی می توانند تحت پوشش بیمه درمانی والدین خود بمانند.

شرکت های که بیش از ۵۰ کارگر دارند موظف خواهند بود که بیمه درمانی آن ها را تامین کنند.

شرکت های بیمه نخواهند توانست از ارائه بیمه درمانی به اشخاص بدلیل سوابق بیماری آنان خودداری کنند.

از شرکت های بیمه در مورد پوشش های درمانی پرهزینه، مالیاتی با نرخ ۴۰ درصد گرفته خواهد شد.

اشخاص، موظف به خرید بیمه درمانی خواهند شد و در غیر این صورت، جریمه خواهند شد.

دولت به افرادی که فقیر شناخته شوند برای خرید بیمه درمانی کمک مالی خواهد کرد.
لینک مطلب از سایت فارسی بی بی سی:
http://www.bbc.co.uk/persian/world/2011/...peal.shtml

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من نمی دونم چرا جمهوری خواهان با این طرح مخالفت میکنند در حالیکه که این طرح

خیلی می تونه به مردم و بخصوص اقشار متوسط جامعه کمک کنه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، maaref ، emankh101 ، frozen mind ، aNTea ، aziking ، shkhmo ، Solitude ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres ، rkm
(2011-01-23 ساعت 00:23)salam100 نوشته:  سلام
همسرم برنده لاتاري 2011 هست ولي بيماري ms دارد اگر خدا بخواهد و ويزا بگريم ايا به محض اينكه وارد شديم بيمه اي وجود دارد كه او را قبول كند؟ چون هر روز بايد قرص هاي خاصي را بخورد آيا به ما اجازه مي دهند كه قرص ها را بياوريم آمريكا؟ اگر نمي دهند آيا بيمه هست كه قبول كنه ؟ هزينه بيمه با اين شرايط چه جوري مي شود؟

هیچ شرکت بیمه ایی حق ندارد کسی را بدلیل داشتن بیماری خاص، تحت پوشش قرار ندهد... البته ماهیانه آن شخص را بالاتر از بقیه میگیرند... چون بقول خودشان جزو لیست "های ریسک" قرار میگیرد.... ولی اینرا بدانید که میتوانید سریع بیمه بگیرید یا بخرید. در ضمن یادتان باشد بیمه ایی بگیرید که هزینه دارو را هم پوشش بدهد.. چون بعضی پلان ها دارو را پوشش نمیدهند و یا مقداری ازش را میدهند.. شما حالا با هر شرکت بیمه ایی قرارداد بستید، پلنی بردارید که هزینه داروهاتون را هم بدهد.. چون هزینه دارو خیلی زیاده... در مورد آوردن دارو از ایران، من در یک سایتی خواندم که برای اینکه موقع ورود به آمریکا در گمرک دارو را ازتان نگیرند، 1 نسخه از دکترتان بهمراه ترجمه و... اش همراهتان باشد که مثلا این شخص به این داروها نیاز دارد و.....
امیدوارم همیشه سلامت باشید....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، maaref ، tamanna ، faraz_k ، roze ، shkhmo ، tartar ، Solitude ، parastoo mohajer ، bayat_r ، pariya2 ، daad ، mehdi2014 ، azadeh2014 ، reza_norouzi ، j.modarres ، rkm
یک موردی که میخواستم اینجا بنویسم که دانستنش بهتر است، این است که:
بعضی پزشکها در مطب خودشان کلینیکهای سوری راه میاندازند و صورتحسابهایی با provider متفاوت از صورتحسابهایی بابت هر بار مراجعه ساده شما به مطبشان به بیمه میفرستند؛ تهیه و ارسال میکنند..مثلا شاید شما از یک پزشکی وقت بگیرید که با بیمه شما قرارداد دارد و قبلا هم مشکلی بابت پرداخت دستمرد آن دکتر از طرف بیمه و یا خودتان نداشتید.. ولی حالا به هر دلیل این دکتر بخواهد آزمایش، تست، رادیولوژی، عمل جراحی و یا هر مورد دیگری را برای شما در یکی از اطاقهای مطبش با عنوان کلینیک (***...) انجام بدهد که اگر این کلینیک ***با شرکت بیمه شما قرارداد نداشته باشد، نتیجه این میشود که بیمه 1 سنت هم بابت هر عمل یا تست و غیره ایی که با عنوان این کلینیک انجام داده اید پرداخت نمیکند.. !!!!... از طرفی هم شما در ابتدای مراجعه به پزشک در فرمهای طویلی که بهتون میدهند، تعهد کرده اید که اگر شرکت بیمه هرینه های شما را ندهد، خودتان آنرا پرداخت میکنید.... . خوب حالا ...... بیار........بار کن!!!!!! البته بعضی دکترها هم بدجنسی میکنند و به مریض نمیگویند که مثلا قراره من این تست را برای شما با عنوان "کلینیک ...." انجام بدهم و این کلینیک هم طرف قرارداد شما نیست. چون در آنصورت بیمه از مبلغی که دکتر برایشان بیل فرستاده کم میکند و تقریبا نصف یا یک سومش را تایید میکند. پس به نفع دکتر ها هم هست که اصلا شرکت بیمه دخالتی در این بین نداشته باشه تا آنها هم هر چه بخواهند، صورتحساب بفرستند... از طرفی هم که شما تعهد کرده اید که پول دکتر را تمام و کمال بدهید و.... آنوقت به این میگویند دردسر!!!!!!!
فکر نکنید از این اتفاقات کم میافتد!!! من در عملی که داشتم، بعدا متوجه شدم که دکتر بیهوشی طرف قرارداد با بیمه من نبوده!!! که بعد از آن تا مدتها برام صورتحساب میفرستاد که بیمه ات پول منرا نمیده، تو باید بدی و........ که شکر خدا همان شرکت بیمه با کلی دردسر و... درستش کرد... خلاصه حواستان باشه هر جا خواستید آزمایشی ، تستی و... انجام بدید بهتره اول با شرکت بیمه تون چک کنید... حتی بنظر من به منشی های دکتر ( بخصوص ایرانی هاشون) زیاد اعتماد نکنید... خودتان مستقیما زنگ بزنید و بپرسید که شما با این دکتر ، آزمایشگاه و... قرارداد دارید یا نه؟
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
با سلام
با این هزینه ها به نظر من اصلا" آمریکا رفتن صرف ندارد من تا این سن( 35 سال) جمعا" 1 میلیون هزینه پزشکی نکردم . اگر در آمد و هزینه ها را کنار هم بگذاریم فکر کنم ایران بیشتر خوش می گذرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، behzadb57 ، maaref ، shkhmo ، Solitude ، daad ، sce ، tamana2016 ، j.modarres
(2011-02-04 ساعت 21:15)ARASH@MH نوشته:  با سلام
با این هزینه ها به نظر من اصلا" آمریکا رفتن صرف ندارد من تا این سن( 35 سال) جمعا" 1 میلیون هزینه پزشکی نکردم . اگر در آمد و هزینه ها را کنار هم بگذاریم فکر کنم ایران بیشتر خوش می گذرد.

100%
چون اگر دنبال خوش گذشتن باشید ایران خیلی بهتر است
اینجا هم بد نیست اگر بتونید 200 هزارتایی عجالتا بیاورید !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، emankh101 ، fgh747 ، maaref ، ali234 ، shkhmo ، Solitude ، Soap McTavish ، daad ، sce ، mehdi2014 ، j.modarres
با سلام
من هم از برندگان لاتاری 2011 هستم و دو هفته دیگه می روم آنکارا برای مصاحبه . فعلا" در مورد شرایطی که باید باهاش روبرو شوم تحقیق می کنم . این بیمه درمانی نگران کننده ترین موضوع است . حتی نسبت به کشورهایی مثل استرالیا یا کانادا . دوستانی که در این زمینه اطلاعات موثقی دارند لطفا" کمک کنند .
همچنین اگر در مورد سطح در آمدها هم اطلاعی دارید لطف کنید بنویسید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، fgh747 ، maaref ، shkhmo ، daad
(2011-02-06 ساعت 00:55)ARASH@MH نوشته:  با سلام
من هم از برندگان لاتاری 2011 هستم و دو هفته دیگه می روم آنکارا برای مصاحبه . فعلا" در مورد شرایطی که باید باهاش روبرو شوم تحقیق می کنم . این بیمه درمانی نگران کننده ترین موضوع است . حتی نسبت به کشورهایی مثل استرالیا یا کانادا . دوستانی که در این زمینه اطلاعات موثقی دارند لطفا" کمک کنند .
همچنین اگر در مورد سطح در آمدها هم اطلاعی دارید لطف کنید بنویسید ممنون
دوست عزیز شما مشکل پزشکی خاصی اگر دارید موضوع فرق میکند و الا فکر نکنم اکثز افراد اینجا قبل از مشغول شدن به کار بیمه تهیه کنند
چون هزینه بالایی دارد. البته ریسک دارد ولی اگر خدای نکرده مشکلی شد بالاخره بیمارستان دولتی و اموزشی زیاد هست که با شما راه میان
اگر بچه هم دارید که بچه ها در اکثر ایالتها با هزینه ناچیزی بیمه میشن
موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، shkhmo ، Solitude ، Soap McTavish ، daad ، sce ، mehdi2014 ، j.modarres ، Daneshjo
(2011-02-05 ساعت 08:48)soheilbadami نوشته:  

100%
با سلام خدمت سهیل عزیز

میشه لطف کنید کمی بیشتر در مورد این 200 هزار تایی که گفتید توضیح دهید که با 200 هزار دلار چه کارهایی و چه در آمدی میشود در آنجا داشت .

با تشکر فرامرز

پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، daad
با سلام
بیمه درمانی در آمریکا یکی از مهمترین مسایل است . شما قبل از اینکه وارد آمریکا شوید حتما" باید بیمه تهیه کنید که از طریق internet و یک ویزا کارت هم می شود.
من بیماری خاصی ندارم اما به علت مریضی پدرم در ایران در گیر هر مشکلی که بگویید بوده ام و هر نوع بیمارستان_ چه خصوصی چه دولتی) را دیده ام و می دانم مسئله درمان جزئ مهمترین مسایل است که می تواند زندگی شما را دگرگون کند .
در مورد اینکه فرمودید بیمارستان آموزشی است لطفا" بفرمایید سیستم کار چطور است و به عنوان مثال و برای یک سناریو احتمالی اگر شما ناگهان نیمه شب حالتان در لوس آنجلس بد شود چکار می کنید؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: fgh747 ، ali234 ، shkhmo ، Solitude ، daad
(2011-02-06 ساعت 19:48)fgh747 نوشته:  
(2011-02-05 ساعت 08:48)soheilbadami نوشته:  

100%
با سلام خدمت سهیل عزیز

میشه لطف کنید کمی بیشتر در مورد این 200 هزار تایی که گفتید توضیح دهید که با 200 هزار دلار چه کارهایی و چه در آمدی میشود در آنجا داشت .

با تشکر فرامرز
البته من مزاح کردم چون ضحبت خوش گذراندن بود . به هر حال شما برای تفریح و مسافرت پول زیاد میخوای و اکیپ جور و اضطلاحا همسفر.
ولی راجع کار هم میشه با این مقدار 1 فرانچایز یا نمایندگی بعضی فروشگاههای زنجیره ای رو بگیرید. اما قاعدتا در بدو ورود که نمیشود چون باید چند وقتی باشید تا با اشنایی و تحقیق کامل این کار رو انجام بدید
البته ریسک بیزنس هم الان در امریکا زیاد است.
موفق باشید

شما فکرمیکنی خود امریکاییها چند درصشون بیمه درمانی دارن ؟ یا اگر دارند چه پوششهایی رو داره.
حتی بیمه شخص ثالث اتومبیل که اجباری هست چند درصد ندارن ؟
با 1 سرچ مختصر خیلی چیز ها دستگیرتون میشه.
کلا مشکلات اصلی مهاجران چیزهایی مهمتر از اینهاست . یعنی فعلا اولویت ها مقداری فرق دارد
این نظر شخصی من هست البته.
پاسخ
تشکر کنندگان: fgh747 ، behzadb57 ، maaref ، aNTea ، Solitude ، daad ، sce ، mehdi2014 ، j.modarres
با سلام
مسئله بیمه بسیار مهم است . من حدود 3 هفته ای است دارم تحقیق می کنم .
فقط این موضوع را در نظر داشته باشید که بدون بیمه پایتان را در آمریکا نگذارید .
اگر دوستان سوالی داشته باشند در مورد اصطلاحات و یا موارد دیگر تا حدی که در ایران توانسته ام اطلاعات جمع آوری کنم پاسخگوی دوستان خواهم بود.

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، shkhmo ، Solitude ، parastoo mohajer ، sadeghi897 ، daad ، mehdi2014
یکی از سایتهای خوب در این رابطه سایت http://www.insubuy.com می باشد که با داشتن یک کارت ویزای مجازی با حدود 200 دلار برای یک ماه ( به صورت بیمه مسافرتی ) می توان از آن بیمه خرید.
دوستانی که از ایران بیمه MAPFRE می گیرند توجه داشته باشند که در صورت مریضی باید تمام هزینه ها را خودشان بپردازند بعد با ارسال نامه ( CLAIM PAPER) قسمتی از این هزینه ها را بگیرند .
در صورتی که می خواهید هزینه ای پرداخت نگردد باید بیمه شما با یک سری مراکز که به آنها (PPO (PREFERD PROVIDER ORGANIZATION می گویند قرارداد داشته باشد در این صورت شما در صورت مریضی به این مراکز مراجعه می کنید و با پرداخت مبلغی که قبلا" در قرارداد قید شده بقیه آن به صورت DIRECT BILLING از سوی آن مر کز مستقیما" از بیمه دریافت می گردد.
دوستانی که می خواهند دراز مدت بمانند و احتمال می دهند مدتی بیکار باشند می توانند از بیمه های LONG TERM استفاده کنند که از 120 $ شروع می شود و فقط به افراد دارای کارت سبز یا شهروند اعطا می گردد. ( این هم از مزایای کارت سبز)
این بیمه ها را بهتر است زودتر بگیرید زیرا در اینجا مسئله ای به نام PRE-EXISTING CONDITION به وجود می آید . یعنی به عنوان مثال اگر شما بیماری قلبی دارید و حتی بیمه مسافرتی داشته باشید در صورت ایجاد بیماری که به آن مسئله قلبی شما وابسته باشد بیمه هزینه ها را پرداخت نمی کند.
در بیمه LONG TERM ظاهرا" زمانی حدود 12 ماه در نظر گرفته شده است که در این مدت PRE-EXISTING CONDITION را ساپورت نمی کنند بعد از این مدت مشکلی ندارد باز هم این مطلب بستگی زیاد به ایالتی که در آن هستید و سیاست آن شرکت دارد( هر ایالت برای خود سیاست درمانی جدایی دارد) .
یکی از مسایلی که در لایحه آقای اباما به آن پرداخته شده بحث PRE-EXISTING CONDITION و الزام شرکتهای بیمه به پوشش آن است که البته اگر جمهوری خواهها بگذارند از سال 2014 اجرا می شود.
پس با این حساب آن دوستی که گفته بود بیماری MS دارد بداند که ممکن است به او ویزا بدهند ولی هیچ شرکت بیمه ای هزینه های وی را پرداخت نمی کند و خود باید هزینه ها را پرداخت کند که بطور میانگین 3 برابر نرخ دولتی در ایران است.
نکته جالبی که به آن برخورد کردم الگو برداری بیمه های درمانی ایران ( به خصوص بیمه های خصوصی یا تکمیلی) از سیستم آمریکا است.
به عنوان مثال تامین اجتماعی برای خود یک سری PPO دارد همچنین خدمات درمانی . در آمریکا چندین PPO وجود دارد. البته در این PPO ها دولت با اجبار هزینه را پایین نگه داشته ولی کیفیت آنرا خود قضاوت کنید.
در ضمن در ایران همه کارخانه های داروسازی دولتی هستند که قیمت دارو حدود یک چهارم نمونه خارجی در می آید.
دوستان که نظر یا تجربه ای دارند خوشحال می شوم اینجا جهت استفاده قرار بدهند.
پاسخ
سلام من رفتم واسه يك سفر 6 ماه خودم و همسرم و بچه ام را از طرف شركت MAPFRE بيمه كنم. اينجور كه من فهميدم اين شركت نسبت به اتفاقات بعيدتر خدمات بهتري ميده تا هزينه هاي يك بيماري ساده . مثلا خدا نخواهد براي فوت و برگرداندن جسد و همراه و يا هزينه جراحي و ... خدماتش خوبه ولي فرانيشيز ويزيت تا سقف 25 يورو تعيين شده. كلا هزينه بيمه ما براي 6 ماه حدودا 800 هزار تومان بود . حالا مي خواستم بينم مثلا تا سقف 120 دلار براي هر نفر در هر ماه بطور معمول چه خدماتي از طرف بيمه هاي درماني آمريكا دريافت مي كنيم. كلا حق ويزيت پزشكي چقدره به نظر شما ما كه براي 6 ماه ميام آمريكا بهتر نيست همانجا بيمه بشم؟ اگر دوستان توصيه اي دارند ممنون ميشم راهنمايي بفرمايند.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mitr.p ، mavarfan ، maxsupermax ، free_free ، shkhmo ، Solitude ، daad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان