کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
دوستان مهاجر، شما برای سفر به امریکا بیمه مساقرتی می گیرید؟ یا اون جا که رفتید براش اقدام می کنید؟ وضعیت بیمه و درمان امریکا اسف بار توصیف می شه! البته من شنیدم و این که اگه مریض بشی و بیمه نباشی، خیلی هزینه داره. و کلاً این سیستم درمان رایگان اروپا در اون جا وجود نداره. شما چه کار می کنید در این مورد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، Solitude ، REZA1390 ، daad ، farshadsh ، qeshmi ، ed2008
سلام سمیرا جان
اتفاقا داشتم دنبال همین موضوع میگشتم. یک سری به لینک زیر بزن.
به نظر میاد برای بیمه یکساله درمانی تا 50.000 دلار که البته حداقلش هست برای هر نفر بین 400 تا 900 دلار متغییره.
و برای یکساله تا 500.000 دلار برای هر نفر بین 900 تا 1200 دلار متغییره.
من خیلی سر در نیاوردم. اگه میتونی در خصوص گزینه هاش یک توضیحی هم بده لطفا.

ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Solitude ، REZA1390 ، daad ، mehdi2014
یک سر به کدوم لینک بزنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
آخ آخ آخ
امان از پیری Wink

این لینک:
http://www.insubuy.com/compare/visitor.do
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، MPU ، Solitude ، moon_rose ، مریم رف ، mehdi2014 ، azadeh2014
برای من هم گیج کننده ست. ضمن این که یک بار هم کلاه سر من رفته. به خیال خودم بیمه مسافرتی گرفتم و اتفاقاً در اون کشور 3 بار بیمارستان رفتم! وقتی برگشتم گفتن بیمه شما شامل مرگ و تصادف بوده نه چیزای دیگه. باید به این چیزها دقت کرد که خدمات پزشکی رو پوشش بده. یک نفر به من گفت که همون جا که رفتی بگیری بهتره
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، Solitude ، amirdadash ، daad ، azadeh2014 ، mehdi2014 ، امین 13 ، مهرنگار
منم فکر کنم اگه اونجا خودمون و بیمه کنیم بهتره....
چون ما مهاجریم نه مسافر ممکنه اصلا بیمه ی مسافر رو برای ما قبول نکنن................
لطفا اگه کسی در مورد بیمه ی SOS چیزی میدونه بگه....توی ایران تا سالی 700 هزار تومان رو تقبل میکنه ...میخوام بدونم اگه کسی بیمه ی SOS باشه برای خارج از کشور هم اعتبار داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Solitude ، amirdadash ، daad ، مانترا ، mehdi2014 ، azadeh2014 ، امین 13
سلام
من که بیمه نکردم و اومدم.
اینجا میگن چون ما بچه زیر 18 سال داریم مثل اینکه یک بیمه خودشان می کنند. یک بیمه دارند واسه بیمارستان و یک بیمه واسه دکتر. هر کاری کردم گزارش میدم.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ali234 ، Solitude ، REZA1390 ، moon_rose ، daad ، soruosh ، azadeh2014 ، janatirad ، AZAR 1335 ، j.modarres
laili عزیز
بیمه SOS بیمه خیلی خوبیه و بین المللی هم هست.
خدای نکرده اگر مشکلی بریا کسی پیش بیاد با ایمیل هم میتونه خبر بده و پیگیری کنه.
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، mary joon ، maaref ، SH1A2R3 ، Solitude ، sadeghi897 ، daad ، امین 13 ، ed2008 ، j.modarres
سلام به همه دوستان عزیز، مهاجر و منتظر و بار و بندیل به دست و ...

ظاهرا چند روش بیمه درمانی در امریکا هست که طبق معمول خیلی هاش برای تازه مهاجرین قابل اجرا نیست.

یک مقدار اطلاعات پیدا کردم برگرفته ازاین سایت که مینویسمشون:
http://www.insubuy.com/guide/new-immigra...-plans.jsp

البته من رو میبخشید اگر ترجمه خوبی نیست چون متنهای بیمه واقعا ثقیل هستن.

Medicare :
این نوع بیمه شامل حال تازه مهاجرین نمیشه. دارای پارتهای مختلفی هست مثل A, B و ... .
پارت A موارد درمانی مهمی مثل بستری شدن در بیمارستان و جراحی رو در بر میگیرد.
پارت B مواردی شامل هزینه ویزیت پزشک و آزمایشگاه، عکسبرداری و ... را در بر دارد و در سطوح مختلف تعرفه های مختلفی داره.
پارت D داروها و نسخه ها را پوشش میدهد.
شهروندان و مقیمان امریکا در صورتیکه بیش از 10 سال درامریکا کار کرده باشند و بالای 65 سال داشته باشند میتوانند از پارت A این نوع بیمه استفاده نمایند. اگر کسی شرایط بالا را داشته باشد میتواند پارت B را به صورت بیمه تکمیلی خریداری نماید.
به طور کلی تازه مهاجرین امکان استفاده یا خریداری از این نوع بیمه را ندارند و حتی در صورتیکه شایط آن را داشته باشند هزینه ماهیانه آن بین 600 تا 1000 دلار در ماه خواهد بود (پس فعلا نمیصرفه)

Medicaid and etc :
تازه مهاجرین نمیتوانند از بیمه های فدرال مثل Medicaid و MediCal و ... استفاده نمایند. توجه داشته باشید که پیش از مهاجرت، sponsor فرم ساپورت مالی را تکمیل و ارسال مینماید که در آن تاکید میکند تا از تازه مهاجر حمایت خواهد نمود و مهاجرین سربار دولت نخواهند شد. امضای فرم I-864 از این لحاظ نیز مسئولیت سنگینی بر عهده اسپانسر قرار میدهد که باید جدی گرفته شود.

در شرایط معمولی، تازه مهاجرین پس از حداقل 5 سال از اقامت در امریکا میتوانند، از کمکهای دولتی Medicaid بهره مند شوند.

US Domestic Individual Health Insurance :
کسانی که زیر 65 سال داشته باشند بسته به ایالتی که در آن زندگی میکنند و مدت زمان اقامتشان، میتوان از این نوع بیمه استفاده نمود. برای بالای 65 سال مبلغ حق بیمه ماهیانه خیلی بالا میباشد (در حد 1500 تا 2000 دلار در ماه) به طوریکه معمولا ترجیح داده میشود هزینه درمان بدون بیمه پرداخت گردد.

US Based Visitors Health Insurance :
کسانیکه به عنوان مقیم دائم در امریکا زندگی میکنند میتوانند از این نوع بیمه استفاده کنند. بیمه گزاران زیر بیمه visitor با محدوده جغرافیایی هم داخل و هم خارج از امریکا را صادر مینمایند که شامل حال تازه مهاجرین نیز میگردد:
- Patriot America
- Patriot Platinum America
- Protection America
- Patriot GoTravel America

شرط اساسی استفاده از این نوع بیمه عدم حضور دائم در امریکا است تا به عنوان visitor شناخته شوید، بنابراین برای خرید این نوع بیمه در صورتیکه سن شما زیر 65 سال میباشد و در امریکا مقیم دائم هستید و حضور فیزیکی شما در امریکا بیش از شش ماه میشود باید از قبل بیمه ای بین الملل از بیمه گذار امریکایی خریداری کرده باشید که از تاریخ ابطال آن 60 روز نگذشته باشد.
این گونه بیمه ها سابقه بیماریها، چک آپهای عمومی و غیره را شامل نمیگردد. به هر حال داشتن اینگونه بیمه با حداقلها بهتر از نداشتن بیمه است.

US Based new Immigrant Health Insurance :
این گونه بیمه به منظور پوشش بیمه تازه مهاجرین طراحی شده اند. بیمه هایی نظیر:
- Inbound Immigrant
- Bride Plan

این بیمه ها تا زمانی که شرایط استفاده ازmedicare را نداشته باشید قابل استفاده میباشند. مانند قبل این گونه بیمه نامه ها نیز بیماریهای با سابقه قبلی و چک آپها و ... را پوشش نمیدهد.

Non US Based Visitors Insurance Plans :
در صورتیکه از بیمه های visitor غیر امریکایی خریداری کنید پرداخت حق بیمه، در کشور مبدا و بر اساس واحد پول مبدا و پس از پرداخت هزینه های درمان صورت میگیرد (هزینه را اول پرداخت میکنید و سپس مبلغ پرداختی در کشور خود شما بازگردانده میشود). در ضمن از سایر مزایایی نظیر کارتهای بیمه سلامتی و ... برخوردار نخواهيد بود. ضمنا باید توجه داشت که اکثر بیمه نامه های صادر شده برای توریستها قابل قبول است و به عنوان تازه مهاجر شامل حال شما نمیگردد.

بنابراین بهتر است از بیمه گران امریکایی بیمه خود را خریداری نمایید.

نکته مهم:
پيش از عقد قرارداد بیمه تمام فصول قرارداد را به دقت مطالعه کنید تا دقیقا بدانید از چه پشتیبانیهایی برخوردار میشوید:
- تا چه میزان از هزینه پرداختی به شما باز گردانیده میشود؟
- در چه شرایطی، با چه نرخی،بر اساس کدام واحد پولی و در کجا بازپرداخت صورت میگیرد؟
- حداکثرپرداخت بیمه در هر بار درمان چه مقدار است؟
- در کدام کشورها شما را تحت درمان دارد؟
- آیا بیمه درمانی است یا بیمه حوادث؟
- آیا به عنوان یک مهاجر شما را تحت پوشش قرار میدهد؟

بدرود
تا خیلی زود
پاسخ
سلام
از دوستانی که در آمریکا هستند، ممکنه راجع به بیمه پزشکی ای که دارند توضیحاتی بدهند؟ میدونید که اینجا پلان ها متنوع است و واقعا آدم نمیدونه کدوم را برداره!!! شاید اگه مورد بهتری پیدا شد، بهتر باشه بیمه را عوض کرد.
Smile
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، smebi2011 ، shkhmo ، Solitude ، daad
پگاه خانم, من دقیقا همه پلنهای بیمه را نمیدانم ولی شنیده ام که کایزر سرویس خوبی نمیدهد و آدم را زیاد علاف میکند. برای همین هم من بلوکراس را انتخاب کردم. و اصلا نمیدانم که چطوری است چون فقط از بیمه دندانپزشکیش استفاده کردم که مشکل خاصی نداشت. البته یک دندانپزشک چینی پیدا کردم که پول کارش را بیشتر زد تا برای من تقریبا مجانی در بیاید. کارش هم بد نبود. یک بار هم برای چکاپ کلی رفتم که چون نمیدانستم, جای گرانی رفتم و 800 دلار پول آن شد و 500 دلار را بیمه داد و حدود 300 دلار خودم دادم. ولی وقتی به قسمت هیومن ریسورس کمپانی گفتم, گفتند که اشتباه کردی و میبایست به ما میگفتی تا برایت خیلی ارزانتر در بیاید.
من در ماه حدود 250 دلار برای بیمه و 50 دلار هم برای دنتال میدهم که البته یک مقداری از مبلغ بیمه است و بقیه را کمپانی میپردازد.
(2009-11-24 ساعت 03:14)pegah نوشته:  سلام
از دوستانی که در آمریکا هستند، ممکنه راجع به بیمه پزشکی ای که دارند توضیحاتی بدهند؟ میدونید که اینجا پلان ها متنوع است و واقعا آدم نمیدونه کدوم را برداره!!! شاید اگه مورد بهتری پیدا شد، بهتر باشه بیمه را عوض کرد.
Smile
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام. مرسی از پاسختون. بنظر میاید دیداکتبلش کم باشد و پرداختی ماهیانه اش بالا. نمیدونم چقدر از ویزیت دکتر ، دارو، آزمایشگاه را میدهد!!!!
بهر حال ممنون.
دوستان دیگر؟؟؟
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، shkhmo ، Solitude ، daad
پگاه عزیز الان در حال حاضر بهترین پلان با بلو کراس پ پ او انتما هست که اگر از اجنت خودتون سوال کنید یک پلان جدید اومده که خیلی به صرفه هست البته باید ببینید که شما جراحی یا زایمان ویا ارجنت کر می خواهید داخل پلانتون باشه یا نه
من خودم همین بیمه رو گرفتم......در ضمن بیمه از 3 نفر تا 5 نفر عضو یک قیمت حساب می شه و شدیدا هم به سن مربوط می شه هر کس در خانواده شما کم سنتر هست او سرگروه بگذارید
موفق و پیروز باشید
(2009-11-24 ساعت 03:14)pegah نوشته:  سلام
Smile

پگاه عزیز الان در حال حاضر بهترین پلان با بلو کراس پ پ او انتما هست که اگر از اجنت خودتون سوال کنید یک پلان جدید اومده که خیلی به صرفه هست البته باید ببینید که شما جراحی یا زایمان ویا ارجنت کر می خواهید داخل پلانتون باشه یا نه
من خودم همین بیمه رو گرفتم......در ضمن بیمه از 3 نفر تا 5 نفر عضو یک قیمت حساب می شه و شدیدا هم به سن مربوط می شه هر کس در خانواده شما کم سنتر هست او سرگروه بگذارید
موفق و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، meweadl ، kianoush ، megaholding ، aNTea ، maaref ، tamanna ، MPU ، shkhmo ، Solitude ، parastoo mohajer ، Blaze ، mrhj50 ، moon_rose ، rezad ، azadeh2014 ، آلیس-1980 ، j.modarres
بسیار ممنونم.حتما راجع به مشخصات بیشترش تحقیق میکنم و اگه سوالی داشتم ازتون میپرسم. Smile
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، shkhmo ، Solitude ، daad
هزینه پر کردن دندان یا کشیدنش حدوداً چقدر میشه؟؟؟ و آیا کسی می دونه درآمد متوسط یک دندانپزشک حدودا سالی چقدره( بدوم احتساب مالیات)!!؟؟؟
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، shkhmo ، minoo_o ، daad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان