کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدرک تحصیلی و مسائل مرتبط
کاوشگرنت عزیز پاسخم رو از جناب hvm دریافت کردم ! (از این قضیه معتبر نبودن دیپلم یازده ساله تقریبا مطمئن بودم و اتفاقا الان هم دارم برای گرفتن مدرک پیش دانشگاهی درس میخونم، ولی بعضی از اظهارنظرها آدم رو دچار شک و تردید میکنن که الان کاملا برطرف شد!)

از همه دوستان سپاسگزارم...
تشکر کنندگان: hvm ، Monica ، MAHDI2012 ، shkhmo ، shani89
(2010-05-03 ساعت 00:56)mercedeh نوشته:  کاوشگرنت عزیز لطفا به پست ۲۲۶ من در همین صفحهٔ که آقایsaeediheiبهم پاسخ دادن توجه کنید و بگید نظرتون چیه؟ممنون

من همان موقع ارسال این پست هم خیلی تلاش کردم نظر بدهم اما نتوانستم. چون نه مدرکی برای رد آن دارم و نه مدرکی برای تایید آن.
و چرا می‌گویم مدرکی برای رد آن ندارم چون مورد مشابه آن در مورد اظهارنامه بانکی به جای اسپانسر است که در نامه مصاحبه (نامه دوم) به صراحت نوشته گردش مالی (یکساله و یا شش ماهه دقیق یادم نیست) ولی خود من و چند تا از دوستان مانده حساب برده‌اند و سفارت قبول کرده است.
در این مورد هم مطمئن باشید که دیپلم نظری 11 ساله را قبول نمی‌کنند اما در مورد دیپلم 11 ساله فنی حتی اگر از یک یا دو نفر قبول کرده باشند نمی‌شود به صراحت گفت که آیا قابل قبول خواهد بود یا نه.
پس بهتر است اگر خانواده شما (یا هر دوست دیگری) دیپلم فنی دارند با KCC مکاتبه کنند و پاسخ بگیرند. و این پاسخ مستند خواهد بود برای همه دوستان.

و در آنجا نوشته است که "تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلات معادل آن" به معنای اتمام موفقیت آمیز 12 سال تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در ایالات متحده و یا اتمام موفقیت آمیز این تحصیلات در یک کشور دیگر با سیستم آموزشی مقاطع دبستان و دبیرستان که برابر با تحصیلات دبیرستانی در ایالات متحده باشد، است"
و این به این معنی است که ممکن است دیپلم فنی ایران معادل دیپلم آمریکا قبول شود و ممکن است که قبول هم نشود.
تشکر کنندگان: Snowman ، usa.lover ، kianoush ، hvm ، mercedeh ، Monica ، shkhmo ، mehdiii
با عرض پوزش از دوست عزيزم كاوشگرنت
مدرك فني را در صورتي قبول ميكنند كه نظام قديم (4ساله)باشد نه كاردانش(3ساله)
حتي در ايران خودمان هم اگر بخواهيد از طريق ناپيوسته (معمولي ترين روش ادامه تحصيل در دانشگاه) و با مدرك كاردانش وارد دانشگاه شويد نياز به مدرك پيش دانشگاهي داريد
در غير اينصورت بايد بصورت پيوسته و در همان رشته كاردانش (و البته در اكثر موارد كارداني)ادامه تحصيل دهيد
اما مدرك كاردانش در يك مورد بسيار مفيد است و آنهم موقعي است كه سابقه كار با مدرك هماهنگ باشد و مثلا سابقه كار مكانيكي +مدرك 3 ساله كاردانش (در رشته مكانيك خودرو) ميتواند جاي ديپلم را بگيرد چون خودش توضيح داده سابقه كار در مشاغلي كه نياز به حداقل 2 سال فراگيري (آموزش)داشته باشند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: mercedeh ، farzad24 ، Snowman ، laili ، Monica ، honareirani
دوستان يكي لطف كنه جواب منو بده

من الان دانشجوي ترم اخرم و توي فورمها اخرين مدركمو ديپلم زدم اگه كسي برنده بشه اگه فقط مدرك پيش دانشگاهي ببره كافيه اخه من نمي دونم مدرك ديپلمم كجاست
و اينكه حتما هم بايد مدرك پيش دانشگاهي ببريم و هم مدرك 11 ساله ديپلم رو؟؟ يا فقط پيش دانشگاهي كافيه؟
تشکر کنندگان:
در اصل مهمترین مدرک تحصیلی مدرک 12 ساله است که ما در ایران آن را با نام مدرک پیش دانشگاهی می شناسیم.
جواب سوال شما مدرک پیش دانشگاهی است.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من در زمان ثبت نام مدرک تحصیلیم کامل نبود و متاسفانه ادامه ندادم اما تو فرم اعلام کردم که مدرک دارم اگه برنده بشم به مشکل میخورم؟ فکر نمی کنم دیپلم فنی من اگه برنده بشم...تا اون زمان اماده بشه. جطوری مدارک رو استعلام میکنن؟ با ایران هماهنگی و استعلام میکنن؟
تشکر کنندگان:
(2010-05-08 ساعت 18:20)ario نوشته:  سلام دوستان من در زمان ثبت نام مدرک تحصیلیم کامل نبود و متاسفانه ادامه ندادم اما تو فرم اعلام کردم که مدرک دارم اگه برنده بشم به مشکل میخورم؟ فکر نمی کنم دیپلم فنی من اگه برنده بشم...تا اون زمان اماده بشه. جطوری مدارک رو استعلام میکنن؟ با ایران هماهنگی و استعلام میکنن؟
شما باید تا اونجایی که من میدونم ترجمه و ال مدرک را ارائه بدید ولی فکر میکنم با اگه گواهی از آموزش پرورش هم داشته باشی که ترجمه اون به تایید وزارت امور خارجه رسیده باشه قبول کنن

اگه جایی را اشتباه کردم دوستانی که تجربه بیشتر دارن لطفا اصلاحش کنن
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان:
من مدرک تحصیلی لیسانسم رو متاسفانه گم کردم ولی کپی رو دارم الان دنبال گرفتن المثنی هستم. البته اصل مدرک پیش دانشگاهی رو دارم. اگه یه وقت تا روز مصاحبه مدرک لیسانسم صادر نشه میتونم پیش دانشگاهی رو ارائه کنم ؟ ( در صورتیکه تو فرم من لیسانس زده بودم)
آیا ترجمه دارالترجمه کافیه یا باید به تائید وزارت امور خارجه برسد؟
تشکر کنندگان: mr.amir007

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان