کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهندسي مواد(متالورژي،جوشكاري،خوردگي،ريختگري،بيومواد و......)
سلام دوستان
ميخواستم از دوستاني كه با من هم رشته اند يا اطلاعاتي در مورد ادامه تحصيل ووضعيت كار توي كشور هاي مختلف بخصوص امريكا‍‍‍، استراليا،كاناداو.... دارند مارو هم در اين اطلاعات شريك كنند.
آمریکا منتظر ماست!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
سلام - یه مختصری بگم . راستش من رشتم متالورژی هست و سال دیگه دیپلم میگیرم - خیلی در مورد جایگاه این رشته در کشورهای خارجه تحقیق کردم - چه از اینترنت و کتاب و مجله .. چه از استادان و دبیران خودم - اونطور که میگن کلا رشته های فنی بازار خوبی داره در ضمن پیشرفت زیادی هم داره نسبت به ایران - مخصوصا رشته ما که متالورژی هست و به به و چه چه زیاد ازش شنیدیم . سعی میکنم اطلاعات بیشتری ازش تو همین تاپیک بذارم - موفق باشی دوست من.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes ، Adventurer ، taherifar
سلام
تاپیک خیلی خوبی ایجاد شده دستتون درد نکنه
من هم در رشته مهندسی جوش در حال تحصیلم و قصد ادامه تحصیل رو در امریکا دارم تا یک ترم دیگه تموم میشه و میرم.
البته برای کریسمس اونجام.
امیدوارم بتونم کمک کنم.
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes ، taherifar
با سلام به همه ی همکاران عزیزم . من یک ترم دیگه مهندسی متالورژی صنعتیم رو میگیرم .

و به طور قطع و یقین برای فوق میخوام به آمریکا برم . توی این 4 5 ماه گذشته هم حدودا 3 تا مقاله فقط به همین هدف منتشر کردم که 2 تاش از سیاتل آمریکا دعوتنامه ی ارایه

گرفتن . خودم رو در رشته ی تحصیلیم از نظر تیوری فرد تاپی قلمداد میکنم .

در مورد رشته ی متالورژی که باید بگم ، ما همچین رشته ای در غرب نداریم . رشته ی مادر که "Material Science and Engineering" هستش و این یکی از گرایشهای جنرالش هست .

اولین محسنه ی رشته ی مواد ، اینه که همون طوری که از اسمش مشخصه ، هم Science هست و هم Engineering . یعنی شما میتونین دانشمند قلمداد بشین و میتونین

مهندس ( بسته به فیلد کاریتون . که الیته به نظر من همیشه کار ساینس از کلاس کاری بالاتری برخوردار هست در دنیا ! نه در ایران ) .

یکی از نشانه های ابرقدرت بودن در دنیای امروزی داشتن فناوری مواد هست .

بچه هایی که کمی با صنعت درگیر هستند به خوبی میدونند که ما در ایران توانایی تولید کاغذ سمباده رو نداریم ! خوب ، دیگه شما چه توقعی از بازار کار و اینها در این کشور

جهان سومی دارین ؟

مهندسی مواد ، در جهان اول از ملزومات رشد صنایع هست و اکثر Failure هایی که اتفاق میفته مانند دو سانحه ی تاریخ فضانوردی آمریکا همگی ناشی از ضعف علوم

متریال هست .

در مورد درآمد عموما تمامی مهندسی ها در یک رنج درآمدی قرار دارند .

در ضمن مهندسین عزیز ؛ 25 آبان سومین همایش مشترک سیزدهمین کنگره سالانه انجمن مهندسین متالورژی ایران و بیست و یکمین سمینار انجمن علمی ریخته گران ایران

در کرمان برگزار میشه ، میتونه محل خوبی باشه برای کسب تجربه ، چون معمولا در این سمینار ها که هر سال در نقطه ای از کشور برگزار میشند بهترین مهندسین و متخصصین کشور

حضور دارند . من خودم برای ارایه امسال میرم .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes ، Hanret ، taherifar
سلام
من یکساله که درسم تموم شده متالورژی صنعتی خوندم(لیسانس).میخواستم برای ارشد مهندسی جوش بخونم نمیدونم کجا ولی مالزی تو فکرمه و اینکه هزینه تحصیل برام مهمه.میخواستم ببینم کسی راجع به مهندسی جوش و دانشگاههایی که این رشته رو دارند رو که میشه راحت رفت بهم معرفی کنند.
ممنون
پاسخ
به به سلام . چه جالب منم رشته ام همینه . البته متالوژی و مواد.مهندسی جوش هستم.
دانشگاه های سوئد رو یه چیزایی شنیدم . تحقیق میکنم بهتون میگم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes ، Hanret ، taherifar
سلام
در مورد NDTمن توی AOL سرچ کردم چنتا پیدا کردم
ولی یه نکته انها نوشته بودند که NDT MAN باید مورد تایید MP باشه ولی هرچی تلاش کردم نتونستم بفهمم MP یعنی چی
آمریکا منتظر ماست!
پاسخ
تشکر کنندگان: MHM ، taherifar
با سلام من دانشجوی ترم 2 فوق لیسانس خوردگی دانشگاه فردوسی مشهدم.میخوام بدونم شرایط بورس گرفتن از اروپا یا استرالیا چطوریه ؟آیا مقاله آی اس آی کمکی میکنه؟اینکه شما کجا رو پیشنهاد میکنین واسه دکترا؟لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
سلام
من سال دیگه می رم ایتالیا و می خوام متالوژي بخونم
به نظر شما ایتالیا از نظر متالوژي کشور قوی هست ؟
و اگر هم اطلاعات دارید می شه بگید که دانشگاه کدوم شهر برای این رشته بهتره ؟
ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان