کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه امريكا
jMaster نوشته: laili خانوم تبریک میگم.
میشه بفرمایید حدوداً چقدر پول به ازای هر نفر بوده بودید و ذکر کرده بودید که گیر ندادن؟

laili جان من همچنان منتظرم...
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان: afshinghwink
salam doostane khoobam....man ham taze dishab residam los angeles
hame chiz kheili khoob va rahat bood ba parvaze emirate oomadam va bar khalafe oon chizi ke lelili aziz gofte boodan ke too parvaz faghat 2 seri ghaze midan va ba khodetoon khoraki bebarid .vala ma ke mordim az bas ke azamoon pazirayi kardand bikhoodi koli ba khodemoon khoraki bordim ....too air port ham faghat 1 saat moatal shodim policash vaghean khosh barkhord boodan va aslan ham vase poole ziad ke borde boodam gir nadan faghat man haghighat ro goftam ke cheghadr dolar daram va oonha ham neveshtan rooye ye barge haminnnnnnnnnn
bad ham ke koli khosh amad gooyi o az in harfa
hala taze residam hanooz yezare kalafe hastam vali hatman chand rooze dige miram vase kharide mob va baz kardane hesab banki ..... va miam koli etelaat behetoon midam
be omide inke hamatoon americayi beshid Big GrinBig Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: seravin ، persia ، hbita ، s..setare ، leili ، merdax ، sh-b ، reza22 ، afshin ، laili ، ali1339 ، arshkarshk ، M!LAD ، N.D ، air ، king_of_sky ، saeedhei ، Ali Sepehr ، samin ، meweadl ، سارا کوچولو ، parmida.722 ، Monica ، Hashem ، masih ، kasra ، f.o ، javan134 ، aNTea ، athenaa ، feidom30
سلام الهام جان رسیدن بخیر
خدارا شکر که تا اینجا را راحت بودید .مثل اینکه شانس شما تو سفر هوایی و فرودگاه بهتر از ما بوده البته برای ما هم فرودگاه مسئله ای نبود فقط خیلی شلوغ بود و معطل شدیم.موفق باشید
تشکر کنندگان: elham ، kasra
salam doostan ma dar tarikhe 21aug varede sanfransisco shodim emarate parvaze kheili khoobi bood faghat kheili toolani bood,paziraye khoobi dasht faghat ghazahashan kheili ba mazaje ma sazegar nabood be kkhatere booye adviee ke dasht ,havaye tooye havapeima sard bood pishnehad mikonam bakhodetoon jakat bardarin.2no form behetoon midan ke yekish baraye har kodam az azae khanevade va yekish ham baraye kole khanevade 1adad por bayad shvad ba sedaghat por konin ta dar foroodgah moshkeli pish nayayad soalha ham darbare chizhaee ke hamrah darin hast.ma dr foroodgah hodoode 1saat matali dashtim,kheili kheili azamoon esteghbal kardan va tabrik goftan dobare azamoon asare angosht va adress dar us gereftan va emzaee ke bad az an hamishe bayad az an estefade konin ke ma emza formha ra zadim,barhayeman ra aslan nagashtan vali azamoon porsidan ke tokhme limoo amani va zaferan darim?ke ma rastash ra goftim va nokte dige inke x ray ha ra azamoon nagereftan va goftan nemikhahim.sfo besiar ziba va didanist va vaghan behesht ast,va mardom rahat zendegi mikonan be gofte khodeshan oza eghtesadi roo be behbood ast,man chon hamsaram be khatere karash majboor bood zood bargarde be man kheili ba bacheye koochak sakht ghozast ba inke hafte aval ra be gashtogozar dar behtarin jaha raftim vali kheili zood deltange iran shodam ba vojoode khobihaye us ,2hafte zoodtar az tarikhi ke gharar bood bargardam bar gashtam ,be mahze voroodam be iran behem khabar dadan ke green carde man va pesaram va hamsaram amade va gharare ke yeki az aghvameman ke azeme iran hsat barayeman biavarad yani sare 2hafte green card ra ghabl az daryafte wellcam letter gereftim omidvaram ke social security man ham zoodtar biayad ,rasty be mahze vorood be us yek mohr rooberooye viza mizanand ke ta 1sal mesle greencard ast va ba an mitavanid safar konin khode officer be ma dar foroodgahe sfo goft,ma karhaye mandanemoon ra dar safare badi ehtemalan anjam midim va donbale pase sefid hastim ,omidvaram safarnameam mofid boode bashad ,dar zemn moghe bargashtan be iran vasayele ma ra kheili gashtan .
تشکر کنندگان: reza22 ، payman R ، sh-b ، N.D ، persia ، king_of_sky ، leili ، meweadl ، Borqa3 ، ChairMan ، Monica ، javan134 ، aNTea ، feidom30
الهام جون رسیدن به خیر و به امید دیدارBig Grin
پرواز ما هم مثل تو خیلی خوب بود و همراه با سرویس و پذیرائی مفصل....
فقط سه تا از چمدونهامون و شکسته تحویل گرفتیم که گفتند میتونید شکایت کنید و خسارت بگیرید که پیام جون از بس ذوق زده آمریکا بود بی خیال چمدون شدBig GrinBig GrinBig Grin
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: elham ، Monica ، kasra
دوستان عزيز
با سلام
به دليل ضروزت جمع بندي سفر نامه هاي امريكا در يك مكان و امكان استفاده همه دوستان از تجربيات كساني كه به امريكا رفته اند پيشنهاد ميكنم چنانچه دوستان همگي موافق هستند طرح پرسش و قرار دادن سفرنامه و تجربيات در اين تاپيك انجام گردد.
تا نظر دوستان چه باشد
تشکر کنندگان: afshin ، kasra
Big Grin 
با سلام من هم به نوبه خودم بهتون تبریک میگم و امیدوارم هر جا هستید سلامت و دلخوش باشید .

راستی هرموقع برگشتید یکم از هواشو تو کیسه فریزر برامون بیارید ....Big Grin
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز; laili, elham, leili, sa2، سلام Smile
ورودتان را به سرزمین فرصت ها تبریک میگم.
آیا شما برای SSN و Green card اقدام کردید؟ یه سری از 2009 ها میگفتن که دیگه نیاز نیست بخصوص برای SSN اقدام کرد و طبق فرم ها اتوماتیک خودشون صادر میکنن!
(در صورت نیاز) برای اقدام SSN و Green card آیا Application fee هم داره؟ یعنی برای بررسی درخواستمان مبلغی هم از ما اخذ خواهد شد؟
در صورت مثبت بودن، به چه میزان؟

sa2 جان،
بیا که کلی کارت دارم Wink
من تا re-entry و سایر مدارک رو بگیرم میخوام برم پیش دوستم در sfo.
لطفا در مورد پروازت بیشتر اطلاعات بده: connection داشت(چند تکه رفتی)، قیمت (هر پرواز)، محل خرید، و مبدا اولین پروازت (از ایران یا آنکارا/ابوظبی)

سپاس
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان: leili
سلام من واسه SSN اقدام کردم و بهم یه رسید هم دادند و بعد از 7 روز دیروز SSN ما اومد به اون ادرسی که داده بودم
تشکر کنندگان: Monica ، kasra
این آدرس که میدیم برا دریافت ssn ماله کسایی هست که آشنا دارند توی usa ما که اشنا نداریم و نمیدونیم تو کدوم هتل قرار مستقر شیم چه آدرسی باید بدیم؟یا چیکار کنیم؟
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
در مورد آشنا نداشتن هم خدا بزرگه. منم نداشتم ولی در لحظه آخر جور شد. اصلا نگران نباشید.
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام
اینم سفرنامه ما:
روز 7 سپتامیر یعنی همون 16 شهریور خودمون ما از ایران پرواز کردیم به سمت سرزمین آرزوها (به هیچ عنوان لقب مناسبی برای اینجا نیست) و دقیقا همون 7 سپتامبر وارد اینجا شدیم ما با پرواز اماران مستقیم از دبی به امریکا اومدیم که تقریبا 24 ساعت تو راه بودیم از تهران رفتیم به دبی و دوباره از دبی پرواز کردیم از روی تهران گذشتیم و از قطب شمال رد شدیم تا به مقصد رسیدیم . سفر خیلی خسته کننده ای داشتیم و به هیچ کس پیشنهاد نمی کنم با امارات پرواز کنه چون بدون استراحت 24 ساعت رو صندلی واقعا سخت بود و پذیرایی هم بد نبود البته برای دوستانی که ادویه دوست ندارن اصلا خوب نبود .
وارد فرودگاه که شدیم بدون اینکه معطل بشیم لاتاری ها را در یک صف جداگانه مدارک را بررسی کردند و در یک دستگاه اثر انگشت گرفتند و بعد از خوشامد گویی و بدون هیچ مشکلی وارد یک قسمت دیگر شدیم که چمدانها را تحویل گرفتیم و بعد از اون در باجه بعدی آدرس جایی که باید مدارک به اونجا ارسال بشه رو با ما چک کردند و در آخر یک فرم دادند که باید پر می کردیم و می نوشنیم چقدر پول همراهمون هست که آقایی که از ما پرسید گفت حتما راستشو بگید چون وقتی پول را در بانک می گذارید باید با گفتتون مطابقت داشته باشه و ما هم بیشتر از 20 هزار دلار (2 نفر) همراهمون بود که نوشتیم و بعد از اون از فرودگاه خارج شدیم نه چمدون ما و نه هیچ یک از افرادی که با پرواز ما بودند را نگشتند .
ما در منزل اقوام در وستمینستر اورنج کانتی سکونت داشتیم . یک جای خیلی خلوت و دور از آدمیزاد. فردای اون روز ما به اداره سوشال سکیوریتی رفتیم که اقدام کنیم خانمی که در اونجا بود گفت به صورت خودکار برایتان ارسال می شه که البته اشتباه کرد بعد می گم چرا. بعد از اون به بانک رفتیم و حساب باز کردیم که حتما توصیه می کنم حساب استیودنت با همون دانش آموزی باز کنید که اگر کل پول هاتون رو خرج کردید بانک جریمتون نکنه چون در حساب های دیگه حتما باید 2 هزار دلار پول همیشه در بانک داشته باشید وگر نه روزی 50 دلار جریمه می شوید و بعد رفتیم یک خط موبایل گرفتیم. بعد از 5 روز دسته چک و عابر بانکمون اومد ولی بعد از 7 روز از سوشال خبری نشد به اداره مرکزی رفتیم و گقتیم و اونها هم گفتند اون خانم اشتباه کرده یک فرم دادند که پر کردیم و گفتند تا 14 روز دیگه میاد که برای ما بعد از 9 روز سوشال سکیوریتیمون اومد و گرین کارت هم 14 روز بعد از وردمون به امریکا برامون اومد.
مازیار (همسرم) چون زبان خوبی داره تونست امتحان رانندگی بده و گواهینامه اش را گرفت که یک برگه دادند و گفتند می تونی با این رانندگی کنی تا گواهینامه ات بیاد . از فردای اون روز دنبال ماشین گشتیم که بعد از 5 روز یک هوندا اکورد خریدیم که مبلغش 9 هزار دلار بود و ما گفتیم بیشتر از 6 هزار تا نداریم و اونها هم چون پولمون نقد بود قبول کردند و ما هم خریدیم (پس یادتون باشه می تونید کلی چونه بزنید).
ار فردای اون روز قرار بود دنبال خونه بگردیم البته در طول این مدت هم خیلی گشته بودیم و تقریبا تمام محله های لس آنجلس رو دیده بودیم همه خونه های 1 خوابه ماهی 1200 تا 1800 دلار بدون پول آب، برق، آشغال، گاز و مالیات که باید برای همه اینها هم ماهی 150 دلار کنار گذاشت خلاصه که خیلی گرون بود و کار هم اصلا نیست اصلا نیست . شانس ما پسر عموم از تگزاس زنگ زد و گفت قبل از اینکه خونه بگیرید بیاید اینجا رو هم ببینید هم ارزونتر هست و هم بهتر از کالیفرنیا . ما هم تصمیم گرفتیم این کار را بکنیم و سفر 5 روزمون رو شروع کردیم .
از لس آنجلس رفتیم به لاس وگاس جای قشنگی بود ولی فقط برای یک بار دیدن خوب بود ما 2 شب در هتل استراتوسفر اقامت داشتیم همون هتلی که بالای برجش شهر بازی داره که فکر کنم همتون عکساشو دیدین و بعد به گرند کانیون رفتیم بزرگنرین فلات امریکا که واقعا قشنگ بود و از اونجا به فلگ استف رفتیم و 1 شب هم اونجا خوابیدیم و فرداش به سفرمون ادامه دادیم و به آماریلو رسیدیم و 1 شب هم اونجا خوابیدیم و بعد به سمت دالاس حرکت کردیم و شب به اونجا رسیدیم که در بین راه کلی سرخ پوست دیدیم با چادر های سرخ پوستی خیلی قشنگ.
قردای روزی که وارد پلانو شدیم (27 اکتبر شهری نزدیک دالاس و مقصدمون) اطراف رو گشتیم و یک آپارتمان خیلی شیک با استخر و سالن ورزش و همه چیز با ماهی 580 دلار پیدا کردیم که با پول آب و بقیه چیزها می شه ماهی 700 دلار و چون خیلی خوب بود همون روز قرار داد بستیم و قرار شد از اول نوامبر تحویل بگیریم خونه نوساز بود ولی باید از اول برج وارد خونه شد و چون تا به حال در امریکا خونه نداشتیم و کردیت هم نداشتیم کل اجاره 6 ماهه خونه رو یک جا پرداخت کردیم .
رفتیم بانک که پول برداریم گقتند دسترسی به حساب ما ندارند یعنی حسابهای کالیفرنیا از هیچ ایالت دیگری قابل دسترسی نیست و ما مجبور شدیم دوباره حساب باز کنیم و پولهامون رو به اینجا منتقل کردیم که کلی دردسر داشت و خلاصه درست شد البته تجربه بانکی ما در بانک اف امریکا است. بالاخره وارد خونمون شدیم و برای داشتن تلوزیون باید ماهی 20 دلار و برای اینترنت هم ماهی 20 دلار بدهیم . خلاصه که ما به هر ترتیبی بود زندگیمون رو شروع کردیم ولی اگر می دونستم اینجا اینجوریه امکان نداشت بیام امریکا حالا انشا ا.. همتون میاین و به حرف من می رسید. در آخر باید بگم نه اینجا و نه هیچ کجای امریکا کار نیست که نیست متاسفانه باید ادم اینجا هر کاری که گیرش میاد بکنه حتا اگر ..... باشه . دعا کنید ما هم کار پیدا کنیم . به امید موفقیت همه دوستان و هموطنان
این بود سفر نامه من
اگر کمکی و یا سوالی داشتید من در خدمتم
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
کاملا با هدی خانم موافقم ، فقط اینم بگم که اینجا بدون سوشال و گواهینامه تقریبا یه آدم مجازی حساب میشین
من هنور نتونستم توی چیس بانک حساب باز کنم( با داشتن سوشال!!!) چون میگن که هنوز سوشال من وارد سیستمها شون نشده
بدون کردیت هم که اینجا یه جور دیکه نگات میکنن!!
فعلا میخوام برم از فروشگاه ها کردیت بگیرم تا یه هیستوری ای بسارم بلکه بانکها رو اون بهمون کردیت بدن
کار هم که اصلا خبری نیست
فعلا بین لس آنجلس و لاس وگاس و نیویورک در حال گشتن دنبال کار و دانشگاه برای تحصیل هستیم و هر کدوم بشه میریم
تا بیبنیم اونی که ما رو کشوند اینجا برنامه ای هم برامون داره یا نه؟!!!
به امید پروردگار
تشکر کنندگان: mohsen324 ، hoda ، aNTea ، feidom30
vali man bedoone dashtane ssn hamoon hafte aval too bank of america hesab baz kardam taze 1 mah ham hast ke kar peida kardam va miram sare kar ...hoooooraaaaaaaaaa
تشکر کنندگان: seravin ، saeedhei ، WIKIMAN ، mary joon ، meweadl ، rs232 ، Borqa3 ، Monica ، REZAX ، kasra ، aNTea
(2009-11-11 ساعت 05:15)elham نوشته:  vali man bedoone dashtane ssn hamoon hafte aval too bank of america hesab baz kardam taze 1 mah ham hast ke kar peida kardam va miram sare kar ...hoooooraaaaaaaaaa

بابا ایول شما همیشه چن قدم از همه جلویی الهام خانمBig Grin
راجعبه کار ِتون اگه ممکنه،میشه بیشتر توضیح بدین؟
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: elham

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان