کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه امريكا
دوستان عزيز سلام بويژه عزيزاني كه بعد از كلرينس به امريكا رفته اند يا دوستاني كه احتمالا برگشته و دوباره قصد رفتن دارند

با توجه به اين كه معمولا اكثر بچه ها بعد از رفتن به امريكا كمتر فرصت دارند تا به سايت سر بزنند (جز برخي دوستان بسيار عزيزمثل leili) و با توجه به اين كه ابهامات زيادي راجع به تهيه بليط سفر به امريكا،انتخاب پرواز ،ميزان پولي كه ميتوان برد ،تشريفات در گمرك امريكا ،گرفتن خانه و پيدا كردن كار و غيره وجود دارد پيشنهاد ميكنم مشابه سفرنامه هاي ابوظبي و انكارا سفر نامه امريكا نيز ايجاد بشه و دوستان تجربيات خود را بنويسند كه براي همه بخصوص كساني كه قصد سفر دارند بسيار مفيد خواهد بود در حال حاضر بخش هايي از اين اطلاعات جسته و گريخته در تاپيك هاي مختلف وجود داره ولي انسجام اين مطالب خيلي كمك ميكنه
موفق باشيد
به شدت خيلي زياد موافقم.
تشکر کنندگان: PERSIA_QI ، afshinghwink
ایده خیلی خوبیه
تشکر کنندگان: afshinghwink
ممنون از ايجاد اين تاپيك . من خودمم تو اين فكر بودم كه ايجادش كنم كه شما اينكارو كرديد خيلي ممنونم .
واقعاً كساني كه برنده شدن و ويزا گرفتن و قصد رفتن دارن به شدت به اين سفر نامه ها احتياج دارند .
با تشكر از شما ميلاد
شماره کیس: AS30XXX
نامه اول: 2008 may
ارسال مدارک: june 2008
تاريخ مصاحبه : 2009 13 july
دریافت نامه دوم: 5june 2009
تاريخ گرفتن ويزا بدون كليرنس :2009 14 july
تاریخ ورود به غربت : 24 october
تشکر کنندگان: سمانه777 ، afshinghwink
salam doostane aziz montazere safarname man bashid
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: merdax ، payman R ، hbita ، ALIREZA205 ، tehranipoor ، seravin ، sousangerd ، sh-b ، parsa ، reza22 ، N.D ، king_of_sky ، meweadl ، aNTea ، SH1A2R3 ، afshinghwink
دوستان سلام..................ما بالاخره بعد از 24 ساعت روز 2 سپتامبر ساعت 1 و نیم بعد از ظهر وارد شهر فرشتگان شدیم...........توی فرودگاه دو ساعت و نیم معطل شدیم...........پول زیادی همراهمون بود که چون اعلام کرده بودیم هیچ مسئله ای پیش نیومد ولی اگه اعلام نکنید میتونن پولتون و ضبط کنند...................تازه ما رو با سلام و صلوات بدون بازرسی گمرک و گشتن چمدونها فرستادن بیرون ولی کسانی که خوراکی همراه داشتن تمام و میگرفتن مخصوصا تخمه و لیموترش و من زیاد دیدم.....ما دیروز رفتیم بانک بدون سوشیال سکیوریتی حساب برامون باز کردن ............پلیس فرودگاه خیلی با احترام رفتار میکرد تمامشون تبریک میگفتن و خوش آمد به خونه ی جدید ...........دوستی که گفته بود ایرانیها رو با سیاه پوستا میبرن تو اتاق Shyاحتمالا خواب دیده بوده...........یه چمدون ما گم شد فقط مال ما نبود یه سری چمدون از دبی نیومده بود که ما رفتیم اعلام کردیم دیشب زنگ زدن گفتن رسیده و امروز هم خودشون فرستادن دم خونه..............دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه بگم اگه سوالی بود در خدمتتتتتتییییییییییییییییییییییمممممممممممممممممممممممممBig GrinBig GrinBig Grin

خ
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
laili عزيز
هم متشكر و هم در شهر فرشتگان خوش بگذره .ولي اگه ميشه بيشتر از تجارب سفرت براي بچه ها بگو (البته با حفظ مسايل شخصي)
با تشكر
تشکر کنندگان: laili ، afshinghwink
سلام به همه
دوستان من بعد 9 ماه که در آمریکا بودم 3 هفته اومدم ایران و وقتی برگشتم یک سرویس جواهر با ارزش 2500$ همراهم بود که اظهار هم کرده بودم که همراهمه. ولی نزدیک 4 ساعت تا آستر چمدونمو گشتن وآخر سر هم اونها رو گرفتن و گفتن 2-4 هفته دیگه نامه میاد و باید احتمالا بری دادگاه. اونجا تصمیم میگیرن بهت بدن یا نه.
به خاطر تحریمها خیلی سخت میگیرن و یک برگه نشونم دادن که از 100% جریمه تا 10 سال زندان داره. اگر ایجور چیزا دارین حتما بندازین گردنتون و بدون جعبه و تجهیزات ببرید.
تا دلتون بخواد سبزی خشک، شیرینی و لواشک بردم و چیزی هم نگفتن. من در فرودگاه بین المللی واشنگتن فرود اومدم.
موفق باشین
تشکر کنندگان: parsa ، tehranipoor ، reza22 ، behroozm ، payman R ، leili ، seravin ، hbita ، sh-b ، sousangerd ، afshin ، king_of_sky ، meweadl ، babakped ، Monica ، Hashem ، masih ، javan134 ، aNTea ، afshinghwink
به خاطر شماها هم که شده، چشم Big Grin
تشکر کنندگان:
TAra جان ممنون ازت فعلا تجربه ی خاصی بدست نیاوردم فقط تنها موضوعی که وجود داره اینه که آدم اصلا اینجا احساس غربت نمیکنه من با محیط اروپا آشنا بودم و چون خانواده ی من و همسرم همه اونجا زندگی میکنن زیاد میرفتیم ولی از همون روز اول احساس اینکه از خودشون نیستی رو بهت منتقل میکنن اما اینجا اینطوری نیست...........ما الان خونه بهترین دوستم هستیم..خونه خیلی بزرگه فقط سه تا اتاق در اختیار ماست من فکر کنم شرایط روزهای اول ورود خیلی تاثیر روی قضاوت آدمها میذاره شاید چون من الان خیلی راحتم و در کنار دوستم و همسرش خیلی بهمون خوش میگذره. و در حال انجام ثبت نام مدرسه برای دخترم ..... منتظریم تا سکیوریتی نامبر بیاد و بریم امتحان رانندگی بدیم....در هر صورت فکر کنم الان برای هر نوع قضاوتی زوده ولی مطمئنا خیلی بهتر از بقیه ی جاهاست ....فقط میتونم بگم بار اضافی با خودتون نیارین چون همه چیز اینجا هست به نظر من مواد غذائی از ایران ارزونتره ...............باز اگر سوال مشخصی داری بپرسید اگه بدونم جواب میدمBig Grin
laili خانوم تبریک میگم.
میشه بفرمایید حدوداً چقدر پول به ازای هر نفر بوده بودید و ذکر کرده بودید که گیر ندادن؟
سوالی بود در خدمتم!
تشکر کنندگان:
lili جان نمیدونم تو کدوم ایالتی ولی اینجا که تا یک گواهی کتبی از محل سکونت نشون ندی بهت گواهی نامه نمیدن. مثلا یا باید اجاره نامه، یا ریز حسای بانکیت که فقط با پست اومده در خونت رو قبول میکنن بازم از دوستات تحقیق کن.
تشکر کنندگان:
poorya.poorhosini نوشته: laili جان من اين سوالو از ليلي خانوم هم كردم
ما كه اون طرف كسي رو نداريم روزهاي اول چه كنيم . بريم كاخ سفيد چادر بزنيم؟

پوریا جان واقعا منهم نمیدونم چیکار باید بکنید چون اگه اینجا کسی رو نداشته باشید خیلی براتون سخته ...حتی اگه هتل هم برید باز باید کسی باشه تا بهتون راه و چاه و نشون بده و کمکتون کنه ...
Neda نوشته: lili جان نمیدونم تو کدوم ایالتی ولی اینجا که تا یک گواهی کتبی از محل سکونت نشون ندی بهت گواهی نامه نمیدن. مثلا یا باید اجاره نامه، یا ریز حسای بانکیت که فقط با پست اومده در خونت رو قبول میکنن بازم از دوستات تحقیق کن.

ندا جان من آدرس خونه ی دوستم و دادم .......................گواهی کتبی هم نمیخوان فقط آدرس جائی که قبضهات اونجا میرن و باید بدی مثل موبایل و بانک..........................
لیلی خانم صمیمانه بهتون تبریک عرض میکنم همچنین به همسر گرامیتون.
امیدوارم در آمریکا بهترین زندگی را داشته باشید .
واقعا خوشحال شدم وقتی دیدم رسیدید.
در آخر ما رو نیز از تجربیات خودتون بی نصیب نگزارید.
موفق باشید.
تشکر کنندگان: laili ، afshinghwink

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان