کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه تحصیل در آمریکا
با درود فراوان
آقا حسین یه سوال دیگه برام پیش اومده . این که میگن آخرین مدرک تحصیلی رو باید ترجمه کرد داد برای پذیرش میشه به جای معدل دیپلم دبیرستان معدل پیش دانشگاه رو داد چون دارم پیش دانشگاه رو میخونم(میخام یه معدل بسیار بالا بگیرم)
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
(2010-12-07 ساعت 19:29)daniel obrian نوشته:  با درود فراوان
آقا حسین یه سوال دیگه برام پیش اومده . این که میگن آخرین مدرک تحصیلی رو باید ترجمه کرد داد برای پذیرش میشه به جای معدل دیپلم دبیرستان معدل پیش دانشگاه رو داد چون دارم پیش دانشگاه رو میخونم(میخام یه معدل بسیار بالا بگیرم)

دوست من، من به شخصه دیپلم.پیش و لیسانسو ترجمه کردم فرستادم و اینجام تو پاکت زرد تو فرودگاه تحویل گرفتن.شما هم به نظر من باید مدرک پیشو به همراه دیپلمت ارائه کنی..چون اینا نمیدونن پیش دانشگاهی رو تو کدوم مقطع بذارن..! ( بازم تحقیق کن یا یه میل بزن ازشون بپرس)
دیپلم دبیرستان که همه دنیا میدونن چیه ترجمه رسمیش میشه :
High School Diploma
و پیش دانشگاهی هم میشه:
Certification of Completion of Pre-University Course

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: daniel o'brian ، maaref ، msar
آقا یه دنیا ممنون
مخواستم ببینم خودت چه مقطعی و چه دانشگاهی پذیرش گرفتی و چه مدارکی ارایه دادی
(البته اگه دوست داری بگی)
پاسخ
(2010-12-08 ساعت 13:10)daniel obrian نوشته:  آقا یه دنیا ممنون
مخواستم ببینم خودت چه مقطعی و چه دانشگاهی پذیرش گرفتی و چه مدارکی ارایه دادی
(البته اگه دوست داری بگی)

خواهش میکنم..من درحال انجام این پروسه هستم و فعلا چون تا یکسال که instate بشم باید شهریه دانشجوی اینترنشنال بدم در حال مکاتبه و جستجو هستم. البته بازم شنیدم که اینجا نیاز هست مدارک تحصیلی رو در موسسه ای به نام (National Association of Credential Evaluation servis (NACES ارزیابی کرد. جزئیات کار زیاده و زمان بر..

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، maaref ، msar
آقا انقدر سوال پرسیدیم که دیگه روم نمیشه سوال بپرسم(البته ApplyAbroad Forum هم رفتم هم گیج شدم هم در باره لیسانس محدود نوشته بود)
اینکه گفتی اول برم کالج بد برم دانشگاه فرمو مشغول کرده بعد یه جا یه کی گفت که برای کالج هم باید تافل بگیری البته گفت زیاد نمرش نمیخواد بالا باشه ولی شما گفتی کالج تافل نمیخواد
و سوال دوم اینکه برای کالج هم باید معدل دیپلم بالا باشه یا زیاد سخت نمیگیرن بعد گفته بودی تو کالج میتونی معدلتو بیاری بالا یه ذره توضیح میدی
پاسخ
ایالت ایلینوی با مهمترین شهر آن یعنی شیکاگو شناخته می شه تا جایی که من متوجه شدم با ایالتهای دیگر فرق داره و و از زمانی که مقیم بشی و کارت شناسایی ایالت را بگیری برای سیتی کالج ها IN STATE محسوب خواهی شد و فقط تفاوت شهریه برای مقیم بودن در شهر محل قرارگیری کالج یا خارج از شهر و در همان ایالت و یا خارج از ایالت و در هر جای آمریکاست که هزینه ها برای مقیم بودن در شهر خیلی پایین تره و در هیچ جایی به یکسال IN STATE اشاره نشده. حتی خود من ترم قبل برای به روز کردن و تطبیق اطلاعات برنامه نویسی خودم با اینجا و داشتن مدرک قابل قبول در آمریکا به کالج ترومن رفتم و تا مرحله گرفتن واحد پیش رفتم و هزینه واحدها هم برای من محاسبه شد و در هیچ جایی اشاره به یکسال نشد و فقط از من کارت شناسایی ایالت خواستند. در این کالج برای گرفتن واحد و ورود به دانشگاه از کسانی که مدرک دیپلم یا GED را از دانشگاههای آمریکا ندارند یک تست حدود سه و نیم ساعته شامل انگلیسی و ریاضی- جبر پایه و جبر دانشگاهی و مثلثات- می گیرند که در صورت قبول شدن پذیرش خواهی شد. که من به راحتی بدون هیچ مطالعه ای در بیست سال اخیر در ریاضیات با نمره بالا این تست را گذراندم و زبان 102 و 101 گرفتم. جبر دانشگاهی اینجا در سطح دوم و سوم دبیرستان نظام قدیم ماست. و برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی هم تنها داشتن گرین کارت کفایت می کنه که چند روز پس از ثبت نام آنلاین مبلغی که شامل شما می شود در صفحه شما درج می شود که برای من 5550 دلار تصویب شد و همچنین نیاز است که تست کمی سخت تری را گذراند تا دانشگاه کمک هزینه را بپردازد. در این مورد مسئول برگزاری امتحانات یک پاکستانی بود که احتمالا سهوا در مورد من اشتباه کرد و این تست را به من نداد و من وقتی متوجه شدم که فرصتی نمانده بود و ترم قبل را از دست دادم. و همین روزها می رم و امتحان را می گذرانم. من در مورد هزینه ها با ویزای تحصیلی اطلاعی ندارم و در جایی از سایت کالج ترومن خواندم که برای آنها شهریه متفاوته ولی اصل مطلب را پیدا نکردم. این مورد که شرح دادم برای دارندگان گرین کارت بود.

برای نمونه من آدرس صفحه شهریه های کالج ترومن را در اینجا کپی می کنم تا دوستان نگاهی بیندازند و اگر من اشتباه می کنم یادآوری کنند..

http://www.ccc.edu/student/Tuition.asp
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Hossein81 ، daniel o'brian ، hamed_gh ، WIKIMAN ، R.F ، بنيتا ، aadine ، maaref ، ساری ، babakgholamizadeh ، msar
(2010-12-10 ساعت 09:41)kavoshgarnet نوشته:  ایالت ایلینوی با مرکزیت شیکاگو تا جایی که من متوجه شدم با ایالتهای دیگر فرق داره و و از زمانی که مقیم بشی و کارت شناسایی ایالت را بگیری IN STATE محسوب خواهی شد و فقط تفاوت شهریه برای مقیم بودن در شهر محل قرارگیری دانشگاه یا خارج از شهر و در همان ایالت و یا خارج از ایالت و در هر جای آمریکاست که هزینه ها برای مقیم بودن در شهر خیلی پایین تره و در هیچ جایی به یکسال IN STATE اشاره نشده. حتی خود من ترم قبل برای به روز کردن و تطبیق اطلاعات برنامه نویسی خودم با اینجا و داشتن مدرک قابل قبول در آمریکا به کالج ترومن رفتم و تا مرحله گرفتن واحد پیش رفتم و هزینه واحدها هم برای من محاسبه شد و در هیچ جایی اشاره به یکسال نشد و فقط از من کارت شناسایی ایالت خواستند. در این کالج برای گرفتن واحد و ورود به دانشگاه از کسانی که مدرک دیپلم یا GED را از دانشگاههای آمریکا ندارند یک تست حدود سه و نیم ساعته شامل انگلیسی و ریاضی- جبر پایه و جبر دانشگاهی و مثلثات- می گیرند که در صورت قبول شدن پذیرش خواهی شد. که من به راحتی بدون هیچ مطالعه ای در بیست سال اخیر در ریاضیات با نمره بالا این تست را گذراندم و زبان 102 و 101 گرفتم. جبر دانشگاهی اینجا در سطح دوم و سوم دبیرستان نظام قدیم ماست. و برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی هم تنها داشتن گرین کارت کفایت می کنه که چند روز پس از ثبت نام آنلاین مبلغی که شامل شما می شود در صفحه شما درج می شود که برای من 5550 دلار تصویب شد و همچنین نیاز است که تست کمی سخت تری را گذراند تا دانشگاه کمک هزینه را بپردازد. در این مورد مسئول برگزاری امتحانات یک پاکستانی بود که احتمالا سهوا در مورد من اشتباه کرد و این تست را به من نداد و من وقتی متوجه شدم که فرصتی نمانده بود و ترم قبل را از دست دادم. و همین روزها می رم و امتحان را می گذرانم. من در مورد هزینه ها با ویزای تحصیلی اطلاعی ندارم و در جایی از سایت کالج ترومن خواندم که برای آنها شهریه متفاوته ولی اصل مطلب را پیدا نکردم. این مورد که شرح دادم برای دارندگان گرین کارت بود.

برای نمونه من آدرس صفحه شهریه های کالج ترومن را در اینجا کپی می کنم تا دوستان نگاهی بیندازند و اگر من اشتباه می کنم یادآوری کنند..

http://www.ccc.edu/student/Tuition.asp

سلام کاوشگر
به نظرم این تنها یه مورد خاص هستش و نمیشه نظر کلی داد که کل ایلینویز یه همچین قانونی داره. برای مثال تو سایت دانشگاه شیکاگو دقیقا به یک سال اشاره شده.(البته این قضیه جزئیات زیادی هم داره که تو سایت دوم به خوبی توضیح داده) .
www.uic.edu
اطلاعات کامل درباره رزیدنتی ایالت ایلینوز برای دانشگاههای این ایالت :
http://www.usp.uillinois.edu/residency.cfm
منم ورودم و یک ماه اقامتم تو شیکاگو بودمو همه مدارکم رو از اینجا گرفتم. امیدوارم این بتونه تو رزیدنتی بعدا به دردم بخوره.
راستی مدرک ایرانت چی بود ؟چرا مستقیما برای دانشگاه اپلای نکردی ؟
ممنون میشم از تجربیاتت بیشتر برامون بگی
با تشکر
---------------
راستی کاوشگر کاشکی به جای مرکزیت میگفتی "شهر مهم" .آخه بعضی ها ممکنه ندونن که مرکز ایلینویز اسپرینگفیلد هستش و اشتباه کنن.
---------------
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، maaref ، msar
به نظر دوستان در صورت پذیرش
چند درصد میونم ویزای تحصیلی امریکا بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-12-10 ساعت 16:13)hamed_gh نوشته:  
(2010-12-10 ساعت 09:41)kavoshgarnet نوشته:  ایالت ایلینوی...

سلام کاوشگر
به نظرم این تنها یه مورد خاص هستش و نمیشه نظر کلی داد که کل ایلینویز یه همچین قانونی داره. برای مثال تو سایت دانشگاه شیکاگو دقیقا به یک سال اشاره شده.(البته این قضیه جزئیات زیادی هم داره که تو سایت دوم به خوبی توضیح داده) .
www.uic.edu
منم ورودم و یک ماه اقامتم تو شیکاگو بودمو همه مدارکم رو از اینجا گرفتم. امیدوارم این بتونه تو رزیدنتی بعدا به دردم بخوره.
با تشکر
---------------
راستی کاوشگر کاشکی به جای مرکزیت میگفتی "شهر مهم" .آخه بعضی ها ممکنه ندونن که مرکز ایلینویز اسپرینگفیلد هستش و اشتباه کنن.
---------------

حامد گرامی خیلی منمون که با دقت توجه کردی.
خود من هم تا به الان نمی دانستم که پایتخت ایلینوی، اسپرینگ فیلد هستش و نه شیکاگو.

من به دو تا آدرسی که لینک کردی و یکی مربوط به دانشگاه ایلینوی در شیکاگو و دومی مربوط به دانشگاه ایلینوی هستش نگاه کردم و تایید می کنم که یکسال رزیدنتی نیاز هستش ولی در سایت دانشگاه شیکاگو به آدرس:
http://bursar.uchicago.edu/students.html
هر چی گشتم چیزی در این مورد پیدا نکردم و هنوز مطمئن نیستم.

ثبت نام در دانشگاه برای کسانی که با هدف درس خواندن وارد اینجا می شن و پیش بینی هزینه ها را کرده اند خیلی خوبه در غیر اینصورت کالج راه بهتری هستش.

پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، hamed_gh ، Hossein81 ، بنيتا ، maaref ، msar
(2010-12-11 ساعت 07:30)kavoshgarnet نوشته:  
(2010-12-10 ساعت 16:13)hamed_gh نوشته:  
(2010-12-10 ساعت 09:41)kavoshgarnet نوشته:  ایالت ایلینوی...

سلام کاوشگر
www.uic.edu
با تشکر
---------------
---------------

حامد گرامی خیلی منمون که با دقت توجه کردی.
خود من هم تا به الان نمی دانستم که پایتخت ایلینوی، اسپرینگ فیلد هستش و نه شیکاگو.

من به دو تا آدرسی که لینک کردی و یکی مربوط به دانشگاه ایلینوی در شیکاگو و دومی مربوط به دانشگاه ایلینوی هستش نگاه کردم و تایید می کنم که یکسال رزیدنتی نیاز هستش ولی در سایت دانشگاه شیکاگو به آدرس:
http://bursar.uchicago.edu/students.html
هر چی گشتم چیزی در این مورد پیدا نکردم و هنوز مطمئن نیستم.

ثبت نام در دانشگاه برای کسانی که با هدف درس خواندن وارد اینجا می شن و پیش بینی هزینه ها را کرده اند خیلی خوبه در غیر اینصورت کالج راه بهتری هستش.

کاوشگرجان علت اینکه تو سایت university of chicago بحث یک سال رو نمی بینی اینه که این دانشگاه خصوصی هستش. تقریبا اکثریت دانشگاه های خصوصی یا همون privateمثل IIT اصلا شهریه in state ندارند و برای همه شهریه یکسان و out state است .
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، kavoshgarnet ، msar
سلام
اگه ميشه منو راهنمايي كنيد:
من 17 سالمه و رشته ام رياضيه ولي ميخوام موسيقي بخونم لطفا بگيد توي المان يا انگليس وضعيت اين رشته چجوريه؟اصلا ميتونم وقتي رشته ام رياضيه موسيقي بخونم؟هزينه چقدر ميشه ماهانه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-12-09 ساعت 12:39)daniel obrian نوشته:  آقا انقدر سوال پرسیدیم که دیگه روم نمیشه سوال بپرسم(البته ApplyAbroad Forum هم رفتم هم گیج شدم هم در باره لیسانس محدود نوشته بود)
اینکه گفتی اول برم کالج بد برم دانشگاه فرمو مشغول کرده بعد یه جا یه کی گفت که برای کالج هم باید تافل بگیری البته گفت زیاد نمرش نمیخواد بالا باشه ولی شما گفتی کالج تافل نمیخواد
و سوال دوم اینکه برای کالج هم باید معدل دیپلم بالا باشه یا زیاد سخت نمیگیرن بعد گفته بودی تو کالج میتونی معدلتو بیاری بالا یه ذره توضیح میدی

این مواردیکه من خودم درگیرش بودم و تجربه کردم این بود که شما میای واسه کالج اقدام میکنی و بعد از اینکه به شما student ID دادند شما یه امتحان تعیین سطح زبان وریاضی باید بدین..بستگی داره شما با چه ویزایی داخل این مملکت بشین که اگه دانشجویی باشه که حتما قبل از ورود از شما نمره تافل و آیلس رو میخوان ولی اگه ویزای مهاجرت باشه که داستان فرق میکنه و دیگه شما برای کالج نیازی به اون نمره ها نداری.
برای کالجلزوما نیازی به معدل دیپلم خوب نیست.شما کالج میریکه بتونی معدلتو بیاری بالا( چون معلما زباد سختگیر نیستن نسبت به دانشگاه)..زبان بخونی ( نیازی به تافل نداشته باشی و طی برنامه ESL میری جلو که تو کل آمریکا قابل قبوله) و البته با گذروندن کالج راحت بتونی به داشگاه مورد نظر ترنسفر کنی همین.

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، hamed_gh ، kavoshgarnet ، maaref ، msar
(2010-12-17 ساعت 02:54)Hossein81 نوشته:  
(2010-12-09 ساعت 12:39)daniel obrian نوشته:  آقا انقدر سوال پرسیدیم که دیگه روم نمیشه سوال بپرسم(البته ApplyAbroad Forum هم رفتم هم گیج شدم هم در باره لیسانس محدود نوشته بود)

این مواردیکه من خودم درگیرش بودم و تجربه کردم این بود که شما میای واسه کالج اقدام میکنی و بعد از اینکه به شما student ID دادند شما یه امتحان تعیین سطح زبان وریاضی باید بدین..بستگی داره شما با چه ویزایی داخل این مملکت بشین که اگه دانشجویی باشه که حتما قبل از ورود از شما نمره تافل و آیلس رو میخوان ولی اگه ویزای مهاجرت باشه که داستان فرق میکنه و دیگه شما برای کالج نیازی به اون نمره ها نداری.
برای کالجلزوما نیازی به معدل دیپلم خوب نیست.شما کالج میریکه بتونی معدلتو بیاری بالا( چون معلما زباد سختگیر نیستن نسبت به دانشگاه)..زبان بخونی ( نیازی به تافل نداشته باشی و طی برنامه ESL میری جلو که تو کل آمریکا قابل قبوله) و البته با گذروندن کالج راحت بتونی به داشگاه مورد نظر ترنسفر کنی همین.

منم دقیقا همهٔ کارها رو انجام دادم و واسه این ترم ریدینگ ا و رایتینگ ۱ رو بهم دادن.فقط اگه واسه این ترم می‌خواین بخونین عجله کنید چون ساعتهای خوب همگی‌ پر شده یا صبح زود بهتون کلاس میفته یا شب.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، msar
منم دقیقا همهٔ کارها رو انجام دادم و واسه این ترم ریدینگ ا و رایتینگ ۱ رو بهم دادن.فقط اگه واسه این ترم می‌خواین بخونین عجله کنید چون ساعتهای خوب همگی‌ پر شده یا صبح زود بهتون کلاس میفته یا شب.
[/quote

کدوم سطح قبول شدین.؟ شمارش چند بود.؟
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
سلام.من امسال سومم رو تمموم میکنم.ویزا هم دارم.ایا برای وارد شدن به کالج باید پیش هم بخونم؟
به من که ویزا دارم وام میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان