کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه تحصیل در آمریکا
سلام دوستان میخواستم بدونم هزینه ثبت نام در دانشگاه و هزینه رفتن و سایر هزینه ها چقدر است؟ در ضمن من مدرک پیش دارم برای کار میتونم اقدام کنم ؟ چه کاری با چه درامدی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، maaref ، msar
سلام دوست عزیز...
دوست عزیز شما گفتید که مدرک پیش دارید...منظورتون پیش دانشگاهی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، msar
بله.
اونجا کار جور میشه؟
پاسخ
دوست گرامی، درود
هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا به محل زندگی و دانشگاهتون مربوط میشه!!!
مثلا در ایالت کالیفرنیا سالیانه باید 40 تا 50 میلیون باید خرج کنید!!!تازه اگه در دانشگاههای ارزون یا کالج باشی
کار در هفته 21 ساعت هست که به قرینی 10 دلار در ساعت میشه:210 دلار در هفته، که در سال میشه حدود فقط 10000 دلار یعنی فقط پول تو جیبی و خوراک
پاسخ
(2009-10-18 ساعت 14:49)usa.lover نوشته:  دوست گرامی، درود
هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا به محل زندگی و دانشگاهتون مربوط میشه!!!
مثلا در ایالت کالیفرنیا سالیانه باید 40 تا 50 میلیون باید خرج کنید!!!تازه اگه در دانشگاههای ارزون یا کالج باشی
کار در هفته 21 ساعت هست که به قرینی 10 دلار در ساعت میشه:210 دلار در هفته، که در سال میشه حدود فقط 10000 دلار یعنی فقط پول تو جیبی و خوراک

پس يعني نمي ارزه كه براي تحصيل بريم آمريكا.
حالا اروپا چطوره؟ اونجا هم مثل آمريكا تقريبا غير ممكنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
نه ببینید اروپا معلومه که از آمریکا ارزون تر هست...بعضی از دانشگاههای اروپا رایگان هستند و شما باید فقط زندگی رو مهیا کنید.
مثل: سوئد، آلمان، اتریش
البته از شرایط پذیرش دادن به شما این شرط از همه مهمتره که شما باید در کنکور سراسری(فقط شبانه و روزانه) قبول شده باشید. در ضمن حتما باید اون رشته ای که میخواهید در اونجا بخونید، در دانشگاههای شبانه یا روزانه ایران در همان رشته قبول شده باشید...
البته بعضی از دانشگاهها قبول میکنند که شما یه گواهی از دانشگاه آزاد یا پیام نور براشون بیارید. پس بهتره با اون دانشگاهها بوسیله ایمیل مکاتبه کنید تا مطمئن بشید.
در ضمن قراره از یکی دو سال دیگه این کشورها هم دانشگاههاشون پولی بشن!!!پس اگه میخواهید بروید کمی عجله کنید.
هزینه زندگی در این 3 تا کشور تقریبا ماهیانه بین 800 تا 1200 دلار هست.البته برای یه زندگی دانشجویی که اگر با چند نفر همخونه بشید و تو خونه غذا درست کنید و ... هزینه شما تا ماهیانه 400 دلار پایین میاد یا حتی پایین تر.
دانشگاهها هم سالینه 400 یورو برای بیمه و ... میگیرن!!!هزینه applicationهم حدود 80 تا 100 دلار هست.
در ضمن کی گفته تحصیل در آمریکا غیر ممکنه؟ از خودتون در آوردید؟
همه چی با کمی تلاش و پول قابل دسترس هست.
مالزی هم برای تحصیل عالیه، من خودم دارم میرم مالزی...شما شرایطت رو بگو، تا کمکت کنم....شرایط مالی، سن، تحصیلات و حتی علایق
اگه بازم سوال داشتید، من در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، rasarasa ، babak2010 ، maaref ، سروش کچویان ، siakhatar666 ، سمبل ، msar
اگه شما میتونین از روی شرایط یک نفر راهنماییش کنین این خیلی عالیه. میشه لطفاً من رو هم راهنمایی کنید؟ من 26 سالمه، کارشناسی فرش از رشته هنر دانشگاه سراسری دارم. دارم برا ielts شرکت میکنم. متاهلم و رشته ای که میخوام توش تحصیل کنم موسیقیه. فکر میکنم از نظر موسیقی در حد بورسیه شدن هستم. به دانشگاههای مالزی فکر کردم که با دانشگاهای امریکایی قرارداد دارن. به دانشگاهای اروپایی که مجانی هستن هم فکر کردم.اما دانشگاهی که واقعا دلم میخواد برم کالج موسیقی برکلی تو بوستونه. اما هنوز هیچ ایده ای ندارم که اصلا چطور قراره از کشور خارج شم. معافی سربازیمم تا چند ماه دیگه میاد. به شدت به راهنمایی احتیاج دارم و از این بابت ازتون خیلی ممنونم Smile
پاسخ
سلام. میخاستم بپرسم کمترین هزینه برای تحصیل در یکی از دانشگاههای آمریکا چقدر است؟خواهش میکنم جواب دهید.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Aliac ، msar
salam. man 17 salame o emsal diplom migiram
reshte tahsilim to honarestan cinema bode hala mikham vaseye lisans be new york film academy beram albate shobe los anglesesh mikhastam bebinam man kharjam hododan cheghadr mishe?albate paziresho gereftam,visa ham khodeshon hemayat mikonan,sarbazi ham moafam.faghat mikham bebinam kharje zendegim cheghadr mishe.moteshaker misham age j bedid

سلام. من ۱۷ سالمه و‌ امسال دیپلم میگیرم
رشته تحصیلیم تو هنرستان سینما بود حالا می‌خوام واسهٔ لیسانس به نیو یورک فیلم اکادمی برم البته شعبه لوس آنجلس می‌خواستم ببینم من خرجم حدودا چقدر می‌شه؟البته پذیرشو گرفتم،ویزا هم خودشون حمایت می‌کنن،سربازی هم معافم.فقط می‌خوام ببینم خرج زندگیم چقدر می‌شه.متشکر میشم اگه جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، msar
(2010-01-13 ساعت 02:17)ehsan_imn نوشته:  اگه شما میتونین از روی شرایط یک نفر راهنماییش کنین این خیلی عالیه. میشه لطفاً من رو هم راهنمایی کنید؟ من 26 سالمه، کارشناسی فرش از رشته هنر دانشگاه سراسری دارم. دارم برا ielts شرکت میکنم. متاهلم و رشته ای که میخوام توش تحصیل کنم موسیقیه. فکر میکنم از نظر موسیقی در حد بورسیه شدن هستم. به دانشگاههای مالزی فکر کردم که با دانشگاهای امریکایی قرارداد دارن. به دانشگاهای اروپایی که مجانی هستن هم فکر کردم.اما دانشگاهی که واقعا دلم میخواد برم کالج موسیقی برکلی تو بوستونه. اما هنوز هیچ ایده ای ندارم که اصلا چطور قراره از کشور خارج شم. معافی سربازیمم تا چند ماه دیگه میاد. به شدت به راهنمایی احتیاج دارم و از این بابت ازتون خیلی ممنونم Smile

احسان جان من کمی دیر اومدم، تشریف دارید که کمکتون کنم؟
(2010-02-14 ساعت 20:05)javad7art نوشته:  salam. man 17 salame o emsal diplom migiram
reshte tahsilim to honarestan cinema bode hala mikham vaseye lisans be new york film academy beram albate shobe los anglesesh mikhastam bebinam man kharjam hododan cheghadr mishe?albate paziresho gereftam,visa ham khodeshon hemayat mikonan,sarbazi ham moafam.faghat mikham bebinam kharje zendegim cheghadr mishe.moteshaker misham age j bedid

سلام. من ۱۷ سالمه و‌ امسال دیپلم میگیرم
رشته تحصیلیم تو هنرستان سینما بود حالا می‌خوام واسهٔ لیسانس به نیو یورک فیلم اکادمی برم البته شعبه لوس آنجلس می‌خواستم ببینم من خرجم حدودا چقدر می‌شه؟البته پذیرشو گرفتم،ویزا هم خودشون حمایت می‌کنن،سربازی هم معافم.فقط می‌خوام ببینم خرج زندگیم چقدر می‌شه.متشکر میشم اگه جواب بدید

دوست عزیز بهتره فارسی تایپ کنید!
خرج سالانه زندگی در نیویورک حدودا بین 15 تا 20 میلیون هست، که مشخص هست که این قیمت کاملا کلی و تقریبی هست و ممکن هست کمتر یا بیشتر باشه! شهریه دانشگاه و هزینه امتحانات، اپلیکیشن و بیمه و ... در یک دانشگاه معمولی حدودا سالی 20 میلیون هست!
برای رشته سینما و بازیگری لس انجلس خیلی خوبه! یکی از دوستانم در این باره یه مقداری تحقیق کرده، اگر دوست داشتید، ID ایشون رو بهتون میدم کمی گپ بزنید! ایشون خیلی به این رشته علاقه مند هستند و هم سن شما اند!
پیروز باشید!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، babak2010 ، maaref ، Lemony ، Mr.FoX ، msar
(2010-02-15 ساعت 00:13)usa.lover نوشته:  
(2010-01-13 ساعت 02:17)ehsan_imn نوشته:  اگه شما میتونین از روی شرایط یک نفر راهنماییش کنین این خیلی عالیه. میشه لطفاً من رو هم راهنمایی کنید؟ من 26 سالمه، کارشناسی فرش از رشته هنر دانشگاه سراسری دارم. دارم برا ielts شرکت میکنم. متاهلم و رشته ای که میخوام توش تحصیل کنم موسیقیه. فکر میکنم از نظر موسیقی در حد بورسیه شدن هستم. به دانشگاههای مالزی فکر کردم که با دانشگاهای امریکایی قرارداد دارن. به دانشگاهای اروپایی که مجانی هستن هم فکر کردم.اما دانشگاهی که واقعا دلم میخواد برم کالج موسیقی برکلی تو بوستونه. اما هنوز هیچ ایده ای ندارم که اصلا چطور قراره از کشور خارج شم. معافی سربازیمم تا چند ماه دیگه میاد. به شدت به راهنمایی احتیاج دارم و از این بابت ازتون خیلی ممنونم Smile

احسان جان من کمی دیر اومدم، تشریف دارید که کمکتون کنم؟
(2010-02-14 ساعت 20:05)javad7art نوشته:  salam. man 17 salame o emsal diplom migiram

دوست عزیز بهتره فارسی تایپ کنید!
خرج سالانه زندگی در نیویورک حدودا بین 15 تا 20 میلیون هست، که مشخص هست که این قیمت کاملا کلی و تقریبی هست و ممکن هست کمتر یا بیشتر باشه! شهریه دانشگاه و هزینه امتحانات، اپلیکیشن و بیمه و ... در یک دانشگاه معمولی حدودا سالی 20 میلیون هست!
برای رشته سینما و بازیگری لس انجلس خیلی خوبه! یکی از دوستانم در این باره یه مقداری تحقیق کرده، اگر دوست داشتید، ID ایشون رو بهتون میدم کمی گپ بزنید! ایشون خیلی به این رشته علاقه مند هستند و هم سن شما اند!
پیروز باشید!

ممنون.اگه می شه ای دی ایشون رو برام بفرستین. من دیر به دیر به این سایت می آم اگه باری ای-میلم بفرستین ممنون می شم. JAVAD7ART@yahoo.com
مرسی. منتظر هستم.
پاسخ
سلام دوستان اگه ممکنه کمی هم منو راهنمایی کنین ، من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته ی مدیریت صنعتی از طریق کنکور سراسری در دانشگاه پیام نور هستم و تا تقریبا 2 سال دیگه انشالله تموم میشه دوره ی کارشناسی ،مدرک رایانه کار هم دارم و از طرفی آیلتس هم اقدام کردم نمیدونم آیا بهتره توی ایران برای کارشناسی ارشد اقدام کنم و اونو هم بگیرم و بعد از اون برم برای کار و زندگی اونجا یا به محض اینکه کارشناسی رو گرفتم بعدش برم برای تحصیل در کارشناسی ارشد در یکی از کشورهای کانادا ، استرالیا یا آمریکا و یا یکی از کشورهای اروپایی که شما پیشنهاد میکنید و واردتر هستید نروژ هم شنیدم خوبه ببینید کدام از نظر هزینه و وقت و فرصت های دیگه بهتر هست و منو راهنمایی کنین.

ممنون
Go hard or Go Home
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، maaref ، msar
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما . امیدوارم شاد و سلامت باشید . یه عرضی داشتم که اگه میشه اطلاعات جمعی در مورد ماسا چست خصوصا شهر کمبریج برام تهیه کنید ( هزینه زندگی دانشجوئی ، فرهنگ ، امکانات رفاهی ، امنیت ، ... ) چون دانشگاه MIT رو برای تحصیل انتخاب کردم و دارم با تمام وجودم تلاش میکنم .
با آرزوی موفقیت برای شما در تمام مراحل زندگی . دوست کوچک شما میثم
پاسخ
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، maaref ، yakuza ، msar
من هم به اطلاعات در مورد این شهر نیاز دارم. اگر کسی بتواند کمک کند ممنون میشوم.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
سلام
من نامزدم می خواد از طریق ویزای تحصیلی در مقطع کاردانی وارد آمریکا شه در رشته ی مدیریت هتلداری یا یه رشته شبیه این.
البته با کمترین هزینه. مهم نیست چه شهری یا چه کالجی.
چه شرایطی باید داشته باشه و چقدر هزینه ی اولیه داره؟
ممکنه کلی خرج کنه بهش ویزا ندن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان