کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
سلام. من وقتی وارد امریکا شدم با اینکه چند ماهی پیش یکی از آشنایانمان بودم همه چیز خیلی برایم استرس زا و سخت بود. البته فقط اولش و بعد خیلی زود آدم راه میفته و روی پای خودش می ایسته. وقتی بعضی از پستها را میخوانم میبینم که خیلی از کسانی که میخواهند به امریکا بیایند هیچ کسی را در اینجا ندارند. نمیخواهم آن دسته از دوستان را نگران کنم ولی من واقعا نمیتونم تجسم کنم که اگه کسی به من کمک نکرده بود چطوری میتونستم از پس مشکلات اولیه بر بیام. بنابراین پیشنهاد میکنم اگر کسانی که به امریکا رفتند و بطور نسبی جا افتاده اند به کسانی که تازه از راه میرسند هرطوری که از دستشان بر میاید کمک کنند. مثلا من در کالیفرنیای شمالی هستم و دیگری در لس آنجلس و فرد دیگری در تگزاس. اگر بتوانیم گروههای تشکیل بدیم که به تازه واردان کمک کنیم بسیار عالی خواهد شد. مثلا برای من اینکه یک روز تعطیل به فرودگاه بروم و خانواده ای را به محلی که اجاره کرده اند ببرم هیچ کار سخت و بزرگی نیست و ممکن است فقط دوبار در سال اتفاق بیفتد ولی اینکار برای کسی که تازه وارد میشود و هیچ کجا را نمیشناسد کمک بسیار خوبی است. یا اینکه شاید بتوان در تهیه یک مکان و یا هر چیز دیگری به آنها کمک کرد. من این پیشنهاد را همینطوری که به ذهنم رسید مطرح کردم ولی اگر کسی میتواند راه حل عملی برای آن ارائه دهد حتما آن را مطرح کنید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، KAMMRAN ، indmehdi ، merdax ، leili ، tehranipoor ، mohsen324 ، afsan2010 ، ChairMan ، sousangerd ، meweadl ، hassan1358arab ، reza22 ، homeless ، shabnam286 ، admin ، samin ، mary joon ، Greatone ، seravin ، N.D ، سارا کوچولو ، saeedhei ، shr.jafari ، bill.goldberg1990 ، kavoshgarnet ، Ali Sepehr ، usa.lover ، Parslottery ، maryam5 ، hamidjamshidi ، shahram1347 ، soma ، silver123 ، otaku ، amirbakhshi ، SamiraN ، drkamrani1 ، alii ، setareh ، ADONIS ، Hossein81 ، Linspire ، iliad ، free_free ، N0!$!eRv@mp!eR ، babakped ، sajjad ، sara1981 ، mahdis ، Jav3 ، hamedrouhi ، OverLord ، farzad24 ، saba1100 ، aadine ، alif ، mahdi357 ، Shahryar ، Cruz ، amir_70 ، kasra ، sanaz2010 ، zara man ، lorecance ، online27H ، Farshid22 ، jalaldaiy ، fahimeh88 ، پرستو ، Robert ، rr9060 ، hpsarvari ، mohandes ، User ، moeen ، mohammad.maleki ، California ، amjad ، success ، reza89 ، ali_kuchulu ، loveusa2010 ، farzad-it ، سروش سعیدی ، arefsteps ، rainolf ، AvRiMcM ، boshra ، Sahar-Germany ، farnaz82 ، Despina ، mh_hshk ، hamed2010 ، vafa628 ، nima_b0 ، bejeshk ، Haghighat ، genix21 ، ravian ، pamyrose ، Roza-1362 ، farshad_sh ، satusa ، odiseh ، mr relax ، frz61 ، sinswimer ، mansoor ، shahab2000 ، kourosh2011 ، faranak.n ، عظیم ، najibi ، Donkey chance ، ابی22 ، jan ، mehrzad65 ، Arwen ، alirezagh ، star63 ، admeyl ، asdesz ، hunter ، vahidvm60 ، سمیرامیس ، hamid rs ، delir ، imankarimi ، alirezamk ، perna ، SH1A2R3 ، pefa ، Yashar1989 ، birahe ، nimar123 ، humsun ، naeiji1974 ، armteen ، shahrooz59 ، parto ، amiry ، ke21 ، Alphakiloo ، shastouni ، GreenRoad ، SANI HAGHIGHI ، Hediyeh ، baranbahari ، roya80 ، parnaz ، alonak ، mtcanada ، dear selected ، SiliconValley ، masih sh ، ahlollah ، lidataha ، batis2010 ، ali ringo ، amir_arian ، Afies ، Dr.Fox ، Moein.k ، nimanj ، iSalar ، SAEED 60 ، mori ، amirtaheri ، nilufar ، ali234 ، ASALI ، teoden ، persian_viper ، pourya.eb ، armanbala ، x_smiley_x ، amir0_0amir ، پرنیان90 ، msi ، sasan831 ، هوشنگ ، ordibehesht600 ، f.r ، only_flight ، نازنین 932 ، babak_LosAngeles ، behzad7 ، parsush ، Omidooo ، admiral.arash ، meysam afjeh ، afhamid ، dana ، yazdan90 ، majid89 ، amin_sh ، payam62 ، mori5050 ، outlaw ، mohajer13 ، majid11 ، aghaafshar ، bardia9 ، tooska68 ، MURIS ، j-e ، m@ry@m75 ، runama ، milad_aae ، sayeh_m ، shkhmo ، EKSET ، iq021 ، benimclaren ، 8yaghobi ، behrooz741 ، montazer59 ، nima1348 ، dior ، javad_hani ، rezaahmadi ، ziza ، ashkanelecomp ، safajoo ، parastoo mohajer ، ziba_elmi ، shiraz mamali ، kaveh7 ، مزون صفا ، mitme ، rira1982 ، شهلا 1346 ، zari85 ، sadeghi897 ، گل نهال ، gholi gigili ، DEMAR001 ، leili62 ، kavirr ، Shbenita ، azadeh212 ، HB_USA ، nika ، jazirehh ، nooshin nasiri ، somayeh8159 ، younes77 ، lilac ، usa lover ، Gerdoo ، mgolchin13 ، Vofi ، peyman1355 ، omid_usa ، مانترا ، Technet ، تجریش ، Saiban ، melisa ، lottory ، bayat_r ، s.s.h ، f1f ، homayoon13 ، majid5980 ، soruosh ، valencia ، circle ، sh_aytak ، اردوان ، soheil77 ، manaaa ، Shohreh_b1987 ، SadMan ، taha_jam_co ، محمد باقر ، hesam.inanloo ، sorena ، Ehsan1358 ، aerospc ، mary2606 ، ARSHIYA USA ، siakhatar666 ، خانه ، sad_sad ، maryam_a ، saeed_gh ، Sepasttian ، SOLTANI11 ، زری وحدتی ، HR.SHAHAB ، sophia ، farshidkhalafi ، nasim ، arvinfx ، alitab ، f215215 ، johnydilinger ، ojee ، hesam1 ، el333 ، ashkan019 ، shishipapa ، myou ، Roshanraz ، jo1361 ، aydinaghajani ، EBG ، godot ، OXyGeNziX ، discovery ، mehran_ha ، moein_sg ، hasti_rara ، mino2013 ، mlo ، jnouri ، kouroshd ، ghafari88 ، noobnoobi ، سمنانی ، Omid.US ، batigoal_189 ، masoud z ، maryam_fo ، smart3461 ، mhb161 ، romance33 ، مرتضی رها ، سمبل ، azar1348 ، mychael ، New York ، rastashah ، narciss2013 ، سارینا79 ، Kamyar.A ، پرستوی مهاجر ، black_jay ، ghasoo ، taleghani ، FMANIS ، msnfx ، سيبك ، h15 ، mehrdad pharm ، m.s.california001 ، ماتیتی ، melina132 ، مهرنگار ، samboy ، yalda62 ، mahdavizad ، soror faridi ، rouzi ، sani1348 ، azifa ، farzaam3 ، alirezanz ، bigjust ، mitramin ، elihovi ، vahidhm ، lighter ، rakhsh ، shaman ، aminsamba ، remarya ، sayeh677 ، rezijon ، طهرانی ، pooyan61 ، my hope ، pishahang2014 ، Goodie ، MEHR52 ، nazi1368 ، aminghshiraz ، ebi1988 ، اریوبرزن ، mayhempolis ، hoseinizadehir ، afrooz ، Mana Moli ، we are one ، IRANDOKHT ، rbb ، galiver ، tesoke ، maria2000 ، adonis2006 ، esmaili ، سرباز هخامنشی ، saadi moradi ، Reza20002 ، بازگشت ، bahar yoyo ، mka820 ، ali899 ، qeshmi ، amin69 ، mojan66 ، repairman ، toranj79 ، 1ta ، peidaye penhan ، pari pariaaa ، hamed288 ، محسن 2015 ، elnaz_joon ، pey.com ، zabina ، philter ، miyu ، goliii ، bia2mob ، Saeedv13 ، mohamad2014 ، meysampg ، vahid1432 ، rbrb-2015 ، Shaft ، aria802 ، hanieh2015 ، حلما ، mayakml ، pouya892 ، taba60 ، h_aghapour ، puryapurya ، estanfordbineh ، sh_mm10 ، behnoush b ، mamandiana ، edarbandi ، omid_gtr ، حاجی واشنگتن ، HERMES7 ، aseman abi ، میر رضا روشندل ، farhad_syd ، سروین 93 ، moony ، talie ، Yashita ، doyar2004 ، aidaz ، shiva.usa ، hb2489 ، janatirad ، atlantis770 ، nasam ، hamidb2020 ، mahsa.darya ، samanyy ، rezasadeghi ، Rooz ، سمیرا کریمی ، manamilad ، MJAVADIAN ، mhsenpc ، mahrokh ، pari1392 ، firouz mah ، aaraam ، Panik ، ghazal72 ، user10 ، masoud768 ، mohamad3893 ، minanew ، Pepsi_man ، solmaz20747 ، Abdorrezaa ، mom ، Arya123 ، DELPHI5 ، barfi1 ، Emrah Irani ، setin ، taherifar ، farzad parsa ، kaziar ، linda2014 ، spiderman1 ، ziba62ka ، Gh_lib ، shayan seyfi ، azam jahangirhan ، حریر ، سودی ، hmahmoudi ، SAAM_60 ، golchamani ، tapartoor600 ، gallow ، msar ، sahandsarina88 ، m.ghoreishi ، syrene1685 ، jaam ، esbluesky ، alireza_iv ، vahid usa ، lighthouse ، mojtaba.farzanfar ، sadjad znl ، mehdi2138 ، bugbear ، Amir.Mansoury ، Ehsan 63 ، sardar ، javid20 ، samane1363 ، babak90 ، Mehdi0065 ، smhh7441 ، pari2015 ، ben123 ، ehsan_pars ، gholamrezaei ، caprice ، 357_Rezaa ، Khosrow_53 ، s@mane ، uranus88 ، ghazal banoo ، visa2015 ، delavaz ، azra.amin ، Leo.faridar ، مرد تنها ، khanumi1991 ، ayden ، mohsen.saadat ، amirommati ، milade ، بهار111 ، mzakeri2008 ، mozhgangh ، Caspian_Wave ، peyman b ، kaspi ، P.R ، sadegh_fojica ، ahad0001 ، Amir.AA ، pouyasanat ، Mahdi6513 ، SAMBAR ، farzad021 ، imanmousavi ، hossein_1987 ، azima48 ، farzadakshi1 ، amir2016 ، lingni ، shimad ، Mologe ، Essy ، alborzarya ، هستی ص ، armoon ، MiladCr7 ، soheil1993 ، asbebarfi ، milaveh ، navidyazdan ، mehdihk ، NIMA_MOHAMMADI ، Rira_1982 ، Alizzz ، salar.s ، samilo ، narges1234 ، tanha_51 ، pishvahamid ، Shilan88 ، storagemeter ، yalda b ، amirali9051 ، smaeel1350 ، zeinab mehrali ، shayan87 ، afshin007x ، Pedraaam ، AbbasHTC ، Vahid_aflaki ، belivand ، biparva ، behrad78 ، m0na ، dokhtar_irooni ، سعید6524 ، vanima ، KORYO ، big-sky ، zamharir ، Hamed1 ، رزگار ، pishtaz611 ، پروشات ، Mahan3 ، shf1356 ، saber enrique ، AlireZaz ، Hoseinu ، amirmasoud65 ، narimaun ، میم مثل مهاجر ، pedram7 ، mehdi 11 ، Amir Shomali ، MR. HOOMAN ، ZHERZHIC ، Kian.zamani ، leader-m ، nima.tabrizi14 ، .mani ، mghk_1363 ، American Darlin ، Nasertexas ، PERSIA_QI ، omid1313 ، majid83 ، rezadaryadar ، س.ح ، daeialborz ، nosrati165 ، fn_glor ، ostokhan ، farrokh33 ، metigor ، ALI122 ، sanaz110 ، سریوس ، farid-nhp ، alireza3860 ، mohammadkazemi0090 ، Mani-usa ، shakilman ، Sam.Alex ، Rezakarami ، ALIARAD ، rezahdk ، tirdad4444 ، Shahini ، OmidH.C ، razeman
re232 عزيز
دستمريزاد الحق كه يك ايراني اصيل ( با مرام ) هستي . پيشنهادت عاليه
لطفا كساني كه اين امكان برايشان وجود دارد اين تيم را تشكيل بدهند و مطمعن باشند اين لطف بي پاسخ نمي ماند . و اصلا نگران هزينه نباشيد چون خودتان مي دانيد كسي كه داره مياد با خودش پولشو آورده و فقط به همراه نياز داره . . . خواهشا نفراتي كه مي تونند ، اعلام آمادگي كنند .
به اميد آنروز اين حركت جهاني شه . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، sousangerd ، bill.goldberg1990 ، usa.lover ، shahram1347 ، alii ، Hossein81 ، Linspire ، free_free ، mahdis ، Jav3 ، hamedrouhi ، OverLord ، farzad24 ، aadine ، alif ، mahdi357 ، maxsupermax ، sanaz2010 ، mh_hshk ، zara man ، Farshid22 ، fahimeh88 ، User ، moeen ، mohammad.maleki ، سروش سعیدی ، nedadd ، loveusa2010 ، New York ، ravian ، mr relax ، frz61 ، mansoor ، shahab2000 ، kourosh2011 ، عظیم ، najibi ، mehrzad65 ، delir ، imankarimi ، SH1A2R3 ، Yashar1989 ، humsun ، shahrooz59 ، SANI HAGHIGHI ، Hediyeh ، baranbahari ، dear selected ، batis2010 ، ali ringo ، amir_arian ، ali234 ، armanbala ، amir0_0amir ، پرنیان90 ، msi ، هوشنگ ، f.r ، only_flight ، babak_LosAngeles ، behzad7 ، meysam afjeh ، yazdan90 ، tooska68 ، rs232 ، runama ، eblam ، shkhmo ، nima1348 ، dior ، odiseh ، مزون صفا ، شهلا 1346 ، DEMAR001 ، kavirr ، HB_USA ، nika ، younes77 ، Vofi ، peyman1355 ، lottory ، bayat_r ، homayoon13 ، soruosh ، circle ، اردوان ، hesam.inanloo ، sorena ، godot ، زری وحدتی ، HR.SHAHAB ، nasim ، ojee ، shishipapa ، myou ، aydinaghajani ، jo1361 ، EBG ، hasti_rara ، mhb161 ، ghasoo ، FMANIS ، mehrdad pharm ، samboy ، niki88 ، sani1348 ، elihovi ، lighter ، MEHR52 ، ebi1988 ، afrooz ، we are one ، rbb ، galiver ، peidaye penhan ، pari pariaaa ، philter ، ماتیتی ، mohamad2014 ، h_aghapour ، puryapurya ، omid_gtr ، HERMES7 ، Yashita ، atlantis770 ، nasam ، Rooz ، manamilad ، mhsenpc ، mahrokh ، masoud768 ، kaziar ، azam jahangirhan ، حریر ، سودی ، SAAM_60 ، msar ، sahandsarina88 ، m.ghoreishi ، lighthouse ، mojtaba.farzanfar ، samane1363 ، Nataliea ، caprice ، 357_Rezaa ، Khosrow_53 ، مرد تنها ، بهار111 ، mozhgangh ، lingni ، hossein_1987 ، asbebarfi ، salar.s ، amirali9051 ، afshin007x ، AbbasHTC ، AFN ، big-sky ، Mahan3 ، narimaun ، میم مثل مهاجر ، leader-m ، mghk_1363 ، daeialborz ، smart7 ، ostokhan ، ALI122 ، sanaz110 ، زهرا آرام ، سریوس ، farid-nhp ، mohammadkazemi0090 ، Sam.Alex ، tirdad4444
re232 عزيز

اقا واقعا گل گفتی دمت گرم انشاا... خداوند هم یه جوری کمکت میکنه
پاسخ
من خودم پیش قدم میشم و همینجا اعلام میکنم کسانی که میخواهند وارد سنفرانسیسکو یا اطراف آن شوند و کسی را هم ندارند میتوانند روی کمک من حساب کنند. ولی چه کمکهایی میتوانم بکنم:
1- میتوانم توی فرودگاه بدنبال آنها بروم و آنها را به مقصدشان برسانم. ولی پرواز حتما باید زمان رسیدنش به سنفرانسیسکو جمعه شب, روز یا شب شنبه و یا یکشنبه روز باشد تا مشکلی برای کارم پیش نیاید.
2- میتوانم برای رزرو مکان با جایی که پسندیده اند صحبت کنم و احتمالا آن را قطعی کنم. چون هتل بسیار گران است و دوست ندارم که کسانی که تازه وارد میشوند پولشان را دور بریزند.
3- برای خرید تلفن و لوازم اولیه زندگی کمک میکنم . همچنین شهر را به آنها نشان میدهم و میگویم که چگونه میتوانند از وسایل نقلیه عمومی و ارزان استفاده کنند.
4- در مهاجرسرا گزارش میدهم که وضعیت کسی که آمده است چگونه است و چه کارهایی را انجام داده است.
فکر کنم تا همینجا کافی باشه چون سنگ بزرگ هم نشانه نزدن است. در ضمن ما هدفمان فقط این است که لحظه ورود کسی را داشته باشند تا از بار اضطرابشان کاسته شود.
لطفا اگر کس دیگری هم در شهر دیگری میتواند چنین کاری را بکند اعلام تا کسانی که واجد شرایط هستند بدانند. درضمن برای اینکه ماهیت این کار منحرف نشود و روند آن حفظ شود بهتر است تمام حرفها در تاپیک عمومی گفته شود مگر اطلاعات شخصی و یا شماره تلفن و یا آدرس که در زمان رسیدن به فرودگاه لازم است و میتوان آن را در پی ام نوشت.
لطفا نظراتتان را مطرح کنید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: homeless ، ALIREZA205 ، shabnam286 ، mohsen324 ، reza22 ، afshin ، behroozm ، samin ، tehranipoor ، sousangerd ، admin ، seravin ، سارا کوچولو ، saeedhei ، ChairMan ، bill.goldberg1990 ، kavoshgarnet ، Ali Sepehr ، usa.lover ، hassan1358arab ، m_s_1368 ، Hojjat ، shahram1347 ، silver123 ، joseph ، SamiraN ، m.memari ، drkamrani1 ، Hossein81 ، iliad ، babakped ، sajjad ، sara1981 ، mahdis ، Jav3 ، OverLord ، farzad24 ، N0!$!eRv@mp!eR ، aadine ، alif ، mahdi357 ، Shahryar ، Cruz ، maxsupermax ، babak2010 ، sanaz2010 ، zara man ، online27H ، Farshid22 ، jalaldaiy ، fahimeh88 ، پرستو ، indmehdi ، hpsarvari ، apoornaki ، Unique-one ، User ، moeen ، mohammad.maleki ، California ، success ، reza89 ، ostad ، ODIIISE ، سروش سعیدی ، AvRiMcM ، boshra ، era_ebra_dr ، Sahar-Germany ، farnaz82 ، fereshtehh ، bejeshk ، ravian ، star-boy ، pamyrose ، mr relax ، frz61 ، mansoor ، shahab2000 ، New York ، kourosh2011 ، عظیم ، najibi ، Donkey chance ، hunter ، imankarimi ، alirezamk ، perna ، SH1A2R3 ، nimar123 ، humsun ، naeiji1974 ، shahrooz59 ، parto ، amiry ، ke21 ، mary200 ، Alphakiloo ، shastouni ، Hediyeh ، baranbahari ، Mohammad Sh ، mtcanada ، dear selected ، ahlollah ، batis2010 ، ali ringo ، amir_arian ، Afies ، Moein.k ، nimanj ، iSalar ، armanbala ، پرنیان90 ، هوشنگ ، f.r ، only_flight ، babak_LosAngeles ، parsush ، Omidooo ، meysam afjeh ، mori5050 ، mohajer13 ، nayer ، tooska68 ، mnajafinobar ، atin90_v2 ، runama ، raminkhademzadeh ، sayeh_m ، eblam ، victorygo ، shkhmo ، s.pm ، rezaalone ، benimclaren ، 8yaghobi ، dior ، ziza ، sanay20 ، ashkanelecomp ، parastoo mohajer ، shiraz mamali ، مزون صفا ، شهلا 1346 ، گل نهال ، DEMAR001 ، kavirr ، azadeh212 ، HB_USA ، bardia9 ، nika ، jazirehh ، mgolchin13 ، Vofi ، peyman1355 ، omid_usa ، مانترا ، mindhunter40 ، melisa ، lottory ، bayat_r ، seperelia ، homayoon13 ، majid5980 ، soruosh ، valencia ، sh_aytak ، اردوان ، SadMan ، abbas41 ، sorena ، sadeghi897 ، Ehsan1358 ، siakhatar666 ، خانه ، godot ، maryam_a ، Sepasttian ، زری وحدتی ، ojee ، dariushfa ، ashkan019 ، shishipapa ، myou ، Roshanraz ، aydinaghajani ، EBG ، OXyGeNziX ، noobnoobi ، batigoal_189 ، masoud z ، smart3461 ، mhb161 ، romance33 ، jo1361 ، Kamyar.A ، ghasoo ، FMANIS ، h15 ، mehrdad pharm ، m.s.california001 ، ماتیتی ، javadi436 ، mastane1364 ، mahdavizad ، soror faridi ، sani1348 ، alirezanz ، elihovi ، vahidhm ، lighter ، rezijon ، طهرانی ، my hope ، MEHR52 ، aminghshiraz ، ebi1988 ، ali1985ir ، اریوبرزن ، mayhempolis ، we are one ، rbb ، galiver ، tesoke ، adonis2006 ، esmaili ، bahar yoyo ، qeshmi ، vafa628 ، toranj79 ، demon_da ، 1ta ، peidaye penhan ، pari pariaaa ، remarya ، elnaz_joon ، philter ، miyu ، goliii ، rbrb-2015 ، pouya892 ، puryapurya ، sh_mm10 ، سروین 93 ، joybar ، omid_gtr ، HERMES7 ، h_s2108 ، brian84 ، Yashita ، doyar2004 ، kage.omid ، aidaz ، atlantis770 ، nasam ، mn666 ، rezasadeghi ، Rooz ، سمیرا کریمی ، manamilad ، MJAVADIAN ، mhsenpc ، mahrokh ، pari1392 ، aaraam ، Panik ، user10 ، masoud768 ، smigrup ، barfi1 ، abtune ، Leila18 ، farzad parsa ، soliimi ، kuwait ، azam jahangirhan ، حریر ، سودی ، SAAM_60 ، tapartoor600 ، msar ، sahandsarina88 ، m.ghoreishi ، syrene1685 ، jaam ، alireza_iv ، lighthouse ، sadjad znl ، biparva ، شادی رستگار ، samane1363 ، pari2015 ، ehsan_pars ، caprice ، Khosrow_53 ، s@mane ، ghazal banoo ، delavaz ، Leo.faridar ، مرد تنها ، ویوا ، مردایرونی ، mohsen.saadat ، بهار111 ، mozhgangh ، Caspian_Wave ، kaspi ، Hamid300 ، sadegh_fojica ، lingni ، Elham usa ، MiladCr7 ، asbebarfi ، Rira_1982 ، alirezafarhang81 ، salar.s ، narges1234 ، pishvahamid ، amirali9051 ، shayan87 ، afshin007x ، Pedraaam ، big-sky ، Hamed1 ، Sorusch ، Samiraniroomand ، پروشات ، Mahan3 ، باران.ح ، shf1356 ، guya ، narimaun ، میم مثل مهاجر ، mehdi 11 ، ZHERZHIC ، leader-m ، nima.tabrizi14 ، .mani ، Reza10472 ، ey1366 ، rezadaryadar ، nosrati165 ، ostokhan ، metigor ، ALI122 ، sanaz110 ، farid-nhp ، mohammadkazemi0090 ، Mani-usa ، shakilman ، Sam.Alex ، rezahdk
سلام rs232 عزیز
خوشحالم که بچه های مهاجرسرا که میرن امریکا مثله ایرانیا دیگه هموطناشون رو تنها نمیزارن
من که سانفرانسیسکو نمیام ولی به اونی که داره میاد بهش تبریک میگم که دوستی به این خوبی اونجا خواهد داشت
دمت گرم
فقط یه سوال داشتم ... این سانفرانسیسکو چقدر شبیه سانفرانیسیسکو دایی جان ناپلون ؟!! D:
پاسخ
مرسی حامد جان. تا حالا که کاری برای کسی نکردم.
با اینکه سوالت بامزه است و به نظر شوخی میاد ولی این سوالی است که تقریبا همه جوان ها دارند و تصوراتی در ذهنشون هست که نمیدانند چقدر واقعی است. سعی میکنم در یک تیتر جداگانه در مورد این مسئله هم توضیح دهم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
rs232 عزیز

واقعا اگه این کار رو در حق دوستان مهاجرسرا انجام بدی لطف بزرگی میکنی چرا که هر کسی که به شهر یا مخصوصا کشور غریبی میره اولین لحظه ورود و همینطور روزهای اول که با چه حالتی براش میگذره خوب یا بد روش تاثیر بسزایی داره اگر شما و هر دوست عزیزی که در آمریکا است و میتونه کمکهایی رو به دوستان انجام بده صد در صد اون دوستان هم لطفش رو فراموش نمیکنن و در آخر براتون دعای خیر میکنم
پاسخ
(2009-10-01 ساعت 22:35)rs232 نوشته:  من خودم پیش قدم میشم و همینجا اعلام میکنم کسانی که میخواهند وارد سنفرانسیسکو یا اطراف آن شوند و کسی را هم ندارند میتوانند روی کمک من حساب کنند. ولی چه کمکهایی میتوانم بکنم:
1- میتوانم توی فرودگاه بدنبال آنها بروم و آنها را به مقصدشان برسانم. ولی پرواز حتما باید زمان رسیدنش به سنفرانسیسکو جمعه شب, روز یا شب شنبه و یا یکشنبه روز باشد تا مشکلی برای کارم پیش نیاید.
2- میتوانم برای رزرو مکان با جایی که پسندیده اند صحبت کنم و احتمالا آن را قطعی کنم. چون هتل بسیار گران است و دوست ندارم که کسانی که تازه وارد میشوند پولشان را دور بریزند.
3- برای خرید تلفن و لوازم اولیه زندگی کمک میکنم . همچنین شهر را به آنها نشان میدهم و میگویم که چگونه میتوانند از وسایل نقلیه عمومی و ارزان استفاده کنند.
4- در مهاجرسرا گزارش میدهم که وضعیت کسی که آمده است چگونه است و چه کارهایی را انجام داده است.
فکر کنم تا همینجا کافی باشه چون سنگ بزرگ هم نشانه نزدن است. در ضمن ما هدفمان فقط این است که لحظه ورود کسی را داشته باشند تا از بار اضطرابشان کاسته شود.
لطفا اگر کس دیگری هم در شهر دیگری میتواند چنین کاری را بکند اعلام تا کسانی که واجد شرایط هستند بدانند. درضمن برای اینکه ماهیت این کار منحرف نشود و روند آن حفظ شود بهتر است تمام حرفها در تاپیک عمومی گفته شود مگر اطلاعات شخصی و یا شماره تلفن و یا آدرس که در زمان رسیدن به فرودگاه لازم است و میتوان آن را در پی ام نوشت.
لطفا نظراتتان را مطرح کنید.

rs232 من دارم میام san jose
اونجا دوست داداشم هست. اگه نیاز شد از کمکت بابت اجاره اتاق استفاده میکنم
ممنون
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
بنظر من این یک ایده بسیار جالبی است. اما نمیشه همه از یک نفر کمک بخوان. بنظر من باید یک سازمان غیر دولتی (NGO) در آمریکا تشکیل بدیم و یک سازکار مالی هم براش درنظر بگیریم و به کمک مهاجران تازه رسیده بپردازیم. برای راه اندازی این سازمان من اگر به آمریکا برسم تلاش خواهم کرد. برای اینکه بدانید این سازمان چگونه می تواند کار کند بهتر است سری به سایت «انجمن ایرانی های لندن» بزنید. الگوی من آن سازمان است.
پاسخ
آر اس منم قدر دانی میکنم از این ایده ای که شما فرمودید که مدتها در سرم بود، ولی گفتم اگر ابرازش کنم، کسی استقبال نکنه!
الحق که آر اس فقط حرف نمیزند، عمل هم میکنه!!! ایرانی نمونه؟!؟بله شایسته شماست!
آقا پس بسم الله، یک تاپیکی ،نظر سنجی چیزی راه بیاندازید که کسانی که میتونند کمک کنند، خودشون رو معرفی کنند.

محسن جان منم یه ایده دارم، آقا بیایید با هم پول بگذاریم روی هم(چندتا از بچه ای فعال مهاجرسرا) و با ویزای سرمایه گذلری بریم و این موسسه رو راه بیاندازیم که به کل مهاجرانی که به آمریکا میاییند، خدمات بدیم!با ویزای خود اشتغالی هم میتونیم بریم!
پاسخ
(2009-10-23 ساعت 18:24)usa.lover نوشته:  آر اس منم قدر دانی میکنم از این ایده ای که شما فرمودید که مدتها در سرم بود، ولی گفتم اگر ابرازش کنم، کسی استقبال نکنه!
الحق که آر اس فقط حرف نمیزند، عمل هم میکنه!!! ایرانی نمونه؟!؟بله شایسته شماست!
آقا پس بسم الله، یک تاپیکی ،نظر سنجی چیزی راه بیاندازید که کسانی که میتونند کمک کنند، خودشون رو معرفی کنند.

محسن جان منم یه ایده دارم، آقا بیایید با هم پول بگذاریم روی هم(چندتا از بچه ای فعال مهاجرسرا) و با ویزای سرمایه گذلری بریم و این موسسه رو راه بیاندازیم که به کل مهاجرانی که به آمریکا میاییند، خدمات بدیم!با ویزای خود اشتغالی هم میتونیم بریم!

بابا بوی بچه پول دار به مشامم میرسه. Big Grin
میگم این آرش کارش دارسته، باور نمیکنید. گفت چی؟؟؟
سنگ بزرگ علامت نزدن است .
یه چی بگو بگنجه Cool

.
.
.

بابا آرش جان تو با این طرفدارهایی که پیدا کردی فکر کنم به راحتی بتونی توی انتخابات ر ی ا ست جم هوری 4 سال دیگه رای بیاری.

بازهم ایول آرش.

من با این ایده ی MSNAZI موافقم، اگر بخواهید کار بطور مستمر پیش بره باید سازماندهی شده باشه، والا 9 ماه دیگه آقا آرش از دست هموطناش باید کارشو تعطیل کنه و توی خط فرودگاه فی سبیل الله کار کنه.
هرچند بقوله آرش جان سنگ بزرگ .........
اما اون به کنار، اینهم در ادامه ی این حرکت.

کمی منطقی بحث کنیم. ایده ی آرش جان واقعا قابل اجرا هست حتی از همین هفته ی دیگه( آرش نترس مثال زدم Big Grin ) اما کار های بزرگ بزرگ کمی زوود هستش هنوز.

یه ایده ای داشتم موقعی که ایران بودم میخواستم انجامش بدم که نشد.

برای مثال :

سالانه چند نفر از بچه های انجمن میرن آمریکا یا جاهای دیگه؟؟؟؟

بگیریم سالانه 50 نفر.

50 تا بلیط هواپیما هرکدون بگیر 1200 دلار میشه 60.000 دلار ، پول کمی نیست.
فرض کنید با یکی دوتا آژانس هواپیمایی میتونید صحبت کنید(اونهایی که ایران هستند) و ازشون بخواهید که به بچه های انجمن یک تخفیف ویژه بدهند، فرض کنید ما هم اعلام میکنیم هرکسی از بچه های انجمن که با فلان کد به آژانس فلان مراجعه کنه برای مثال 10% تخفیف میگره(مثال زدم..)
یا فرض کنید میشه بهشون گفت انجمن ما سالانه اینقدر بلیط ...... میخواد اگر اسپانسر انجمن بشید سالانه تمام اعضای انجمن بلیطشون رو از شما میگیرند. و پول حاصله رو هر طور که میدونید برای اون تازه وارد ها خرج کنید( اینجا دیگه به اون مرام افراد بستگی داره که اگر اقوامی در آمریکا دارند الکی تقاضا نکنند.)
من که آمریکا نیستم اما تنها کاری که میتونم بکنم اینه که اگر سایت پارس لاتاری هم اسپانسر پیدا کرد اون رو بزاریم روی همین پروژه.خداروشکر اینقدر کانترش بالاهست که کسی دلش بیاد اسپانسر بشه .....

هرکسی دیگه از بچه ها خدماتی میتونه ارایه بده، میتونه موثر باشه....
قرار هم نیست مثله بقیه انجمن ها بازار پاکستانی بشه و هر تبلیغی گرفته بشه و صفحه ی اول سایت شبیه تمامی انجمن های دیگه بشه...
فقط 1 یا 2 اسپانسر و فقط نمایش اسم شرکت به عنوان اسپانسر...

راه های زیادی هست.
اینقدر ادعای مسلمونیمون میشه واقعا باید بود و دید توی کلیسا های اینجا بدون توجه به دین طرف، چه جوری کمکشون میکنند که زندگیشون رو آبرومند ادامه بدهند.

حالا یکی مردونگی کرده و برای این طرح پا پیش گذاشته، هرکی تا جایی که دستتش میاد کمک کنه(نه مالی منظورم هرطوری که میتونه هستش).

پیروز باشید.
من سوات ندارم امزا بزارم. نمیشه انگشط بزنم؟؟ په ای چه وب صاتی یه
پاسخ
سازمان های NGO معمولاً بودجه خودشون رو از Donation ها بدست میارند. مثلاً منی که از این سازمان (که ایشالا قراره راه بیفته) برای شروع زندگیم تو آمریکا هزار جور کمک می گیرم و به سازمان احساس دین می کنم سالانه مبلغی به سازمان بخاطر کارهای خوبش کمک می کنم. این اتفاق واقعاً در دنیا می افته و نگاه به ایران نکنید! مثلاً ویکیپدیا امسال 6 میلیون دلار Donation جمع کرد. مردم بخاطر مقاله های خوبی که در ویکیپدیا پیدا می کنند و حالش رو می برند به ویکی پدیا کمک می کنند.
برای شروع کار همچین سازمانی نمیشه از اول خدمات زیادی ارائه کرد. مخصوصاً خدماتی که هزینه بر باشند. باید در ابتدا فقط یک محلی باشه برای اطلاع رسانی و برگزاری میتینگ ها و ایجاد روابط دوستی و همسایگی و شاید کاری... اینطوری میشه بستر رو برای بنای سازمانی که به مهاجر های تازه رسیده سرویس هایی مثل کمک برای اجاره خانه و وسایل، کمک برای پیدا کردن کار و .... را ایجاد کرد.
بنظر من مردم فقط از این سازمان کمک نمی گیرند و استفاده نمی کنند. این سازمان می تونه برای خیلی ها مفید باشه، مثلاً مهاجرای ایرانی که به آمریکا می روند سرشار از پتانسیل نیروی انسانی و سرمایه هستند. اگر بتوانیم این سرمایه انسانی و مالی را به طور منصفانه و non profit مصرف کنیم خیلی کار ها می توان کرد که شرح آن شرح بدیهات است.
پاسخ
یادمه این پیشنهاد را یک بار دیگه کاربری با نام radin_antonio بیان کرد ولی به دلایل معلوم و نامعلومی از سایت فاصله گرفت.
من هم خودم اعلام می کنم از حدود سه ماه دیگه که کار و زندگیم ثابت بشه در صورت امکان به ورودیهای لوس آنجلس و سن دیه گو کمکهای اولیه را برسونم. چون الان خودم تقریبا تازه واردم و اگر دوستان ایرانی ما در اینجا نبودن الان در گل گیر افتاده بودم.
پاسخ
از نظرهای خوبی که دادید ممنونم. در ضمن پارس لاتاری جون چون من اقلیت مذهبی هستم خیالم راحته که هیچوقت رئیس جمهور نمیشم!
راستش هدف از طرح این موضوع بیشتر جنبه روانی قضیه است. موقعی که من میامدم امریکا از هر کسی که در ذهنم میامد در امریکا است شماره تلفن میگرفتم. البته هیچوقت نیازی به آنها نشد ولی همینکه توی جیبم یه مشت شماره تلفن بود احساس امنیت و آرامش بیشتری میکردم و میدانستم که اگر به مشکلی بر بخورم بالاخره یکی از اینها به دادم میرسه.
میدونید مشکلات اینجا در بدو ورود اینه که مثلا میخوای بری دنبال سوشال سکوریتی ولی حتی نمیدونی چه جوری باید سوار اتوبوس یا قطار بشی. در روزهای اول زبانتان هم احتمالا آنقدر خوب نیست که همه چی رو متوجه بشید و بتونید حرفتون رو بزنید. وقتی میخواید جایی رو اجاره کنید به کردیت کارت و یا یک ضامن احتیاج دارید و خلاصه چیزهای ساده ای که برای یک فرد تازه وارد کوهی از مشکلات بزرگ بنظر میاد.
در واقع من این ایده را از کار خود شما گرفتم. من توی تاپیکهای گرین کارت دیدم که بچه هایی که برای مصاحبه به آنکارا و یا ابوظبی میروند همدیگه رو پیدا میکنند و در آنجا به همدیگه کمک میکنند تا کارهاشون راحت تر انجام بشه و احساس اضطراب کمتری داشته باشند. ولی بعد از اینکه وارد امریکا میشوند چون هنوز خودشان تا مدتها مشکل دارند نمیتوانند به کسی کمک کنند. و بعدها هم که بعضی ها اصلا همه چی یادشان میرود.
مثلا اینکه من بروم فرودگاه دنبال یک خانواده و جای انها را اجاره کنم تا پول هتل ندهند گرجه برای من کار سختی نیست و بقول امریکاییها It's not a big deal ولی برای کسی که میاید یعنی برداشتن کوهی از مشکلات اولیه. یا اینکه برای من حتی تفریح است که آنها را به ایستگاه قطار ببرم و بهشان یاد بدهم چطور بلیط بخرند و یا چطور سوار اتوبوس شوند ولی برای آنها کمک بزرگی خواهد بود.
بهرحال من تلفنم را در اختیار کسانی که به این منطقه میایند میگذارم و خیالشان راحت باشد که روی هوا ولشان نمیکنم. دیگر دوستان هم اگر در مناطق مختلف چنین کاری بکنند کم کم یک مجموعه خوبی ایجاد میشود. هیچ کدام از ما نیازی نیست که از نظر مالی به دیگران کمک کنه و طبیعتا کسانی که میایند مخارج خودشان را پرداخت میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، Ali Sepehr ، seravin ، afshin ، shabnam286 ، shr.jafari ، mohsen324 ، usa.lover ، matrix ، ChairMan ، indmehdi ، سارا کوچولو ، farshadz ، leili ، shahram1347 ، soma ، mary joon ، kavoshgarnet ، SamiraN ، m.memari ، drkamrani1 ، Hossein81 ، free_free ، babakped ، sara1981 ، mahdis ، Jav3 ، farzad24 ، N0!$!eRv@mp!eR ، soroush2031 ، aadine ، alif ، Shahryar ، Cruz ، babak2010 ، sanaz2010 ، lorecance ، online27H ، Farshid22 ، پرستو ، apoornaki ، User ، moeen ، mohammad.maleki ، California ، anab ، سروش سعیدی ، boshra ، farnaz82 ، bejeshk ، ravian ، mr relax ، mansoor ، shahab2000 ، عظیم ، najibi ، imankarimi ، perna ، SH1A2R3 ، pefa ، birahe ، naeiji1974 ، shahrooz59 ، amiry ، Hediyeh ، baranbahari ، arian2011 ، dear selected ، Moein.k ، iman677 ، ASALI ، mori ، پرنیان90 ، f.r ، Omidooo ، rira1982 ، mori5050 ، mohajer13 ، mirzamemar ، tooska68 ، Afies ، behzad7 ، dior ، ashkanelecomp ، safajoo ، parastoo mohajer ، success ، مزون صفا ، گل نهال ، kavirr ، azadeh212 ، nika ، jazirehh ، Vofi ، peyman1355 ، مانترا ، ستاره نوید ، bayat_r ، اردوان ، PARY1366 ، sorena ، sadeghi897 ، فریده2014 ، siakhatar666 ، خانه ، h_st ، ojee ، dariushfa ، ashkan019 ، EBG ، سمبل ، mychael ، mastane1364 ، behrang3001 ، vahidhm ، lighter ، pishahang2014 ، ali2310 ، MEHR52 ، ebi1988 ، we are one ، galiver ، pari pariaaa ، miyu ، pouya892 ، samaneh1081 ، kage.omid ، hb2489 ، nasam ، manamilad ، masoud768 ، mahshid_jacobi ، farzad parsa ، azam jahangirhan ، حریر ، tapartoor600 ، msar ، sahandsarina88 ، syrene1685 ، lighthouse ، samane1363 ، مرد تنها ، بهار111 ، kaspi ، lingni ، kamali2025 ، alborzarya ، alirezafarhang81 ، AbbasHTC ، biparva ، پروشات ، Mahan3 ، باران.ح ، .mani ، rezadaryadar ، ALI122 ، سریوس ، Mani-usa ، Shahini
ممنونم از اعلام آمادگی ها. این چیز ها خیلی قشنگه!
شایع است که ایرانی های خارج از ایران از هم حمایت نمی کنند و از کنار هم که رد می شوند به جناحین نگاه می کنند!
اما ما تصمیم داریم این تابو را بشکنیم و نشون بدیم که ایرانی ها چقدر همدیگر را دوست دارند و برخلاف گفته ها خیلی هم روحیه همکاری دارند!
فعلاً همین تاپیک برای شروع حرف نداره.
Wink
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان