کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در ابوظبی مراجعه کرده اید نکات مهم سفر و مصاحبه خود را در این تاپیک در اختیار سایر اعضاء قرار دهید.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
با سلام
دوستان ما امروز مصاحبه داشتیم در سفارت و ویزامون رو بدون چک گرفتیم. همه چیز مثل قبل بود فقط چند نکته:
- وقت ما ساعت ده و نیم بود و ما ساعت ده رسیدیم سفارت که جلوی در کسی نبود و سریع رفتیم تو.
- بعد از ورود به سالن اصلی در صف صندوق ایستادیم و با ارایه برگه مصاحبه و برگه اسم افراد (نامه دوم) شماره گرفتیم.
- کاونتر های بررسی مدارک دو تا خانم بودند که فارسی هم حرف می زدند.
- نکته خیلی مهم: زمان چک کردن مدارک چون من در فرم 230 شماره 10 و 11 هیچ آدرسی ننوشته بودم گفت که سیستم قبول نمی کنه و باید حتما آدرسی باشه که این برای ارسال گرین کارت بعد از ورود استفاده می شه. البته گفت بعدا در فرودگاه می تونید عوضش کنید (این برای دوستانی که اسپانسر ندارند مهمه که حتما یه آدرسی جور کنند).
- بعد از چک مدارک گفت پول رو پرداخت کن که واسه ما دو نفر شد 5738 درهم.
- بعد منتظر نشستیم تا آفیسر اصلی شماره را صدا کنه.
- آفیسر های اصلی دو تا بودند که یکی فارسی رو خیلی خوب حرف نمی زد و دیگری هم اصلا بلد نبود.
- مصاحبه ما با اون بود که فارسی بلد نبود. سوال هاش خیلی عادی بود. گفت اسم شما؟ چند بار لاتاری شرکت کردی؟ کجا می خوای بری؟ چرا؟ بعد گفت فرم رو امضا کن. بعد گفت دست راستتو بالا بگیر و تعهد کن که همه این اطلاعات درسته. بعد انگشت نگاری. بعد دو تا سوال سرنوشت ساز پرسید: آیا جای دولتی کار کردی؟ سربازی رفتی؟ که جواب هردو نه محکم بود. برای همسرم هم فقط امضا، قسم و انگشت نگاری فقط همین نه سوالی نه چیزی ...
- برخورد آفیسر خیلی خوب و ریلکس بود. خیلی راحت بود و جواب سوال ها رو هم همزمان تایپ می کرد.
- در آخر هم گفت کیس شما مشکلی نداره و ویزاتون صادر میشه ولی چون برنامه 2010 تازه شروع شده و هنوز شماره ویزا از کنتاکی نیومده و سیستمش باز نشده، الان امکان پرینت ویزا نیست. تلفن منو گرفت و گفت به محض راه افتادن سیستم و دریافت شماره به من زنگ می زنند تا برای استامپ ویزا پاسها رو بیارم. گفت چند روزی طول می کشه.
- امروز چهارتا پرونده لاتاری بررسی شد که اولی یه خانواده چهار نفره عرب بودند که ویزا گرفتند، دومی یه خانواده چهار نفره بنگلادشی که اونها هم گرفتند، بعدش ما و چهارمی هم یه خانواده چهار نفره سودانی بودند که بعد از ما بودند و نمی دونم گرفتند یا نه.

خلاصه این بود قضیه ما Big Grin
به امید اینکه واسه همه دوستان هم به همین سادگی باشه Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
شماره کیس: 2010AS00002xxx
نامه قبولی: می 2009
کنسولگری: Abu Dhabi
نامه دوم : سپتامبر 2009
مصاحبه: 6 اکتبر 2009
ویزا: روز مصاحبه
سفر به آمریکا: 29 اکتبر 2009
دریافت گرین کارت: 13 نوامبر 2009
CoolCool
ARTAجان ترکوندی که شماBig Grin
آقا تبریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییک!کاش آنکارا هم مثل ابوظبی ویزا بده!
راستی شما جواب اون 3تا سوالو چی دادی دقیقا؟
چند بار لاتاری شرکت کردی؟ کجا می خوای بری؟ چرا؟
زیاد وکم گفتن اینا چه قدر تاثیر داره؟
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: Arta ، msar
یو هووووووووووووووووووووووو !!
Arta جان واقعا خوشحالمون کردی.
بلاخره اولین نفرمون رفت و کاراشم خوب پیش رفت.
این عالیه و یه انرژی مثبت برای بچه هایی که هفته دیگه میرن مصاحبه.

به امید خبرهای خوب برای همه
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: Arta ، merdax ، saeed.gh ، r.bazargan ، msar
مرسی
سوالاش خیلی عادیه و به نظر من فقط برای شروع مکالمس.
من خیلی کوتاه و فقط همون جوابو دادم مثلا واس لاتاری گفتم 5 بار. واس کجا میری؟ نیویورک. چرا؟ چون فکر می کنم اونجا شانس کار پیدا کردن برام بیشتره.
به نظر من فقط:
ریلکس، تا می بینیدشون لبخند و ارتباط چشمی و جواب کوتاه و فقط جواب چیزی که پرسیده.
من خودم دیدم یه خانم دکتری بود که خیلی حرف می زدو دو سه بار بهش گفت فقط جواب منو بده لطفا البته کیسش نامزدی بود ولی حسابی سوال پیچشون کرد و بعدم برگه آبی داد دستشون.
CoolCool
تشکر کنندگان: babakped ، Monica ، merdax ، Borqa3 ، sh-b ، kavoshgarnet ، indmehdi ، Donkey chance ، feidom30 ، r.bazargan ، msar
بهت تبریک میگم arta
ایشالا همه بچه های 2010 ویزا بدون کلیرنس میگیرن
یه سوال ... شما اسپانسر داشتین ؟ مدارک اسپانسر ازتون چیا رو خواستن ؟ آیا مدارک مالی دیگه ای هم برده بودین ؟
تشکر کنندگان: msar
سلام
مرسی عزیزم
بله من اسپانسر داشتم و درآمدش حدود 90000 دلار در سال بود. پرینت حساب پس اندازم تو امارات هم بود که حدود 52000 دلار بود.
واسه اسپانسر فرم 1040 سال 2006، 2007 و 2008 بود که قبلیارو فقط نگاه کرد و رو فرم 2008 دور میزان درآمد خط کشید و قبولش کرد.
CoolCool
تشکر کنندگان: hamed_gh ، msar
ARTA جان
از صميم قلبم بهتون تبريك ميكم اميدوارم هميشه شاد و خندون باشين
تبرييييييييييييييييييييييييييييييييييييك
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
نه پوریا جون،5738 درهم نوشتن!
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: msar
دوستان عزیز برای اینکه تعداد پستهای تاپیک تصاعدی بالا نرود لطفا برای تبریک و تشکر از دکمه مربوطه استفاده کنید.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
تشکر کنندگان: Arta ، reza22 ، seravin ، indmehdi ، Hashem ، free_free ، r.bazargan ، msar
آرتا جان تبریک میگم
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
تشکر کنندگان: Arta ، Iaccept ، msar
poorya.poorhosini نوشته: به دلار چه قد ميشه؟

1,562.21 USD
هزار وپانصد و شصت و دو دلار و 21سنت!!
[font=Verdana]
[/font]

merdax عزیز[/u]
اگر امکان سخت افزاری بود 100 تشکر CoolCoolCool
CoolCool
تشکر کنندگان: merdax ، msar
آرتا جان مبارك باشه
خيلي خوشحال شديم كه كارت رو بي دردسر راه انداختن. راستي بچه هاي 2009 كه كار دولتي داشتن و يا سربازي رفتن(و يا هر دو)، حداكثر چك امنيتي خوردن و اين يعني چند وقتي بايد منتظر ويزا بمونن. اگر اف بي آي چك هم مي خوردي يه چند وقتي بايد صبر مي كردي و اونقدرها هم سرنوشتت تغيير خاصي نمي كرد!
اين رو گفتم كه بچه هايي كه شغل دولتي دارن و سربازي هم رفتن دلهره برشون نداره و با اعتماد به نفس هفت خوان لاتاري گرين كارت رو طي كنن.
بچه هاي 2009 اگر در اين مورد تجربه اي دارن مطرح كنن و بچه هاي 2010 هم اگر اطلاعات خاصي دارن در اختيار بقيه قرار بدن.
اميدوارم همه بچه ها كارشون هر چه زودتر انجام بشه.
سعي كنيم به هم روحيه بديم و نگراني ها رو كمتر كنيم.

بازم ممنون آرتا كه سريع سفرنامه ات رو با ما به اشتراك گذاشتي. شاد باشي
تشکر کنندگان: sh-b ، Arta ، msar
سلام خدمت همه دوستان
در مورد شغل ، شغل من و همسرم نيمه دولتي بود يعني شركت خصوصي وابسته به يه شركت دولتي مشكلي نبود و در خصوص سربازي ، همسرم سپاه خدمت كرده بودن و اف بي اي چك خورديم كه بعد از 4 ماه موفق شديم ويزامون رو بگيريم

همگي دوستان موفق و پيروز باشيد
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
تشکر کنندگان: babakped ، esmail ، Monica ، payman R ، Hashem ، ساسان ، r.bazargan ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان