کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در سایر کشورها (به جز امارات و ترکیه)
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در کشوری به غیر از امارات یا ترکیه مراجعه کرده اید نکات مهم سفر و مصاحبه خود را در این تاپیک در اختیار سایر اعضاء قرار دهید.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
تشکر کنندگان: fairwall ، Hossein81 ، msar
اگر من امسال برنده بشم از سفارت هند توی دهلی اقدام میکنم ولی اگر کسی کشور دیگه ای رفته اینجا شرحی بذاره تا ما هم استفاده کنیم.

=====================================================================
من امسال برندم مطمئنم
تشکر کنندگان: fairwall ، mohammad.maleki ، msar
سلام به همگی،

منم ویزا رو گرفتم!
گفتن پاسپورتم یکی دو هفت دیگه میاد در خونم، ...
سر فرصت حسابی براتون در موردش مینویسم ، الان خیلی خستمه!
فقط باید از همتون حسابی تشکر کنم، عالی بود راهنمایی هاتون.

برقع

شماره کیس: 2010AS000007XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:15/5/2009
کنسولگری : Paris
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 6/6/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: August
تاریخ دریافت نامه دوم: End of September
تاریخ مصاحبه: 17/11/2009
تشکر کنندگان: sh-b ، fairwall ، Monica ، babakped ، R.F ، mohsen324 ، hamed_gh ، Ashkan78 ، laili ، پرستو ، kianoush ، m.memari ، mohammad.maleki ، msar
قسمت ۱ (خوش شانس، قسمت یا ... )

سلام
قبل از اینکه بخوام در مورد سفر نامه ی امسالم بگم ترجیح میدم یه ذره برم عقب تر ، یه ماجرایی رو تعریف کنم مربوط به چند سال پیشه، شاید برای بعضی هاتون مفید باشه، ...
سال ۲۰۰۳، یکی از دوستم داشت فرم های لاتاری رو پر میکرد ، اون زمان مثه الان راحت نبود كه کامپیوتری باشه، و از طریق اینترنت،... باید با دست پر میکردیم،...
دوستم داشت غر میزد كه نمیدونه با فرم ها چی کار کنه، و نمیخواد از طریقه پست ایران بفرسته،... گفتم بده من، من آشنا دارم، آدرس اون روبنویس،... دوستم خوشحال شد و گفت پس برای تو هم پر میکنم، چون من اینجوری راحت ترم!،... خندم گرفت، چون اصلا بهش فکر نکرده بودم، به خودم گفتم، بذار بکنه، اگه اینجوری راحت تره!!،.... کی برنده میشه؟!!!
۶، ۷ ماه بعد همون آشنام زنگ زد به موبایلم كه الان یه سری مدارک دستم رسیده، كه میگه توی لاتاری برنده شدی،... تعجب کردم، گفتم من ؟!! دوستم چی؟! ، گفت من فقط یه نامه دستمه، اونم اسم تو روشه!!
برات میفرستم، چون باید فرم ها رو پر کنی، گفتم، من چی کار کنم باهاش؟
گفتش من نمیدونم، تو پر کردی، حتما میخواستی بری دیگه!!، گفتم نمیدونم، اصلا انتظار نداشتم، همین جوری پر کردم، اصلا من پر نکردم، ..
بعدش تو دل خودم گفتم وای من الان دلم میخواست برم اروپا نه آمریکا!
فرم ها رسید دستم، شمارم خیلی بالا بود، بینه ۳۵۰۰۰ و ۳۶۰۰۰!...
هیچی نمیدونستم چی کار باید بکنم، فرم ها رو پر کردم فرستادم، بعدش هم شروع کردم توی اینترنت گشتن، متاسفانه اون موقع مثل الان نبود كه فروم درست حسابی باشه، و آدم راحت بتونه اطلاعات گیر بیاره!
اینقدر توی سفارت ها گشتم تا دستم اومد یه سری چیز ها،...
خلاصه بگم كه آخرش مثه اینکه قسمت نشد، سفارت ابوظبی رو انتخاب کرده بودم، اونا تا ۱۲۰۰۰ نفر بیشتر مصاحبه نکردن (یا شایدم من اشتباه میکنم، چون هر ماه كه سایتشون رو چک میکردم میزدن كه با کیا مصاحبه میکنن، اما هیچ وقت شماره بالاتر از اون نرفت، بر خلاف سفارت های دیگه!)

تا اینکه گذشت من اومدم اروپا، یادمه بعدش هم شروع کردم به پر کردن فرم، اما از وقتی كه رفت روی اینترنت!
یعنی در کل، ۴، ۳ بار شرکت کردم، دیگه شرکت کردن کاری نداره الان ، ...
باز امسال اسمم در اومد، ... عجیب بود، هم برای خودم، هم برای فامیل و دوستان!، ... یکی میگفت قسمتت هست، یکی دیگه خوش شانس!!، حتی یکی بهم گفت مگه تو باز هم شرکت کردی؟؟؟ !!

اینبار شمارم پایین بود، همه بهم گفتن حتما میری، اما من چون یه بار طعمش رو چشیده بودم، اصلا امیدم رو نذاشتم روش ، و به همه گفتم روش حساب نمیکنم، شاید خدا قصد داره سر به سرم بذاره!

اینو تعریف کردم كه بگم بچه هایی كه شرکت میکنن امید داشته باشن، اگه نشد، شاید خیری توش هست، اگه شد هم همینطور!
کاراتون ، نقشه هاتون رو بکشین برای زندگی، خوب یا بعد برید جلو، اما خودتون رو پابند چیزی نکنین اگه نشد!
خدا بزرگه،...

برقع

برقع جان،

بهت تبریک میگم...شدیدا منتظر یه سفرنامه غیر از آنکارا و ابوظبی هستم....ما بمبئی مصاحبه داریم.... راستش من الان تماما نقشه مطب دکتر اونگان با منشیش و سفارت آنکارا با جزئیات و قیافه پرسنل، بستنی فروشی سر خیابونش و غیره... همه را تو ذهنم مجسم دارمSmile...سفرنامه دیگر کشور ها هم برای ما سایر کشوری ها نکات خوبی خواهد داشت.....
من هم الان 5-6 سال شرکت میکنم واز 2 سال پیش به اسم خانمم هم پر میکنم....خودش تا حا لا نه فرمها را دیده نه میدونه زمان ثبت نام کی هست یا من کی ثبت نام کردم... چند ماه پیش خواهرش از آمریکا(که من آدرس اونارو داده بودم) زنگ زد گفت یه نامه به اسمت اومده از کنتاکی...Cool
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: sh-b ، Borqa3 ، fairwall ، parpar ، پرستو ، Hamid_110 ، msar
قسمت ۲،( مصاحبه)

مصاحبه من ساعت یک بود، ۲۰ دقیقه زودتر رسیدم، گفتن در سفارت ۱۰ دقیقه به یک باز میشه، باید وایسین!
من بودم و ۴ خانومه دیگه!
بلاخره رفتیم تو، من نفر دوم بودم، وقتی شمارم نگه کردم، دیدم با بقیه فرق داره، ازشون پرسیدم برای لاتاری اومدن، گفتن نه!
گفتم پس برای اینه كه شماره من فرق میکنه لابد!
خلاصه چند نفر دیگه هم اومدن، و اسمی اونا به ترتیب صدا زده میشد، تا اینکه دیدم شماره من هم روی برد ظاهر شد، وقتی رفتم، آقایی كه اونجا بود گفت شماره اشتباه بهت دادن، برو عوض کن!!!!
دیدم افتادم ته صف، چون توی این مدت یه سری دیگه اومدن !!!!
خلاصه بلاخره صدام کردن، و اولش رفتم نامه دوم رو تحویل دادم، و گفتن برم پول بریزم!، صبح قبل از اینکه برم سر کار رفته بودم از عابر بانک ۴۰۰ euro پول گرفته بودم، اما میدونستم کمه،...
اونجا گفتم میتونم یه مقداریش رو نقد بدم باقیش رو با کارت، اقاهه گفت اگه همش رو با کارت بدی، ارزانتر در میاد واست، منم همش رو با کارت دادم!
وقتی کارم تموم شد، همون باجه اول باز صدام زد، و گفت مدارکت رو میخوام، و یکی یکی شروع کرد ازم خواستن،...
اولش پرسید كه فرانسوی حرف بزنیم یا انگلیسی!،... گفتم فرقی نمیکنه! (باید بگم كه من الان ۳ سال اینجام، زبون فرانسویم عالی نیست، اما انگلیسی بهتر بلدم حرف بزنم، و چون توی شرکت اینترناسیونال کار میکنم، زیاد انگلیسی حرف میزنم با همکارای فرانسویم، و یکی از عادت های بدی كه دارم اینه كه وقتی دارم فرانسوی حرف میزنم، و یه جا گیر میکنم، سریع کانال عوض میکنم و انگلیسی حرف میزنم، دوباره برمیگردم به فرانسوی!!!!)
بعدش پرسید كه شناسنامت رو بده، منم ترجمه و اصل شناسنامه رو دادم، بعدش گفت، ازدواج کردی، گفتم نه، گفتش اصلا؟ طلاق نگرفتی؟، خندیدم گفتم اصلا!، بعدش گفتش ببین من قصد بدی ندارم، فقط این پروسه باید طی بشه، و این سولات باید پرسید بشه، گفتم، میدونم، اصلا اشکالی نداره،...
باز گفت این مدرک بهم بده، منم مدرک رو تحویل میدادم، ویا توضیحی میخواست توضیح میدادم، اما متاسفانه یه جا كه گیر میکردم، ناخواسته میزدم روی کانال انگلیسی، و اون میگفت، اه الان انگلیسی شدی كه!
بعدش من باز برمیگشتم به فرانسوی!
یه باره دیگه ازم یه چیز پرسید، یادم نمیاد، منم جواب دادم ( همیشه سعی میکردم لبخند بزنم) دیدم داره باز توضیح میده كه این یه پروسه هست و مجبوره كه این سولات رو بپرسه!!، گفتم میدونم، بعدش گفتم ببخشید چرا هی اینو میگین، مگه رفتارم باعث شد كه این فکر رو کنین؟ گفتش آره!!!، عصبی میزنی!!!!!
تعجب کردم گفتم یه ذره استرس دارم، اما عصبی نیستم، و متاسفم اگه این برداشت رو کردین، اونم خیلی دوستانه جواب داد كه نه، اصلا نیازی نیست حتا یه ذره استرس داشته باشی، و شاید من اشتباه میکنم!!!
خلاصه این تنها چیزی بود كه بین ما پیش اومد،...
آها یه چیز دیگه هم بگم كه فرم های ارسالی برای بچه های كه میرن آنکارا با فرم های پاریس فرق میکرد،.... اینجا نوشته بودن كه یا فرم های اسپنسر یا اگه ویزای کاری دارین، مدارک کارتون رو بدین!
من هم اسپنسر داشتم، هم مدارک کاری آورده بودم، مثلا از رئیس شرکتم توی تهران که یه recommendation درست و حسابی بود ، و همینطور کار هایی كه اینجا کرده بودم!
اما دیگه هیچ برگه مالی همرام نبود!،... ازم پرسید كه برگه مالیت رو بده، گفتم اسپنسر دارم، اونا رو گرفت، و بعدش گفت خوب اینا مال اسپنسر هست، خودت چی داری؟ منبع مالی؟
جا خوردم، گفتم اصلا نمیدونستم وقتی برگه اسپنسر میارم، باید مدارک مالی خودم هم بیارم، گفتش اشکالی نداره، بعد روی فرمی كه جلوش بود و تیک میزد، نوشت كه نداره!!!
یه لحظه یاد کاغذ های کاریم كه توی یکیش درامد سالانم رو زده، گفتم یه چیز هست، نمیدونم به دردتون میخوره یا نه، من برگه های کارم هم دارم، این کمک میکنه، گفتش آره، حتما، بده بهم، اینا رو میزارم روی پروندت، کنسول نگه میکنه و نکته مثبت هست برات! و اونجایی رو كه نوشته بود نداره، اصلاح کرد و نوشت : OK
بعدش كه تموم شد و مدارکم رو گرفت، یه سریش رو اصل گرفت، یه سریش هم کپی ها رو!
گفتش برو بشین این باجه بغلی كه یه خانوم هست صدات میکنه، اون کنسول هست، و تصمیم میگیره،... گفتم مرسی و ممنونم از اینکه صبور بودین باهم، اونم تشکر کرد.
بلاخره خانوم کنسول هم صدام کرد، و اومد به زبان فرانسوی سلام کرد، من به انگلیسی جواب دادم،... (تصمیم گرفتم همش انگلیسی حرف بزنم و اشتباه قبلی رو تکرار نکنم، كه اونم دیگه همش انگلیسی حرف زد باهم.)
و ازم خواست كه فرم دوم رو امضا کنم، با اینکه من فرم دوم همرام بود، اما ازم نخواست و خودش همون فرمی كه فرستاده بودم توی نامه اول دستش بود، ... منم یه دور سریع خوندم و امضا کردم.
ازم پرسید چند باره كه دارم لاتاری شرکت میکنم، گفتم فکر کنم ۴، ۵ بار. ( اصلا اشاره نکردم كه قبلا برنده شدم!)
پرسیدن كه آشنا دارم اونجا، گفتم آره، همون کسی كه اسپانسرم شده.
گفتش كه کارت چی هست؟
گفتم اینه، گفتش همون کار ایرانت رو داری ادامه میدی، دیدم برگه رئیسم توی ایران دستشه، و اون رو خونده، گفتم من اون موقع کارم این بوده، الان هم توی همون زمینه کار میکنم، اما ربطی به اون شرکت نداره، بعدش گفت رشته ایی كه توی فرانسه خوندی چه ربطی به کارت داره، گفتم کاری كه دارم میکنم زیر مجموعه ی اون محسوب میشه، و یک کم در موردش توضیح دادم، چون کنجکاو بود بدونه.
بعدش پرسید كه اگه برم آمریکا کجا میرم؟ گفتم باره اول میرم فلان شهر، پیش آشنامون، اما برای کار و زندگی شهر های بزرگ رو ترجیح میدم، چون زمینه شغلی برای تخصص من بیشتره.
گفتش یکی ۲ هفته دیگه پاسپورتت با ویزا میرسه دستت، سوالی داری بپرسی؟ گفتم یعنی توی کریسمس میتونم برم آمریکا، گفتش به احتمال زیاد.

همین!!!
حتا ازم نپرسید برای چی دارم میرم اونجا!
خوب ۳ تا تجربه میشه بدست آورد، اینه كه به اون زبانی كه تسلط کامل دارید حرف بزنید كه مثه من نشه، و ناخواسته عصبی نشون بدین، كه طرف فکر بد بکنه!
دیگه اینکه درست هست كه گاهی وقت ها تا چیزی نپرسیدن چیزی نگید، اما توی حالت من ، عکس قضیه بود، و اونا مدارک کارم رو حسابی خونده بودن، در حالیکه آقاهه اصلا اشاره ایی بهش نکرد ، حتا توی فرمش هم نبود!
اگه گاهی وقت ها فکر میکنین یه چیزی ممکنه کمکتون باشه، حتما بگین، اشکالی نداره!
و آخر اینکه مدارک مالی رو باخودتون ببرین، حتا اگه اسپنسر کله گنده ایی داشته باشید، (مال من واقعا کارش درست بود، اما اینا زیاد نگاه نکرده بودن)، البته امروز كه داشتم برای پدرم تعریف میکردم، پدرم گفت كه وقتی آقاهه برگشته بهت گفته مدارک مالیت کو، چرا نگفتی میرم میارم براتون، ... خوب من اصلا به فکرم نرسید بگم، الان هم موندم ،شده کسی مدرکی رو یادش بره و اینا بهش فرصت بدن یا نه؟

همین دیگه، فکر کردم اینا رو بگم، شاید کمک حال بچه هایی باشه كه جایی غیر از آنکارا و ابوظبی هستن. هنوز پاسپورتم دستم نرسیده، اما امیدوارم برسه،...

برقع

پ.ن. مرسی حمید خان، لطف دارید، آره، قشنگ میفهمم چی میگی، منم وقتی رفتم اینجا همش داشتم با توصیفات بچه ها توی آنکارا مقایسه میکردم!، و یکی از دلیلی كه باعث شد سفر نامه بنویسم همین بود!

سلام.
میخواستم ببینم از کوالالامپور کسی تجربه ای نداره؟ من ***20 هست شمارم و قرار مالزی برم مصاحبه.
شماره کیس: 2010AS00020xxx
تاریخ نامه قبولی: Jul 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس:July 2010Big Grin
تاریخ مصاحبه: July 2010
تاریخ دریافت ویزا: فرداش!Big Grin
تشکر کنندگان: msar
من امروز ویزام رو از کوالالامپور گرفتم، خیلی ساده و بی نهایت آسون. برخوردشون هم عالی بود.
تشکر کنندگان: seravin ، Ashkan78 ، Hamid55 ، ShoMpeT ، farzad24 ، Anahid ، SamiraN ، Hashem ، kianoush ، m.memari ، MaNDaNa77 ، ehsan.birjandian ، r.bazargan ، Arshia2000 ، msar
سلام سمیرا خانم
من کوالالامپور رو انتخاب کردم ایشالا رفتم واست مفصل توضیح می دم
آخه کیس من از مال شما یه خورده پایین تره: 11300

با اجازه

(2009-11-24 ساعت 07:46)SamiraN نوشته:  سلام.
میخواستم ببینم از کوالالامپور کسی تجربه ای نداره؟ من ***20 هست شمارم و قرار مالزی برم مصاحبه.

(2009-12-03 ساعت 16:15)pedramg نوشته:  من امروز ویزام رو از کوالالامپور گرفتم، خیلی ساده و بی نهایت آسون. برخوردشون هم عالی بود.

ااااا آقا پدرام به سلامتی گرفتیش
اگه لطف کنی یه توضیح مفصل بدی ممنون میشم
تشکر کنندگان: SamiraN ، Hashem ، msar
خدمت شما عرض کنم ، اینجا ظاهرا یکم با آنکارا و ابوظبی فرق داره. اولا کیس شما رو قبلا خوندن و کاملا میدونن چیکاره هستین. اصلا اسپانسر و ساپورت مالی نمیخواد ، من بهشون دادم گفتن لازم نیست ! و نگرفتن
خیلی خوش برخورد هستن و کاملا مثبت هستن، مثلا افیسر به من گفت وقتی که رزیدنت شدی میتونی برای پدر مادرت هم اقدام کنی یا اینکه اول بهم گفت برو 14 روز دیگه ویزات میاد بعد یهو گفت وایسا 5 دقیقه و رفت و برگشت گفت خبر خوب، من تماس گرفتم و گفتن که ما میتونیم ویزاتو بهت بدیم فردا بیا بگیر.
هزینه رو مینونی هم به دلار هم به رینگیت بدی ( نفری 2700 رینگیت ) البته به قیمت دلار بستگی داره دیگه، مدیکال هم نفری 238 رینگیت
تشکر کنندگان: Hamid55 ، admin ، seravin ، farzad24 ، SamiraN ، Ali Sepehr ، Hashem ، kianoush ، MaNDaNa77 ، shahram1347 ، upm2006 ، nasnam ، Arshia2000 ، msar
سلام به همه
من همین امشب عضو این سایت شدم و خوشحالم از اینکه این همه اطلاعات خوب و مفید رو اینجا می بینم. من یه سوال دارم : آیا زمان مصاحبه در سفارتی غیر از آنکارا و ابوظبی، باید با زبان انگلیسی صحبت کنیم یا اینکه میشه مترجم داشت؟
اگه انگلیسی بلد نباشم، شانسم پایین میاد؟ لطفا" منو راهنمایی کنید. Sad
اگه شما مقیم کشوری باشید در سفارت آمریکای اون کشور یا باید انگلیسی صحبت کنید یا به زبان همون کشور ....فکر نمیکنم سفارت آمریکا مترجم فارسی داشته باشه ....در هر صورت برای اقامت در یه کشور دیگه باید قاعدتا با زبانش هم آشنائی داشته باشید....

اگه انگلیسی بلد نباشید و آفیسر هم فارسی بلد نباشه و به زبان دیگری هم نتونید صحبت کنید و مترجم هم نداشته باشید دیگه نمیتونید ارتباط برقرار کنید تا شانستون و امتحان کنید...ولی اگه بیشتر توضیح بدید بهتر میشه راهنمائیتون کرد.....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
(2009-12-03 ساعت 20:21)jam_14051 نوشته:  سلام سمیرا خانم

با اجازه

(2009-12-03 ساعت 16:15)pedramg نوشته:  من امروز ویزام رو از کوالالامپور گرفتم، خیلی ساده و بی نهایت آسون. برخوردشون هم عالی بود.

سلام آقای Jam
ممنون از جوابیتون. ایشالله که به زودی و راحتی ویزا تونو بگیرین و به ما هم اطلاع بدین که هم خوشحال بشیم و هم اطلاعات بگیریم که چه جوریه! منتظر خبر خوش هستم!

تبریک فراوان !!!!!!!!!!!!!!!!!!
دعا کنید که نوبت ما هم زودتر بیاید.
به طرز وحشتناکی منتظرم که توضیح مفصلتون رو راجع به پروسه بخونم!
ممنون و باز هم تبریییییییییکککککککککککککککککککک!!!!!!!!!!
شماره کیس: 2010AS00020xxx
تاریخ نامه قبولی: Jul 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس:July 2010Big Grin
تاریخ مصاحبه: July 2010
تاریخ دریافت ویزا: فرداش!Big Grin
تشکر کنندگان: Hashem ، msar
(2009-12-11 ساعت 08:15)SamiraN نوشته:  
(2009-12-03 ساعت 20:21)jam_14051 نوشته:  سلام سمیرا خانم

با اجازه

سلام آقای Jam
ممنون از جوابیتون. ایشالله که به زودی و راحتی ویزا تونو بگیرین و به ما هم اطلاع بدین که هم خوشحال بشیم و هم اطلاعات بگیریم که چه جوریه! منتظر خبر خوش هستم!

تبریک فراوان !!!!!!!!!!!!!!!!!!
دعا کنید که نوبت ما هم زودتر بیاید.
به طرز وحشتناکی منتظرم که توضیح مفصلتون رو راجع به پروسه بخونم!
ممنون و باز هم تبریییییییییکککککککککککککککککککک!!!!!!!!!!

واقعا هیچ توضیح مفصلی نداره، خیلی راحت و آسون ، به هیچ وجه استرس نداره و به این پیچیدگی که میخونین نیست.
خوندن مطالب این سایت در خیلی از موارد به آدم کمک میکنه اما نمک فلفلش یکم زیاده. من میتونم بگم که مصاحبه گرفتن ویزای شنگن خیلی پیچیده تر از مصاحبه لاتاری بود. حداقل برای من.
تنها توصیه من اینه : مدارک کامل + آرامش کامل
تشکر کنندگان: laili ، kash ، ALIREZA205 ، hamed_gh ، esmail ، Hashem ، kianoush ، farnaz82 ، ehsan.birjandian ، msar
مرسی از اینکه اینقدر سریع جواب دادین. ببینید ما مقیم اینجا نیستیم. من تازه دارم زبان اینجا رو یاد میگیرم و شماره ما 19000 هست.شما فکر میکنید تقریبا" کی زمان مصاحبه ماست چون احتمالا"2 یا 3 ماه دیگه زبان اینجا رو یاد می گیرم. آیا شوهرم میتونه مترجم من باشه؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان