کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تعیين تاریخ مصاحبه
سلام دوست عزيز
سوالهايي كه در رابطه با ويزاي نامزدي پرسيده ميشه عمدتاً در رابطه با چگونگي نحوه آشنايي، علائق شخصي نامزد شما، شغلشون، مكان هايي كه تا حالا زندگي كردن، دانشگاههايي كه درس خوندن، خانواده، برنامه هايي كه براي ازدواج و يا ماه عسل داريد و ... هست. شما بايستي بتونيد تابت كنيد كه رابطه شما صوري نيست و قصد ازدواج داريد به همين دليل بيشتر سوال ها جنبه شخصي داره تا متوجه بشن چقدر با هم آشنا هستيد. همين طور يك سري از مداركي كه نامزد بودن شما رو ثابت كنه بايستي داشته باشيد مثل عكس، ايميل.
در كل دوست عزيز خيلي موضوع پيچيده اي به نظر نمي ياد، بد نيست اگه خاطرات ساير دوستان توي اين انجمن بخونيد. در ضمن اگر امكانش هست بفرماييد كه زمان كار شما از فايل كردن اوليه، دريافت نامه approval و اعلام وقت مصاحبه چقدر طول كشيد تا بتونيم مقايسه اي با بقيه سفارت ها داشته باشيم.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
اکثر بچه ها در مورد مصاحبه در ترکیه نوشتن من برای مصاحبه میرم دبی و میدونم روالش با ترکیه فرق میکنه فکر کنم مال منو NVC تعیین میکنن ولی مال ترکیه رو سفارت ترکیه تعیین میکنه. کسی میدونه واسه من نامه مصاحبه که آمد چند ماه بعدش رو مشخص میکنه برای انجام مصاحبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
shamim جان ویزای ازدواج در هر سفارتی رو NVC مشخص میکنه، بنابراین خیلی فرقی نداره ترکیه یا امارات، یه چرخی تو سایت بزنی آمار میاد دستت.
پاسخ
تشکر کنندگان: shamim
مرسی sheri جان با توجه به اون چرخی که شما میگید بین 3 تا 5 ماه میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
خوب تاریخ مصاحبه منم معلوم شده 23 آگست, یعنی یه ماه بعد از پست کردن آخرین مدرکم تاریخ مصاحبه گذاشتن، واسه حدود 50 روز دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان:
تبریک میگم Shamim خانوم. خیلی خوب بهتون وقت دادن. مال ما که نامزدیه کیسمون واسه 6 ماه بعد از ارسال مدارک مصاحبه دادن یعنی نوامبر. اینطور که پیداست ویزای ازدواج زودتر صادر میشه بر خلاف گذشته
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی sheri جان،‌من که گفته بودم تحقیق کرده بودیم اینومیدونستیم که قبلا ویزای نامزدی زودتر میدادن ولی الان تقریبا یه اندازه هست حالا اینکه مال شما انقدر دیر شده عجیبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله عزیز، خوشبختانه شما رو NVC تاریخ مصاحبتون رو میده و روی روال هست ولی ما رو بدبختانه خود سفارت آنکارا که خیلی زد و بند توش هست. همین الانش هر وقت که سایت آپدیت میشه میبینم که شماره کیس هایی که چقدر بعد از من هستند واسه یکی دو ماه دیگه، گاهن دو هفته دیگه! بهشون نوبت میدن. من ایمیل زدم بهشون گفتم، جوابشون این بود که ما تاریخ مصاحبه رو بر اساس زمانی که مدارک رو دریافت میکنیم میدیم!!! حالا خنده دار اینه که آیا کسی که تو آپدیت 28 جون شمارش رو تو سایت زدن زودتر از من که مدارکم رو تو آپریل فرستادم مدارکش رو فرستاده!؟ یعنی من که تو آپریل مدارکم رو فرستادم برا نوامبر بهم نوبت دادن بعد اونوقت اونی که سایت آپدیت میشه و میبینی برا دو هفته دیگه (5 ماه زودتر از من) بهش نوبت دادن کی مدارکش رو ارسال کرده؟؟!! سال پیش؟؟!! تو چند مورد دیگه دیدم که کیس نامبری که برا برج 12 تاریخ مصاحبه داده بودن بهش تو آپدیت بعدی تغییرش دادن به جولای! (5 ماه جلوتر) من احساس میکنم اینها بین ترک ها و ایرانی ها تفاوت قائل میشن چون بقیه دوستان مثل بهرامی هم وضعیت مشابه من دارن. اینهمه نوبت رو خالی میزارن برا 5 ماه دیگه به ما نوبت میدن و نوبت های قبل از اون رو به مرور برا "از ما بهترون" پر میکنن! من این موضوع رو به نامزدم گفتم و مدارکش رو هم بهش دادم و قرار اونجا پیگیری کنه. پیشنهاد میکنم بقیه دوستانی هم که با وجود اینکه نوبت خالی هست برا چندین ماه بعد بهشون مصاحبه میدن و بعدن نوبت ها رو خودشون پر میکنن از طریق نامزدشون که سیتیزن امریکا هست (اونجا مالیات میده و حقوق برابری با هر شهروند دیگه امریکایی داره) اعتراض کنن و توضیح بخوان. از ما که گذشت ولی شاید اعتراض ما جلوی کار غیر اخلاقی و غیر قانونی اونا رو بگیره و برای بقیه دوستانی که بعد ها تقاضا میدن مفید واقع بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-10-12 ساعت 02:13)ShoMpeT نوشته:  tفکر نکنم نامه رو برای شما توی ایران بفرستند. برای من که اینجوری نبود. هز 2 تا نامه رو برای نامزدم تو آمریکا فرستادند.
تاریخ مصاحبه هم نمیشه حدس زد. برای همه تقریباً متفاوت هست. برای بعضی ها بعد از 11 ماه تاریح دادن برای بعضی ها بعد از 5-6 ماه. برای من هم 6 ماه طول کشید تا تاریخ مصاحبه دادن.

مراحل هم بعد از اینکه مدارک رو ارسال کنید یه نامه میاد Approval Notice, ×××× این قسمت رو یه ویرایش میکنم چون بد توضیح دادم: ××××××
بعد از چند وقت یک نامه دیگه میاد که کیس نامبر و این چیزا توشه.
بعد از چند وقت هم یک ایمیل میاد که 3-4 تا فرم رو باید پر کنیم + شماره پاسپورت و براشون بفرستیم.
تقریباً 2 هفته بعد هم تاریخ مصاحبه میدن.

سلام
shompet عزیز خوشحالم که موفق شدی و ویزاتوگرفتی امیدوارم باز به سایت سر بزنی ئ سوالمو جواب بدی.
من سایه هستم و از طریق نامزدم برای ویزای k1اقدام کردم الان هم فرمها برای نامزدم اومده و اون برام فرستاده تا تکمیل کنم میخواستم بدونم اگه فرمها روبفرستم برای نامزدم واون از امریکا ارسال کنه برای سفارت ایرادی داره یا خودم باید بفرستم ؟و میخواستم بدونم بعد از ارسال مدارک زمان مصاحبه کی هستش 1 ماه بعد ؟بعضیها نوشتن 6 ماه ؟یعنی اینقدر طول میکشه؟
ممنون وموفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-30 ساعت 00:01)shamim نوشته:  خوب تاریخ مصاحبه منم معلوم شده 23 آگست, یعنی یه ماه بعد از پست کردن آخرین مدرکم تاریخ مصاحبه گذاشتن، واسه حدود 50 روز دیگه

سلام شمیم جان
احتمالا کیس شما ازدواج هست ، چون برای کیس های نامزدی معمولا 5 یا 6 ماه بعد از رسیدن مدارک به آنکارا وقت میدند. واسه ما هم 6 ماه بعد وقت دادن که اولش غیر قابل باور بود برامون و فکر می کردیم اشتباه شده ...
امیدوارم 23 آگوست به خوبی مصاحبه کنی بدون AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-06 ساعت 12:58)نیاز کیان نوشته:  
(2010-06-30 ساعت 00:01)shamim نوشته:  خوب تاریخ مصاحبه منم معلوم شده 23 آگست, یعنی یه ماه بعد از پست کردن آخرین مدرکم تاریخ مصاحبه گذاشتن، واسه حدود 50 روز دیگه

سلام شمیم جان
احتمالا کیس شما ازدواج هست ، چون برای کیس های نامزدی معمولا 5 یا 6 ماه بعد از رسیدن مدارک به آنکارا وقت میدند. واسه ما هم 6 ماه بعد وقت دادن که اولش غیر قابل باور بود برامون و فکر می کردیم اشتباه شده ...
امیدوارم 23 آگوست به خوبی مصاحبه کنی بدون AP
مرسی کیان جان
اره درسته ویزای من ازدواج بود. راستش منم تعجب کردم که چرا انقدر زود تاریخ مصاحبه دادن اشاله شما هم مصاحبه خوبی داشته باشه و همون روز بهت ویزا بدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،
وقت مصاحبه ما تعیین شده برای تقریبا 7 ماه بعد از اینکه سفارت در آنکارا پاکت فرم و سایر مدارک رو دریافت کرده!!!!
از بچه های مهاجر سرا کسی این تجربه را داره که از سفارت خواسته باشه مصاحبه رو به یک زمان نزدیکتر بزارن و سفارت هم قبول کرده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا جایی که من میدونم فقط در موارد اورژانس این اجازه رو به متقاضی میدن که همچین درخواستی بکنه و سفارت هم بررسی میکنه و جواب میده. اورژانس یعنی اینکه برای مثال خدای نکرده یکی از والدین نامزد آمریکایی مطابق مدارک موثق پزشکی در حال احتضار هست و مثلا تقاضا بشه که جهت انجام عروسی قبل از مرگ ایشون حدالامکان ویزا سریعتر داده بشه یا موارد مشابه.
البته موکول کردن زمان مصاحبه به زمان دیرتر ظاهرا خیلی ساده تر هست و معمولا قبول میشه.
متاسفانه به علت اینکه ویزاهای مهاجرتی اکثر ایرانیان و عراقی ها و همچنین کلیه اتباع ترکیه در آنکارا بررسی میشه, ظاهرا زمان و نیروی کافی برای زمان مصاحبه نزدیکتر ندارند.
خلاصه بگم "خیلی ستمه!!" با این حساب من باید رو هشت ماه بعد از امروز حساب کنم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
امکان همچین کاری وجود نداره من پیشنهاد میکنم صبور باشید ... ولی اگر همه چیزش بد باشه یک چیز خوب داره اونم این هست که احتمالا FBI CHECK شما انجام میشه و زحمت کشیدن سفر دوباره رو ندارید
پاسخ
تشکر کنندگان:
آخه می دونید چیه؟ ما اصلاٌ نمی خواستیم که ترکیه مصاحبه داشته باشیم و ابوظبی رو انتخاب کرده بودیم. اما خودشون محل مصاحبه رو عوض کردن! گفتن چون ابوظبی شلوغ هست. ما خیلی صبوریم و خیلی وقته که منتظر هستیم تا به هم برسیم. اما این خیلی وحشتناکه به قول Yami "خیلی ستمه".
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان