کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد
اينكه من از آداب و رسوم و مردم كشوري خوشم نمياد دليل بر اين نيست كه همه نبايد خوششون بياد و بيايم نظرمون رو تحميل كنيم به ديگران
پرپر عزيز شما تا حدودي درست ميگي ولي با اغراق بسيار زياد حرفت رو بيان مي كني و من هم مثل ليلي عزيز فكر مي كنم از روي عصبانيت اينا رو ميگي .
در ضمن مطالبی که ویرایش میشه فقط کلمات توهینی از اونجا پاک میشه نه چیز دیگه ای شما هم میتونی نظرات من رو بدون توهین نقد کنی
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
متاسفانه یا خوشبختانه من همه حرفهام رو زدم! شما بفرما این اغراقه! البته از دید شما!
وجایی از کشور هند نیست که من نرفته باشم! مثل یک توریست!!!!!

به هر حال خواه حرفم پند گیرید و خواه....
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Electronic-Arts ، msar
من بعنوان توریست به هند رفته ام اونم نه یکبار بلکه دو بار
دفعه اول زمینی و از طریق پاکستان رفتم وبمبئی و دهلی رو دیدم و خیلی سختی کشیدم
هر چه از مصائب این سفر بگم کم است
مخصوصا قسمت پاکستانش راSad
اما دفعه دوم با تور رفتم و 2 روز آگرا بودم و بعدش جزیره گوا Tongue
سفر دوم گرونتر شد و خیلی راحت تر
با اینکه از بعضی خصوصیات هندی ها خوشم نمیآد اما باز هم خواهم رفت
امیدوارم قسمت همه بشه که بروند و ببینند
راستی یادم رفت صدرا جان که بگم مه اردو جانتاهوBig Grin
اردو را از روی کنجکاوی و برای تحقیق در ایران فرا گرفتم و خیلی توی سفر اول بدردم خورد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، parpar ، sh-b ، summery_armin ، esnforce ، رامین راد ، msar
یه سوالی که برا من پیش اومده اینه که پرپر عزیز با اینکه اینقدر از هند بد میگن اما خودشون 5 ساله اونجا هستند و شهر بنگلور رو ول نمی کنند بیان ایران.
واقعا چرا؟؟؟

(2009-11-23 ساعت 14:03)parpar نوشته:  واسه شما اقای صدرا نامه نوشتم و دلیل معرفی هند و ساختن اینجا رو از شما پرسیدم! درسته؟ پس جواب من کو؟ ایا به صرف اینکه در ایران نیستین اینجا کشوری جالب و امنه؟ ازادین؟ راحتین؟
اینجا پلیس باهاتون رفتار خوبی داره؟ به شما نمیگه مستقیما که تر....وریس.....تین؟ شما به کی شکایت میکنین؟ مدام صاحبخونه شما از شما در مورد ایران و سوالهایی که به واضح روشنه در مورد سی...اس...ت.....ه از شما نمیپرسه و مسخرتون نمیکنه؟ یادمون نمیره که در میسور به ایرانیها به درستی خونه نمیدن و دلیل اون رو ترس از افراد تر...وری...ست قلمداد میکنند! این طور نیست؟ پس بپرسین!
من نمیدونم چرا هر کسی خودش نمی اد توریستی در این کشور و چرخی بزنه!
اقای صدرا به جای اینکه از رمز بنده جهت ویرایش پست های قبلی من استفاده کنی و منو بکوبونی بهتره که هند رو برای دانشجوهای بدبخت که اینده خودشون رو میخوان تبلیغ نکنی! میدونی انگلیسیها پول رو جای خوب خرج میکنن و فقط یک بار! چرا ما اشتباه رو دوبار تکرار کنیم؟ اگر درس خوندن در ایران فکر میکنیم که رازی نمیکنه ما رو بهتره به هند هم نیایم! هر کس خواست من باهاش شرط میبندم سر تمامی حرفهایی که تا به حال نوشتم!
حقیقتا من قصد این دوستان که این مکانو بنا کردن نمیدونم ! و شاکیم از افکار شما!
دوست محترم من
من به ایمیل هایی که اهانت به خودم تلقی کنم هیچ جوابی نمیدم. این هم که اینجا مطرح نکردم نمی خواستم شخصیت شما رو با بازگو کردن اون ایمیل زیر سوال ببرم حالا نمی دونم شما چه اصراری داری که من جواب اون ایمیل رو بگم؟؟؟
راجع به تر....و....ر....ی.س.ت بودن ایرانیا هم جلوی قاضی نمی خواد معلق بازی کنی عزیز من همه جای دنیا این توهین به ما میشه !
جهت اطلاع میگم من دسترسی به رمز شما ندارم و ویرایش پست های توهینی اختیاریه که مدیران این سایت دارند.
عزیز من ، من نه اینجا به کسی میگم بره هند نه میگم نره بلکه بخاطر علاقه ی شخصی و دینی که به این سایت دارم از سرتاسر اینترنت نظرات همه رو جمع می کنم و در این انجمن قرار میدم . اگر شما هم مطالبی دارید بسم ا...
افکار من هم برای خودم محترمه و به کسی اجازه ی توهین بهش نمی دم شما هم می خوای شاکی باش می خوای نباش راجع به بنای این انجمن هم صلاحدید ادمین عزیز این بوده شما هم اگه ناراحتی اصلا اینجارو نگاه هم نکن.
در آخر هم اگر شما در این انجمن خواستید مطلبی بگذارید در صورتی که به هیچ شخصی توهین نکنید ایرادی نداره اما اگر بوی توهین از صحبت هاتون به مشامم رسید یا پستتون رو ویرایش می کنم یا حذف
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، admin ، seravin ، hvm ، laili ، indmehdi ، summery_armin ، soma ، رامین راد ، msar
من میگم مگر اینجا شعر سرا هست که ادبانه بنویسیم؟؟؟
شما وقتی از یک قومی متنفر هستید و مثلا میدونید که به زنهای نسل شما به صورت وحشتناکی(واقعا وحشتناک)تجاوز کردند، چطور میتونید احساستون را ابراز کنید؟؟؟ با کلمات ادبانه؟ یکی جواب بده!
چرا هیچ کشور و قومی از نسل ایرانی(قدیم) شاکی نیست؟؟؟
صدرا هم خیلی حساس هست و به نظر من داره از هند برای خودش بهشت میسازه! نمیدونم...
شما اگر "گلاب" هم بنویسید صدرا به "گل آب" ویرایشش میده!!! :d پس ناراحت نشوید پرپر جان.
من با پرپر در مورد اینکه دین و فرهنگ هندی ها داره نابودشان میکنه، موافقم...
راستی پرپر جان چرا برنمیگردی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: parpar ، jayjay ، Electronic-Arts ، msar
راستش هند هم بهشت هست و هم جهنم
هر دو هم ناب ناب
بیشترین ولخرجی ها در اونجا صورت میگیره و در عین حال آمار گرسنگی هم بالاست
اما باید در برابر نظام دموکرات اونجا کلاه از سر برداشت که این جمع اضداد را (علی رغم تمام نظریه های علمی )آرام و استوار نگه داشته
ضمنا یه موقعی تاریخ ادیان درس میدادم و به همین خاطر هندوئیسم رو مطالعه کردم که از پیچیدگی آن شدیدا حیرت کردم
توصیه میکنم با وجود تمام سختی ها حداقل یک سفر چند روزه به هند داشته باشید
به زحمتش می ارزد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، usa.lover ، parpar ، mashty_mamdali ، zara man ، رامین راد ، msar
(2009-11-24 ساعت 21:46)sadra_sepehr نوشته:  یه سوالی که برا من پیش اومده اینه که پرپر عزیز با اینکه اینقدر از هند بد میگن اما خودشون 5 ساله اونجا هستند و شهر بنگلور رو ول نمی کنند بیان ایران.
واقعا چرا؟؟؟

(2009-11-23 ساعت 14:03)parpar نوشته:  واسه شما اقای صدرا نامه نوشتم و دلیل معرفی هند و ساختن اینجا رو از شما پرسیدم! درسته؟ پس جواب من کو؟ ایا به صرف اینکه در ایران نیستین اینجا کشوری جالب و امنه؟ ازادین؟ راحتین؟
اینجا پلیس باهاتون رفتار خوبی داره؟ به شما نمیگه مستقیما که تر....وریس.....تین؟ شما به کی شکایت میکنین؟ مدام صاحبخونه شما از شما در مورد ایران و سوالهایی که به واضح روشنه در مورد سی...اس...ت.....ه از شما نمیپرسه و مسخرتون نمیکنه؟ یادمون نمیره که در میسور به ایرانیها به درستی خونه نمیدن و دلیل اون رو ترس از افراد تر...وری...ست قلمداد میکنند! این طور نیست؟ پس بپرسین!
من نمیدونم چرا هر کسی خودش نمی اد توریستی در این کشور و چرخی بزنه!
اقای صدرا به جای اینکه از رمز بنده جهت ویرایش پست های قبلی من استفاده کنی و منو بکوبونی بهتره که هند رو برای دانشجوهای بدبخت که اینده خودشون رو میخوان تبلیغ نکنی! میدونی انگلیسیها پول رو جای خوب خرج میکنن و فقط یک بار! چرا ما اشتباه رو دوبار تکرار کنیم؟ اگر درس خوندن در ایران فکر میکنیم که رازی نمیکنه ما رو بهتره به هند هم نیایم! هر کس خواست من باهاش شرط میبندم سر تمامی حرفهایی که تا به حال نوشتم!
حقیقتا من قصد این دوستان که این مکانو بنا کردن نمیدونم ! و شاکیم از افکار شما!
دوست محترم من
من به ایمیل هایی که اهانت به خودم تلقی کنم هیچ جوابی نمیدم. این هم که اینجا مطرح نکردم نمی خواستم شخصیت شما رو با بازگو کردن اون ایمیل زیر سوال ببرم حالا نمی دونم شما چه اصراری داری که من جواب اون ایمیل رو بگم؟؟؟
راجع به تر....و....ر....ی.س.ت بودن ایرانیا هم جلوی قاضی نمی خواد معلق بازی کنی عزیز من همه جای دنیا این توهین به ما میشه !
جهت اطلاع میگم من دسترسی به رمز شما ندارم و ویرایش پست های توهینی اختیاریه که مدیران این سایت دارند.
عزیز من ، من نه اینجا به کسی میگم بره هند نه میگم نره بلکه بخاطر علاقه ی شخصی و دینی که به این سایت دارم از سرتاسر اینترنت نظرات همه رو جمع می کنم و در این انجمن قرار میدم . اگر شما هم مطالبی دارید بسم ا...
افکار من هم برای خودم محترمه و به کسی اجازه ی توهین بهش نمی دم شما هم می خوای شاکی باش می خوای نباش راجع به بنای این انجمن هم صلاحدید ادمین عزیز این بوده شما هم اگه ناراحتی اصلا اینجارو نگاه هم نکن.
در آخر هم اگر شما در این انجمن خواستید مطلبی بگذارید در صورتی که به هیچ شخصی توهین نکنید ایرادی نداره اما اگر بوی توهین از صحبت هاتون به مشامم رسید یا پستتون رو ویرایش می کنم یا حذف

شما سازتو بزن اقای ناظم!!! ولی بدون که داری خیلیها رو به کشوری میکشونی که هیچ چیزی در اون نیست! تهی است! تهی! مطمئن باش هر کس بیاد هند بعد با خودش میگه اه چه اشتباهی کردم روی اینترنت حساب باز کردم! البته من فکر میکنم شما در سفارت ایران در هند و در دهلی درس میخونین که دارین از هندی ها طرفداری میکنین! بهر حال بهشت برین بهتون خوش بگذره! من که صفایی نکردم و از اونجایی که حرفهای شما رو میبینم دیگه لازم نمیبینم که توی این بخش فعالیتی داشته باشم چون این جور که به نظر میاد شما خدایید در این زمینه دوست عزیز!
با کمال احترام ...خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان: jayjay ، usa.lover ، ashool ، Electronic-Arts ، msar
ببخشید که وسط دعوا مزاحم شدم! یک سوال دارم.
میشه در مورد انواع ادویه های هندی کمی توضیح بدید؟
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ChairMan ، usa.lover ، parpar ، laili ، SamiraN ، satusa ، indmehdi ، Electronic-Arts ، mehranphp ، msar
من ساز نمی زنم بلکه حرف میزنم از قدیم داشتیم که می گفتند کافر همه را به کیش خود پندارد . به هیچ کس هم این اجازه رو نمی دم که بهم کوچکترین توهینی کنه اگر هم تا الان پستی رو پاک نکردم بخاطر این بوده که دوست داشتم همه ی نظرات بیان بشه . من نه از کسی طرفداری می کنم نه از کسی بد میگم من نظر خودم رو میگم و به کسی توهین نمی کنم همچنین بخاطر مسئولیتی که دارم اجازه نمی دم در این مکان کسی به قومی یا شخصی توهین کنه . لازم میدونم بند 11 مقررات سایت رو به شما دوستان که موقع ثبت نام قوانین رو پذیرفتید یادآوری کنم :
از ارسال مطالب سیاسی، تبلیغاتی و همچنین توهین به قشر یا فردی خاص خودداری کنید.
شما هم میتونید بیاید نظرتون رو بگید اما بدون توهین . من هم هیچ ادعایی ندارم و همانند بقیه یک نظر دارم و ادعای دانایی ندارم بلکه نادان ترین فرد روی زمینم. شما انگار ادعا دارید و برای همه نسخه می پیچید که هند فلانه و بهمانه.
در ضمن چرا شما که میگید هند تهی است 5 ساله ولش نمی کنید و به بنگلور سفت چسبیدید؟
محمد جان شما انگار این انجمن رو با ..... اشتباه گرفتی . حتی توی ...... هم ...... قانون خاص خودشون رو دارند و باید راس ساعت مشخصی بخوابند و الخ . اینجا همونجوری که گفتم حتی اگر قومی جانی ترین قوم روی زمین باشند طبق قوانین سایت و همچنین اصول اخلاقی که هرکسی به اون پایبنده حق نداریم بهشون توهین کنیم.
دوستان من معذرت می خوام اگه کلامم تند و تلخه اما باید این رو بپذیریم که بهیچ وجه من الوجوه این حق رو نداریم به کسی یا قشر خاصی توهین کنیم حتی اگر به ما بدترین ظلم هارو کرده باشند.
در ضمن بند 12 مقررات رو هم همیشه در نظر داشته باشید : لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات، از به کار بردن الفاظ و عباراتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده می گردد خودداری نمایید. به خاطر داشته باشید که این سایت محل برطرف کردن سوالات و دغدغه های شماست .

آرش جان چشم بزودی مطلبی راجع به ادویه های هندی در انجمن قرار میدمWink
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، payam_prz ، summery_armin ، soma ، msar
و علاوه بر موضوعات بالا، عرض کنم که من ده روز در دوشنبه تاجیکستان بودم و به عقیده من مردمی بسیار پاک و ساده هستند و مشکل بزرگشون فقر و بیکاری و جنگهای داخلی گذشته و حکو.مت فاسدشون هست.
همانطور که در کشور خودمون هم اتوبوس جهانگردامون را یک سری چما.قدار چپ می کنند، اما مردم ایران به طور کلی مردم خوبی هستند...
به طور کلی من با این موضوع که کسی بگه من از فلان قشر بدم میاد، مشکل دارم. مخصوصا ما ایرانیها که خون خالصی نداریم و ترکیبی از روس، مغول، عرب، یونانی و کرد و طوایف دیگر هستیم. من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی، فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم، ولی به نظر من خیلی از اونها در خیلی شرایط بهتر از من هستند و من هم در خیلی موارد بیشتر از اونها بد بودم.
سعی کنید مال خود را بچسبید و همسایه را هم دزد نکنید. همیشه به این فکر باشید که اگر آدمهای بد نبودند، باز هم کسانی بر طبق برخی معیارها در زیر بقیه خوبها قرار می گرفتند، که این بار ممکن است خود ما باشیم!
دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، WIKIMAN ، summery_armin ، soma ، Hanret ، ashool ، رامین راد ، indmehdi ، msar
(2009-11-25 ساعت 05:52)payam_prz نوشته:  و علاوه بر موضوعات بالا، عرض کنم که من ده روز در دوشنبه تاجیکستان بودم و به عقیده من مردمی بسیار پاک و ساده هستند و مشکل بزرگشون فقر و بیکاری و جنگهای داخلی گذشته و حکو.مت فاسدشون هست.
همانطور که در کشور خودمون هم اتوبوس جهانگردامون را یک سری چما.قدار چپ می کنند، اما مردم ایران به طور کلی مردم خوبی هستند...
به طور کلی من با این موضوع که کسی بگه من از فلان قشر بدم میاد، مشکل دارم. مخصوصا ما ایرانیها که خون خالصی نداریم و ترکیبی از روس، مغول، عرب، یونانی و کرد و طوایف دیگر هستیم. من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی، فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم، ولی به نظر من خیلی از اونها در خیلی شرایط بهتر از من هستند و من هم در خیلی موارد بیشتر از اونها بد بودم.
سعی کنید مال خود را بچسبید و همسایه را هم دزد نکنید. همیشه به این فکر باشید که اگر آدمهای بد نبودند، باز هم کسانی بر طبق برخی معیارها در زیر بقیه خوبها قرار می گرفتند، که این بار ممکن است خود ما باشیم!
دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟

(ویرایش شد توسط ادمین)
------------

اقای payam_prz شما چقدر منو میشناسی؟ من بهترین رفیقم افغانی بوده؟ میبینی چشم بسته همتون غیب میگین؟ اگر باور نداری ادرس فیس بوک بهت میدم تا ببینی دوستان ده ساله من کیا بودن؟ شما جهان بینیتون چقدره؟ و افراد رو خوب نمیشناسید؟

اینو با توجه به این جمله خنده دارتون میگم:
"دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟"

شما خودت چطور بودی!؟ چرا الان این جمله زیر رو تکرار کردی؟:
"من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی،فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم"
پس یعنی همشون بدن! کلا جملات شما تضاد داره! خنده داره! خودتون هم نمیدونید چی دارید میگید؟ از یک طرف ما رو نفی میکنی از اون طرف خودت جمله اونها بدن رو میذارین!

در جواب ناظم باید بگم من موندم هند چون در باتلاقی فرو رفته بودم که باید ادامه میدادم! از پولها و وقتی که گذاشته بودم نمیتونستم صرفنظر کنم! این جمله رو در ارتباط با این جمله ناظم گذاشتم:
"در ضمن چرا شما که میگید هند تهی است 5 ساله ولش نمی کنید و به بنگلور سفت چسبیدید؟"

((میدونید من کاری به رفتار مردم و دولت هند ندارم حرف حساب من اینه: "هند واسه درس خوندن واسه دانشجو مثل جهنمه! مگر اینکه با هندیها نگردی و فقط بری پیش دوستای ایرانی خودت در هند! که توی ایران هم همین کار رو میشه کرد!"))

من از این شاکیم که اقای ناظم فکر میکنه که متفکرانه اینجا رو بنا کرده و نمیدونه چه ضرری به دانشجوهای بیچاره میزنه! اینجا رو اطلاع رسانی میکنه ولی با دید مثبت که هند هیچ جای مثبتی واسه دانشجو نیست! و نداره! جز بیسوادی و مدرک بیخودی! و حیف وقت!

من هر چی نمیخوام بنویسم متاسفانه جوری مینویسید که باید جوابتون رو بدم! راهی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.color ، usa.over ، admin ، WIKIMAN ، bill.goldberg1990 ، jayjay ، usa.lover ، zara man ، Electronic-Arts ، msar
(2009-11-25 ساعت 13:29)parpar نوشته:  
(2009-11-25 ساعت 05:52)payam_prz نوشته:  و علاوه بر موضوعات بالا، عرض کنم که من ده روز در دوشنبه تاجیکستان بودم و به عقیده من مردمی بسیار پاک و ساده هستند و مشکل بزرگشون فقر و بیکاری و جنگهای داخلی گذشته و حکو.مت فاسدشون هست.

(ویرایش شد توسط ادمین)
------------

اقای payam_prz شما چقدر منو میشناسی؟ من بهترین رفیقم افغانی بوده؟ میبینی چشم بسته همتون غیب میگین؟ اگر باور نداری ادرس فیس بوک بهت میدم تا ببینی دوستان ده ساله من کیا بودن؟ شما جهان بینیتون چقدره؟ و افراد رو خوب نمیشناسید؟

"دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟"

"من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی،فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم"
پس یعنی همشون بدن! کلا جملات شما تضاد داره! خنده داره! خودتون هم نمیدونید چی دارید میگید؟ از یک طرف ما رو نفی میکنی از اون طرف خودت جمله اونها بدن رو میذارین!

در جواب ناظم باید بگم من موندم هند چون در باتلاقی فرو رفته بودم که باید ادامه میدادم! از پولها و وقتی که گذاشته بودم نمیتونستم صرفنظر کنم! این جمله رو در ارتباط با این جمله ناظم گذاشتم:
"در ضمن چرا شما که میگید هند تهی است 5 ساله ولش نمی کنید و به بنگلور سفت چسبیدید؟"

((میدونید من کاری به رفتار مردم و دولت هند ندارم حرف حساب من اینه: "هند واسه درس خوندن واسه دانشجو مثل جهنمه! مگر اینکه با هندیها نگردی و فقط بری پیش دوستای ایرانی خودت در هند! که توی ایران هم همین کار رو میشه کرد!"))

من از این شاکیم که اقای ناظم فکر میکنه که متفکرانه اینجا رو بنا کرده و نمیدونه چه ضرری به دانشجوهای بیچاره میزنه! اینجا رو اطلاع رسانی میکنه ولی با دید مثبت که هند هیچ جای مثبتی واسه دانشجو نیست! و نداره! جز بیسوادی و مدرک بیخودی! و حیف وقت!

من هر چی نمیخوام بنویسم متاسفانه جوری مینویسید که باید جوابتون رو بدم! راهی نیست!

دوست عزيز، من شما رو به خوندن دوباره پست خودم (شماره 15) دعوت مي‌کنم.
چند سوال در ذهن من ايجاد شده که بسيار ممنون و سپاسگزار ميشم اگه بهم جواب بدين:
1) شما با چه برهاني از جمله ""من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی،فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم"
به نتيجه: "پس یعنی همشون بدن!" رسيدين!!!؟
2) هدف شما از ارسال پست در اين سايت چيه؟ اگه قصد کمک و راهنمايي به کساني رو دارين که براي ادامه تحصيل و يا زندگي، کشور هند رو انتخاب کردن، بايد بگم که نحوه بيان و ارسال شما اين را تداعي نميکنه و بيشتر بيانگر يک نوع جوسازي و تنش‌زائي است. ضمن اينکه موضوع اين تاپيک چيز ديگري است.
3) آيا شما طي اين 5 سال هنوز در حال ادامه تحصيل هستين!!!؟ و اگر جواب مثبت است، جسارتاً ميتونم بپرسم چه رشته‌اي و در چه مقطعي؟

در پايان مي‌خواستم متذکر بشم، کليه دوستاني که اينجا هستن، براي کمک به هم اينجان.شما هم اگه پست‌هايي از تجاربتون اينجا بذارين، ممنون ميشيم.
بدرود.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Ali Sepehr ، msar
(2009-11-25 ساعت 13:29)parpar نوشته:  

(ویرایش شد توسط ادمین)
------------

دوست گرامی شما نوشتید:

99 درصد اعضای این انجمن همدیگر را از نزدیک ندیده اند و فقط در دنیای مجازی با هم ارتباط دارند. کسی با دیگری دشمنی ندارد و به دنبال رو کم کنی از همدیگر هم نیستند! همه اینجا هستیم تا راجع به دغدغه مشترکی به نام مهاجرت و زندگی خارج از وطن صحبت کنیم. در محیط نوشتاری بالقوه امکان ایجاد سوء تفاهم وجود دارد، حال اگر لحن نوشتار هم بگونه ای باشد که به این موضوع دامن بزند نتیجه خیلی مطلوب نخواهد بود. شما در هند زندگی کرده اید و از همه ما بیشتر در این مورد می دانید، سعی کنید تجربه های خود را به شکلی مطرح کنید که مخاطب راحت با آن ارتباط برقرار کرده و تصمیم صحیح بگیرد. جر و بحث فرسایشی و پرداختن به شخص به جای موضوع انرژی همه ما را هدر می دهد. من امیدوارم شما مثل آرش در موضوعات مختلف در مورد هندوستان تاپیک ایجاد کرده و با ذکر مشاهدات و تجربه شخصی خود تصویر بهتر و واقعی تری از محیط تحصیلی و جامعه هند برای یک مهاجر ایرانی ارائه دهید. در ضمن ما اینجا اسپانسری نداریم، به همین دلیل مهاجرسرا نه کسی را به مهاجرت تشویق می کند و نه مانع می شود، فقط اطلاع رسانی می کنیم.

با تشکر از شرکت شما در گفتگوها و در انتظار نوشته های شما در مورد هندوستان
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
حقیقتا اقای ادمین واقعا سنگ تموم گذاشت..من تشکر میکنم از شما اقای ادمین...متاسفانه اطلاعاتی رو من اینجا نمیتونم شرر کنم...متاسفانه یا خوشبختانه من ادم رکی هستم و نه بدبین و نه زورگو و نه کینه ای ! ولی اقای ادمین من اگر بخوام تجربه ای داشته باشم فقط تجربه هایی رو اینجا میذارم که مثلا "چطور از دست صاحبخونه خودتون روز اخر و در هنگام تصفیه حساب فرار کرد" چون متاسفانه نقطه مثبتی هند نداره! و بیان کردن امثال این قضیه ها فقط باعث امثال این درگیریها میشه!

متاسفانه دوستان بسیاری هستند که به هند میان و بعد از دیدن این منظره ها هند رو ترک میکنند! ونهایت هم یک سال وقت و پولشون رو گذاشتند! مسائل تنهایی! پول! تمیز نبودن خیلی از محلها و افراد! هم زبان پیدا نکردن! و فرهنگ خاص و ...غیره!!!!! که گفتن اون دوباره شاکی میاره! امثال این چیزها باعث میشه که تقریبی از افراد تا زمان خاصی اینجا دوام بیارن! خب تعدادیشون هم به دلیل راهی نداشتن اینجا میمونن! و تعدادی هم که مشغول تفریحن یا شاید هر چیز دیگه اینجا رو بهشت میدونن! متاسفانه خیلی ها قبل از اومدن فکر میکنن اینجا همه در حال رقصند و پایکوبی!
ضمنا من مشغول گرفتن پست دکترای خودم هستم حالا بماند چه رشته ای چون دردی رو دوا نمیکند ! به قول خودمون پله ای تا پروفسورا نیست!

هر کسی خواست سوالی بپرسه در مورد هند اگر تا اونجایی که چیزی بدونم رک و حقیقتا به ایشون میگم! متاسفانه اینجا جای نقد هند نیست! حداقل به خاطر کسانی که شاکی میشوند! کسی خواست میل خصوصی بزنه من هم به احترام شاکیون جوابشون رو خصوصی میدم !
شاد و پیروز باشید!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، usa.lover ، jayjay ، رامین راد ، Electronic-Arts ، msar
این عکس مربوط به فرود ناموفق اولین فضانورد هندی است! چشم صدرا را دور دیدم پست نامربوط توی تاپیکش زدم Big Grin

[عکس: attachment.php?aid=617]
-->
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان